Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat

Oficjalny temat o The Elder Scrolls: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Ok wiem troche przesadziłem sory Olo a co do ortografów to możliwe że mam dyslekcję więc ciężko mi pisać bez nich a i ponownie apeluje o zamieszczenie screanów.

 

piszesz tak bo masz GF2? :E a tak serio to tez tak mysle ze grafika nie najwazniejsza ale bez przesady, gry ida do przodu, jakby producenci mysleli tak jak ty to dalej grali bysmy w mario, tes-a arena i zmienialy by sie tylko plansze 2-d..(z żutem izometrycznym :E)

Masz rację ale mogli by bardziej myśleć o optymalizacji grafiki weś zagraj sobie w hl2 grafa niezła a wymagania bardzo małe.

Kiedyś producenci starali się jak najlepiej zoptymalizować silnik by chodził i tym którzy mają słabszy sprzęt i tym samym zbierali większą ilość klientów a teraz silników już się nie optymalizuje może minimalnie aby tylko zmusić uzytkownika blaszaka do kupna nowego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok wiem troche przesadziłem sory Olo a co do ortografów to możliwe że mam dyslekcję więc ciężko mi pisać bez nich a i ponownie apeluje o zamieszczenie screanów.

przeprosiny przyjęte ale nie zapomnij o ukłonie bo tak beda nie wazne...

 

Masz rację ale mogli by bardziej myśleć o optymalizacji grafiki weś obejrzyj sobie hl2 grafa niezła a wymagania bardzo nie duże.

lepiej skoncz z wypowiedziami na tym forum i nie pisz takich glupot....pomarz chwile i pomysl jakbys mial co rusz nowa karte....wiec widzisz ze na tak dynamicznym rynku gracze jak ty sie nie liczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok wiem troche przesadziłem sory Olo a co do ortografów to możliwe że mam dyslekcję więc ciężko mi pisać bez nich a i ponownie apeluje o zamieszczenie screanów.

Masz rację ale mogli by bardziej myśleć o optymalizacji grafiki weś obejrzyj sobie hl2 grafa niezła a wymagania bardzo nie duże.

z hl2 to oblivion wspolny ma tylko system fizyki havok, co do grafy i wymagan jakie stawia to nie porownywalbym, choc napewno silnik gry byl lepiej zoptymalizowany niz w obku... ( acha i wes w koncu skocz po slownik ort.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oblivion20060325220455656cs.th.jpgoblivion20060325220503423ec.th.jpg

oblivion20060325220507236qn.th.jpgoblivion20060325220514769nw.th.jpg

 

W tnie tylko w lasach (15fps) po małych modyfikacjach w ini. i na ostro wykręconej karcie ale mi to wisi - jak na mój komp nie jest źle.

 

I ponawiam pytanie gdzie spotkam jakiegoś wampira od którego mogę się zarazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś producenci starali się jak najlepiej zoptymalizować silnik by chodził i tym którzy mają słabszy sprzęt i tym samym zbierali większą ilość klientów a teraz silników już się nie optymalizuje może minimalnie aby tylko zmusić uzytkownika blaszaka do kupna nowego sprzętu.

 

 

wiesz ze dzwony bija ale nie wiesz w ktorym kosciele, cos tam poczytales wiesz co to jest optymalizacja i ze "kiedys sie optymalizowalo" ale porownanie do hl2 obnaza twoj brak szerszej wiedzy o grach komputerowych, obstawiam ze masz jakies 13-15lat. Jak bedziesz mial ponad 20 i systematycznie gral to moze cos powiesz ciekawego

 

ps. co do wieku to karygodne ortografy mowia same za siebie.

 

 

Mam pytanie, czy jest jakas modyfikacja ktora wydatnie poprawia predkosc gry bez widocznej utraty jakosci grafiki ale dla ATI? bo dla nVIDIA jest taki trik w sterach ktory poprawia predkosc wyswietlania grafy nawet o 20% bez utraty jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc lepiej dla mnie wygląda bloom lighting z AAx4 niż HDR lighting.Mam Obliviona w wersji 1.0.28 na konfiguracji Pentium IV 2.66GHz 64bit GF6800GT 1024DDR2 na ustawieniach Ultra High gra działa mi doskonale. Predkośc spadła po przestawieniu z HDR na bloom z AAx4 ale nadal nie spada ponizej 15fps, nigdy.

System miałem zoptymalizowany przez System Mechanics.

Więc moze poprostu macie zaśmiecone dyski?

Ktoś tu wspomniał ze grafa w Gothicu 3 jest lepsza nie wiem na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski. Porównywanie screenów z gry jest chyba najgorszym rozwiązaniem.Ponieważ widze spore róznice w tym co ludzie dają na screenach a to co ja widze na monitorze. Podaliscie tutaj kilka screenów na żadnym nie widać odblasków na wodzie, fal, itd. Jest mnóstwo rzeczy których nie widać. Oczywiscie trzeba mieć porządną karte zeby mieć ta "bajery".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formata nei robilem ze dwa lata, to lenistwo odbijalo mi sie w grach caly czas, ale dla Obliviona wkoncu zmusilem sie do tego i dokumentnie wyczyscilem dyski przeinstalowalem winde powgrywalem wszystko co dobre... az sie zdziwilem jak zobaczylem wzrost wydajnosci w stosunku do wydajnosci przed formatem :E Jednak co do grafy mam BARDZO mieszane uczucia, nie wiem czy uda mi sie zadowalajaco ja ustawic... w lochach fps zabojczo spadaja (cudem przezylem kanaly ;))a na wolnosci sam miodek. Nie mam pojecia dlaczego tak jest. Na arenie nie mam nawet co sie pokazywac, raz fartem wygralem, ale fps to ja tam mam 12 :P Tak krotko gralem, a juz tyle rzeczy do omowienia :D To chyba pierwsza gra, w ktorej nei balem sie chodzic w ciemnosciach :P Tak to zawsze zawal serca jak cos zza rogu wyskakuje :) Wybralem sobie orka morde ma niezla bic mysle, ze potrafi narazie bardziej skupialem sie na ustawieniu tej grafy :| Proc mi nei wyrabia i to da sie odczuc, ale jutro troszku wykrece. Wyszedlem z tych lochow, ale konia nie widzialem teraz bede na niego polowal :E A raczej jutro rano bo dzisiaj formata robilem z 5 godzin w sumie pare formatow... Meczaca gra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc lepiej dla mnie wygląda bloom lighting z AAx4 niż HDR lighting.Mam Obliviona w wersji 1.0.28 na konfiguracji Pentium IV 2.66GHz 64bit GF6800GT 1024DDR2 na ustawieniach Ultra High gra działa mi doskonale. Predkośc spadła po przestawieniu z HDR na bloom z AAx4 ale nadal nie spada ponizej 15fps, nigdy.

System miałem zoptymalizowany przez System Mechanics.

Więc moze poprostu macie zaśmiecone dyski?

Ktoś tu wspomniał ze grafa w Gothicu 3 jest lepsza nie wiem na jakiej podstawie wyciąga takie wnioski. Porównywanie screenów z gry jest chyba najgorszym rozwiązaniem.Ponieważ widze spore róznice w tym co ludzie dają na screenach a to co ja widze na monitorze. Podaliscie tutaj kilka screenów na żadnym nie widać odblasków na wodzie, fal, itd. Jest mnóstwo rzeczy których nie widać. Oczywiscie trzeba mieć porządną karte zeby mieć ta "bajery".

jak mozesz to zrob kilka screenow w ultra high z fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formata nei robilem ze dwa lata, to lenistwo odbijalo mi sie w grach caly czas, ale dla Obliviona wkoncu zmusilem sie do tego i dokumentnie wyczyscilem dyski przeinstalowalem winde powgrywalem wszystko co dobre... az sie zdziwilem jak zobaczylem wzrost wydajnosci w stosunku do wydajnosci przed formatem :E Jednak co do grafy mam BARDZO mieszane uczucia, nie wiem czy uda mi sie zadowalajaco ja ustawic... w lochach fps zabojczo spadaja (cudem przezylem kanaly ;))a na wolnosci sam miodek. Nie mam pojecia dlaczego tak jest. Na arenie nie mam nawet co sie pokazywac, raz fartem wygralem, ale fps to ja tam mam 12 :P Tak krotko gralem, a juz tyle rzeczy do omowienia :D To chyba pierwsza gra, w ktorej nei balem sie chodzic w ciemnosciach :P Tak to zawsze zawal serca jak cos zza rogu wyskakuje :) Wybralem sobie orka morde ma niezla bic mysle, ze potrafi narazie bardziej skupialem sie na ustawieniu tej grafy :| Proc mi nei wyrabia i to da sie odczuc, ale jutro troszku wykrece. Wyszedlem z tych lochow, ale konia nie widzialem teraz bede na niego polowal :E A raczej jutro rano bo dzisiaj formata robilem z 5 godzin w sumie pare formatow... Meczaca gra :D

gdyby nie ten procek byloby oks

 

ps, no dajcie jakies screeny w koncu bo nie ma o czym gadac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdyby nie ten procek byloby oks

 

ps, no dajcie jakies screeny w koncu bo nie ma o czym gadac ;)

Jutro podrzuce albumik jakis moze ze screenami jak wkoncu cos mi sie uda wyciagnac z grafy :P Cwelerona wyrzuce przez okno :E Jedno co mnie troszku wkurza to wlasnie te ikonki kiedy z kims gadam ^^ Ale idzie sie domyslic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok zaraz dam screeny, ale jak qrfa ktorys pacan przyczepi sie za spam, to kasuje wszystko. sami sobie szukac bedziecie :mad2: mam juz dosyc ciaglego narzekania na malutkie rzeczy.

 

napis *spoiler* jest za maly? musze ogromna rame robic, zeby ktos to zauwazyl?

 

 

nie po to rafał dał te prosbe o zamieszczanie w ten sposob spoilerow zeby wymyslac inne sposoby ...

 

tak jak ty to robisz to i tak sie czyta bo np moje oko przelatujac przez posty wychwyca rozne informacje i przez osoby ktore tego sobie nie zycza twoje spoilery moga latwo zostac przeczytane..

 

jest jasny i dobry sposob to po co kombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tnie tylko w lasach (15fps) po małych modyfikacjach w ini. i na ostro wykręconej karcie ale mi to wisi - jak na mój komp nie jest źle.

 

Gram na takich samych ustawieniach jak aaress przy czym cienie exterior na połowę interior na max, także woda na max (+własne zmiany zaczerpnięcte z forum obliviona żeby WSZYSTKO się w niej odbijało) i w lasach 15-40, w budynkach 25-70. Portale do oblivionu fajowo wyglądają, szkoda tylko że u mnie granie z antialiasingiem to katorga, bo niestety 'ząbki' widać wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja kfadrat co ja zrobie bez twoich screenow..i to jeszcze w ULTRA HIGH!! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ja kfadrat co ja zrobie bez twoich screenow..i to jeszcze w ULTRA HIGH!! :o

 

qrfa prosicie, chce dac, nie chcecie? wisi mi to, nie trace czasu z imageshackiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jakas bzdurna chatka kosztuje 2000 zlota w water district i przypomina raczej chatke rybaka jak 2000 glota to jest jak splunac to gdzie sie dorobic siana na zamek ? :wow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurde jakas bzdurna chatka kosztuje 2000 zlota w water district i przypomina raczej chatke rybaka jak 2000 glota to jest jak splunac to gdzie sie dorobic siana na zamek ? :wow:

 

 

ja tam kupilem dwór za 5k w Anvil :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz po samych waszych wypowiedziach stwierdzam, ze gra jest genialna :D. Kfadrat wrzucisz jakieś screeny? Bardzo prosze :D

 

Jakis czas temu juz dawalem.

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=121195&st=800

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...33;entry2170315

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=121195&st=1000

 

 

Rafal jak skonczysz mordowac smierdzace trole i bawic sie swoim czarnym lotusem :cool: .. to moze przerzucisz te posty ze screenami albo same screeny w jedno miejsce ( dodadkowa fucha :P:cool: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Formata nei robilem ze dwa lata, to lenistwo odbijalo mi sie w grach caly czas, ale dla Obliviona wkoncu zmusilem sie do tego i dokumentnie wyczyscilem dyski przeinstalowalem winde powgrywalem wszystko co dobre... az sie zdziwilem jak zobaczylem wzrost wydajnosci w stosunku do wydajnosci przed formatem :E Jednak co do grafy mam BARDZO mieszane uczucia, nie wiem czy uda mi sie zadowalajaco ja ustawic... w lochach fps zabojczo spadaja (cudem przezylem kanaly ;))a na wolnosci sam miodek. Nie mam pojecia dlaczego tak jest. Na arenie nie mam nawet co sie pokazywac, raz fartem wygralem, ale fps to ja tam mam 12 :P Tak krotko gralem, a juz tyle rzeczy do omowienia :D To chyba pierwsza gra, w ktorej nei balem sie chodzic w ciemnosciach :P Tak to zawsze zawal serca jak cos zza rogu wyskakuje :) Wybralem sobie orka morde ma niezla bic mysle, ze potrafi narazie bardziej skupialem sie na ustawieniu tej grafy :| Proc mi nei wyrabia i to da sie odczuc, ale jutro troszku wykrece. Wyszedlem z tych lochow, ale konia nie widzialem teraz bede na niego polowal :E A raczej jutro rano bo dzisiaj formata robilem z 5 godzin w sumie pare formatow... Meczaca gra :D

karta tez nie kopie...tak jak proc...

... tych strachach co mowiles to chyba fear ci sie przypomnial ;)...brrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rafal jak skonczysz mordowac smierdzace trole i bawic sie swoim czarnym lotusem :cool: .. to moze przerzucisz te posty ze screenami albo same screeny w jedno miejsce ( dodadkowa fucha :P:cool: )
Jakie trolle? Bo lotusa to rozumiem ( :lol2: ) aczkolwiek daaaawno just w MTG nie grałem swoją droga - brak czasu i pieniedzy na głupoty ;)

 

btw: widziałem ze ludzie chcą screenów to parę podaję - nie są z Obliviona ale piękne widoczki są chyba zawsze mile widziane ;) A daję je tutaj, bo zaczynam sie zastanawiac jak to jest mozliwe ze Oblivion ma az takie wymagania skoro "nowa edycja" Guild Wars u mnie chodzi bez zadnych problemow a wyglada "identycznie"??? :P

 

gw2457wh.th.jpg gw2462km.th.jpg gw2475po.th.jpg gw2485at.th.jpg gw2493zd.th.jpg gw2503cq.th.jpg gw2510ta.th.jpg

 

ps: kfadrat: to jest to co mnie teraz wciągnęło i żałuj że Cię tu nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaaa...

znajomy dał mi link do tego topicu.

Nie bardzo mi się chciało czytać te posty, bo są chaotyczne, więc zajrzałem na tą polską stronę www.elder-scrolls.pl a tam... znowu czytanie! brrr!

Dobrze, że jest galeria jak sie komusw nie chce czytac ton pierdół :)

http://www.elder-scrolls.pl/index.php?menu...al&specjal_id=7

obejrzałem, coś tam przeczytałem i...

kurde! nigdy nie grałem w gry, żadne crpg ani inne ale... oO

Po raz pierwszy chcę w coś zagrać, właśnie w to :D

 

Dzisiaj zamawiam oryginała, ciekawe kiedy będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gta gierke :) troche dziwnie bylo na poczatku w podziemiach ale mam nadzieje , ze teraz bedzie dobrze :)

mam gluipe pytanie, o co chdzi w otwieraniu zamków? wiecie jest specjalna skzynka i jak podniose jeden eee zamek? jedno zabezpieczenie z 5 do gory i wciskam lewy przycisk to mi sie niszczy ten przedmiot od otwierania ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grał ktos w ta gierke na GF 6600gt ?? Ciekawi mnie jak sie tam sprawuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grał ktos w ta gierke na GF 6600gt ?? Ciekawi mnie jak sie tam sprawuje :P

ja gram i musze powiedziec ze jest dobrze :) narazie gra hmm dla mnei taka sobie, zobaczymy jak to bedzie... ale moze daltego ze sporo czsu ona wymaga i trzeba sie sporo bawic w to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takim cofigu :

Sempek 2400mhz (s754)

1GB ram

Radek 8500 300\300 ( w 9800 spaliłem pamieci ;/)-moze ktos z was ma taki zabytek jeszcze ??

 

Myslicie ze w 800*600 i wszytko na min da rade ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...