Skocz do zawartości
peterpz

Zanim zapytasz o ZASILACZ lub jego NAPIĘCIA, sprawdź!

Rekomendowane odpowiedzi

sami macie babola w edykacji. w nowoczesnych zasilkach są 2 a nawet 4 linie 12v ale podane jest max obciążenie 1 linni.Ich sie nie sumuje i to jest poprawnie podane u zenfista.

Mimoz ę suma 2 linii 12v mc400 to niby 29a ale zasialacz max dostarcza na linie 12v 22a

29a to mają topowery 420-450w czy tej klasy zasilki o dobre 100 złotych droższe...

 

A na pojedyńczej linii mają one po 20a...

 

Jednak za małą kase cudów nie można oczekiwać

Dobra decyduje sie topowera teraz pytanie który max to 400 zł

czym sie różnią serie p?

Edytowane przez Belial88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5 to najstarsza obecnie ale jest zmodernizowana i obciążenie 12v nie podbija już bardzo mocno 5v.

 

teraz seria p3 i p7. P3 zwłaszcza modele bez wentyla 12cm i odpinanych kabli są bardzo ciche- 450w jest podobno najcichszy w swojej klasie. Budowę ma klasyczmą, jest to mocno przeprojektowany p5 o sprawnosći podniesionej do ponad 80%.Ogolnie bardzo fajna zasilka i sam chyba ją kupie. P7 jest nieco głosniejszy , ale nadal to klasa cichych zasilaczy. Jest to rozwinięcie modelu p6- jest cichszy, ma wiekszą sprawność(nizszą jednak niż np p3) jest diabelnie stabilny i przewanie moc szczytowa jest sporo wyższa od tej na tabliczce. do tego ma odseparowane wszsytkie 3 linie-oddzielnie stabilizowane 12vv, 5 i 3.3v. Ogólnie chyba ciut mocniejsze od p3-taka brutalna siła. Jak nie ma być maxymalnie cicho i zależy tylk ona moby kosztem rachunkow za prąd, można nieco podłacić i mozę byc nieco głośniejszy to p7 jest bardzo dobry...

 

 

Jak mam być coś niezbyt drogiego z odpinanymi kablami to enermax liberty 400w będzie dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p5 to najstarsza obecnie ale jest zmodernizowana i obciążenie 12v nie podbija już bardzo mocno 5v.

 

teraz seria p3 i p7. P3 zwłaszcza modele bez wentyla 12cm i odpinanych kabli są bardzo ciche- 450w jest podobno najcichszy w swojej klasie. Budowę ma klasyczmą, jest to mocno przeprojektowany p5 o sprawnosći podniesionej do ponad 80%.Ogolnie bardzo fajna zasilka i sam chyba ją kupie. P7 jest nieco głosniejszy , ale nadal to klasa cichych zasilaczy. Jest to rozwinięcie modelu p6- jest cichszy, ma wiekszą sprawność(nizszą jednak niż np p3) jest diabelnie stabilny i przewanie moc szczytowa jest sporo wyższa od tej na tabliczce. do tego ma odseparowane wszsytkie 3 linie-oddzielnie stabilizowane 12vv, 5 i 3.3v. Ogólnie chyba ciut mocniejsze od p3-taka brutalna siła. Jak nie ma być maxymalnie cicho i zależy tylk ona moby kosztem rachunkow za prąd, można nieco podłacić i mozę byc nieco głośniejszy to p7 jest bardzo dobry...

Jak mam być coś niezbyt drogiego z odpinanymi kablami to enermax liberty 400w będzie dobry.

Dzięki ci bardzo za odpowiedż. Nareszcie wiem co kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimoz ę suma 2 linii 12v mc400 to niby 29a ale zasialacz max dostarcza na linie 12v 22a

 

Czyli MC-400 na lini 12v ma 22a a nie 29a, jak wczesniej pisali... :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie..

 

te moce to maxymalne dla danej linii ale sie one nie sumuja czyli jednocześnie nie mozna dać maxa na obie linioe..max zasialcza to 22a...

 

tak zresztą jest w większosci zasilaczy z 2 liniami-mocy maxymalnej dla 1 linii sie nie sumuje... Jak jednak leci na maxa to 2 już nie bo zasialcz nie jest w stanie tyle prądu dostarczyc..

 

 

ogolnire 22a na linie 12v to na średniego kompa ok ale bez cudów-naprawde dobre zasialcze dostarczają na nią zwykle 29-32 ampery

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnire 22a na linie 12v to na średniego kompa ok ale bez cudów-naprawde dobre zasialcze dostarczają na nią zwykle 29-32 ampery

 

Coś mam cooraz mniejszy zapał zeby kupić tego MC- 400, zastanawiam się nad Topower 420 P7 U12

Edytowane przez jacecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ogolnire 22a na linie 12v to na średniego kompa ok ale bez cudów-naprawde dobre zasialcze dostarczają na nią zwykle 29-32 ampery

 

Coś mam cooraz mniejszy zapał zeby kupić tego MC- 400, zastanawiam się nad Topower 420 P7 U12

 

Ja tez sie zastanawiam nad tym zasilaczem. Wydam raz kase i mam spokój na pare lat

 

Z tych zasiłek chce wybrać i proszę o szybko i krótką odpowiedz który najlepiej

 

Be Quiet Dark Power BQT P6-430W Pro

Topower z serii 3

Topower z serii 7

Tagan TG430-U15 Easy-Con

Seasonic S12-430 (SS-430HB Active PFC F3) lub

Enermax Liberty ELT500AWT

Edytowane przez Belial88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zbieram sie a ten temat i mysle o 2 lub 3 pozycji :P

 

 

acha jak masz 430ziko to mam świerze wieści ze zlotu w gdańsku-podobno rewelacyjny jest cooltek

 

http://mcs.pc.pl/produkt1360.html

 

 

po rozebraniu okaazało się,zę benechy jak w najdroższych antekach, cichy papst, odpinane kable i ogolnie full wypas :P

 

mnie niestety nie stać :(

 

 

chyba wyląduje na taniutkim :lol2: (309zl) topowerze p3 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lones

Kurcze a wiecie może jak się sprawują zasilacze od Delty ? Miał ktoś z nimi do czynienia ? Kumpel przywiózł 420W Delta Electronics żebym go potestował i nie wiem czy to dobre i czy nie spali się sprzęt :P Wentyle mają fajne, ale czy zasiłki to nie wiem.

A drugi to też 420W, ale o firmie nigdy nie słyszałem. Ultra Media ->kurestwo waży te swoje prawie 2 kg więc chyba coś tam ma w tych bebechach.

Edytowane przez lones

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie o moc zasilacza. Komputer o mniej wiecej takiej konfiguracji

Plyta Gigabyte DS3 P965

Core2Duo E6300

2x 1GB Geil 533

GF 7900GT lub RadeonX1900GT

250 GB Segate 7200.10 16MB SATA2

X-fi Xmusic

Tuner TV

Kontroler FireWire

DVDRW NEC

DVDROM ASUS

FDD

2 wiatraki do obudowy

 

i tak zeby zostal zapas na dodatkowe 2 kosci ram i dodatkowe dyski twarde. Ile watów to pociągnie? Chciałbym żeby dosyć spory zapas został, bo nauczony złymi przejsciami z poprzednim moim zasilaczem to chcialbym zostawic sobie mozliwosc rozbudowy o jakies karty na PCIEx1 w przyszlosci czy wlasnie dorzucic jakis dysk.

 

Myślałem o Chieftec CFT-500A-12S 500W. Dobry zasilacz? Jest jeszcze sprawa o/c. Tego Conroe i karte graficzna pewnie będę chciał kiedys podkrecic. Tu zasilacz tez ma duzo do powiedzenia.

Edytowane przez Durendal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze a wiecie może jak się sprawują zasilacze od Delty ? Miał ktoś z nimi do czynienia ? Kumpel przywiózł 420W Delta Electronics żebym go potestował i nie wiem czy to dobre i czy nie spali się sprzęt :P Wentyle mają fajne, ale czy zasiłki to nie wiem.

A drugi to też 420W, ale o firmie nigdy nie słyszałem. Ultra Media ->kurestwo waży te swoje prawie 2 kg więc chyba coś tam ma w tych bebechach.

 

tego 2 nie tykaj bo to klasy codeshita, delta mozę być całkiem ok :P mam np taką od chiefa i chyba mi kapituluje..na 7300gt i celeronei powyyżej 5.3 ghz :P

 

czyli pociągnie to chyba każdego 1 jajowego amd :P 2 jajka bez o/c chyba też..

 

sprawdz linie 12v-jak ma 18a lub więcej to będzie dobre

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wracam z weekedu na działce, a tu takie brednie słyszę w tym temacie! :mad:

 

Tomcat - pomyśl najpierw zanim zaczniesz piepszyć głupoty i to pomyśl dobrze! Modecom MC-400 ma 29 amperów na 12V, co wynika z tego, jakie max obciążenie producent podaje łącznie na całej linii 12V!

 

MC-400 wg specyfikacji Modecoma łącznie na linii 12V ma podane obciążenie max 348W, co po podzieleniu na 12 daje dokładnie 29 amperów.

 

Masz link do strony producenta:

http://www.modecom.pl/product.php?id=283&categoryId=6

 

I tam na samym dole przeczytaj drugą linijkę od dołu, która podaje że łącznie max obciążenie na linii 12V do 348W!

 

A na stronie Zenfista jest babol tak jak mówiłem! W ogóle to by było ciekawe jak MC-400 miałby podane mniej amperów niż MC-350, nie sądzisz? A tak właśnie jest na stronie Zenfista, dla modelu MC-350 podają 25 amperów, a dla MC-400 podają 22 ampery, no po prostu kosmos jakiś. :lol2:

 

I nie rób ze mnie idioty, mówiąc że linii V1 i V2 się nie sumuje, bo to nie jedno dziecko o tym wie! Ja nie napisałem, że MC-400 ma 29 amperów bo tak wynika z sumy błędnie podanych 14 i 15A na Zenfiście, tylko z tego, że Modecom podaje max 348W na całej linii 12V, co daje 29 amperów. W rzeczywistości na V1 jest 18A i na V2 również 18A więc jak bym miał sobie to dodać to by w ogóle wyszło, że MC-400 to ma 36A!

 

Więc mnie kurna nie denerwuj i nie pisz bzdur do cholery! :mad:

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę, wracam z weekedu na działce, a tu takie brednie słyszę w tym temacie! :mad:

 

Tomcat - pomyśl najpierw zanim zaczniesz piepszyć głupoty i to pomyśl dobrze! Modecom MC-400 ma 29 amperów na 12V, co wynika z tego, jakie max obciążenie producent podaje łącznie na całej linii 12V!

 

MC-400 wg specyfikacji Modecoma łącznie na linii 12V ma podane obciążenie max 348W, co po podzieleniu na 12 daje dokładnie 29 amperów.

 

Masz link do strony producenta:

http://www.modecom.pl/product.php?id=283&categoryId=6

 

I tam na samym dole przeczytaj drugą linijkę od dołu, która podaje że łącznie max obciążenie na linii 12V do 348W!

 

A na stronie Zenfista jest babol tak jak mówiłem! W ogóle to by było ciekawe jak MC-400 miałby podane mniej amperów niż MC-350, nie sądzisz? A tak właśnie jest na stronie Zenfista, dla modelu MC-350 podają 25 amperów, a dla MC-400 podają 22 ampery, no po prostu kosmos jakiś. :lol2:

 

I nie rób ze mnie idioty, mówiąc że linii V1 i V2 się nie sumuje, bo to nie jedno dziecko o tym wie! Ja nie napisałem, że MC-400 ma 29 amperów bo tak wynika z sumy błędnie podanych 14 i 15A na Zenfiście, tylko z tego, że Modecom podaje max 348W na całej linii 12V, co daje 29 amperów. W rzeczywistości na V1 jest 18A i na V2 również 18A więc jak bym miał sobie to dodać to by w ogóle wyszło, że MC-400 to ma 36A!

 

Więc mnie kurna nie denerwuj i nie pisz bzdur do cholery! :mad:

:thumbup::thumbup::thumbup:

 

Co nie zmienia faktu że 29 A to trochę dużo jak na zasilacz w takiej cenie. Przydałby się jakiś profesjonalny test tej zasiłki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Po prostu ja widzę to tak, że jak ktoś już szuka zasilacza powyżej 100 zł to z myślą o zapakowaniu go do potężnego konfigu, który i tak już go sporo kosztował, więc na zasilaczu taka osoba zazwyczaj specjalnie nie oszczędza i zaczynają się dla niej liczyć również inne rzeczy oprócz samej wydajności. A właśnie praktycznie większość tych "lepszych" zasiłek posiada od razu szereg bajerów takich jak dużo kabli, estetyczne ich ułożenie, fajny wygląd, bardzo cichą pracę itp, a wszystko to podnosi cenę.

 

Natomiast Modecomy MC okazały się być wyjątkiem w tym względzie - producent postawił wyłącznie na wydajność i nic więcej. Zasilacze nie należą do najcichszych, mają krótkie standardowe okablowanie, mało wtyczek i żadnych bajerów - ot zwykły zasilacz jak za 50 zeta, tyle że o niebo wydajniejszy i pewny. To jak sądzę pozwoliło na obniżenie ceny tej zasiłki, bo oprócz bardzo dużej mocy zasilacz nie oferuje praktycznie nic czym mogą poszczycić się takie zasilacze jak Tagan, Topower i tym podobne.

 

Rozpatrując to wszystko w tym właśnie kontekście wyjątkowa moc Modecomów MC przy niskiej cenie nie jest już aż taka dziwna - po prostu producent obciął koszty wszędzie indziej gdzie tylko się da.

 

Tak więc dla mnie jest to zasiłka skierowana po prostu do takich ludzi, którzy od zasilacza oczekują wyłącznie stabilności oraz wydajności i nie obchodzi ich nic więcej, a przy tym nie chcą na niego zbyt dużo wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało znana marka w Polsce. Nie spodziewaj się raczej, że Ci ludzie sypną opiniami. ;)

 

Parametry zasilacza są b. dobre, cena też całkiem w porządku, można zaryzykować jak lubisz takie świecidełka.

 

A jak chcesz coś sprawdzonego to w przypadku jesli liczy się wyłącznie wydajność to Modecom MC-400, zaś jeśli również inne rzeczy jak cisza i dużo wtyczek to jakiś Tagan/Topower.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No proszę, wracam z weekedu na działce, a tu takie brednie słyszę w tym temacie! :mad:

 

Tomcat - pomyśl najpierw zanim zaczniesz piepszyć głupoty i to pomyśl dobrze! Modecom MC-400 ma 29 amperów na 12V, co wynika z tego, jakie max obciążenie producent podaje łącznie na całej linii 12V!

 

MC-400 wg specyfikacji Modecoma łącznie na linii 12V ma podane obciążenie max 348W, co po podzieleniu na 12 daje dokładnie 29 amperów.

 

Masz link do strony producenta:

http://www.modecom.pl/product.php?id=283&categoryId=6

 

I tam na samym dole przeczytaj drugą linijkę od dołu, która podaje że łącznie max obciążenie na linii 12V do 348W!

 

A na stronie Zenfista jest babol tak jak mówiłem! W ogóle to by było ciekawe jak MC-400 miałby podane mniej amperów niż MC-350, nie sądzisz? A tak właśnie jest na stronie Zenfista, dla modelu MC-350 podają 25 amperów, a dla MC-400 podają 22 ampery, no po prostu kosmos jakiś. :lol2:

 

I nie rób ze mnie idioty, mówiąc że linii V1 i V2 się nie sumuje, bo to nie jedno dziecko o tym wie! Ja nie napisałem, że MC-400 ma 29 amperów bo tak wynika z sumy błędnie podanych 14 i 15A na Zenfiście, tylko z tego, że Modecom podaje max 348W na całej linii 12V, co daje 29 amperów. W rzeczywistości na V1 jest 18A i na V2 również 18A więc jak bym miał sobie to dodać to by w ogóle wyszło, że MC-400 to ma 36A!

 

Więc mnie kurna nie denerwuj i nie pisz bzdur do cholery! :mad:

 

 

po pierwsze widze hormony nadal buzuja i troche brak kultury-mów tak do swojego starego jak ci pzowala ja sobie nie zycze takwiego buractwa...

Na tym poziomie nie będe prowadzil dyskusji... :thumbdown:

 

Teraz przejdzmy do konkretów- zaufałem zenfistowi ale strona producenta mówi co innego- a tutaj faktycznie dzielac woltaż linii 12v przez napięcie wyhzodzi max 29a na liniach 12v...Fajnie widać zen ma na stronie babola.

 

Jednak są 2 szkopuły-po pierwsze niestety nieco nie wierze w aż tak wysoką wydajnosć dwunastki- modecom zawsze zawyzal moc fortronów względem modelu na ktory "przepakowuje'. Akle to tylko moje osobiste domysły

 

Po drugie wystarczy poczytać to:

 

1) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +3,3V oraz +5V nie przekracza 150W

(2) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +12V1DC oraz +12V2DC nie przekracza 348W

(3) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +3,3V,+12V1DC oraz +12V2DC nie przekracza 385W

 

Po pierwsze dziwi mnie czemu nie podali sumy wszystkich napięc bo jest tylko suma 12v i 3.3. Gdzie 5v i mało istotne ale zawsze ujemne?Może w takiej konfuguracji na 5v już nie starcza ? Czyżby wtedy wyszło, że te 12v jest czysto teoretycznie i niemozliwe do uzyskania na działającym komputerze?

Lekko licząc przy normalnym obciążeniu pozostałych linii suma watów podeszła by pod 500- wątpie jakoś,żeby producent sprzedawał zasialacz jako 400w jeśli wychodziło by,ze można go lekko zaklasyfikowac do 500 watowców i trzepać większą kase...

 

Nie twierdze przy tym,że to zły zasilacz to fortrony są zwykle bardzo fajne ale nie gloryfikujmy mc-400 bo zaraz wyjdzie,zę nie warto kupowac nić droższego bo to cudo wystarczy nawet do mocnego kompa 2 jajowego z quad sli :mad:

 

Po prostu takie cuda to tylko w erze i tyle-nikt ci za darmo nie da zasialcza stojącego 1-2 klasy wyżej. modecom to nie karitas...

 

 

tutaj mały tescik na benchmarku:

 

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...2/strona-4.html

 

jak widać nie ma co oczekiwać cudów. niepokoi także wygląd naklejki. Także tutaj nie ma sumy mocy dla wszystkich linii- coś chyba modecom specjalnie tego nie podał. w przypadki nie wierze.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze widze dzicko hormony buzuja i troche brak kultury-mów tak do swojego starego jak ci pzowala ja sobie nie zycze takwiego buractwa...

Na tym poziomie nie będe prowadzil dyskusji... :thumbdown:

Wiesz co, jak burak to prędzej Ty się zachowałeś wpadając do tego tematu i piepsząc głupoty.

Postaw się w mojej sytuacji - ja tu się produkuję na dziesięć postów na temat Modecomów MC, żeby ludzie którzy szukają tylko bezpiecznego i wydajnego zasilacza i nie patrzą na inne cechy nie pakowali kasy w Topowery i Tagany, nagle wpadasz Ty i obalasz jednym nieprzemyślanym zdaniem wszystko co tutaj pisałem. Pomyśl że potem po pierwsze ja wychodzę na idiotę, a po drugie ktoś po przeczytaniu Twoich postów uznał że to co gadałem to bzdury i kupił se jakiegoś Topowera za 300 zeta wywalając tym samym w błoto swoje ciężko zarobione ponad 100 zł, bo kupując np. MC-400 jego potrzeby byłyby zupełnie zaspokojone, a nawet lepiej. Okazuje się wówczas że to Ty nie do końca zorientowałeś się w temacie i że to Ty wprowadziłeś w błąd i co? I jeszcze się rzucasz wyzywając mnie od buraków, czego ja wcale nie zrobiłem, nie stosowałem żadnych wyzwisk pod Twoim adresem, mimo że mnie bardzo wkurzyłeś pisząc bzdury i robiąc ze mnie barana. Po prostu bez komentarza.

 

Teraz przejdzmy do konkretów- zaufałem zenfistowi ale strona producenta mówi co innego- a tutaj faktycznie dzielac wolataż 12v przez napięcie wydzodzi max 29a na liniach 12v...Fajnie widać zen ma na stronie babola.

Też mi wielka nowość - masa sklepów internetowych ma błędy - zawsze najbardziej wiarygodnym źródłem jest strona producenta, a czasem nawet i ona może mieć babole!

 

Jednak są 2 szkopuły-po pierwsze niestety nieco nie wierze w aż tak wysoką wydajnosć dwunastki- modecom zawsze zawyzal moc fortronów względem modelu na ktory "przepakowuje'.

Dla mnie możesz wierzyć w co chcesz, ale fakty są inne, przeczytaj chociaż to co znajdziesz w ostatniej linijce pierwszego posta w tym temacie.

 

Po drugie poczytaj to:

1) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +3,3V oraz +5V nie przekracza 150W

(2) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +12V1DC oraz +12V2DC nie przekracza 348W

(3) Całkowita moc wyjściowa dla napięć : +3,3V,+12V1DC oraz +12V2DC nie przekracza 385W

co mu z 348w na linii 12v jesli suma wszystkich napiec to 385w? Niecałe 40w na zasilanie pozostałych elementów kompa przy maksymalnie obciążonej 12v.

Inne napięcia też są konsumowane przez dyski, napedy, pamieci i elementy na płycie głownej. Tak wiec realnie i tak sie nie da tyle mocy z 12v wycisnac. no chyba zę podepmniesz mdoecoma testowo sobie pzoa komopem i jedynie 12v mu obciążysz...

Nie mam na tyle wiedzy o zasiłkach, aby móc fachowo odnieść się do tego co napisałeś, ale wg mnie jeśli tabliczka znamionowa tak podaje to należy przyjąć to za prawdę, zwłaszcza że: patrz poprzedni akapit mojego posta.

 

Poza tym popatrz np. na specyfikację Topowera 400W, gdzie też niby dla linii 12V podają max 300W co daje 25A, ale łączną obciążalność dla linii 12V + 3.3V + jeszcze do tego 5V podają tylko 380W - i co niby? To wg tego co piszesz ten Topower w sumie też w rzeczywistości nie osiągnie 25 amperów na 12V, a w zasadzie to o wieele mniej... Trochę bez sensu, nie prawdaż?

 

Jak widać sumarycznie modecomik nie ma nawet tych swoich 400w

Nie twierdze zę to zły zasilacz to fortrony są zwykle bardzo fajne ale nie gloryfikujmy mc-400 bo zaraz wyjdzie,zę nie warto kupowac nić droższego bo to cudo wystarczy nawet do mocnego kompa 2 jajowego z quad sli :mad:

A kto twierdzi że do tego wystarczy? Nikt. Ale nie raz ludzie z kompem takim jak mam w sigu lub nawet słabszym kombinują żeby kupić jakiegoś Tagana czy Topowera za 300 zeta, bo myślą że tańszy zasilacz nie pociągnie, a tym czasem się okazuje, że mogą mieć do swoich potrzeb to samo za dwa razy mniej kasy i tyle.

Edytowane przez Camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co, jak burak to prędzej Ty się zachowałeś wpadając do tego tematu i piepsząc głupoty.

Postaw się w mojej sytuacji - ja tu się produkuję na dziesięć postów na temat Modecomów MC, żeby ludzie którzy szukają tylko bezpiecznego i wydajnego zasilacza i nie patrzą na inne cechy nie pakowali kasy w Topowery i Tagany, nagle wpadasz Ty i obalasz jednym nieprzemyślanym zdaniem wszystko co tutaj pisałem. Pomyśl że potem po pierwsze ja wychodzę na idiotę, a po drugie ktoś po przeczytaniu Twoich postów uznał że to co gadałem to bzdury i kupił se jakiegoś Topowera za 300 zeta wywalając tym samym w błoto swoje ciężko zarobione ponad 100 zł, bo kupując np. MC-400 jego potrzeby byłyby zupełnie zaspokojone, a nawet lepiej. Okazuje się wówczas że to Ty nie do końca zorientowałeś się w temacie i że to Ty wprowadziłeś w błąd i co? I jeszcze się rzucasz wyzywając mnie od buraków, czego ja wcale nie zrobiłem, nie stosowałem rzadnych wyzwisk pod Twoim adresem, mimo że mnie bardzo wkurzyłeś pisząc bzdury i robiąc ze mnie barana. Po prostu bez komentarza.

Też mi wielka nowość - masa sklepów internetowych ma błędy - zawsze najbardziej wiarygodnym źródłem jest strona producenta, a czasem nawet i ona może mieć babole!

Dla mnie możesz wierzyć w co chcesz, ale fakty są inne, przeczytaj chociaż to co znajdziesz w ostatniej linijce pierwszego posta w tym temacie.

Nie mam na tyle wiedzy o zasiłkach, aby móc fachowo odnieść się do tego co napisałeś, ale wg mnie jeśli tabliczka znamionowa tak podaje to należy przyjąć to za prawdę, zwłaszcza że: patrz poprzedni akapit mojego posta.

 

Poza tym popatrz np. na specyfikację Topowera 400W, gdzie też niby dla linii 12V podają max 300W co daje 25A, ale łączną obciążalność dla linii 12V + 3.3V + jeszcze do tego 5V podają tylko 380W - i co niby? To wg tego co piszesz ten Topower w sumie też w rzeczywistości nie osiągnie 25 amperów na 12V, a w zasadzie to o wieele mniej... Trochę bez sensu, nie prawdaż?

A kto twierdzi że do tego wystarczy? Nikt. Ale nie raz ludzie z kompem takim jak mam w sigu lub nawet słabszym kombinują żeby kupić jakiegoś Tagana czy Topowera za 300 zeta, bo myślą że tańszy zasilacz nie pociągnie, a tym czasem się okazuje, że mogą mieć do swoich potrzeb to samo za dwa razy mniej kasy i tyle.

 

primo-daj se na luz bo ci pikawa wyskoczy

duo - nie moja wina,ze fachowy poniekąd zemfist.pl mial tak duzego jak to okresliłeś babola

 

po trzecie nie każe komuś ze słabym kompem kupowac drogiej zasilki ale jak widze wiare wydając kilka k na kompa i jadąc na modecomie to sorry to jak jechać na opale najnowszym merolem.. Przejsciowo ok mozę być ale na co dzień to przegięcie i tyle..

odnosze wrażenie,zę dla ciebie kupowanie drozszych zasilaczy nie ma sensu modecom starcza w 905 wypadków. ja mam inne zdanie i się z tym nie zgadzam.. Róznica klas nie lezy tylko w okablowaniu które w modecomie jest bardzo ubogie i znaczku na obudowie.Takie proste to niestety nie jest.. Droższe zasialcze mają dużo strabilniejsze napięcia oraz jednak większą moc szczytową co czesto sie przydaje. do tego inna jest jakość użytych elementów. niby nic ale czasem warto dolozyć nieco do lepszej jakości elementów w środku. a jest na czym oszczedzac- tanie serie topowera ezra o ile sie nie myle są bardzo konkurencyjne cenowo wlaśnie dzięki użyciu tzw. chińszczyzny do budowy.

do tego fortrony niestety mają jedna duża wade- zwykle zabezpieczenia przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe nie dzaiłają jak nalezy. wwielokrotnie wyszło to jużna testach i np u kumpla w firmie :(

 

Nie podjęto tez kwestii głosnosci psu- nie da sie ukryć ze modecom jest przygłosny.

Co do sumy napiec to szkopuł w tym,że własnie np topower podaje to w jasny sposób na naklejce a modecom ukrywa to chyba bo nie ma tego ani na stronie ani na naklejce na psu...

 

Tak więc ten modecom jest ok ale nie przesadzał bym z jego wychwalaniem..

Sa, bardzo chęnir kupił bymza tyle zasiłke, jezli bym uważal,ze starczy..jednak doszedłem do wniosku,zę czasem warto dopłacić nieco do zasilacza, który ma starczyć na ładnych pare lat.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w ogólnym rozumieniu się zgadzamy.

 

Poza tym ja wcale nie wychwalam pod niebiosa MC, ale prawda jest taka, że do wielu przypadków jak sam przyznajesz jest on zupełnie wystarczający, no bo ilu ludzi kupuje kompa w stylu X2 4800 + 2x 7950GX2? Do normalnego kompa, a nawet całkiem mocnego takiego jak mam w sigu MC zupełnie starczają, o ile komuś zależy tylko na wydajności. Napięcia? Przecież wszyscy co posiadają to chwalą serię MC za bardzo stabilne napięcia właśnie.

 

Oczywiście że trzeba walczyć z takim podejściem, że ktoś kupuje kompa za kilka kafli i do tego zasiłkę typu Tracer 4Life, ale na Boga nie można też przeginać w drugą stronę - chyba że ktoś po prostu ma na to pieniądze i taki kaprys, ale jeśli ktoś szuka wyłącznie takiego zasilacza, który ma po prostu bezpiecznie ciągnąć przeciętny lub przeciętno-mocny sprzęt bez żadnych bajerów i być możliwie tani - to należy mu polcecać Modecomy MC a nie Tagany i Topowery dwa razy droższe, bo szkoda jego pieniędzy na to i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nop zgadzmy się nie ale nie do końca ;)

 

mam celin cedar mill 7300gt i kupuje topowera w pełni świsdomie..

 

POo prostu biednych nie stać na tanie rzeczy :E

 

topek jest bardzo cichy, ma wszelkie potrzebne teraz jak i w przyszłości wtyczki itp

stabilny jak cholera, ma wysoką sprawność powyżej 80%-niskie rachunki za prą i małe grzanie oraz 29a na linii 12v... dla mnie jest to warte tych 300 złotych za model 450w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że widzisz, dla Ciebie cisza, wtyczki, sprawność itp. to rzeczy ważne i ja to rozumiem, ale zwykle dla przeciętnego usera nie ma to żadnego znaczenia i chce on tylko mieć po prostu bezpieczny zasilacz do kompa i zapłacić za niego możliwie mało - wtedy dla niego wydawanie tych 300 zł jak w Twoim wypadku mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camillo popieram twoje rozumienie... ;)

Wiekszosc osob kupuje kompa w stylu:

najtanszy semp, 7300, 512, hdd, dvd

Biorą pierwszą lepszą bude tracera i TU JEST PROBLEM...pozniej wejdą na takie forum i doczytają zeby zmienić zasilacz...

 

 

Myslisz tomcat ze dla przecietnego polaka wydanie na zasialcz 300 to taka prosta sprawa? Chodzi o to ze zwykły Modecom wystarczy... poniewaz jest świetnym zasilaczem, bez zbędnych bajerów, choć ty jesteś negatywnie uprzedzony :thumbdown::thumbdown::thumbdown:

Owszem mozna sobie kupic Topowera czy Seasonic'a, ale po co :question: Żeby za 150-200 miec cichszy zasilacz i ładnie wyglądający...Jesli robi się o/c, okno w budzie...to wygląd i firma ma znaczenie...ale co jesli niepotrzebny komus wygląd,odpinane kable, czy piękne wykonanie? nadal polecisz mu Tagana :question:

Pomysl troche zanim walniesz kilka bdur odnośnie Modecomów, bo to bardzo dobre zasiłki.

 

EDIT: TOMCAT sam ma chiefteca, a odradza Modecoma :lol2::lol2::lol2:

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

 

czy ja gdzieś odradzam modecoma?za tą kase to bardzo fajne psu mozliwe że nieco lepsze od chiefów by delta...

 

po prostu po paru latach siedzenia na tym bądz co bądz bardzo fajnym psu dorosłem do czegoś lepszego i tyle..

tak jak jeszcze trok temu uwazałem posiadanie budy chiefa za fanaberie ale mi sie zmieniło...czs leci człowiek zbiera doświadczenia itp...

 

a ok na nie mam po 1, po 2 akurat topek nie wygląda zabójczo-taka szara myszta do tego białe molexy do szej budy i czasnego oplota to ble :thumbdown:

 

po prostu po prawie 2 latach na chiefie doszedłem do wniosku zę potrzebuje czegoś siecej...no ale mozę to tylk omoje zboczienie jako extremalnego oveclockera :P

gdyny nie np takie spi to celka też bym nie kupował bo gra sie lepiej nawet na sepie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, jesli o/c i sie troszke znasz to bierzesz cos z gornej półki, ale widzę nadal brak przekonania do modecoma :Up_to_s:

choć te zasiłki są naprawdę dobre... ;)

Edytowane przez mkl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...