Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mikilys

UPS... czas na zakup =) Mam 200zł!

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczely sie znowu problemy z prdem u mnie w chacie :kwasny:

Sa male spadki, ale dosc dlugie (ok 1minuty) i komp sie poprostu wylacza :kwasny: Reszta sprzetu sobie radzi, ale komp nie, a w zasadzie tez LCD :kwasny:

 

Potrzebuje UPS :)

 

Mam tylko 200zl

 

Mysle, ze 600 VA wystarczy :)

Te spadki to kwestia 1minuty :)

 

Zalezy mi na oslonieciu kompa i monitora :) Reszta da sobie rade :)

Tylko komp to odczuwa, a to boli mnie.... za ciezko na moje dziecko pracowalem i za duzo wyrzeczen mnie kosztowal :(

 

1. Active Power Easy 600VA za 147zl 300W

2. Orvaldi 520 PL 1052F za 168zl 312W

 

Co proponujecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli podlaczasz do tego LCD to wez cos powyzej 400W moze nawet 450W.Ale lepiej rozgladnac sie za czyms od evera , apc i fideltronika bo te ceny cos zbyt male zebym uwierzyl ze to jest solidnie zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

SmartUPS'a od APC -700VA (uzywka na allegro bez aku) okolo 80pln do tego aku 2x35pln - i masz pieknego ups'a, z pelna kontrola via rs

 

Orvaldi sa pogiete, bardzo czesto glupieja, nie wspominajac ze odczyty via usb sa brane z kosmosu :(

 

Edit: Ze strony orvaldi: "od 35 dB z odległości 1 m."

O mamo a to ja bym nie wyrobil z czyms takim w pokoju... moj apc jest bezglosny bez wzgledu na to czy lazi na czystych aku czy na buforze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.....

TO + 2xTO

APC SMART UPS 900VA 900 630W + 2x Nowy akumulator CT 12Ah 12V

------------------------------------------------------------------------------------

````````````89zl`````````````+````````2x55zl`````````````=199zl

 

Tak?

 

Ale wolabym cos nowego w calosci na gwarze i nie z allegro, bo mama biedzie gledzic dlugo i raczej nie da kasy wtedy :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

hm. ja bym bral tego APC = co APC to jednak APC a nie jakies orvaldi czy inne dziwadla, zreszta nie slyszalem aby komus APC padlo, zreszta one sa na dozywotniej gwarancji (serwis w wawie). Wymiane aku masz hot-swap oczywiscie, zreszta wszystkie SmartUpsy sa ze wszystkimi rozwiazaniami typowo serwerowymi, z ktorych czesc co prawda ladowana jest tez do niskobudzetowek.

 

Musisz sam sie zdecydowac, APC vs Orvaldi czy cos w tym guscie to jednak cos w stylu porshe 911 vs punto czy podobne. 2 zupelnie inne klasy sprzetu. APC to klasa sama w sobie, a to co podales to poprostu niskobutzetowki. I nie sugeruje sie metka tylko tym co oferuje APC, podzespoly z jakich jest wykonane, zreszta sam halas juz cos mowi (w tych co podales masz 35-40 db - nie wiem skad to ale mam wrazenie ze tam glosniki wsadzili... moje APC jest bezglosne w idle (na buforze), pod obciazeniem z aku pracuje na takm poziomie glosnosci jak wentylator AC fan 3 TC przy 1000 RPM (czyli slyszalny z odleglosci 0,5 metra, powyzej bezglosny zupelnie)

 

P.S.

Ja bym bral cos z nowszej seri APC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Edit: Ze strony orvaldi: "od 35 dB z odległości 1 m."

O mamo a to ja bym nie wyrobil z czyms takim w pokoju... moj apc jest bezglosny bez wzgledu na to czy lazi na czystych aku czy na buforze.

 

Ale tu chodzi o sygnał alarmowy :lol2:

 

Mamy w firmie ORVALDI 400. Obiecują "czas podtrzymania : 5 - 15 minut", a kompa + monitor CRT 15" trzyma tylko 60 sek. i zamyka system.

 

Mamy też "ETA 520 mini plus". Kompa + monitor LCD trzyma 30 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

to ja mam smart upsa 700, komp jak w podpisie , z monitorem trzyma 30 minut.

 

A co do alarmu to kurde nie pomyslalem ze ktos moze podawac glosnosc alarmu... ja wogole mam wylaczone takie pierdoly, wszelkie info mam on screen w systemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Ale tu chodzi o sygnał alarmowy :lol2:

2) Mamy w firmie ORVALDI 400. Obiecują "czas podtrzymania : 5 - 15 minut", a kompa + monitor CRT 15" trzyma tylko 60 sek. i zamyka system.

3) Mamy też "ETA 520 mini plus". Kompa + monitor LCD trzyma 30 min.

1) No tez mi sie tak wydawalo, ale nie bylem pewnien, wiec nie mowilem.

2) Zwaz na to, ze CRT to jest prodorzerca :] A jak komp pobiera ok 250W + CRT ok 100W, a ten Orvaldi ma 240W wyjsciowe, to sie nie dziw, ze tak sie dzieje.

3) No widzisz.... LCD... to ok 45W :) + 250W komp :) Te co ja pisze poza tym pierwszym to maja po 360W ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2) Zwaz na to, ze CRT to jest prodorzerca :] A jak komp pobiera ok 250W + CRT ok 100W, a ten Orvaldi ma 240W wyjsciowe, to sie nie dziw, ze tak sie dzieje.

 

Skąd masz wartość mocy wyjściowej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd masz wartość mocy wyjściowej ?
Do CRT....od kolezanki ojca :) Maja w pracy takie same CRT i mierzyli im pobor mocy :)

Do LCD :) Pisze tak :) A zeby sie nei przejechac to 10W dolozylem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

back upsy to to samo co smarty tylko ze mniej "inteligentne", nie masz pelnej kontroli nad ups'em, mniej odczytow i takie tam sprawy. Ale w kwesti podtrzymania maszyny to jest to samo - back upsy sie mocniej grzeja, i nie maja zlacza do dodatkowych aku i nie da sie ich fizycznie spinac w jeden wielki ups.

 

A gwarancja na aku sie nie sugeruj - i tak szybko siadaja w praktyce, dobre nowe aku po 1,5 roku i tak juz byloby milo wymienic (pamietaj ze one non stop pracuja na buforze)

 

P.S.

Strasznie poszly w gore ceny Smartów od APC - ja za swojego placilem 300pln (to juz lacznie z kupnem nowych aku Sanyo), a bylo to 2 lata temu

 

P.S.2

jak kupisz bez aku to trzymaj sie z daleka od aku firm krzak badz forevera czy cos w tym stylu - mialem i padaja po kilku miesiacach. Polecam Panasonica, Sanyo, Matshu (nie wiem czy tak sie pisze), GP - ale ciezko dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te od tego goscia to sa oryginalne mowki od APC :)

Moze dluzej wytrzymaja :)

 

Eh...az tak krotko zyja akumulatorki...to moze jednak na nowke sie zdecyduje z 36/24 miesieczna gwara (w tym na na aku) :kwasny: ActivePower 800VA lub ORVALDI 820... tylko kurcze one o ponad 150zl sa drozsze :kwasny:

 

Nie stac meni zabardzo, zeby za rok/dwa wymieniac na swoj koszt akumulatory :kwasny:

 

Albo nie kupie wcale i bedzie sie bal o kompa :(

 

I co tu czynic...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

eh no ale co ci po gwarancji 36 miesiecy na aku? one sie poprostu zuzywaja i tago gwarancja nie obejmuje, jakby sie popsuly to co innego, ale zuzycia gwarancja nie obejmuje.

 

Ja bym bral i tak APC - ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eh no ale co ci po gwarancji 36 miesiecy na aku? one sie poprostu zuzywaja i tago gwarancja nie obejmuje, jakby sie popsuly to co innego, ale zuzycia gwarancja nie obejmuje.

 

Ja bym bral i tak APC - ale to moje zdanie

 

:thumbup: dokładnie

omijaj firmy typu trust i powercom

 

poza APC możesz jeszcze poszukać z firmy Orvaldi, Ever lub ETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sq8shq

ups'a sie kupuje raz na bardzo dlugo, wiec lepiej zainwestowac kilka pln wiecej i miec spokoj niz bawic sie w gorszy sprzet innych firm. Swoja droga starsze APC rzadza - nowe masowe produkcje moga sie schowac - nawet jak Ci podadza 600W to na 90% APC przy podanych 400W bedzie duzo bardziej wydajny. APC maja generalnie najlepsza wydajnosc - okolo 75-80%, Orvaldi, Eta maja okolo 50%, Every niecale 50% - ale sa tanie jak barszcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak juz sie bede decydowal to na to: APC Back 600AV za 169zl - 400W

Jeszcze sa 4 dni...mama chwilowo musi przemyslec dokladnie :)

 

W kazdym razie.... dalej nei wiem co zrobc.... :( Jakos wolabym nowke :kwasny: Ale jak ma byc tak jak mowicie to.... eh.... :( NIE WIEM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj apc jest bezglosny bez wzgledu na to czy lazi na czystych aku czy na buforze.

 

A mój APC BACK 650 świergocze (produkcja 2005). To drugi egzemplarz, pierwszy też świergotał, więc to chyba normalne (CRT świergocze niestety dużo głośniej i mam go przed sobą). Z drugiej strony, jestem wyjątkowo wyczulony na wysokie dźwięki. Na szczęście ten świergot ma taki charakter, że wystarczy UPS umieścić w półotwartej, pionowo ustawionej skrzynce, aby nie było nic słychać nawet na brzegu ścianki --- byleby nie było kontaktu "wzrokowego" z uchem. Normalnie słychać go w całym pokoju.

 

Aha, maksymalna moc nie świadczy jeszcze o czasie podtrzymywania napięcia przy danym obciążeniu. APC mają raczej niskie czasy podtrzymywania, no ale są 2x mniejsze i lżejsze od wielu konkurentów o tej samej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam mam pytanie: mam zasilacz 430W. Atlhon x2. Do tego Monitor CRT 17-stka. Ile minut pociagnie ups 360W ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam APC back ups pro 420 (280W) i ciagnie monitor crt 17" moj konfig i jeszcze żarówke halogenową 50W (a co? :E) akumulator jest stary wiec nie ma sensu podawać czasu ale jest dłuzszy niz 5min wiec nie nażekam zwłaszcza ze upsa wyhaczyłem za free ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...