Skocz do zawartości
Yazid

Wymiana GTX 1070 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po długim namyśle zrezygnowałem póki co ze złożenia AM5, więc zostanę na AM4.

Na ten moment posiadam:

Ryzen 5 2600 oraz Asus strix GTX 1070 TI 

Teraz widziałem fajną cenę na Ryzen 5 5600 za 400 zł i się zastanawiam nad kupnem tego, a przy okazji chciałbym wymienić moją starą już kartę, gdyż już czuję w gierkach, że męczy się sprzęt. 

Z gierek to CS2 głównie, czasem fornite, new world - z tych bardziej "wymagających" gier, więc temu też nie chcę kupować nie wiadomo jakiej karty, tylko trochę ulepszyć pc'ta:) 

Jeżeli chodzi o budżet to nie chciałbym raczej 1200 zł przekroczyć, w grę wchodzą jak najbardziej używki - także tutaj nie nastawiam się, że musi być scricte nowa karta, pewnie będą propozycje Radeonów, osobiście nie jestem fanem ich jeżeli chodzi o GPU, chyba, że faktycznie nie ma czego się bać i jest coś godnego polecenia. 

Dziękuję z góry za opinie oraz pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Teraz, to już bym się przesiadał na Ryzen 5700X lub jakieś X3D.

Natomiast co do GPU, to za 1200zł oczekujesz ile raza szybsze GPU? Jeśli dobrze pamiętam, to GTX 1070Ti powinien być jakoś 2x wolniejszy niż RTX 4060Ti. Za 1200zł widzę nie kupi przeciętnej RTX 4060 8GB. Dobra wersja RX 7700 też raczej poza zasięgiem. Z używek, to za 1200 kupić powinieneś porządną wersję używanej RTX 3060 12GB ... tylko, czy taki wzrost wydajności będzie satysfakcjonujący? (chyba RTX 3060 12GB będzie jakieś mniej-więcej 1,4x szybszy od GTX 1070Ti ... tylko)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wyżej, bez sensu taka zmiana, dołóż kasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z AMD szukaj RX6800. Na OLX znajdowało się za ok. 1300zł, więc trzeba nieco dołożyć.

Z Nvidii to chyba poza 3060 12GB nie ma więcej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak grasz głównie w csa to zmień sobie na początek po prostu tego słabego procka a ta gierka nawet z 1070Ti ożyje, w csa się nie gra dla wyglądu ustawiasz low i jazda z tym że teraz pewnie nawet na najniższych jest mierna wydajność na r5 2600.

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W x-komie są 2 modele RTX 4060 poniżej 1,3k. MSI Ventus 2x za 1269PLN i KFA2 za 1249 PLN.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten ryzen co autor ma w csie w 1080p nawet gtx'a 1060 ograniczał z tego co pamiętam przynajmniej tak w cs go było :E więc może jak wsadzi coś z zen3 to nagle się okaże że przeczeka sobie na obecnej karcie i dozbiera powoli na coś lepszego.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.07.2024 o 12:34, Kyle_PL napisał:

Teraz, to już bym się przesiadał na Ryzen 5700X lub jakieś X3D.

A są takie za 400 zł ? Wydawanie ponad 50% większych pieniędzy na 5700X który jest średnio 5-6% wydajniejszy od 5600 jest mało poważne delikatnie rzecz ujmując. X3D to bardziej sensowna opcja tylko że już ponad 2x droższa. Jakby miała do PC zawitać jakaś mocna karta to byłaby jak najbardziej wskazana ale przy budżecie 1200 zł pakowanie tam X3D też ma sens niewielki. 

W dniu 9.07.2024 o 12:34, Kyle_PL napisał:

Natomiast co do GPU, to za 1200zł oczekujesz ile raza szybsze GPU? Jeśli dobrze pamiętam, to GTX 1070Ti powinien być jakoś 2x wolniejszy niż RTX 4060Ti. Za 1200zł widzę nie kupi przeciętnej RTX 4060 8GB. Dobra wersja RX 7700 też raczej poza zasięgiem. Z używek, to za 1200 kupić powinieneś porządną wersję używanej RTX 3060 12GB ... tylko, czy taki wzrost wydajności będzie satysfakcjonujący? (chyba RTX 3060 12GB będzie jakieś mniej-więcej 1,4x szybszy od GTX 1070Ti ... tylko)

40% wzrostu wydajności GPU to całkiem sporo. Jak przesiadałem się z RX 470 na GTX 1060 miałem znacznie mniej, a jednak było to zauważalnie odczuwalne. Podobnie było przy przesiadkach z GTX 1060 na 1660Ti i potem na RX 6700 bez zmiany CPU. Autor tematu chyba dość wyraźnie zakomunikował że chce trochę ulepszyć swój PC nie "wyciskać z niego ostatnie soki"😀

W dniu 9.07.2024 o 12:42, galakty napisał:

Jak wyżej, bez sensu taka zmiana, dołóż kasy.

A w jakim momencie zmiana ma sens ? Jak wydajesz 3, 4 czy 5 k zł ?

W dniu 10.07.2024 o 10:07, Send1N napisał:

Jak grasz głównie w csa to zmień sobie na początek po prostu tego słabego procka a ta gierka nawet z 1070Ti ożyje, w csa się nie gra dla wyglądu ustawiasz low i jazda z tym że teraz pewnie nawet na najniższych jest mierna wydajność na r5 2600.

Gra w CS2 lecz nie tylko. Fortnite i New World wymagają już od grafiki znacznie więcej. Szczególnie ta ostatnia pewnikiem dociska bardzo mocno leciwe 1070 Ti.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, voodoo34 napisał:

Jak przesiadałem się z RX 470 na GTX 1060 miałem znacznie mniej, a jednak było to zauważalnie odczuwalne.

Tia, GPU Voodoo.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ryzen 5600 i RX 6700 XT i będzie dobrze. Nie ma sensu brać RTX 3060 bo za mały wzrost wydajności. RTX 3060 Ti to 8 GB vram a to już teraz bywa za mało.

Sam miałem 1070 ti i najpierw zamieniłem na budżetowego rx 6600 xt od biostara z 2-letnią gwarą a po dwóch miesiącach na sapphire rx 6700 xt nitro+ najpewniej z koparki choć napisane, że nieużywane bo miały być do jakiegoś serwera. Faktycznie stan był luks i rok gwarancji.

RX 6700 XT za 1000 zł i rok gwarancji https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-amd-radeon-rx-6700-xt-12gb-15720703552

Prawie nowy RX 7600 8GB za 900 zł https://allegrolokalnie.pl/oferta/asrock-radeon-rx-7600-phantom-gaming-oc-8gb-vtw

Ryzena 5600 można kupić z Chin od niedzieli za 300 zeta z darmową szybką dostawą do paczkomatu 

https://www.pepper.pl/promocje/amd-ryzen-5-5600-tray-at-aliexpress-861473?

Edytowane przez Pentium D
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, voodoo34 napisał:

A w jakim momencie zmiana ma sens ? Jak wydajesz 3, 4 czy 5 k zł ?

Oświecę się, nie liczy się kasa tylko wydajność.

Jak robić przeskok z tak starej i słabej karty to co najmniej 2x musi być. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@galakty też jestem tego zdania, a nie takie cyckanie po parę procent i wymiana co chwilę - nic tylko problemy (np. kupiec, który jest problematyczny/strata kasy/strata czasu).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po parę procent to można wymieniać jak się ma 4090, a nie dinozaura 1070Ti

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, jak ktoś chce wydajność za wszelką cenę to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.07.2024 o 08:18, galakty napisał:

Oświecę się, nie liczy się kasa tylko wydajność.

Dziękuję za przypomnienie podstawowego kanonu upgrade. Wyżej coś pisałeś o dorzuceniu kasy tylko dalej nie piszesz ile ma to być. Niestety kolejnym kanonem upgrade jest że za wyższą wydajność trzeba płacić wyższe pieniądze. Problem polega na tym że Autor tematu zdefiniował czego oczekuje i jakie ma zamiar wydać pieniądze więc może raczysz w końcu mu przekazać ile tej kasy ma dorzucić.

W dniu 12.07.2024 o 08:18, galakty napisał:

Jak robić przeskok z tak starej i słabej karty to co najmniej 2x musi być. 

Nic nie musi być. Autor wyraźnie zdefiniował że nie oczekuje nie wiadomo czego.

W dniu 12.07.2024 o 08:20, Kyle_PL napisał:

@galakty też jestem tego zdania, a nie takie cyckanie po parę procent i wymiana co chwilę - nic tylko problemy (np. kupiec, który jest problematyczny/strata kasy/strata czasu).

Tu jest mowa o kilkudziesięciu % nie o kilku. RX 7600/RTX 4060 to przeskok o jakieś średnio 50-60%. Do gier w które gra Autor tematu wystarczy aż nadto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi