Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

mi wychodzi cos takiego ??

 

62fih6v6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo wychodzi przecież ze schematu powyżej. Zwróć uwagę na orientację zapinki na schemacie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox takie schematy ciężko przyswajam dlatego dla pewności zapytałem co by mi pompa lewych obrotów nie złapała :lol2: , dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany,myslicie ze taki pierdziok jak Corsair CX450M 450w poradzi sobie z ryzenem 2700x oraz grafika pokroju 1660ti/2060?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie sobie poradzi, to przyzwoity zasilacz. Taki zestaw (bez OC) łyknie do 300-330W. Tylko nie będzie pewnie super cichy przy maksymalnym obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wystarczy do tego zestawu be quiet! SFX-L POWER 500W ? Kupiłem na amazonie za 180zł jeszcze mogę anulować.

CPU: i5-4690k @ 4500hz

GPU: rx 480

mobo: asus sabertooth z97

3x hdd

1x ssd

4x ddr3

3x wiatraki

1x dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wystarczy do tego zestawu be quiet! SFX-L POWER 500W ? Kupiłem na amazonie za 180zł jeszcze mogę anulować.

CPU: i5-4690k @ 4500hz

GPU: rx 480

mobo: asus sabertooth z97

3x hdd

1x ssd

4x ddr3

3x wiatraki

1x dvd

Po co kupujesz zasilacz SFX do komputera ATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupujesz zasilacz SFX do komputera ATX?

Jest przejściówka do atx i w takiej cenie nie znalazłbym 500W gold.

Obudowe matx mam pozatym nie zaszkodzi więcej miejsca w środku.

Edytowane przez taliabanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest przejściówka do atx i w takiej cenie nie znalazłbym 500W gold.

Obudowe matx mam pozatym nie zaszkodzi więcej miejsca w środku.

Ale taki zasilacz ze względu na mały wentylator zawsze będzie głośniejszy. Moim zdaniem nie opłaca się. Ile masz na to gwarancji? Jest ona realizowana w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale taki zasilacz ze względu na mały wentylator zawsze będzie głośniejszy. Moim zdaniem nie opłaca się. Ile masz na to gwarancji? Jest ona realizowana w Polsce?

On ma wentylator 12cm nie powinno być źle

https://www.amazon.de/gp/product/B07MCGSFN9/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Nie ma nic o gwarancji

Edytowane przez taliabanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SFX-L POWER 500W nie jest złym zasilaczem.

 

Jednak nie ma pasywnego trybu wentylatora, tylko trzy letnią gwarancję oraz bardzo krótki kabel 24 pin.

 

Podejrzewam że nawet w obudowie matx przewody mogą być za krótkie.

 

Sam zastanawiałem się czy go nie kupić ale spasowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie sobie poradzi, to przyzwoity zasilacz. Taki zestaw (bez OC) łyknie do 300-330W. Tylko nie będzie pewnie super cichy przy maksymalnym obciążeniu.

 

 

super,bo zasilacz juz ma-nieuzywany z drugiej reki,za 50zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent Antec VP500

Da radę z ryżem 2600 + grafika pokroju 1660ti/2060/ albo jakaś Vega 56/64 / rxy 570/580/590 ?

 

O ile GF mają mniejszy apetyt na prąd tak z radkami już bym się zastanawiał.

 

Tak czy siak planuję zmianę tej zasiłki tylko czekam na jakieś promo.

 

Docelowo chciałbym uderzyć w jakiegoś seasonica, tylko kwestia ile waciszy potrzeba żeby nie było problemów z prądożernymi radeonami ?

 

Z tymi vegami to poleciałem hahah

 

Domyślam się że taki 1660ti /2060/rx 570 to górna granica dla tej zasiłki. Mam ją od 2015 roku więc myślę że na tych grafach jeszcze trochę pociągnie.

 

Później pewnie trzeba będzie się zastanowić nad czymś ~650w od seasonica co by obsłużyło amd'kowe grafy pokroju navi. Zapewne też będą chciały dużo papu jeśli chodzi o waty

Edytowane przez skubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten VP500 ma regulację grupową, więc przy mocnym obciążeniu linii 12V napięcia mogą się rozjechać. Generalnie z jakimś GTX 1080, RTX 2060 czy RX 580 sobie poradzi, Vegi raczej bym tam nie wsadzał, bo tak naprawdę masz tylko 408W na linii 12V.

 

Co do zasiłki na przyszłość, to 550W wystarczy, dla zapasu możesz wziąć 650W, więcej nie ma sensu, bo nawet z RTX 2080 Ti i i9 9900k 650W sobie poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, planuję wymianę bebechów w kompie, będzie to:

Ryzen 3 3900x, 2070Super (lub 2080 super) 2x dysk nvme, 1x sata, 4 moduły ram i 6 wentylatorów bez OC, myślicie, że Seasonic Focus Gold Plus 550W poradzi sobie z takim zestawem?

Edytowane przez vvyczesany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego OC spokojnie sobie poradzi, to bardzo dobry zasilacz, całość weźmie max ze 400W :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam takie pytanko.

Parę dni temu miałem dość dziwny problem, komputer sam z siebie się wyłączył, i nie chciał się włączyć. Wyłączyłem zasilacz przyciskiem z tyłu, włączyłem i pc wystartował.

Po tym zjawisku, siadł regulator obrotów wentylatorów od armisa (może przez niego się pc wyłączył), regulacja przestała działać, tylko regulator daję obroty na full.

I w sumie od paru dni mam dziwne zjawiska, muszę dovoltowywać procesor bo raz jest stabilny, a raz nie, wczoraj miałem zwis gry i wyrzuciło sterownik ekranu. Na początku zgoniłem wszystko na windowsa, ale jak tak na spokojnie się zastanowiłem, to może to nie jego wina? Jakim testem najlepiej sprawdzić zasilacz? Niestety ani ja, ani raczej nikt w moim mieście nie posiada sprzętu do testu zasilacza. Również nie mam drugiego zasilacza na podmianę. Regulator cały czas mam podłączony po przewodzie sata, tylko wentylatory przełączyłem na płytę główną, co może nie jest rozsądnym wyjściem? Nic nie zaiskrzyło, nie przypaliło się, po prostu pc zgasł i tyle. W podglądzie zdarzeń nie było nic, tylko że system został nieoczekiwanie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko czy do pentiuma g5420 starczy zasilacz o mocy 75W.

Ma to byc maly itx do internetu i filmow.

Obudowa ma zasilacz wlasnie 75W.

Obudowa: Obudowa LC-Power LC-1350MI (75W) (LC-1350MI)

 

Da rade?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam zasilacz Focus Gold Plus 550W i planuję zakup płyty Gigabyte X570 Aorus Pro (pod 3900x bez OC), zobaczyłem, że posiada ona 2 złącza w lewym górnym rogu: 8pin + 4 pin. Czy w tej sytuacji powinienem pomyśleć nad wyborem innej płyty głównej czy zasilacza?

Edytowane przez vvyczesany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączysz do samego 8pin i będzie śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najtańszy półpasywny zasilacz o parametrach równych SPC Vero L2 500W? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego zasilacza. Tryb półpasywny pojawia się dopiero w jednostkach droższych 2 x od Vero, a zarazem spor lepszych.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio nic a nic? Nie oczekuję zasilacza półpasywnego za 200zł, ale najtańsze 500w z tym trybem to minimum 4 stówki? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...