Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

po raz enty mowie zę złe nie sa, na pewno lepsze niz te do znudzenia polecane leżaki z allegro-jednak pare lat młodsza konstrukcja i nie leżały w zawilgoconych magazynach po 2-3 lata..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim o niebo nowocześniejsza i sensowna konstrukcja, gdzie połozono nacisk na mocną linię 12V, która do dzisiejszych konfigów kompów jest najważniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie na temat: Chieftec 360-302DF + Radeon X1800GTO? Martwi mnie tylko 17A na lini 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z tego względu rozważ Modecoma MC-350 za 110 zł, który na 12V ma 25A, zaś model MC-400 za ok. 170 zł ma 29A.

 

Jednak mimo wszystko ten Chieftec powinien sobie poradzić bez problemu, choć przy OC kto wie jak będzie.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Core 2 Duo E6300

ASUS P5B, P965

Patriot 2x1gb 667 cl5

Samsung 250GB sataII

LEADTEK GF6600 PCI-E 256MB/D-SUB/DVI/VIVO

 

jaki polecilibysie zasilacz z tego co popatrzylem w 1 watku mam na oku te 2 ale moze cos innego bedzie lepsze? (i tansze ;))

 

Topower TOP-400P5 U12 OEM

Topower SPW-480W EZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Lepsze i tańsze" - takie rzeczy tylko w erze. ;)

 

Ale tańszy i na pewno spokojnie wystarczający do tej konfiguracji będzie Modecom MC-350 za 110 zł np. z www.esc.pl

 

PS: Kurna, ile razy będę jeszcze pisał to samo? Chyba se już daruję, bo mi się już niedobrze robi. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehem chyba sie przeprosze z moim poczciwym chiefteciem...

 

mam tagana 480w na testy i mam wyłaczenie kompa dokładnie w tym samym miejscu co na chiefie. były 2 mozliwości albo proc ma za gorąco albo zasiłka i niestety to pierwsze...na tempy nic nie poradze bo już woda i to niezłej klasy siedzi...

 

 

z topoka p3 chyba będe burak i po prostu nie dobiore ze sklepu-i tak bym kupił u nich po raz pierwszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ehem chyba sie przeprosze z moim poczciwym chiefteciem...

 

mam tagana 480w na testy i mam wyłaczenie kompa dokładnie w tym samym miejscu co na chiefie. były 2 mozliwości albo proc ma za gorąco albo zasiłka i niestety to pierwsze...na tempy nic nie poradze bo już woda i to niezłej klasy siedzi...

z topoka p3 chyba będe burak i po prostu nie dobiore ze sklepu-i tak bym kupił u nich po raz pierwszy :P

No to pod ln2 z nią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Ponownie ten FROTRON 400W którego kupilem bardzo mi hałasuje i chcę wymienić go na inny :tzn . Delta DPS 350W ,

 

http://www.allegro.pl/item113815233_swietn...od_freego_.html

co mi możecie o nim powiedzieć??/

Z opisu aukcji: "Ultracichy wentylator (12cm) z systemem kontroli obrotów i funkcja NOISE KILLER sprawia, że zasilacz jest bardzo cichy. To najcichsze zasilacze jakie mialem !!" - to chyba niewiele zasilaczy miał...

 

A wymiana samego wentlylatora w Fortronie nie wchodzi w grę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opisu aukcji: "Ultracichy wentylator (12cm) z systemem kontroli obrotów i funkcja NOISE KILLER sprawia, że zasilacz jest bardzo cichy. To najcichsze zasilacze jakie mialem !!" - to chyba niewiele zasilaczy miał...

 

A wymiana samego wentlylatora w Fortronie nie wchodzi w grę?

 

dokładnie lepiej wymien sam wiatrak...bo zmiana na naprawdę cichą zasiłke, musiałbyś wyskrobać z 270pln ;)

Jesli masz to tylko TACENS VALEO półpasywny :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z opisu aukcji: "Ultracichy wentylator (12cm) z systemem kontroli obrotów i funkcja NOISE KILLER sprawia, że zasilacz jest bardzo cichy. To najcichsze zasilacze jakie mialem !!" - to chyba niewiele zasilaczy miał...

 

A wymiana samego wentlylatora w Fortronie nie wchodzi w grę?

wchodzi , robiłem kiedys topic o tym na pclab :http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=152078&hl=

 

Aktualnie mam std wentyl bo jest bardzo cichy a zasilacz o dziwo zimniutki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupiłem p3 i miodzio- napięcia ok 12.20 stabilne i praktycznie bez zmian idle stres...

do tego fajne okablowanie bardzo łatwe w ułożeniu i pochowaniu-są nawet specjalne takie rzepowe opaski. Kupa molexów chyba z 9 , do tego wdszelkie mozliwe wtyczki do mobo i grafy 4, 8, 6 pin i ekranowany molex. do tego sporo sata.

 

do tego zasialcz jest naprawde cichy- po wyłaczeniu wselkich wentyli w kompie słychać lekkie mruczenie pompki od wc i tyle... po paru godzinach pracy w stresie zasialcz już jest słyszalny- jak wysune kompa spod biurka i przystawie głowe do otwatrej budy...

 

stojac 2 kroki od kompa nie jestem w stanie go usłyszec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozwazyc i dodac do listy dwie zasilki 400W i 430 amacroxa i yesico.

Sa dostepne juz u nas w sklepach. Cena jest atrakcyjna jak na te nowosci.

 

amacrox 213zł - > http://www.awikomp.com.pl/sklep/product_in...roducts_id/1840

 

yesico: 229zł ->

http://allegro.pl/item122094552_yesico_sc4...i_wydajny_.html

 

dodam jeszcze moja ulubiona pozycje dla zasilaczy w cenie ok. 200zł, bo najtaniej jak znalazlem dotad seasonica s12 380W - 226zł:)

http://sklep.komputerowy.pl/products/seaso...12380/3100.html :)

 

 

PS. Bardzo podoba mi sie pomysl watku "Zanim zapytasz(...)"

Edytowane przez duzy_farciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli będzie działać to starczy...sam brałem nieco droższym model a termometrem itp-ok 16 ziko alegro..

podkusiło mnie jednakl kupić w sklepie- był 8 złotych drozej czyli prawie tyle co paczka.. no i była lipka-okazało się,zę cała seria walnięta, pokazuje tempy na polu mierzenia diod..do tego napiecia też dziwne.. Gośc sprawdził 3 egzemplarze i to samo. dorzuciłem 3 czy 4 złote do indentycznego ale innej firmy i wszystko działa.

 

tak wieć mierniki do domowych zastosować ok ale jesli są sprawne-to chińszczyzna i jednak lepiej sprawdzić co sie kupuje. znajomy kupił np 2 na alegro. ! dl asiebie 2 dla kumpla.no i ten 2 nie nadaje sie do niczego-bardzo przekłamuje napięcia a 1 jest ok i działa już chyba z 2 latka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peterpz: Co sadzisz o tych dwoch??

 

amacrox 213zł - > link poprawiony http://www.awikomp.com.pl/sklep/product_in...dff2c5267e0b57e

 

yesico: 229zł ->

http://allegro.pl/item122094552_yesico_sc4...i_wydajny_.html

 

 

czy ktokolwiek cos wie na ich temat?

ktory cichszy?

Edytowane przez duzy_farciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły link do amacroxa - pierwsze słyszę coś takiego. Yesico? też nie mam pojęcia jak to sie będzie spisywało :) Choć yesico moze być nawet nawet :)

 

Może w tej cenie szukaj: NeoTEC MAXIMUS 380, Aerocool Aero Power 450W albo taganik 380 W w zenfiście dziś jakas promocja dnia na niego jest :)

Edytowane przez peterpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam po co kombinować z kupowaniem jakichś nietypowych wynalazków, skoro na rynku jest cała gama dobrych i sprawdzonych produktów w zbliżonych cenach? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się zastanawiam po co kombinować z kupowaniem jakichś nietypowych wynalazków, skoro na rynku jest cała gama dobrych i sprawdzonych produktów w zbliżonych cenach? :hmm:

Ja tez, ludzie czasami kombinuja nie wiadomo po co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna też topka p5 400w akurat ok 200 kosztuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co kombinowac, to nowe cos moze byc czyms o wiele lepszym od staroci. Kiedys tym nowym czyms byl Topower 400 P5 U12, a starym dobrym sprawdzonym zasilaczem codegen i tracer :))) Amarcrox to ponoc nowy Fortron z super-cichym wentylem, a Yesico moze okazac sie niezla perelka. Nowe w dzisiejszych czasach oznacza coraz czesciej - lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

 

człowieku ty bredzisz- codegen i tracer dobrym i sprawdzonym... :respect::respect:

 

co do p5 u12 to ta konstrukcja ma mozę pól roku wieć fakt dorobiła sie brody :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...