Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kfadrat

Oficjalny temat o The Elder Scrolls: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Diablo zapodaj tą mape na pclaba, sądze że wiele osub będzie chciało mieć takie coś u siebie w kolekcji :)

 

przeciez wszyscy maja. sprzedawana byla tylko edycja kolekcjonerska, a w niej byla mapa :hmm:

 

quest jest gdzies w brumie... chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LORD ANDRE....

 

a czytales read me txt dolaczone do moda? bo ja twierdze ze nie... wiec nie dziw sie ze jak wrzuciles moda do katalogu data to ci nie chodzi...

 

tips: w ten sposob u mnie tez nie dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem, ale nic z tego nie zrozumiałem. Ja jestem POLAKIEM i nie znam angielskiego... niestety, ale szybko się ucze :)

 

[edit]

Sory to nie ten mod :D, w modzie z mapą nie mam żadnego pliku radme :/ dziwne. Sprubuje jeszczeraz ściągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie byl bym w s stanie zeskanowac takiej mapy pewnie tworca tego scana poswiecil swoja orginalna mape i ja pociol na mniejsze prostokaty i zeskanowal a pozniej ulozyl np w corelu. Mapa ma 19mb :E w packu byla cala zawartosc edycji kolekcjonerskiej czyli manual i ksiazka, eh ciezkie jest zycie uczciwego gracza jak pirat ma taki sam komplet.... jedynie septima nie dalo sie tak zduplikowac :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem tego packa razem z tym scanem. jutro wam upne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie byl bym w s stanie zeskanowac takiej mapy pewnie tworca tego scana poswiecil swoja orginalna mape i ja pociol na mniejsze prostokaty i zeskanowal a pozniej ulozyl np w corelu. Mapa ma 19mb :E w packu byla cala zawartosc edycji kolekcjonerskiej czyli manual i ksiazka, eh ciezkie jest zycie uczciwego gracza jak pirat ma taki sam komplet.... jedynie septima nie dalo sie tak zduplikowac :E

 

Nieprawda - ja statnio seskanowałem sobie pełnowymiarowy plakat Men In Black żeby zrobić z niego przróbkę. Zapłaciłem 12 zł i miałem skana na płytce w rewelacyjnej jakości ( TIFF 300 MB )

 

Poza tym ta mapa z edycji kolekcjinerskiej jest mała - chciałbym mieć taką za pół sufitu ... B0 albo i jesdzce większą ...

 

Tytaj efekt zabawy z plakatem z MiB - zgadnijcie który to ja ...

post-4168-1144094627_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe niezłe ty to ten po lewej :P

 

:hmm: raczej nie, ten po lewej to giertych :E ja mysle ze to ten w srodku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ktoś może w to na podobnym sprzęcie sempron 2,6+ 1gb ram 333mhz i radeon 9550 z 256 mb ram. Jak by to mogło u mnie chodzić, bardzo źle by było.

O i na jakich detalach jeśli można??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie się dało grać bez problemu, kumpel ma pantiuma 2.0 256ramu i jakiegoś fx-a chyba 5700 i mu chodzi PŁYNNIE. Z tym że wszystko dał na min. i rozdzielka 600 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie mi wystarczy żeby płynnie chodziło nie musi ładnie wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gra ktoś może w to na podobnym sprzęcie sempron 2,6+ 1gb ram 333mhz i radeon 9550 z 256 mb ram. Jak by to mogło u mnie chodzić, bardzo źle by było.

O i na jakich detalach jeśli można??

800x600, medium, bez cieni, distance na maks i powinno być dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie mam nadzieje że już jutro będe mógł w nią zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeciez wszyscy maja. sprzedawana byla tylko edycja kolekcjonerska, a w niej byla mapa :hmm:

 

quest jest gdzies w brumie... chyba...

oj nie łudź się nie łudź....uzierz mi na słowo-nie wszyscy....nie mówie ze ja ale moglbym policzyc oryginaly z tego forum na palcach jednej reki....chociaz nie, na dwoch....bo jest duze zainteresowanie ta grą ale i tak jak na ok.500 uzytkownikow mysle ze znalazloby sie nie wiecej niz 20....nooo moze 30....czyli niecale 7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj nie łudź się nie łudź....uzierz mi na słowo-nie wszyscy....nie mówie ze ja ale moglbym policzyc oryginaly z tego forum na palcach jednej reki....chociaz nie, na dwoch....bo jest duze zainteresowanie ta grą ale i tak jak na ok.500 uzytkownikow mysle ze znalazloby sie nie wiecej niz 20....nooo moze 30....czyli niecale 7%

 

tam byla sprytnie ukryta ironia i wqrffienie na piratow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Froger co do skanowania to nie wiem, mozliwe ze mozna mi nie przyszla do glowy kwestia ze skanowaniem, znalazlem skana w sieci i od tego sie zaczelo moje glowkowanie.

 

Poza tym wydruk jak to mowisz na pol sufitu to raczej niemozliwe, chyba ze wydruk kilku czesci zlozonych w calosc. Po prostu nie ma takich kolosalnych drukarek. W moim miescie sa drukarki ktore sa w stanie pszyjac arkusz o szerokosci metra, pewnie by sie znalazla taka co by 2 metry przyjela ale nie wiecej. Poza tym ile bys musial zaplacic - pewnie cos okolo 50-60zl. I jeszcze jedna rzecz, jak taka mape skutecznie przymocowac do sciany a jeszcze gorzej - do sufitu! To jest ogromna powierzchania popierowa, ktora sie z czasem rozciaga dodatkowo jak sie otwiea okno to powietrze omiatajace sciane czy sufit jest zabojcze dla takiego plakatu wiem bo mialem kiedyc caly pokoj w plakatach smochodowych (tak ze tapety nie bylo nigdzie widac) i po kilku miesiacach zaczelo wszystko zwisac po prostu. Ja swoja mape przymocowalem za pomoca tasmy dwustronnej, nie moglem kupic zadnej ramy plakatowej takich rozmarow, a antyramy byly poza zasiegiem i trzeba bylo czekac 2 tygodnie (nara). Moja mapa az taka duza nie jest, ma 80cm na 68. Z jdnego powodu, musi byc tez czytelna podczas rozgrywki, tzn musze widziec te wszystkie miasta a nie wstawac z fotela i lampic z odleglosci ponad metra na nazwy miast dolin i przleczy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 problemy z oblivionem. Mimo, że mam oryginala dalej nie rozumiem jak się otwiera zamki, a gram złodziejem :) I kolejne pytanie - gdzie mogę dostac wytrychy bo są nieustannie potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma Pentium 4, Radeon 9550 256 mb ram, 512 mb ram. Gra mu się straszliwie tnie. W rozdzielczości 640x480 w jaksiniach bez zadnych cieni, specular lighting, detale obiektor, postaci na polowe, ma 18 FPS. To normalne? Jak gra wam chodzi na podobnej konfiguracji?

 

Mój brat ma Pentium 4, Radeon 9550 256 mb ram, 512 mb ram. Gra mu się straszliwie tnie. W rozdzielczości 640x480 w jaksiniach bez zadnych cieni, specular lighting, detale obiektor, postaci na polowe, ma 18 FPS. To normalne? Jak gra wam chodzi na podobnej konfiguracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehehe :D . Dla wszystkich tych ktorzy mieli problemy ze Oblivion

wychodzil sam do wina znalazlem solucje a raczej przynajmniej u mnie

dziala wiec mysle ze niektorym tez pomoze ;) . I nie obchodzi mnie czy pomoge

piratom czy nie bo nieraz sam skorzystalem z pomocy od pirata. A poza tym

nie udawajcie wszyscy takich swietoszkow bo jestem pewien na 100% ze

nie cale oprogramowanie i nie wszystkie gry macie oryginaly :Up_to_s: wiec nie przesadzajcie

i zwroccie wieksza uwage na tych na najwyzszym szczeblu naszego panstwa jak kradna! :cool:

 

A wiec tak

-> po pierwsze ja przynajmniej zrobilem sobie formata wszystkich dyskow

Lokalnych bo i tak za duzo smieci miałem. Zainstalowałem wina ale BEZ sp2

 

->po drugie poinstalowalem wszystkie programy jakie tylko chciałem i zrobiłem defragmentacje tak ze mam 0% pofragmentowanych plikow na C dzieki czemu komp automatycznie szybciej chodzi

 

->po trzecie wszystkie kodeki zainstalowałem OPROCZ FFDSHOW AUDIO – bo zauważyłem ze jak przedtem odpalałem Obliviona to korzystal z tych wlasnie kodekow

 

->po czwarte NIE INSTALOWAŁEM sterownikow do karty dźwiękowej CREATIVE – mam tylko te co z windowsem się instaluja

 

->po piate nie podkręcałem swojego sprzętu czyli karty i procka a mój sprzed wcale nie jest taki wyjeb…y – proc SEMPRON 3300+ ~ 2ghz , karta GeFOrce 6600gt i tylko minimum wymagane 512 DDR a odziwo gierka smiga mi na medium ustawieniach rozdziale 800x600 wszystko na srednie ustawione i mam w lesie MINIMUM 45 FPS i powyzej

 

->po szoste po instalce OBLIVIONA zrobiłem defragmentacje tego dysku na którym zostal zainstalowany dzieki czemu szybciej się dogrywa podczas gry i NIC ABSOLUTNIE NIC NIE ZMIENIAŁEM W PLIKU .INI

 

TAKŻE PROBLEMY MOGLY BYĆ PRZEZ:

1. ServicePacka 2

2. kodeki AUDIO FFDSHOW

3. kodeki do karty graficznej CREATIVE

4. podkręcanie proca i karty – z tym tez się spotkałem na innych forach

5. poza tym producent radzi w README żeby robic defragmentacje dysku przed i po instalacji gierki

 

A wiec mi to pomoglo i mogę się teraz cieszyc gierka :D - może i wam pomoze a może nie bo mogą być tego rozne problemy ale ja stawiam na to ze warto spróbować niż się wkur…ć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tekst na bialo, prosze pomozcie

gdzie moge znalezc te 5 grand soul gemow, bo nie chce juz byc dluzej wampirem, prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehehehe :D . Dla wszystkich tych ktorzy mieli problemy ze Oblivion

wychodzil sam do wina znalazlem solucje a raczej przynajmniej u mnie

dziala wiec mysle ze niektorym tez pomoze ;) . I nie obchodzi mnie czy pomoge

piratom czy nie bo nieraz sam skorzystalem z pomocy od pirata. A poza tym

nie udawajcie wszyscy takich swietoszkow bo jestem pewien na 100% ze

nie cale oprogramowanie i nie wszystkie gry macie oryginaly :Up_to_s: wiec nie przesadzajcie

i zwroccie wieksza uwage na tych na najwyzszym szczeblu naszego panstwa jak kradna! :cool:

 

A wiec tak

-> po pierwsze ja przynajmniej zrobilem sobie formata wszystkich dyskow

Lokalnych bo i tak za duzo smieci miałem. Zainstalowałem wina ale BEZ sp2

 

->po drugie poinstalowalem wszystkie programy jakie tylko chciałem i zrobiłem defragmentacje tak ze mam 0% pofragmentowanych plikow na C dzieki czemu komp automatycznie szybciej chodzi

 

->po trzecie wszystkie kodeki zainstalowałem OPROCZ FFDSHOW AUDIO – bo zauważyłem ze jak przedtem odpalałem Obliviona to korzystal z tych wlasnie kodekow

 

->po czwarte NIE INSTALOWAŁEM sterownikow do karty dźwiękowej CREATIVE – mam tylko te co z windowsem się instaluja

 

->po piate nie podkręcałem swojego sprzętu czyli karty i procka a mój sprzed wcale nie jest taki wyjeb…y – proc SEMPRON 3300+ ~ 2ghz , karta GeFOrce 6600gt i tylko minimum wymagane 512 DDR a odziwo gierka smiga mi na medium ustawieniach rozdziale 800x600 wszystko na srednie ustawione i mam w lesie MINIMUM 45 FPS i powyzej

 

->po szoste po instalce OBLIVIONA zrobiłem defragmentacje tego dysku na którym zostal zainstalowany dzieki czemu szybciej się dogrywa podczas gry i NIC ABSOLUTNIE NIC NIE ZMIENIAŁEM W PLIKU .INI

 

TAKŻE PROBLEMY MOGLY BYĆ PRZEZ:

1. ServicePacka 2

2. kodeki AUDIO FFDSHOW

3. kodeki do karty graficznej CREATIVE

4. podkręcanie proca i karty – z tym tez się spotkałem na innych forach

5. poza tym producent radzi w README żeby robic defragmentacje dysku przed i po instalacji gierki

 

A wiec mi to pomoglo i mogę się teraz cieszyc gierka :D - może i wam pomoze a może nie bo mogą być tego rozne problemy ale ja stawiam na to ze warto spróbować niż się wkur…ć :thumbup:

 

A i zapomnialbym :E NIE INSTALOWALEM ZADNYCH STEROW DO KARTY GRAFICZNEJ z netu tylko te co mam dolaczone do karty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 3 pytania dotyczące strony graficznej. Prosił bym aby odpowiadac tak samo jak napisałem pytania czyli punktami :D bardzo byłbym wdzięcnzy zap omoc.

 

1. Da sie robic screeny bez HDR?

 

2. Da sie wymusic AantiAliasing w HDR? Albo odwrotnie? ;) Mam x1900xt a on sprzętowo obsługuje te 2 tryby razem,a mimo to Oblivion nie chce właczyc ich razem.

 

3. Da sie sprawić zeby trawa tak jak w HDR pojawiała sie stopniowo (transparentnosc trawy od 0 do 100) a nie jak wp rzypadku AA, czyli bach krzak sie pojawia z nikąd?

 

 

Uwagi: W ini juz grzebałem. Jest w sekcji HDR polecenie fGrassDimmer=zmienna ale nie działa mimo to gdy ją dopisałem w sekcji zwykłego renderowania. Są jeszcze okreslenia dla zasiegu widocznej trawy ale jakos dziwnacznie to działa...jak ustwaie wiekszy max to trawa sie pojawia tak czy siak kawałek o demnie, ale nie 1 rządek tylko od razu na max level. A jest jeszcze jakies grassfadinglength czy jakos tak ale to juz wogole dziwacznie działa jak to zmieniam..jak to zwieksze to trawa zanika kawałek ode mnie :lol2: czyli nigdy do niej nie dojde bo zniknie.. czyli odwrócony efekt. przy innych wartosciach tez jakies cyrki.. help!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam 3 pytania dotyczące strony graficznej. Prosił bym aby odpowiadac tak samo jak napisałem pytania czyli punktami :D bardzo byłbym wdzięcnzy zap omoc.

 

1. Da sie robic screeny bez HDR?

 

2. Da sie wymusic AantiAliasing w HDR? Albo odwrotnie? ;) Mam x1900xt a on sprzętowo obsługuje te 2 tryby razem,a mimo to Oblivion nie chce właczyc ich razem.

 

3. Da sie sprawić zeby trawa tak jak w HDR pojawiała sie stopniowo (transparentnosc trawy od 0 do 100) a nie jak wp rzypadku AA, czyli bach krzak sie pojawia z nikąd?

Uwagi: W ini juz grzebałem. Jest w sekcji HDR polecenie fGrassDimmer=zmienna ale nie działa mimo to gdy ją dopisałem w sekcji zwykłego renderowania. Są jeszcze okreslenia dla zasiegu widocznej trawy ale jakos dziwnacznie to działa...jak ustwaie wiekszy max to trawa sie pojawia tak czy siak kawałek o demnie, ale nie 1 rządek tylko od razu na max level. A jest jeszcze jakies grassfadinglength czy jakos tak ale to juz wogole dziwacznie działa jak to zmieniam..jak to zwieksze to trawa zanika kawałek ode mnie :lol2: czyli nigdy do niej nie dojde bo zniknie.. czyli odwrócony efekt. przy innych wartosciach tez jakies cyrki.. help!

 

screeny bez hdr- fraps. reszta to grzebanie w ini, gdzies to podawali... i wlasnie przy opcji hdr tak pojawiaja sie trawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja nie moge nigdzie znaleźć :mad: A włąsnie nie gram na HDR, bo mnie pixeloza wkurza wole AA ;) A w ini grzebałem wiecej niż w nosie jak byłem mały, ale tym razem nic ciekawego nie wydłubałem ;)

 

Ekhmm.. jaki znowu fraps? To jakas komenda? Bo jak tak to źlę ją chyba wpsiuję :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehehehehe :D . Dla wszystkich tych ktorzy mieli problemy ze Oblivion

wychodzil sam do wina znalazlem solucje a raczej przynajmniej u mnie

dziala wiec mysle ze niektorym tez pomoze ;) . I nie obchodzi mnie czy pomoge

piratom czy nie bo nieraz sam skorzystalem z pomocy od pirata. A poza tym

nie udawajcie wszyscy takich swietoszkow bo jestem pewien na 100% ze

nie cale oprogramowanie i nie wszystkie gry macie oryginaly :Up_to_s: wiec nie przesadzajcie

i zwroccie wieksza uwage na tych na najwyzszym szczeblu naszego panstwa jak kradna! :cool:

 

A wiec tak

-> po pierwsze ja przynajmniej zrobilem sobie formata wszystkich dyskow

Lokalnych bo i tak za duzo smieci miałem. Zainstalowałem wina ale BEZ sp2

 

->po drugie poinstalowalem wszystkie programy jakie tylko chciałem i zrobiłem defragmentacje tak ze mam 0% pofragmentowanych plikow na C dzieki czemu komp automatycznie szybciej chodzi

 

->po trzecie wszystkie kodeki zainstalowałem OPROCZ FFDSHOW AUDIO – bo zauważyłem ze jak przedtem odpalałem Obliviona to korzystal z tych wlasnie kodekow

 

->po czwarte NIE INSTALOWAŁEM sterownikow do karty dźwiękowej CREATIVE – mam tylko te co z windowsem się instaluja

 

->po piate nie podkręcałem swojego sprzętu czyli karty i procka a mój sprzed wcale nie jest taki wyjeb…y – proc SEMPRON 3300+ ~ 2ghz , karta GeFOrce 6600gt i tylko minimum wymagane 512 DDR a odziwo gierka smiga mi na medium ustawieniach rozdziale 800x600 wszystko na srednie ustawione i mam w lesie MINIMUM 45 FPS i powyzej

 

->po szoste po instalce OBLIVIONA zrobiłem defragmentacje tego dysku na którym zostal zainstalowany dzieki czemu szybciej się dogrywa podczas gry i NIC ABSOLUTNIE NIC NIE ZMIENIAŁEM W PLIKU .INI

 

TAKŻE PROBLEMY MOGLY BYĆ PRZEZ:

1. ServicePacka 2

2. kodeki AUDIO FFDSHOW

3. kodeki do karty graficznej CREATIVE

4. podkręcanie proca i karty – z tym tez się spotkałem na innych forach

5. poza tym producent radzi w README żeby robic defragmentacje dysku przed i po instalacji gierki

 

A wiec mi to pomoglo i mogę się teraz cieszyc gierka :D - może i wam pomoze a może nie bo mogą być tego rozne problemy ale ja stawiam na to ze warto spróbować niż się wkur…ć :thumbup:

 

-nie podkręcałem proca ani nic

-stery do karty graficznej mam tylko te co dostaem na płycie razem z kartą

-robiłem defragmentacje przed i po

A więc zostają tylko 2 opcje

-service packa 2 nie usune bo potrzebuje ale kodegi ffdshow moge spróbować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...