Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Vennor

Advance abstract signature

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vennor

Zgodnie z obietnica - dzisiaj nowy tutorial :).

 

To jest wersja oryginalna:

 

advanceabtractfullsigtu6al.th.jpg

 

---------------------------------------

 

Moje tlumacznie:

 

Na poczatek - nalezy wybierac rendery o jaskrawych kolorach. Najlepiej wiele kolorow i jak najmniej czerni.

 

1. Otwieramy nowy dokument, przezroczyste tlo (Ja uzywam rozmiaru 300x100) i naciskamy CTRL+D by zresetowac kolory.

 

2. Renderujemy chmury (Filter->Render->Clouds), wybieramy jakies przyjemne brushe i malujemy po chmurach. Pierwsza warstwa kolorem czarnym, druga bialym lub szarym. Tworzymy nowy layer i znow renderujemy chmury. Powtarzamy malowanie brushami, ale nie malujcie tego samego!, najlepiej wybrac inny pedzel z zestawu. DBlending drugiej warstwy ustawiamy na soft light.

 

3. Wybieramy render. Usywamy na nim motion blur (Filter->Blur->Motion Blur; 45*, 60px), a pozniej... falujemy rozmazany obraz (Filter->Disort->Wave). Blending ustawiamy na soft light.

 

4. Wklejamy ten sam render i duplikujemy go (CTRL+J) dwa razy. Na pkazdym z nich uzywamy opcji Wave za kazdym razem klikajac w button RANDOMIZE. Blending wszystkich rozmazanych obrazow zmieniamy na overlay i jezeli efekt nie jest satysfakcjonujacy zmieniamy opacity (Ja zazwyczaj ustawialem na 50%).

 

5. Kopiujemy calosc (CTRL+A, CTRL+SHIFT+C, nowa warstwa, CTRL+V - w takiej kolejnosci) wchodzimy w filtr Wave i typ filtra zmieniamy na square. Blending tej warstwy zmieniamy na overlay/soflt light i zmieniamy opacity wedle uznania.

 

6. Trzeba zrobic nowy wzor ktorym wypelnimy calosc. Tworzymy nowy plik (Rozmiar 3x3, przezroczyste tlo), powiekszamy do wartosci 1600% i rysujemy cos takiego:

 

prev7nl.jpg

 

Naciskamy CTRL+A i Edit->Define Pattern, OK. Teraz wracamy do sygnatury - robimy nowa warstwe, wybieramy wiadro z farba :P i w gornej czesci (Pod paskiem nawigacyjnym), zmieniamy rodzaj wypelnienia z foreground na pattern. Szukamy swojego wzory i wypelniamy nim nasz sygnature (Dziwnie to brzmi). Blending zmieniamy na soft light a opacity na okolo 40%.

 

7. Teraz pozostaje tylko wklejenie rendera, dopasowanie go do wielkosci sygnatury (CTRL+T). Pozniej najlepiej zduplikowac render i gorna warstwe ustawic jako soft light.

 

8. Tekst i obramowanie :).

 

---------------------------------------

 

Mam nadzieje, ze wszyscy zrozumieli [:/].

 

W razie niejasnosci zadawajcie pytania :P.

 

Pare moich prac:

 

Vennor-47.jpg

 

Vennor-45.jpg

 

Vennor-44.jpg

 

Zycze udanych prac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noi sie zacznie juz fala podobnych tego samego typu sygnaturek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Renderujemy chmury (Filter->Render->Clouds), wybieramy jakies przyjemne brushe i malujemy po chmurach. Pierwsza warstwa kolorem czarnym, druga bialym lub szarym. Tworzymy nowy layer i znow renderujemy chmury. Powtarzamy malowanie brushami, ale nie malujcie tego samego!, najlepiej wybrac inny pedzel z zestawu. DBlending drugiej warstwy ustawiamy na soft light.

 

A czy tzreba zrobić jeszcze 2 dodatkowe warstwy aby na każdej znalazł się jednen kolor, czy smarujemy brushami po jednej warstwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z google ... znajdz jakas tapete w google, pozniej sobie elegancko wycinasz i masz .... no problemo ... dzisiaj sobie z komy wzialem kilka fajnych tapetek, moze wkoncu pokaze cos od siebie nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor
A czy tzreba zrobić jeszcze 2 dodatkowe warstwy aby na każdej znalazł się jednen kolor, czy smarujemy brushami po jednej warstwie?

Dwie (Lub wiecej!) warstwy z ktorych gorna ma ustawiony blending na soft light.

 

Skąd vennor bierzesz takie fajne rendery ?:>

Byl topic z adresami - sa podane strony z renderami :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartas noe orbaz sie ale kiszka.

toś mnie troche zgasił, ale przyznam, że się troche z tym spieszyłem, żeby nikt nie wykorzystał mi tego rendera ;) Widziałem sporo sygnatur z renderami których chciałem użyć :) postaram sie go poprawić tylko co dokladnie jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big thx za tutka, zaraz zabieram się do robienia

 

 

 

Edit

 

Oceńcie niezbyt surowym okiem:

sig5copy7ct.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepsza pracka, Tubis :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Big thx za tutka, zaraz zabieram się do robienia

Edit

 

Oceńcie niezbyt surowym okiem:

sig5copy7ct.jpg

 

gadał dziad do obrazu :/

 

PO jakiemu tzreba do ciebie gadać? Czego zawsze wybeirasz nie te czcionki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miare fajnie skibek, tylko czy mi się wydaje czy zrobiłeś cień renderowi?? Bo troche taki jakby oderwany od tła

 

 

 

Edit

 

 

A co do czcionki to przynajmniej jestem oryginalny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartas niezle :D

 

bowser6ah.jpg to co mi wyszlo i chyba wiem co zle robie...te rendery co sie je eee "kreci" to nie pokrywaja calego tla i dlatego mam biale tak? powiedzcie bo tak brzydziej wyglada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bartas niezle :D

 

bowser6ah.jpg to co mi wyszlo i chyba wiem co zle robie...te rendery co sie je eee "kreci" to nie pokrywaja calego tla i dlatego mam biale tak? powiedzcie bo tak brzydziej wyglada :P

Dzięki :)

 

Ja przy tym kręceniu to powiekszam troche render, tak by akrył całe tło, a dopasowuje go na samym końcu (tak własnie jest w tutku i na skrinach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

No ladnie :P.

 

Coraz lepiej Wam idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...