Skocz do zawartości
snupson

Wybór PS5 ze względu na model i czas.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Chciałem troszeczkę odświeżyć moją 'karierę' gamingową. Zdecydowałem się na zakup konsoli. Początkowo miałem zagwozdkę czy wybrać PS5 czy Xbox. Już zdecydowałem że do mojego profilu gracza bardziej odpowiednie będzie PS5. Teraz pozostał mi wybór która konsola sony będzie najodpowiedniejsza. Wiem że wersje 'normalne' są już niedostępne więc mogę wybierać pomiędzy wersją Slim a Slim Digital. I tutaj powstaje moje pytanie: która będzie lepsza, z napędem czy bez ? Wiem że jeżeli chodzi o 'osiągi' konsoli to nie ma to żadnego znaczenia. Czy gra się jeszcze instalując gry z płyt ? Czy przy dobrym łączu internetowym wystarcza wersja Digital ? Czy ma to wpływ na ilość tytułów w które mogę zagrać? na dostępność gier ? Drugie pytanie, może głupie ale wybaczcie mi ponieważ nie grałem na konsoli z 7 lat i mam dużo do nadrobienia, czy 'przerabia' się jeszcze konsole :D ? w sensie przeróbki i ściągania gier z internetu ? Od razu zaznaczam że nie mam z tym problemu jeśli nie ale chciałem się dowiedzieć. Pozostaje jeszcze kwestia czy kupować konsolę teraz czy też poczekać na wersję PRO która ma się ukazać na koniec roku? Czy będzie ona aż tak lepsza dla przeciętnego odbiorcy że warto czekać? Chciałbym mieć konsolę już teraz i nie wiem czy PS5 Pro nie będzie sprzętem którego różnice są w stanie wychwycić profesjonalni gracze a nie taki laik jak ja. Ostatnie pytanko: widziałem konsole w wersjach 4k 120 Hz i 8k + 4k 120 Hz. Jakie są między nimi różnice i jakiej wersji powinienem finalnie poszukiwać ?

Jeśli chodzi o granie w gry jako takie to oczywiście chciałbym mieć dostęp do Fify (czy FC24, jakkolwiek się to teraz nazywa). Poza tym mój 'profil gracza' to gry typu Assassins Creed, gra ze znajomymi w gry typu 'Wiedza to potęga', gry na dwie osoby (oprócz fify jakieś turniejowe gierki, nie tylko sportowe żeby pograć z dziewczyną albo z koleżką) i różnego rodzaju 'skradanki' czy gry typu Dragons Age (średniowiecze, smoki, fabuła typu Gothic), Uncharted czy The Last of Us.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, snupson napisał:

1. Już zdecydowałem że do mojego profilu gracza bardziej odpowiednie będzie PS5.

2. która będzie lepsza, z napędem czy bez ?

3. ponieważ nie grałem na konsoli z 7 lat i mam dużo do nadrobienia, czy 'przerabia' się jeszcze konsole :D ?

4. Pozostaje jeszcze kwestia czy kupować konsolę teraz czy też poczekać na wersję PRO która ma się ukazać na koniec roku?

5. Ostatnie pytanko: widziałem konsole w wersjach 4k 120 Hz i 8k + 4k 120 Hz.

1. Jesteś casualem i już to widzę jak ogrywasz 1000 gier. Ja gram po 4-5h dziennie i nie wyrabiam z graniem na XSX więc o PS5 nawet nie myślę.

2. Z napędem jest do gier używanych. Bez napędu do polowania na okazje, na Xbox co wtorek (czasem czwartek). Takie same promocje są na Playstation z niemal takimi samymi cenami. Tzn. masz cenę 200 zł starej gry, ale raz na 3 miesiące jest tydzień po 20 zł itp.

3. Nie ma piractwa (poza grami używanymi za które twórcy was nienawidzą często bardziej niż piratów). Bywają różne okazje jak gry z kradzionych kart kredytowych itp. na aukcjach, ale to falami, a potem fala banów.

4. A może PS10? Pro o tyle ma sens, że złodzieje z Sony nie obniżają cen, w czasach PSX / PS2 w 3,5 roku był zjazd cen o 1/2 lub 2/3 (PSX z 399 na 149$), więc może się okazać jak niedawno, że różnica ceny między PS4 a PS4 Pro była minimalna, a wtedy lepiej Pro.

5. To są bzdury, bez znaczenia, mało która gra to wykorzystuje, a 120 Hz by grać w 30 czy 60 fps jest bez sensu, tym bardziej że 60 fps wystarczy (a do 30 fps trzeba się przyzwyczajać, bo konsole coraz gorzej dają radę, dobre 30 fps też wystarcza, ale są "perełki" jak Shadow of the Tomb Raider, Yakuza Like a Dragon, Plague Tale Requiem - same hity - niegrywalne w 30 fps, straszne krawędziowanie, 120 Hz nic tu nie da).

Co do gier to lepiej bierz okazje, a nie poluj na drogie. Na prawdę nie musisz zagrać w tytuł XYZ, masz 2000 innych, w tym 200 lepszych. W te drogie też gram w abonamentach i jeśli miałbym dać 500 zł za AC Valhalla to musiałbym oszaleć, dobra gra ale nic wielkiego, za tyle kupię 20-30 równie dobrych, choć dużo krótszych, przynajmniej różnorodnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, sino napisał:

1. Jesteś casualem i już to widzę jak ogrywasz 1000 gier. Ja gram po 4-5h dziennie i nie wyrabiam z graniem na XSX więc o PS5 nawet nie myślę.

2. Z napędem jest do gier używanych. Bez napędu do polowania na okazje, na Xbox co wtorek (czasem czwartek). Takie same promocje są na Playstation z niemal takimi samymi cenami. Tzn. masz cenę 200 zł starej gry, ale raz na 3 miesiące jest tydzień po 20 zł itp.

3. Nie ma piractwa (poza grami używanymi za które twórcy was nienawidzą często bardziej niż piratów). Bywają różne okazje jak gry z kradzionych kart kredytowych itp. na aukcjach, ale to falami, a potem fala banów.

4. A może PS10? Pro o tyle ma sens, że złodzieje z Sony nie obniżają cen, w czasach PSX / PS2 w 3,5 roku był zjazd cen o 1/2 lub 2/3 (PSX z 399 na 149$), więc może się okazać jak niedawno, że różnica ceny między PS4 a PS4 Pro była minimalna, a wtedy lepiej Pro.

5. To są bzdury, bez znaczenia, mało która gra to wykorzystuje, a 120 Hz by grać w 30 czy 60 fps jest bez sensu, tym bardziej że 60 fps wystarczy (a do 30 fps trzeba się przyzwyczajać, bo konsole coraz gorzej dają radę, dobre 30 fps też wystarcza, ale są "perełki" jak Shadow of the Tomb Raider, Yakuza Like a Dragon, Plague Tale Requiem - same hity - niegrywalne w 30 fps, straszne krawędziowanie, 120 Hz nic tu nie da).

Co do gier to lepiej bierz okazje, a nie poluj na drogie. Na prawdę nie musisz zagrać w tytuł XYZ, masz 2000 innych, w tym 200 lepszych. W te drogie też gram w abonamentach i jeśli miałbym dać 500 zł za AC Valhalla to musiałbym oszaleć, dobra gra ale nic wielkiego, za tyle kupię 20-30 równie dobrych, choć dużo krótszych, przynajmniej różnorodnych.

1. Ok bo widzę że tutaj jest jakiś krzyk i awantura :) WOLĘ PS5 i dlatego je wybieram. Miałem pierwszego X360, później PS4 i na PS gra mi się lepiej, pad lepiej leży mi w ręku itp.

2. Czy 'promocje' na Playstation są na tyle często że warto kupować wersję bez napędu czy jednak lepiej jest dołożyć te 500 zł i wziąć z napędem ? To moja największa zagwozdka. Nie ukrywam że wolałbym kupić Slima bez napędu, taniej i z dwoma padami niż Slim z jednym padem drożej. Ale nie chcę żeby skończyło się tak że grę w normalnych pieniądzach pobieram sobie raz na miesiąc bo są po 500 zł. Po prostu nie wiem jakie są różnice. Czy to różni się jeśli mam PS Pass? Bo widzę że np. AC Valhalla jest w MM za 85 zł na płycie, czy ceny w Store dużo się różnią ? I czy nie jest tak że np. jakaś gra wychodzi w marcu na płycie to w sklepie PS Store jest dostępna dużo później ? Pytam ponieważ mam tyle do nadrobienia że na bank jest multum gier w które nie grałem i pewnie teraz będą w bardzo niskich cenach. Ostatnie AC w które grałem to AC Rogue. I rozumiem że w wersji bez napędu jak sobie coś kupuję i instaluję, później np. odinstalowuję ze względu na brak miejsca na dysku to mogę do tego wrócić za free ? Ile takich gier zmieści się na 1TB konsoli ? I czy mogę wgrywać gry z PS4 ? (np. zacząć sobie od gier z serii AC w które nie grałem a wychodziły na PS4)

3. Ok rozumiem.

4. PS10 za parę lat jak wyjdzie to czemu nie :) No właśnie. Nie chciałbym spotkać się z sytuacją w której kupię nowe PS5 na przykład w tym tygodniu i będę żałował za 4 miesiące że nie kupiłem PRO a obecne będzie ciężko sprzedać. Czy to aż taka różnica ?

5. No okej ale skoro są wersje takie i takie w podobnych cenach to lepiej już chyba kupić tą która ma więcej niż mniej.

Dzięki bardzo za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie ma PS5 w wersji 8k i 4k, tylko zmieniły się napisy na pudełku. Wszystkie modele PS5 obsługują dokładnie taką samą rozdzielczość maksymalną i takie same odświeżanie. Ja bym kupił wersję z napędem, bo ceny w ps store to w przypadku dużych gier najczęściej ceny początkowe tj około 300zł. 

Ja bym nie czekał na pro, przecież ta konsola nie została nawet potwierdzona przez Sony. 

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, henryk nowak napisał:

Nie ma PS5 w wersji 8k i 4k, tylko zmieniły się napisy na pudełku. Wszystkie modele PS5 obsługują dokładnie taką samą rozdzielczość maksymalną i takie same odświeżanie. Ja bym kupił wersję z napędem, bo ceny w ps store to w przypadku dużych gier najczęściej ceny podatkowe, tj około 300zł. 

Ja bym nie czekał na pro, przecież ta konsola nie została nawet potwierdzona przez Sony. 

Witam,

Rozumiem. Zdecydowałem się już w takim razie - chcę PS5 z napędem oraz dwoma padami. Jej cena w sklepie to obecnie 2 899 zł. Proszę Was teraz o opinie, czy opłaca się, warto kupić konsolę na Allegro czy też olx? (Mówię oczywiście o zaplombowanej konsoli która jest nowa, nigdy nie używana i ma 2 lata gwarancji). Widziałem takowe za około 600-700 zł mniej. Okazja czy wałek ? Wielkie dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, snupson napisał:

2. Czy 'promocje' na Playstation są na tyle często

Nic nie kupuję (bo nie mam PS5) więc nie wiem na 100%, ale tu masz: https://www.ppe.pl/news.html?tag=playstation%20store

To są tylko newsy, bez gwarancji że autorzy wstawią wszystkie promo, ale jak widzisz 3 lipiec, 28 czerwiec, 19 czerwiec i tak dalej, podejrzewam że promo są jak na Xbox we wtorki lub czwartki co tydzień (a newsy z opóźnieniem 1 dnia, to długa lista często po 1000 gier).

Jeśli jesteś casualem to masz duże szanse je przegapić, ja już wymiękam ze sprawdzaniem po 500-1000 gier co tydzień z tego wiele powtórek, póki co kupuję średnio 3 na miesiąc. W przypadku Xboxa jest prosto bo jest lista z cenami / rabatami na TrueAchievements, w tym oceny na szybko (potem można głębiej na opencritic / metactritic i yt), na PS5 nic takiego nie znalazłem więc dużo trudniej wyłapać ciekawe tytuły. Jednak generalnie nie licz na nowości, tu Fifa za 70 zł to już okazja (ale i tak taniej niż używana, choć nie taniej gdy przechodzisz na szybko).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.sferis.pl/konsola-sony-playstation-5-slim-1tb-i368766?utm_campaign=przejscia_ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=4b9a9fe8-90e3-8886-cf6a-fa4a5eb16706

Poszukaj pada na promocji, ja kupiłem kolejnego w zeszłym tygodniu w Media markt za 239zł. Zapłacisz około 2500 z drugim padem, 4 stówki do przodu. Z allegro bym nie brał, chyba, że z dużego sklepu. Sony daje 12 miesięcy gwarancji, a rękojmia w Polsce wynosi 24 miesięcy. Jeśli konsola zepsuje się po upływie 12 miesięcy, to gwarantem będzie sklep i najlepiej jeśli będzie to solidny sklep, a nie ktoś, kto z automatu rękojmię odrzuci. OLX jest ok, ale ponownie- tylko jeśli dowód zakupu pochodzi z dużego i pewnego sklepu jak Media markt, Media expert, Sferis, electro czy co najmniej Perfect blue. Gwarancja jest ważna, bo pady do PS5 to totalny szajs, od grudnia 2020 już trzy razy miałem drift a gram raczej mało, może z 5 godzin na tydzień i tylko w okolicach dużych premier pozwalam sobie na dłuższe granie. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to obok pada do Xboxa to nawet nie leżało. W sumie PS5 slim też trąci bazarem i jest głośne. Szkoda, bo stara wersja była bardzo dobrze wykonana. Dlatego gwarancja jest bardzo ważna i konsoli bez pełnej gwarancji lub od firmy krzak nie polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, henryk nowak napisał:

https://www.sferis.pl/konsola-sony-playstation-5-slim-1tb-i368766?utm_campaign=przejscia_ceneo&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=4b9a9fe8-90e3-8886-cf6a-fa4a5eb16706

Poszukaj pada na promocji, ja kupiłem kolejnego w zeszłym tygodniu w Media markt za 239zł. Zapłacisz około 2500 z drugim padem, 4 stówki do przodu. Z allegro bym nie brał, chyba, że z dużego sklepu. Sony daje 12 miesięcy gwarancji, a rękojmia w Polsce wynosi 24 miesięcy. Jeśli konsola zepsuje się po upływie 12 miesięcy, to gwarantem będzie sklep i najlepiej jeśli będzie to solidny sklep, a nie ktoś, kto z automatu rękojmię odrzuci. OLX jest ok, ale ponownie- tylko jeśli dowód zakupu pochodzi z dużego i pewnego sklepu jak Media markt, Media expert, Sferis, electro czy co najmniej Perfect blue. Gwarancja jest ważna, bo pady do PS5 to totalny szajs, od grudnia 2020 już trzy razy miałem drift a gram raczej mało, może z 5 godzin na tydzień i tylko w okolicach dużych premier pozwalam sobie na dłuższe granie. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to obok pada do Xboxa to nawet nie leżało. W sumie PS5 slim też trąci bazarem i jest głośne. Szkoda, bo stara wersja była bardzo dobrze wykonana. Dlatego gwarancja jest bardzo ważna i konsoli bez pełnej gwarancji lub od firmy krzak nie polecam. 

No ok.

Czyli finalnie szukać PS5 Slim z napędem i jednym Padem a drugi sobie dokupić?

Znalazłem taką wersję na morele.net za 2350 zł. Myślę że to dobra cena ?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, slim z napędem i drugi pad na promocji, najlepiej z Media markt czy media expert gdzie nie będzie problemów z gwarancją. Miłego grania!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, henryk nowak napisał:

Tak, slim z napędem i drugi pad na promocji, najlepiej z Media markt czy media expert gdzie nie będzie problemów z gwarancją. Miłego grania!

Dziękuję bardzo. Ostatnie pytanie, czy sklep ITmarket.pl jest legitny ? Mają zieloną tarczę i odznakę zaufanego sprzedawcy w Ceneo więc nie wiem czy się nie pokuszę bo jest jeszcze o 2 stówki taniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chce mi się sprawdzać tego sklepu. Może ktoś inny ma chwilę, ale ja nawet jak wygląda na legitny bym się nie pokusił :E
Osobiście takie rzeczy jak konsole, GPU, telefony itd. online kupuję tylko w dużych zaufanych sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, lukadd napisał:

Nie chce mi się sprawdzać tego sklepu. Może ktoś inny ma chwilę, ale ja nawet jak wygląda na legitny bym się nie pokusił :E
Osobiście takie rzeczy jak konsole, GPU, telefony itd. online kupuję tylko w dużych zaufanych sklepach. 

Czyli po prostu dopłacić stówkę ale wziąć w Sferisie :D

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi