Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat

Oficjalny temat o The Elder Scrolls: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez napisalem ze sa spoilery...

 

edit: pogrubiam, zeby bylo latwiej dostrzec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
UWAGA SPOILER:

- guildie wojownikow to takie duze budynki w prawie kazdym miescie,

OPRÓCZ głownego (sam tam dlugo szukalem i nie znalazlem)

- musisz walczyc z vampirami i muszą cie zarazic,

a zdobywanie lekarstwa jest dlugie i ciezkie :) wiec to nie tak łatwo..

ale wczoraj wkoncu dalem rade)

- idziesz na arene, (glowne miasto) i tam gadasz z gosciem i sie ustawiasz na walki

- zeby dostac sie do gildi zlodziei musisz cos ukrasc, potem idziesz siedziec do wiezienia... a potem to juz sami cie znajdą :cool:

 

kfadrat a czy tak trudno zrobić to w ten sposób??

jak nie wiesz jak to może to Ci pomoże

 [b]UWAGA SPOILER:[/b] [color=#ffffff] tekst .... [/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwadrat moze nie zauwazyl ze tekst jest bialy i staje sie widoczny po zaznaczeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ble ... widać że nieopcykany jest. Dużo postów nastukane ma ale i tak świeży jest - na forum od niedawna spamer siedzi ...

 

Na bank tak jest jak m_ajkel mówi !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eheheh a ja sam nie wiem czy grac czy czytac forum w poszukiwaniu przydatnych informacji, bo posty pojawiaja sie w tak zastraszajacym tepie ze ciezko pozniej nadrobic? Ktos juz foxa zlapal moze? Z checia bym go zlapal za bety i zaciagnol do wladz miasta :cool:

 

whateva co do twojego podpisu: jak by mniejszosc slaska zaczela wywalac autobusy w powietrze pelne polakow, w calym kraju, to tez bym nie mial nic na przeciwko jak by ich tam zpacyfikowali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po samych waszych wypowiedziach stwierdzam, ze gra jest genialna :D. Kfadrat wrzucisz jakieś screeny? Bardzo prosze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak będzie chodziła na moim sprzęcie mam semprona 2,6+ 1gb ram i radeona 9550 z 256mb pamięci powiedzcie na jakich to ustawieniach by mogło u mnie chodzić. A i apeluje o zamieszczenie screanów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez przylaczam sie do prosby o screeny w ultra high :). To jest glowny temat o oblivion a jakos tak sucho jest :P troche screenow naprawde by sie przydalo.najbardziej chcialbym zobaczyc wglebi lasu ilosc fps na takich ustawieniach :) i brame do oblivionu (jak ja pierwszy raz zobaczylem w grze to naprawde zrobila na mnie wrazenie- no ale na srednich/niskich ustawieniach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chłopaki ja czekam dalej aż paczka w poniedziałęk(mam nadzieje) dojdze, a tym czasem pytam sie o poziom trudnosci..dalej jest jak w morrwindzie ? czy moze tym razem pomecze sie zptrzeciwnikami ? :) Pozatym zgadzam sie z kfadratem ze liczy sie gameplay a nie grafika ;p wlacze sobie 1024x768 w mediumach i bede szczesliwy

ty sobie chyba zarty robisz....bedzie cud jak ty to w ogole uruchomisz...jezeli masz sprzet co w opisie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja drapne swoje wrazonka z gry:) Swiat rzeczywiscie ogromny laze gadam z ludzmi a quest glowny na razie zostawilem na boku. Wszystko pikne ale jedno ale do ktorego sie przyczepie to dosc duze wymagania sprzetowe jesli chce sie miec sliczna grafike...wiem wiem w grach rpg to nie potrzebne..tak ale jakos tu mam niedosyt po tym co zobaczylem jak cudnie wyglada ze boli zmniejszenie wszystkiego. Teraz ja mam pytanka do pozostalych graczy:) Czy moglibysmy zrobic cos co by ultatwilo w miare przyszlym graczom od razu gre a nie zabawe w ustawienia i dopasowywanie zeby chodzilo cacy. A mianowicie kazdy podalby swoj sprzecik i jakie ustawienia ma wrzucone ja powiem szczerze gram gram mysle ze wszystko bedzie ok a tu nagle spadek nawet do 9FPS wiec znowu zmieniam ustawienia a to bardzo wkurza :kwasny: PS. Te stery 84.25 sciangalem na dysk ale dalej nie wiem gdzie dopisac tam cos do rejestru zeby ujawnila sie jakas zakladka :kwasny: moglby ktos pomoc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty sobie chyba zarty robisz....bedzie cud jak ty to w ogole uruchomisz...jezeli masz sprzet co w opisie....

ojojoj ma fx-a 5500 coś mi sie zdaje ze ustawienia min 640*480 i wraz sie bedzie ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OLO@

mówisz złoma? kupuje karte do kilka lat i wymagam płynnego działania tytułów takich jak te... przecież to jest chore co mam juz na stacie zmieniac na 2x1900gtx? :F

w koncu wyjdzie na to ze gry beda wymagac zmiany sprzetu co miesiac... zenada

ty to se mozesz wymagac...a ciekawe kogo interesuja twoje wymagania....z tego co wiem to czesciej sie konsumenci niz producenci musza sie podporzadkowac pod wymagania a nie na odwrot...kto nie chce 2x 7900GTX ten se nie pogra na maxie....nie to nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ty sobie chyba zarty robisz....bedzie cud jak ty to w ogole uruchomisz...jezeli masz sprzet co w opisie....

nie bedzie cudu, bo sie wcale nie uruchomi, ten duron nie ma instrukcji SSE niezbędnych do odpalenia..

 

EDIT

300 post :) , ps dajcie w koncu jakies screeny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem ciekaw jak będzie chodziła na moim sprzęcie mam semprona 2,6+ 1gb ram i radeona 9550 z 256mb pamięci powiedzcie na jakich to ustawieniach by mogło u mnie chodzić. A i apeluje o zamieszczenie screanów.

ja ci moge podpowiedziec jak: NIJAK

 

Teraz ja mam pytanka do pozostalych graczy:) Czy moglibysmy zrobic cos co by ultatwilo w miare przyszlym graczom od razu gre a nie zabawe w ustawienia i dopasowywanie zeby chodzilo cacy. A mianowicie kazdy podalby swoj sprzecik i jakie ustawienia ma wrzucone ja powiem szczerze gram gram mysle ze wszystko bedzie ok a tu nagle spadek nawet do 9FPS wiec znowu zmieniam ustawienia a to bardzo wkurza :kwasny: PS. Te stery 84.25 sciangalem na dysk ale dalej nie wiem gdzie dopisac tam cos do rejestru zeby ujawnila sie jakas zakladka :kwasny: moglby ktos pomoc??

Tja....myslisz ze kazdy z 40mln polakow ma w domu po 40 zestawow kompa w kazdej z mozliwych konfiguracji i tylko czeka az sie go spyta:"jak to bedzie u mnie chodzic?"...jak juz chcesz to niech ci na pm pisza a nie ty tu kolejnych niezrownowazonych zapraszasz...wlasciwie powiedz ze to ty masz problem i nie chcesz powiedziec wprost...ta pierwsza propozycja to taka zmyla a pozniej upchnales to co juz bys chcial aby ci inni pomogli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra chodzi płynnie na ustawieniach takich jak na obrazkach ( sprzęt jak w opisie )

 

W miastach potrafi zamulić i jak jest ostra rzeź ale spada tak do 15- 20 klatek / sekunde więc nie jest źle ...

post-4168-1143319529_thumb.jpg

post-4168-1143319538_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja ci moge podpowiedziec jak: NIJAK

Tja....myslisz ze kazdy z 40mln polakow ma w domu po 40 zestawow kompa w kazdej z mozliwych konfiguracji i tylko czeka az sie go spyta:"jak to bedzie u mnie chodzic?"...jak juz chcesz to niech ci na pm pisza a nie ty tu kolejnych niezrownowazonych zapraszasz...wlasciwie powiedz ze to ty masz problem i nie chcesz powiedziec wprost...ta pierwsza propozycja to taka zmyla a pozniej upchnales to co juz bys chcial aby ci inni pomogli...

wlasnie dobry pomysl zeby kazdy pisal jak mu chodzi na jakiej konfiguracji i jakie ma ustawienia optymalne, kazdy po jednej konfiguracji napisze i bedzie mozna siebie do jakiejs porownac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bedzie cudu, bo sie wcale nie uruchomi, ten duron nie ma instrukcji SSE niezbędnych do odpalenia..

 

CUD- jest to nadzwyczajne dzielo widzialne ktorego nie moze dokonac zadne stworzenie tylko niewyjasnione zjawisko...

 

wiec nie mozesz powiedziec czy bedzie czy nie....cud to cud i nikt nie jest w stanie przewidziec...a moze ten duron wpadl nie na ta tasme produkcyjna....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj gralem od powrotu do domu (ok 17.30) do 1 w nocy, z malymi przerwami, a zrobilem 1 quest i nadal jestem na 1 poziomie... ciekaw jestem ile zajmie mi przejscie 150+questow... i zdobycie 50 poziomow...
Miliony lat swietlnych z tego co widzę :P o ile Oblivion działa na tej samej w Morrowindzie to musisz się wszechstronnie rozwijac by dostac możliwość awansowania na wyższy poziom - tzn nie uzywaj cały czas tych samych cech (np. tylko sneak i czarowania) tylko staraj się rozwijac w kilku dziedzinach. Bo w danej cesze awans z jej poziomu na wyzszy zajmuje coraz wiecej czasu... Z drugiej strony mozesz wybrac bardzo waską specjalizację postaci i kształtować tylko kilka cech - wtedy bedziesz awansował bardzo powoli ale w konkrentych zdolnosciach bedziesz bardzo silny.

 

To powyżej to wszystko napisałem po moich doswiadczeniach z Morrowindem - czy tak samo jest w Oblivionie jeszcze nie wiem ;)

 

1) oczywiscie ze jest w grze opcja wlaczenia FPS'ow...

włączacie konsole (~) a potem wpisujecie tdt i juz macie :)

Dzięki! O to mi własnie chodziło :D

 

Pytanie: czy ktoś już doszedł czy jest w tej grze jakieś miejsce do składowania nieograniczonej ilości własnych przedmiotów bez obawy ze ktoś nam je zabierze i nagle znikną? Bo ja należe do "ludzi - kolekcjonerów" :P

 

BTW: zaraz ide grać w Guild Wars :D To przez nie tak długo byłem dziś rano online i dopiero co wstałem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie moich ustawień ...

post-4168-1143319774_thumb.jpg

post-4168-1143319782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przemineły czasy kiedy to w rpg była grafika 2d z żutem izometrycznym. Wtedy nikt grafiką się nie przejmował ponieważ grało się w rpgi dla klimatu i frajdy. A teraz gdyby była tylko gorsza grafa to już mało kto by zagrał w tego obliviona pozostali by tylko przy nim ci którzy lubią prawdziwe rpg a nie grają tylko dla grafy. Mi wystarczy żeby ta gra chodziła na 640 na 480 i w detalach na low i głuwnie chodzi o fabułę i qesty a nie tak jak OLO który gra tylko dla grafy i się chwali swoim sprzętem który i tak niejest najlepszy grafa już przeżytek nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby ciągle komputer modernizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam problemu i nie potrzebuje jak ukogos chodzi bo znalazlem optymalne ustawienia ale wierz mi ze co jakis czas bedzie sie pojawic pytanie jak chodzi komus gra na takim i takim sprzecie.W koncowce posta kazdy moze napisac jakie ma ustawienia ot dwie linijki nie zaszkodza a napewno rozwieja watpliwosci. Pozatym myslisz ze 40 mln Polakow gra w Oblivka ;)

 

Moje ustawienia to texturki na normal...wszystkie fade na srodku..woda na normal..krew low...hdr on..1024*768 w miescie potrafi spasc do 9FPS :E Na otwartych okolo 24FPS w jakis jaksiniach lochach niewiele wiecej okolo30 FPS

 

Ok zaraz zrobie screeny z ustawien

 

Właśnie znalazlem na forum obliviona na zwiekszenie wydajności:

 

Change this is the ini file in the save games in "my documents"

[OPENMP]

iThreads=20

iOpenMPLevel=20

iPreloadSizeLimit=1000000000

 

Podobno na slabszych konfiguracjach jest roznica zaraz przetestuje i powiem czy to prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CUD- jest to nadzwyczajne dzielo widzialne ktorego nie moze dokonac zadne stworzenie tylko niewyjasnione zjawisko...

 

wiec nie mozesz powiedziec czy bedzie czy nie....cud to cud i nikt nie jest w stanie przewidziec...a moze ten duron wpadl nie na ta tasme produkcyjna....

no chyba ze to ten duron z serii POWER EXTREME :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi wystarczy żeby ta gra chodziła na 640 na 480 i w detalach na low i głuwnie chodzi o fabułę i qesty a nie tak jak OLO który gra tylko dla grafy i się hwali swoim sprzętem który i tak niejest najlepszy grafa już przeżytek nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby ciągle komputer modernizować.

a teraz sie tlumacz pacanie w ktorym miejscu powiedzialem ze raz:

1."gram dla grafy"...

...ze dwa:

2."mam wypasionego kompa"(ja:ktory jest zlomowaty)

...ze trzy:

3.pisze sie: "chwali", "głównie", "nie jest"

...najpierw dobij do dziesiatki a potem dyskutuj na forum bo porazisz zaraz wszystkich swoja ortografią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem w pliku ini iPreloadSizeLimit na duzo wieksza wartosc i liczba fps wzrosła :D Tutaj więcej na ten temat klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już przemineły czasy kiedy to w rpg była grafika 2d z żutem izometrycznym. Wtedy nikt grafiką się nie przejmował ponieważ grało się w rpgi dla klimatu i frajdy. A teraz gdyby była tylko gorsza grafa to już mało kto by zagrał w tego obliviona pozostali by tylko przy nim ci którzy lubią prawdziwe rpg a nie grają tylko dla grafy. Mi wystarczy żeby ta gra chodziła na 640 na 480 i w detalach na low i głuwnie chodzi o fabułę i qesty a nie tak jak OLO który gra tylko dla grafy i się chwali swoim sprzętem który i tak niejest najlepszy grafa już przeżytek nie wszyscy mają tyle pieniędzy żeby ciągle komputer modernizować.

piszesz tak bo masz GF2? :E a tak serio to tez tak mysle ze grafika nie najwazniejsza ale bez przesady, gry ida do przodu, jakby producenci mysleli tak jak ty to dalej grali bysmy w mario, tes-a arena i zmienialy by sie tylko plansze 2-d..(z żutem izometrycznym :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...