Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

Jacecko - a może warto rozważyć Modecoma MC-400?

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=2424

 

29 amperów na 12V robi wrażenie jak na zasilacz tej klasy, a przy tym cena wypasiona - 165 zł - i można przyoszczędzić - zamiast kupować zasiłkę z bajerami to kupić bez bajerów, ale z konkretną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczach się nie znam, ale jeśli ten jest dobry to czemu nie...

choć wolałbym 420W ;) i o jakich bajerach piszesz ?, np w tym zasilaczu TAGAN co podalem w linku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do watów to powtórzę swoje zdanie z kilku postów wcześniej, tyle że je odniosę do MC-400 tym razem. ;) Tak więc:

 

Przy zasilaczach nie liczy się tak naprawdę to ile mocy w watach posiadają, tylko to, jaki prąd podają na poszczególnych liniach, a ten Modecom na najważniejszej dla dzisiejszych konfiguracji linii 12V podaje prąd o natężeniu do 29 amperów i jest jedynym zasilaczem w tej klase cenowej o tak potężnej tejże linii.

 

A co do bajerów w przypadku tego Tagana to miałem na myśli takie rzeczy jak. np. niższą głośność, więcej wtyczek molex i SATA, długie i estetyczne okablowanie, no i cool sam wygląd. Ale jednak na linii 12V ma "tylko" 22 ampery, podczas gdy tamten sporo tańszy Modecom ma ich 29... Różnica spora...

 

A w ogóle to jaki sprzęt ma ciągnąć zasilacz?

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to jaki sprzęt ma ciągnąć zasilacz?

 

MOBO- ASUS M2N-E nForce 570Ultra

procesor- Athlon 64 3500+

pamięć ram- 1gb (2x512 goodram) w przyszlości 2GB

kArta graficzna- GF 7600GS ZALMAN albo RADEON X1900GT

karta muzyczna- creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

HDD- WD 80GB 8MB w przyszłości jakiś 200GB 16MB

Napędy- 1x Liteon nagrywarka cd-r rw, 1x nagrywarka DVD jeszcze myśle jaka ale chyba wezme LiteOn SHW-16H5S DL LightScribe

+ jakieś 4 wentylatory w obudowie

 

Na początku miał to byc zasilacz Chieftec`a za 149 zł ;)

 

a ten dobry..? ;)

 

Przy zasilaczach nie liczy się tak naprawdę to ile mocy w watach posiadają

 

To wiem nie jestem z tych co myśla ze im więcej W tym lepszy zasilacz, ale wydaje mi sie ze optymalnie 4010-430 wystarczy dla mojego kompa bez zadnych niespodzianek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Dotarl dzisiaj do mnie Topower SPW-480W EZA.

 

Czekam na reszte sprzetu i dam znac jak dziala :).

 

Na prawde fajnie wyglada ta chromowana obudowa :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wiem nie jestem z tych co myśla ze im więcej W tym lepszy zasilacz, ale wydaje mi sie ze optymalnie 4010-430 wystarczy dla mojego kompa bez zadnych niespodzianek

Sam sobie przeczysz w tym zdaniu...

 

 

MOBO- ASUS M2N-E nForce 570Ultra

procesor- Athlon 64 3500+

pamięć ram- 1gb (2x512 goodram) w przyszlości 2GB

kArta graficzna- GF 7600GS ZALMAN albo RADEON X1900GT

karta muzyczna- creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

HDD- WD 80GB 8MB w przyszłości jakiś 200GB 16MB

Napędy- 1x Liteon nagrywarka cd-r rw, 1x nagrywarka DVD jeszcze myśle jaka ale chyba wezme LiteOn SHW-16H5S DL LightScribe

+ jakieś 4 wentylatory w obudowie

Skoncentruj się teraz, popatrz na tą swoją konfigurację raz jeszcze, a potem popatrz na moją konfigurację w sygnaturce i zobacz jaki mam zasilacz i jaki ciągnie sprzęt bez żadnych problemów. Mój konfig ciągnie więcej prądu niż Twój i bez problemu radzi sobie z nim "skromny" Modecom MC-350... Zrozum, że w dzisiejszych konfiguracjach liczy się przede wszystkim linia 12V, a Modecomy MC są w tej kwestii nie do pobicia jeśli chodzi o swoją klasę cenową, bo żeby np. jakiś Tagan czy Topower miał tak potężną linię to musi to być model przynajmniej za dwa razy tyle kasy co Modecom MC-400. Ja osobiście nawet bym się nie zastanawiał - jeśli nie ma znaczenia ultra cisza i bajery to Modecom MC po prostu rządzi wśród zasilaczy tego pokroju cenowego. Rób co chcesz, dla mnie to możesz sobie nawet kupić Tagana 900W TurboJet za ponad tysiąc zeta, mnie to rybka, Twoja sprawa, ale ja tylko Ci dobrze radzę, bo po co wydawać 250-300 zł, skoro za prawie dwa razy mniej można mieć swoje potrzeby spełnione równie dobrze, a nawet z porządną nawiązką w postaci sporo lepszej linii 12V jak w przypadku Modecoma MC-400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie przeczysz w tym zdaniu...

Czy ja powiedzialem ze ten jest dobry- JA TYLKO PYTAM, A NIE STWIERDZAM

 

Widzialem twoje zestawienie sprzętu jak i zasilacz. OK posłucham się twoich rad i wezme tego Modecoma, tylko jak te zasilacze sa tak cudowne to czemu ludzie decydują sie na 2razy drozsze Topowery, Tagan`y chyba tylko z powodu wyglądu...

PS: Sprzet bedzie podkrecany i jeszcze dochodza głosnikiGigaWorks 5.1, drukarka, panel LCD na obudowe,

 

znalazłem jeszcze coś takiego w tej samej cenie no+20zł

ten sam model z ,,bajerami" kosztuje 100zł drozej :kwasny: ;/

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja powiedzialem ze ten jest dobry- JA TYLKO PYTAM, A NIE STWIERDZAM

Chodziło mi o to, że powiedziałeś, iż wiesz że to nie jest tak, że im więcej W tym lepszy zasilacz, ale wydaje Ci się, że do Twojego konfigu 410-430W wystarczy. ;) Zresztą mniejsza o to, dajmy sobie z tym spokój. :)

 

Widzialem twoje zestawienie sprzętu jak i zasilacz. OK posłucham się twoich rad i wezme tego Modecoma,

Ależ ja Ci wcale nie każę nic brać i do niczego nie przymuszam, jedynie sugeruwałem, abyś to rozważył.

 

tylko jak te zasilacze sa tak cudowne to czemu ludzie decydują sie na 2razy drozsze Topowery, Tagan`y chyba tylko z powodu wyglądu...

Bo wielu ludzi przywiązuje wagę do takich rzeczy no i czasem zwyczajnie lubi też szpanować sygnaturką. ;) Choć te zasilacze co wymieniłeś też mają swoje zalety, które dla innych mogą być bardzo istotne - przede wszystkim cicha praca, dużo złącz, esteteczne kable itp. A poza tym sam nie chciałem wierzyć, że Modecomy MC są takie dobre, dopóki przypadkowo jeden nie trafił do mojego własnego kompa i tak już w nim został. ;) Zresztą poczytaj mój temat sprzed miesiąca o zasilaczu MC-350:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=178402

A Ty nie dość, że masz sprzęt który ciągnie nieco mniej prądu niż mój, to bierzesz mocniejszą wersję tej zasiłki MC-400, więc tym bardziej zupełnie Ci wystarczy.

 

PS: Sprzet bedzie podkrecany i jeszcze dochodza głosnikiGigaWorks 5.1, drukarka, panel LCD na obudowe,

Też mam drukarkę, głośniki i mam podkręcony sprzęt i zasilacz radzi sobie bez żadnych problemów. Zresztą poczytasz o tym również w tym moim temacie, co wyżej dałem linka. ;)

 

znalazłem jeszcze coś takiego w tej samej cenie no+20zł

Ten Topower 400W OEM to również nie jest zły wybór i na pewno będzie pracował ciszej niż Modecom, jednakże mimo wszystkio jest to słabszy i mniej wydajny zasilacz, gdyż na linii 12V ma 25 amperów, zaś MC-400 ma ich 29.

 

Wybór należy do Ciebie, ja tylko chciałem dać kilka zwykłych porad i tyle.

 

Sprawa jest prosta - jeśli zależy Ci tylko na tym, aby zasilacz był mocny i wydajny prądowo i starczył bez żadnych problemów nawet po przyszłej rozbudowie kompa - to w cenie do 200 zł Modecom MC-400 nie ma sobie równych ze względu na potężną linię 12V. Jeśli jednak w grę wchodzą również takie rzeczy jak głośność pracy czy też ilość złącz to wtedy rozważ przede wszystkim tego Topowera 400W OEM i ewentualnie Tagany - jednak licz się z tym, że aby taki zasilacz był równie wydajny prądowo jak ten Modecom to będzie kosztował przynajmniej prawie dwukrotnie więcej.

 

Aha, jeszcze jedno. Jest taki sklep, który specjalizuje się głównie w zasilaczach i ma ich bardzo duży wybór, dokładne specyfikacje i opisy. Polecam kupić tam. A tutaj masz specyfikację i opis tego Modecoma MC-400 pochodzącą z tego sklepu właśnie:

http://zenfist.pl/pID/207.htm

Tak jak mówiłem, nie jest on pozbawiony wad - posiada bowiem mało złącz Molex oraz nie należy do bardzo cichych - a to dla niektórych mogą być wady nie do zaakceptowania pomimo świetnej wydajności zasilacza.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camillo zastanawiam sie czy nie lepszy od mc400 jest wlasnie mc350 który ma mocniejsze linie 12V :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby wziąłeś informacje, że MC-350 ma mocniejszą linię 12V od MC-400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam MODECOMA MC-400 atx2.0 i mam dwie linie 12V po 18A kazda

 

3,3V -30A

5v -28A

12v1 -18A

12v2 -18A

 

Wiec w opisie jest błąd, lepiej zajzec na strone producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest OK. Przy podwójnych liniach inaczej się do tego podchodzi. Należy wówczas patrzeć jakie max obciążenie w watach producent podaje dla całej linii 12V i to jest kluczowe.

 

W przypadku MC-350 producent podaje 300W, zaś w MC-400 podaje 348W. Następnie tą wielkość dzieli się przez 12, co w przypadku MC-350 na linii 12V daje łącznie 25 amperów, zaś w przypadku MC-400 daje 29 amperów. Tak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no jesli mowa o max prądach rzeczywistych, to zwracam honor :) Po prostu na stronie producenta (i na nalepce) jest po 18A wiec myslalem ze w sklepie zenfisist jest gafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czarna lista: Akyga, Codegen, ColorSit, Fever, Impet, Linkword, L&C = Logic, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Q-tec, Rubikon, Ropla, Tracer, Tronje

Mój Megabajt jest na liście, chyba dostane zawału :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne, mam MODECOMA MC-400 atx2.0 i mam dwie linie 12V po 18A kazda

 

3,3V -30A

5v -28A

12v1 -18A

12v2 -18A

 

Wiec w opisie jest błąd, lepiej zajzec na strone producenta.

 

 

Wszystko jest OK. Przy podwójnych liniach inaczej się do tego podchodzi. Należy wówczas patrzeć jakie max obciążenie w watach producent podaje dla całej linii 12V i to jest kluczowe.

 

W przypadku MC-350 producent podaje 300W, zaś w MC-400 podaje 348W. Następnie tą wielkość dzieli się przez 12, co w przypadku MC-350 na linii 12V daje łącznie 25 amperów, zaś w przypadku MC-400 daje 29 amperów. Tak to wygląda.

Polecam punkt 6. link trzeci od góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd niby wziąłeś informacje, że MC-350 ma mocniejszą linię 12V od MC-400?

Nie wziałem pod uwage tego ze ne stronie Zenfista jest błąd :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavel54 - hmmm, rzeczywiście mają niezłego babola w Zenfiście... Dla MC-400 podają tylko 22 ampery, podczas gdy w rzeczywistości ma 29...

 

Matii - bierz Modecoma MC-350 np. za 110 zł z www.esc.pl - nie dość że tańszy to jeszcze o wiele wydajniejszy zasilacz niż ten Chieftec.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matii - bierz Modecoma MC-350 np. za 110 zł z www.esc.pl - nie dość że tańszy to jeszcze o wiele wydajniejszy zasilacz niż ten Chieftec.

 

 

Tylko że ja wolałbym kupić w normalnym sklepie a nie w internetowym ;) Popatrzę w kilki innych.Acha mam pytanie czy zasilacze np firmy:Modecom czy Chifteca mogą być jakieś słabe.Bo nie chciałbym sie nadziać na jaką słabą zasiłke.Czy wszystkie modele Modecoma i Chifteca są dobrym rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zapewnią Ci bezpieczeństwo polegające na tym, że np. nie poleci Ci żaden komponent w kompie, bo zasilacze tej klasy mają już komplet różnych zabezpieczeń i filtrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pavel54 - hmmm, rzeczywiście mają niezłego babola w Zenfiście... Dla MC-400 podają tylko 22 ampery, podczas gdy w rzeczywistości ma 29...

 

Matii - bierz Modecoma MC-350 np. za 110 zł z www.esc.pl - nie dość że tańszy to jeszcze o wiele wydajniejszy zasilacz niż ten Chieftec.

 

 

 

Czyli bo juz sam nie wiem . Mam na zasilke 4 stówki. Oczywiśćie max 400. Nie zależy mi na wyglądzie ani na jakiejs tam zajeb... ciszy. Chce dobra zailke do oc no i czego oczekuje od zasiliki to stabilnosci. Wiedz moze kupno zasilki za 400 mija sie z celem bo za tyle to mam ze 3 modecomy. Jak sie myle prosze wyprowadzcic mnie z bledu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś w tej samej sytuacji co kolega Jacecko - weź MC-400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, jeszcze jedno. Jest taki sklep, który specjalizuje się głównie w zasilaczach i ma ich bardzo duży wybór, dokładne specyfikacje i opisy.

Znam ten sklep od dawna własnie tam patrze zasilacz...

Zasilacz chcem kupić przyszłościowo pod lepsza grale i lepszego porcka X2. Przeczytalem w twoim posicie ze MC-400 da rade z dalszą modyfikacja kompa ;)

 

Camillo

Przekonałeś mnie swoimi postami tak ze juz jestem 100% zdecydowany na MC- 400

a w przyszłości jak będzie kasa kupie wymarzonego Tagan`a TG420-U01 420W ;)

 

Jak bede mial juz zasilacz napisze jak sie sprawuje jak bedzie szfankowal to bedzie twoja wina ze go kupilem :E hehe oczywiście żartowalem ;)

 

PS: wielkie dzieki za pomoc w wybraniu zasilacza ;)

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sami macie babola w edukacji. w nowoczesnych zasilkach są 2 a nawet 4 linie 12v ale podane jest max obciążenie 1 linni.Ich sie nie sumuje i to jest poprawnie podane u zenfista.

Mimoz ę suma 2 linii 12v mc400 to niby 29a ale zasialacz max dostarcza na linie 12v 22a

 

 

29a to mają topowery 420-450w czy tej klasy zasilki o dobre 100 złotych droższe...

 

A na pojedyńczej linii mają one po 20a...

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...