Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

Daj se spokój człowieku z tym Feelem, w tej cenie to masz świetnego Modecoma MC-350.

 

Kupisz za 110 zł np. tutaj:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2423

 

A jak chcesz bardzo oszczędzić to za 80 zł jest wersja 300W tego zasilacza, MC-300, i będzie on i tak sporo lepszy niż ten Feel 350W.

 

Dzięki. Właśnie nie chce bardzo oszczędzać, oszczędzałem do tej pory na zasilaczu, jeden mi już padł, teraz chce coś lepszego. Dzieki za link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej będzie jak Ojcze Samotni kupi za 70zł Fortrona 400W niż tego modecoma 300/350W ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mu bardzo zależy na jak największej ciszy to tak, ale jeśli przede wszystkim na mocy to zdecydowanie nie. 15A na 12V vs 25A na 12V to jednak "subtelna" różnica. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc

 

znalazłem na allegro zasiłke

Topower TOP-600P7 zastanawiam sie nad kupnem bra czy nie ?

Jak chcesz wydać na zasiłkę aż tylek asy to bierz, bo to dobry sprzęt. Ja jednak radziłbym kupić coś tańszego chyba że masz jakiegoś na prawdę hardkorowego kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc

 

znalazłem na allegro zasiłke

Topower TOP-600P7 zastanawiam sie nad kupnem bra czy nie ?

Jesli ta zasiłka jest do tego co masz napisane w profilu to wez 450 P7 :P albo cos tanszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar nareszcie kupic dobry zasilacz do mojego komputera . Zestaw to X2 3800 , 2xHDD,1xDvd,2xDvd-Rw ,Grafika 7600 gs i mam odnosnie tego małe pytanko z jakigo przedzialu cenowego powinienem szuka zasilacza . Powiedzmy ze moge kupic zasiłke do 350 zł oczywiscie nie koniecznie musi byc tyle . Bede się bawił w overclocking a od zasilacza oczekuje stabilności zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam zamiar nareszcie kupic dobry zasilacz do mojego komputera . Zestaw to X2 3800 , 2xHDD,1xDvd,2xDvd-Rw ,Grafika 7600 gs i mam odnosnie tego małe pytanko z jakigo przedzialu cenowego powinienem szuka zasilacza . Powiedzmy ze moge kupic zasiłke do 350 zł oczywiscie nie koniecznie musi byc tyle . Bede się bawił w overclocking a od zasilacza oczekuje stabilności zestawu

To:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19657

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka jest róznica miedzy tymi zasilkami Toppower

http://zenfist.pl/pID/268.htm

http://zenfist.pl/pID/291.htm

 

I pytanie nr 2

który wybtrać jeden z tych wyzej podanych czy

http://zenfist.pl/pID/211.htm

http://zenfist.pl/pID/230.htm

a moze co innego ?

 

z tych 4 polecam TAGANA :thumbup: Bardzo fajna zasiłka, dodatkowym atutem są odpinane kable...

 

Bardzo dobrze trzyma napięcia... Jesli niezalezy c na wersji BOX i odpinanych kablach to bierz TOPOWERA 400W OEM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chce sie Was poradzic jaki zasilacz wziasc to takiego zetawu:

X3800+/C2D 6300

DWD RW x2

R1900XT

X-Fi

Zastanawiam sie nad tym:

http://zenfist.pl/foto.php/pID/57/fID/01

 

Nie ukrywam, ze chcialbym go wziasc bo mi sie najzwyczajniej podoba :E ale czy wystarczy zeby pociagnac taki konfig z lekkim krecenim proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, 22A na 12V to trochę przymało jak na ten konfig...

 

Weź coś z mocniejszą linią 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż, 22A na 12V to trochę przymało jak na ten konfig...

 

Weź coś z mocniejszą linią 12V.

 

A co mozesz polecic? W przyszlym roku chcialbym zmianic karte na dx10 bez zmiany zasilki wiec chce kupic cos przyszlosciowego. Cena oczywoscie w miare umiarkowana jednak zasilka musi byc porzadna, markowa itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , mam pytanie:

co by było lepsze - tzn stabilniejsze - do kompa Athlon64 3500+/GF7600GT/DDR2 2x512MB/250GB S-Ata:

- Seasonic S12-330 - 330W

- Topower 400 P5 U12

- Chieftec (GPS-400AA-101A) 400W

ja bym był albo za Cheiftekiem albo Topower'em z racji tych 400W , co wy na to \??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec napewno nie ....

 

PO pierwsze ilosc wat nie ma sie ni jak tak naprawde do trzymania napiecia ,, widziales Codegena on mial 4ooW najlepszym wyborem bedzie seasonic ale ciut mocniejszy bym wzial z tych trzech bo pewnie mniej wiecej z w tej samej cenie mniej wiecej to ToPower

 

 

EDIT :: mysle ze 330Wat seasonic by CI wystarczylo ale nie moglbys juz nic dolozyc jak na moje oko najlepiej by rzymal napiecie :: po krotkim przemysleniu TOpowera bierz ...

 

Mam teraz ja pytanko Czy Tagan 480 U-22 bedzie mial wystarczajaco linie 12 V do tego sprzetu co jest w sygnaturze u mnie .... nawet jesli bym dolozyl jeden dysk sata ??

 

CHyba 30A starczy do X1900XT bo nie wiem szczerze mowiac ile zalecaja slyszlem ze 28 ale nie jestem pewien

 

I jeszcze jedno jak sobie ze stanow sprowadze tego tagana to czy nie ma jakis przeciwskazan zeby czerwonym przelacznikiem z 115 V na 230 V przelaczyl ... ktos cos wie na ten temat ??

Edytowane przez byBlackBelieve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chieftec napewno nie ....

 

PO pierwsze ilosc wat nie ma sie ni jak tak naprawde do trzymania napiecia ,, widziales Codegena on mial 4ooW najlepszym wyborem bedzie seasonic ale ciut mocniejszy bym wzial z tych trzech bo pewnie mniej wiecej z w tej samej cenie mniej wiecej to ToPower

EDIT :: mysle ze 330Wat seasonic by CI wystarczylo ale nie moglbys juz nic dolozyc jak na moje oko najlepiej by rzymal napiecie :: po krotkim przemysleniu TOpowera bierz ...

 

Mam teraz ja pytanko Czy Tagan 480 U-22 bedzie mial wystarczajaco linie 12 V do tego sprzetu co jest w sygnaturze u mnie .... nawet jesli bym dolozyl jeden dysk sata ??

no chciałem tego topowera ale widze ze go wymiatają z komputronika ( a niestety jestem zmuszony tam kupować) no a co do Seasonic to 330w to troche mało - tym bardziej ze trzeba jeszcze liczyc nagrywarke DVD i floppy

tylko nie rozumiem tez dlaczego nie Cheiftek??? ja osobiscie jade 4.5 roku na Codegenie 300W mając przy tym 3 napedy optyczne i SB audigy .....!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chciałem tego topowera ale widze ze go wymiatają z komputronika ( a niestety jestem zmuszony tam kupować) no a co do Seasonic to 330w to troche mało - tym bardziej ze trzeba jeszcze liczyc nagrywarke DVD i floppy

tylko nie rozumiem tez dlaczego nie Cheiftek??? ja osobiscie jade 4.5 roku na Codegenie 300W mając przy tym 3 napedy optyczne i SB audigy .....!!

 

wiesz co widac ze nie przeczytales tego watku o zasilaczach .... jesli chodzi o Codegena to jest to zasilacz ( procz Megabajta, ale to prawie to samo ) ktory ma tak duze skoki napiec ... wierz mi jest to zasilacz ktory najczesciej, musialem ludzia wymieniac .. no ale nie wazne ... nie chce mi sie tu pisac dlaczego poniewaz jak urzyjesz google.pl albo wrocisz do pierwszej strony tego "artykułu" to sie dowiesz czemu nie Chieftec tylko Topower a najlepiej tylko 430 to Seasonic, nie mowie ze chieftec jest zly no ale sa lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten zasilacz Fortron FSP400-60PFN do tego sprzętu będzie odppowiedni :question::cool:

 

Pentium 4 2,4 + płyta główna Gigabyte :D

512 MB ewentualne 1024 MB

Radeon 9800 128/256

Dysk Barrcuda 40 Gb

DVD

 

czy jeszcze potrzebne jakieś dane :hmm: (monitor 19 cali CRT)

 

Nie chcem zakładać nie potrzebnego tematu więc piszę tu :)

 

I czy ten zasilacz lekko pociągnie ten sprzęt a nawet coś lepszego :question:

Edytowane przez Matiii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, tak, tak, spokojnie, będzie go ciągnął aż miło. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko z czystej ciekawości.Jak spali sie zasilacz na gwarancji i spali razem ze sobą załóżmy procek to zwracają mi sam zasilacz czy też procek :E (fajnie by było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zasilacz. Nie ma tak dobrze. ;)

 

A pretensje to możesz wtedy mieć jedynie do samego producenta tego zasilacza i na przyszłość nie oszczędzać już na tym komponencie. ;)

 

Oczywiście nie mam na myśli tego przypadku, Fortron to b. dobre zasiłki i nie bój żaby.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A często się zdarza że zasilacz jak się spali spala z nim jakąś inną część?

Dokładnie chodzi mi o ten model: Fortron FSP400-60PFN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...