Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie jest to badziew pokroju Tracera czy Codegena, świadczy o tym chociażby cena, jednakże osobiście dla mnie ten zasilacz odpadałby głównie z dwóch powodów - po pierwsze jest mało znany i nie sprawdzony, a po drugie ma cieniutką linię 12V - tylko 18 amperów... Taki Modecom MC-350 za 110 zł ma na linii 12V aż 25 amperów! A dla dzisiejszych konfiguracji kompów kluczowa jest właśnie ta linia i jej obciążalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, bo przeczesalem ten FAQ, poczytalem sobie kilka offtopowych postow o buraczeniu :E , i teraz krotka pilka bo nic nie wiem. szukam zasilacza do 300pln (moze byc mniej jak cos tanszego starczy) przede wszystkim cichy!!! i to naprawde cichy!!! (odlaczane kable mile widziane, ale to pewnie nie ta liga :P)

 

zestaw: sempron 3000+ , DFI Infinity 939 ,2x512 MB PDP, 1xIDE, 1xSATA, 1xDVD-rw, 7600gs, +pare wentyli ;)

 

chce miec dobry zapas mocy do o/c i przyszlej rozbudowy o X2 i wiecej ramu, ew grafiki. z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 latach wytężonej służby, tani i gówniany Ibox 325 (350W) poszedł z dymem, na szczęście nie zabrał niczego ze sobą w dordze na tamten świat.

 

I teraz tak gwoli ścisłości tylko zapytam czy Modecom MC350 jest najlepszym wyborem do:

 

Celeron Northwood 2000 mghz, 1 dysk ATA, 1 naped CD, Radek 9200se, płyta asrck P4VM800

 

Zasilacz ma pracować bezawaryjnie przez ho ho ho ;) (w każdym razie jakieś 5-6 lat mysle), i nie bedzie z w miedzyczasie zadnego upgradeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz kupic sobie fortrona 300W na all za 40zl. Spokojnie ci pociagnie taki konfig. Ja mialem wiekszy i dawal rade spokojnie, Chodzil mi okolo 5 lat, teraz lezy w szafie bo zmienilem kompa na mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I teraz tak gwoli ścisłości tylko zapytam czy Modecom MC350 jest najlepszym wyborem

no to dobry zasilacz ale jak machinesjb nawet fortron 300 da sobie rade na pewno i to tez calkiem przyzwoity zasilacz POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ALE, ja musze mieć zasilacz juz jutro :E

hmm o to ci chodzi czyli co allego odpada to kup modecoma 350W za 100 i styknie POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoze ktos czy nie za bardzo? czy mam moze za malo postow nabitych zeby sie w ogole zainteresowac moim problemem? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem po co polecać tego tagana- z opbecnych taganów top only dual engine mają sens. Ten nie jest ani tak cichy jak u-01 ani tak sprawny jak nowsze konstrukcje enermaxa, topowera itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem tylko przykład. Na Zenfiście piszą o nim bardzo dobrze. Poleć więc sam coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz tam piszą o wielu zasilaczach pochlebnie-generalnie za 300-350 złotych trudno kupić zła zasiłke.Sa z pewnymi wyjątkami tylko dobre i bardzo dobre ;)

 

Ogólnie tagany na razie nie ma sensu poza serią dual engine które są naprawde extremalnie mocne inne już trącą myszką...

 

 

Za ok 300 zlotych to z odpinanymi kablami praktycznie jest enermax liberty i nieco droższe topowery p3 i p7 w wersji ez.. Sam olalem odpinane kable i mam p3 w tradycyjnej obudowie-bebechy te same ale 2x wolnoobrotowe wentyle 80mm

i tagany serii u-01 sie chowają. co kto lubi.

 

 

reasumując:

 

http://zenfist.pl/pID/285.htm

 

http://zenfist.pl/pID/291.htm

 

jak taniej to:

 

http://zenfist.pl/pID/227.htm

 

tot aki topek na tańszych chińskich częsciach- konkurtent dla tańszych zasilaczy a nadal bardzo wydajny...

 

P3 z odpinanymi kablami widze ze strony zenfista znikneły-nie dziwię sie- cena podobna do p7, taka sama obudowa=ta sama głośność(niknie jedyna przewaga p3) wioeć po co brać p3 jak można p7 ;)

 

 

tutaj jest p3 ez:

 

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&scid=...TOP450P3+U12+EZ

 

 

jednak koleś po kupnie doszedł do takich wniosków jak ja- jednak ciut za głosny jest z smigłem 12cm ;)

 

chyba jedynie seasonik potrafi robić naprawde ciche zasilacze z wentylem 12cm. Szkodaz e zmienil dostawce wentyli i teraz daje już glosniejsze addy na kulkach :(

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o takim zasilaczu: BeQuiet 450W, warto za takie pieniadze?

Zasilacz prezentuje się nieźle, ma dużo złączy i jest cichy.

 

Ja mam natomiast pytanie czym wyciąć dziurę w obudowie zasilacza, żeby była w miare dokładna (chce zamontować dodatkowe chłodzenie od spodu zasilacza)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam zasilacz Q-TEC 400W Dual Fan Gold Low Noise i składam następujący zestaw:

 

ASUS P5B Deluxe+E6300+2x1GB Geil 6400 CL4+ATI x1900XTX+Baracuda 320GB 7200.10.

 

Czy mój obecny zasilacz wystarczy i spełni swoje zadanie (chce puścić tego C2D na 400FSB)? Czy lepiej go wymienić na coś takiego: Tagan 430-U15 EasyCon? A może lepiej wziąc coś innego?

 

Z góry dziękuje za odpwiedź i porade. Na zasilaczach się mało znam.

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od pewnego czasu posiadam maszynkę:

- AMD Athlon64 3000+ @3500+ //FSB=245 (Winchester)

- Gigabyte K8NF-9

- 2x 512MB GoodRam + w planach 1x1GB

- DVD LG 4163B

- GF 6600@ 550/620 MHz

- HDD Seagate 200GB SATA/NCQ

- różne drobne dodatki np. czytnik kart itp

Sprzęt jest "ciągany" przez Fortrona FSP 400-60 PFN i niemam powodów do narzekań :E

W najbliższym czasie planuję kupić GF7900GS(może GT ;) i nie wiem czy one nie są zasilane dodatkowym kabelkim. Mój zasilacz niema takiego ...chyba :hmm:

A poza tym czy wogóle uciągnie wtedy wszystko stabilnie.

Miałem kiedyś na tym sprzęcie ModeCom 350W i były ciągłe zwiechy :kwasny:

Po wymianie od roku żadnej więc do tego zestawienia OK.

Czy da radę czy wymianka :question:

Czy da się jakoś zasilić grafę(jak będzie trzeba) jeżeli nie mam takiej końcówki :question:

Pozdrawiam Tolo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie wiedział czy mój zasilacz wytrzyma przy takim zestawie jak post wyżej???

Edytowane przez saracen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyżby nikt nie wiedział czy mój zasilacz wytrzyma przy takim zestawie jak post wyżej???

Jakos znajduje się on na czarnej liście wiec nie wiem dlaczego w ogole pytasz :P

Edytowane przez peterpz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones
Czyżby nikt nie wiedział czy mój zasilacz wytrzyma przy takim zestawie jak post wyżej???

Jak Ci się spali komp to powiedz to będziemy razem z Tobą w żałobie. A tak na serio, zmień to czym prędzej bo to shit.

A teraz się zastanawiam czy mój miernik nie jest skopany bo znów zmierzyłem napięcia na mojej Delcie i są takie same jak kupiłem i jak mierzyłem ostatnio. Zero zmian:D

Edytowane przez lones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, że nie będe miał innego wyjścia. Tylko co teraz wziąć w rozsądnej cenie i aby był dobry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko a co myślicie o zasilaczach pentagrama,czy są warte swojej ceny ??

http://allegro.pl/item128408946_430w_penta...12s_od_ss_.html

 

Moim zdaniem nie za tą cenę lepiej wziąść modecoma mc-400

 

PS. A co powiecie na tego Enermaxa który będzie w Zenfiscie Enermax Liberty EGA1000EWL z ta mocą to już przesadzają :E ciekawe ile będzie kosztować.

Edytowane przez zwieracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć,że w przedziale cenowym 150-200 można dostać CHIEFTECa GPS-450AA-101A box-link.W małym mieście w małym sklepie zapłaciłem 195 zł.Wczesniej kompa ciągnoł TRACER 350 W(zgroza),ale po kilku miesiącach zaczeły się zwiechy,restarty,blu-screny.Jedne gry mogłem męczyć godzinami (BF2,FEAR COMBAT..) inne wywalało po godzinie,pół lub paru sekundach (KRONIKI RIDDICKA,RICHARD BURNS RALLY...) :mad2: .Ogólny brak stabilności i w grach i w windzie.Teraz po wymianie TRACERA na CHIEFTECa wszystko wróciło do normy i oby tak zostało.Mam apel do wszystkich którzy mają zamiar składać sobie kompa-NIE IGNORUJCIE ZNACZENIA ZASILACZA-uczcie się na błędach innych-nie swoich,innaczej stracicie dodatkową kase,nerwy albo i pół komputera!NIE WARTO :exclam: To tyle refleksji na temat zasiłek i moich błędnych decyzji. ;)

Edytowane przez jakubuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...