Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GOLDEN!!!

Zmiana karty, a bolące oczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zamieściłem tego posta tutaj, bo jakoś nie do końca mi pasował do "Ogólnie o komputerach"

 

Chciałbym podzielić się pewnym miom spostrzeżeniem i zapytać czy ktoś się z takim czymś spotkał.

Otóż na Mikołaja dostałem, a raczej mój młodszy brat kase na grafę.

Dziś nabyłem HIS Radeona 9200 128MB (128bit), który zastapił w moim komputerze VooDoo 3 3000.

Jak na razie bomba, jakość wyjścia TV super (choć geometria TV już jest do d...)

Co do obrazu na monitorze (4 letni 15 calowy CTX) to jest jakby inaczej.

Pisze jakby, gdyż jakoś nie przywiązywałem do tego szczególnej uwagi, bo miałm mało odnośników. Ale obraz był troszeczkę jakby jaśniejszy, co skorygowałem na monitorze i ma troszkę żywsze kolory, przynajmniej takie odnosze wrażenie.

A teraz sedno sprawy:

 

Siedząc przed komputerem po 20 minutach robolały mnie oczy, czuje się tak jak w pierwsze dni jego posiadania. O ile ja mogłem sobie to w pewnym stopniu wyjaśnić ogólnym zmęczeniem, to to iż brata także oczy bolały było już pewnym zaskoczeniem.

Parametry monitora nie uległy zmianie, pracuje w 800x600 / 85Hz

I teraz pytanie, bo jest tu na pewno kilka jak nie więcej osób, które często zmieniają różne elementy komputera, czy wam się też zdarza taki "okres" przyzwyczajania się wzroku??? Wiem, że to na pewno minie, tak jak z początkami przy kompie!

Czy potrafi ktoś to jakoś sensownie wyjaśnić???

 

Za wszelkie podzielenie się własnymi spostrzeżeniami z góry dziękuje!

 

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze trzy dni na nowym monitorze - bol glowy. Spowodowany mysle przejsciem z rozdzielczosci 800x600 na 1280x1024. Zastanawialem sie nawet czy nie zjechac na nizsza, ale bol glowy ustapil. Chociaz mysle tez, ze po prostu brakowalo mi tego promieniowania, ktore wydzielal stary monitor... :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem coś takiego jak po paru miesiącach przesiadłem się z S3Trio na Radeona 9500 - w pierwszej chwili obraz wydawał się przejaskrawiony i tak kontrastowy, że na początku nie mogłem się do niego przyzwyczaić.

 

Ale po kilku dniach znowu na próbę włożyłem S3Trio i nie mogłem się nadziwić jak ja mogłem na tym wytrzymać? Radeon to przy tej karcie niebo a ziemia.

 

Przyzwyczaisz się. Zmniejsz trochę jasność i kontrast i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz nieco kontrast. Być może obraz jest zdziebko mniej ostry i oczy się bardziej wysilają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc widze :) że nie tylko ja odczuwam bolesną różnicę!

Na pewno oczy przywykną, jak będzie następny przypływ gotówki to chyba sobie sprawie do kompletu nowy monitorek!

 

Dziękuje za podzielenie się własnymi doświadczeniami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem coś takiego jak po paru miesiącach przesiadłem się z S3Trio na Radeona 9500

 

To sie nazywa przesiadka !! =-MAV-= współczucia a zarazem Gratulacje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To sie nazywa przesiadka !! =-MAV-= współczucia a zarazem Gratulacje !!
:szczerbaty:

 

No bez przesady. :D Ja wcześniej miałem GF 2 MX, ale jak go sprzedałem razem z płytą główną to okazało się, że nowe mobo nie obsługuje AGP x2 i nici z S3Virge 4 MB, tak więc musiałem się przeprosić z S3Trio 2 MB PCI. No i tak ze trzy miechy minęły, ale w końcu mam 9500@9700. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja otwieram S3Virge 4MB PCI piwo :szczerbaty::P i stwierdzam że do tego się ta karta wyśmienicie nadaje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burżuj! Ale jak na członka Fatality Team to całkiem standardowe zachowanie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...