Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, da radę choć chyba bezpieczniej by było wziąć coś nieco mocniejszego - topower 420 P7 ma lepszą +12V, możesz jeszcze zobaczyć wszystkie zasilacze wypisane w przedzialu 300-400 (bo myślę że mniej wiecej tyle kasy masz), może coś Ci będzie lepiej pasowało - ja bym wolał Topowera :)

Edytowane przez peterpz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Składam kompa. Bedzie to dosyc wypasiony konfig. Na 90 % procent bedzie to Athlon X2 AM2 , przynajmniej 2 dyski w raid ,ram 1024 x 2 , sli , dvd-rom i ze wzgledu ze jestem maniakiem nagrywania płyt beda tam 2 lub 3 napedy dvd-rw. Pisze ze na 90 % dlatego ze czekam jeszcze co pokaze intel z concore ale to malo wazne. Zaczynam kupno podzespolow od obudowy i zasilacza wiedz pytanko. Jaki zasilacz (za granice ceny wezmy 400 ale nie musimy sie tego sztywno trzymac)? .Który z podanych na stronie 1 najbardziej bedzie pasowal do wypasonego konfiga

Edytowane przez Satan88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam

Składam kompa. Bedzie to dosyc wypasiony konfig. Na 90 % procent bedzie to Athlon X2 AM2 , przynajmniej 2 dyski w raid ,ram 1024 x 2 , sli , dvd-rom i ze wzgledu ze jestem maniakiem nagrywania płyt beda tam 2 lub 3 napedy dvd-rw. Pisze ze na 90 % dlatego ze czekam jeszcze co pokaze intel z concore ale to malo wazne. Zaczynam kupno podzespolow od obudowy i zasilacza wiedz pytanko. Jaki zasilacz (za granice ceny wezmy 400 ale nie musimy sie tego sztywno trzymac)? .Który z podanych na stronie 1 najbardziej bedzie pasowal do wypasonego konfiga

Za tą cenę to już cięzko kupic kiepski zasilacz. Jak cenisz sobie ultra ciszę to polecam Ci Seasonic-a takiego jak mój, jest niesłyszalny.

Będę go chwalił po wieki :P

Podejżewam że oprócz tych dwóch powyzej to jeszcze spokojnie Tagana mozna dodać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie za ta kase tylko BeQuiet P6pro alo Seasonic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Według mnie za ta kase tylko BeQuiet P6pro alo Seasonic

ok ale jeszcze jedno pytanko czy kupować model 500 w czy wystarczy 430 w przypadku seasonica jest dosyc duża róznica w cenie bo w bequiet takie roznicy nie ma ale jezeli warto to doloze pare złoty myslalem jeszcze o Tagan TG480-U15 Easy-Con RoHS i moge rowniez kupic po okazyjnej cenie Hiper HPU-4K580-MU-V2 Type-R tylko jest malo postów na temat tego zasilacze. No i jest jeszcze topower. Prosze wybór jednego z tych i nie sugerujamy sie rozniacami cen. Jak moge wydac 400 to i wydam 450 tylko im wiecej czytam to nie wiem co kupic najlepiej wszystkie . Wiem ze wszystkie te zasilacze sa ok ale jak kupuje to chce najlepszy. Wiedz prosze o odpowiedzi który i krótki opis dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Starczy 430W ale 500 nie zaszkodzi bedzie bardziej przyszłościowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś z super znawców tematu w końcu mi odpowie na pyt.dot. zasilacza Silver Power 400 W . No chyba ze tu sie tylko rozmawia o najwyższej półce ....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Może ktoś z super znawców tematu w końcu mi odpowie na pyt.dot. zasilacza Silver Power 400 W . No chyba ze tu sie tylko rozmawia o najwyższej półce ....

Tak odpowiem :D Daj sobie z nim spokój :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najniższa półka to Fortron albo Modecoom MC 350W nie ma co się za niczym innym rozgladać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczekiwałem czegoś wiecej no ale...... Tak czy inaczej dzięki :-)

A jeszcze jedno mam pytanko apropos Chieftec GPS-400AA-101A OEM

zrobiony przez Delta Electronics , skąd się bierze to zniechęcenie marką i niezbyt pozytywne opinie ?? Podobno przez to ze juz go nie robi Sirtec .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

Ja od jakiegoś czasu posiadam zasilacz mode com MC-350 http://allegro.pl/item108035211_cichy_mocn...0_gw_3l_fv.html

Używam go do konfigu z podpisu, ale procek nie kreci sie wiecej niz 2400+ podejrzewam ze to wina zasialcza. Aha i jeszcze jest taki problem że jak podczas obciązenia np gdy pogram troche w jakąś gre to potrafi sie wyłączyć. Ostatnio np grajac w generalsa po ok 30 min wyłączył sie. Co byście polecali aby nie występowały takie problemy, aby było jak najtaniej. Przed zakupem zastanawialem sie nad fortronem 350 MDN moze on był by lepszy?

Czy taki był by dobry http://allegro.pl/item108871618_fortron_fs...od_freego_.html

Edytowane przez seal_1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw to sprawdź stabilność procka i pamięci po podkręceniu bo to pewnie tego wina :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najpierw to sprawdź stabilność procka i pamięci po podkręceniu bo to pewnie tego wina :P

czyli musze puścic program prime 95 oraz memtest tak ? Jak długo trzeba czekać az to skończy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

prime tak z dwie godziny. :E memtest to nie wiem. Zapuśc jeszcze superpi32M. Jak przejdzie prime i superpi to znaczy że jest ok :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wiec puszczałem prim 95 i przy procku 2400+ nie przechodziło były błędy a gdy zmniejszylem takty ta 1900mhz to przeszło z 15 testów jakis 20-25min i komputer sie wyłączył. Znaczy to ze muszę dlej zmniejszać taktowanie? CZy nie wyrabia zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem z jakiej linii zasialny jest Twój proc ale jeśli z +5V to faktycznie może być zasilacz bo ten modecom jest dość nowoczesny czyli nastawiony na procki zasilane z +12V. Jeśli tak jest to ja bym zmienił płytę główną a nie zasilacz bo on jest spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak proc jest zasilany z lini 5v, i zmiana płyty głownej jest raczej bardziej kosztowna niz zmiana zasilacza. Wiec chyba wymienie go na Fortrona fsp400 PNF http://allegro.pl/item108984360_wyprzedaz_...wdz_i_kup_.html

CZy to by zalatwilo sprawe?

Aha gdybym zmieniał plyte to na co, zeby zasilanie bylo za 12v i dalo sie na niej kręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Heh trochę do kitu zmieniać zasilacz na gorszy tylko dlatego ze jest starszy i ma dzięki temu mocniejsza 5V ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanko chce kupic zasilke i co wziac TopPower P7 brQuiet P6pro , enermax, antec czy seasonic , napewno powyzej 450 Wat ... no ewentualnie Tagan ale jakos nie jestem przekonany , strasznie duzo tego ... wiem ze najlepiej napiecie trzma seasonic i jest najwydajniejszy 82% , pozniej stoi Topower i Bequiet, co byscie wzieli np z 450 Watowych 500 Watowych i zaszalejmy 600 Watowych plus minus 20 wat .... siedze i glowie sie wiem ze kazdy z nich to fajna sprawa ale chce zeby byl cichy wydajny i bardzo dobrze trzymal napiecie szczegolnie na procku zeby sie dobrze krecil ........ dzieki

narazie zastanawiam sie nad seasonic 600 W 599 zl albo biquiet 559 W zl ale czy warto tyle kasz wydawac, czy moze wziac np MC 500W i bedzie dobrze, czy bedzie na tym chodzic Athlon 3000 przekrecoy na DFI na ile sie da

4x 512 MB rowniez przekrecone , radeon X1800 GTO przekrecony dwa napedy optyczne FDD zip coolpanel II 7 wentylatorow 3 dyski 2 x sata i 1 Ata 100 , oczwiscie jest to konfiguracja koncowa ale nie chce co chwile zasilacza zmieniac, narazie jedzie na przegrzanzm FEEl i musialem porzyczyc od kumpla MC 400 i narazie chodzi .... oczwiscie do kompa jest jesze podloczonego troszke sprzetu na USB ale nie czerpia az tyle .... pewnie cos jeszcze doloze ale nie wiem jeszucze co wiec narazie tyle

acha jeszcze jest karta telewizyjna i karta dzwiekowa, moze w przszlosci cos na SLI ale nie jestem pewnien czy mnie bedzie stac, i czy wogole bedzie mi to potrzebne, nie jestem fanem FPS ale potrzebuje mocnego kompa do obliczen, karta to potrzebna na UNREAL 2007 bo strasznie lubie ta gre ... w sensie Unreal i inne ciekawe gierki w wolnzm czasie

Edytowane przez byBlackBelieve

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mam pytanko chce kupic zasilke i co wziac TopPower P7 brQuiet P6pro , enermax, antec czy seasonic , napewno powyzej 450 Wat ... no ewentualnie Tagan ale jakos nie jestem przekonany , strasznie duzo tego ... wiem ze najlepiej napiecie trzma seasonic i jest najwydajniejszy 82% , pozniej stoi Topower i Bequiet, co byscie wzieli np z 450 Watowych 500 Watowych i zaszalejmy 600 Watowych plus minus 20 wat .... siedze i glowie sie wiem ze kazdy z nich to fajna sprawa ale chce zeby byl cichy wydajny i bardzo dobrze trzymal napiecie szczegolnie na procku zeby sie dobrze krecil ........ dzieki

narazie zastanawiam sie nad seasonic 600 W 599 zl albo biquiet 559 W zl ale czy warto tyle kasz wydawac, czy moze wziac np MC 500W i bedzie dobrze, czy bedzie na tym chodzic Athlon 3000 przekrecoy na DFI na ile sie da

4x 512 MB rowniez przekrecone , radeon X1800 GTO przekrecony dwa napedy optyczne FDD zip coolpanel II 7 wentylatorow 3 dyski 2 x sata i 1 Ata 100 , oczwiscie jest to konfiguracja koncowa ale nie chce co chwile zasilacza zmieniac, narazie jedzie na przegrzanzm FEEl i musialem porzyczyc od kumpla MC 400 i narazie chodzi .... oczwiscie do kompa jest jesze podloczonego troszke sprzetu na USB ale nie czerpia az tyle .... pewnie cos jeszcze doloze ale nie wiem jeszucze co wiec narazie tyle

acha jeszcze jest karta telewizyjna i karta dzwiekowa, moze w przszlosci cos na SLI ale nie jestem pewnien czy mnie bedzie stac, i czy wogole bedzie mi to potrzebne, nie jestem fanem FPS ale potrzebuje mocnego kompa do obliczen, karta to potrzebna na UNREAL 2007 bo strasznie lubie ta gre ... w sensie Unreal i inne ciekawe gierki w wolnzm czasie

Nie jest to prosty wybór bo w tym przedziale cenowym praktycznie wszystkie zasilacze są warte uwagi, szkoda że nie ma topowera p7 w granicach 500W bo to byłby najlepszy wybór (600W jest strasznie drogi), choć z drugiej strony jeśli ma być SLI to pasuje kupić coś mocnego. Także myślę że ten seasonic lub bequiet będzie dobrym wyborem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi