Skocz do zawartości
aksiorek

Reinstal windows 11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak bezinwazyjnie i bez przeszkód dokonać przeinstalowania window ( bez zachowywania plików), obecnie zgrywam z chmury wszystkie dane na dyski zewnętrzne. badam antywirusami i są czyste. System złapał najprawdopodobniej jakieś syfy, i w zasadzie 4 lata stoi odkąd kupili w rodzinie laptopa...

Początkowo był win10, zaktualizowany za free do win11

jak zatem mam przeinstalować- proszę o podanie krok po kroku ( nie ma windowsa na płytce i pendrive, był w systemie wgrany), Ma klucz przypisany i jest aktywowany (sprawdzałem jakąś komendą chyba w cmd albo powershell)

czy podczas instalacji wpisywać klucz czy Windows sam go wykryje później?

czy proces reinstalu można zrobić w jakiś sposób z windowsa czy inaczej? bo nie wiem gdzie tam na dysku znajdują się pliki instalacyjne czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz konto MS? Może ono być potrzebna ale nie musowo, klucz pewnie na serwerach MS zapisany. ale wiadomo....Nagrywasz win 11 na pena i instalujesz oczywiście sprzęt kompatybilny z win 11 bo to że był aktualizowany z win 10 to jeszcze o niczym nie świadczy. Jak stawiany był system, w uefi ? Dysk z systemem ma gpt czy mbr bo trzeba odpowiednio pena przygotować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można to jakoś inaczej? Bo nie rozumiem do końca co napisałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...