Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

"What this ultimately means is that there isn’t any modern-day system that can hit constant 60fps in this game when using 1080p/Very High settings. Unless of course you overclock an Intel i9 10900K to 6-7Ghz. "

:hahaha:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie trochę potestowałem jeszcze, udało mi się uruchomić benchmark w jakości high i RT high bez wyrzucania przed końcem loadingu jak wcześniej, zmieniłem na preset główny z very high na high bezpośrednio w grze a potem z niej wyszedłem, odpaliłem test i teraz śmiga ;)

Oto wyniki:

(Ryzen 2700@3900mhz, 1080Ti@1860mhz i RAM 2x8GB@3400mhz)

283c991354574268.jpg

Glorious PCMR 60fps osiągnięte ?

octwpcmasterrace_tshms_whit_2.jpg

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to ze Crysis R malo wymaga od CPU to moj 2500k daje rade. Gram na srednich. 

Mi sie kolory w podstawowym Crysisie bardziej podobaly. Tu jest za kolorowo po prostu.

Ew. zmienie tryb w monitorze z Game na Standart to zmiejszy sie kontrast.

Edytowane przez Radziuwilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może obsługa wielowątkowości będzie jako DLC :whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graphics Settings: High

Ray Traycing Quality: High

Resolution: 2560x1440p

Anti-aliasing: SMAA 2TX

Map: Island

Wyniki:

==============================================================
TimeDemo Play Started ,Level=island (Total Frames: 2000, Recorded Time: 111.86s)
 Run Finished.
    Play Time: 45.75s, Average FPS: 43.71
    Min FPS: 0.07 at frame 3, Max FPS: 130.55 at frame 1586
    Average Tri/Sec: 100000, Tri/Frame: 2287
    Recorded/Played Tris ratio: 400.71
    Memory Usage: WorkingSet=2363Mb, PageFile=6940Mb, PageFaults=8476380
 Run Finished.
    Play Time: 26.07s, Average FPS: 76.72
    Min FPS: 0.07 at frame 3, Max FPS: 130.55 at frame 1586
    Average Tri/Sec: 275512, Tri/Frame: 3591
    Recorded/Played Tris ratio: -87.48
    Memory Usage: WorkingSet=2402Mb, PageFile=6986Mb, PageFaults=9323482
 Run Finished.
    Play Time: 26.17s, Average FPS: 76.41
    Min FPS: 0.07 at frame 3, Max FPS: 130.55 at frame 1586
    Average Tri/Sec: 374393, Tri/Frame: 4899
    Recorded/Played Tris ratio: 122.97
    Memory Usage: WorkingSet=2408Mb, PageFile=6991Mb, PageFaults=10142971
 Run Finished.
    Play Time: 26.38s, Average FPS: 75.82
    Min FPS: 0.07 at frame 3, Max FPS: 130.55 at frame 1586
    Average Tri/Sec: 471493, Tri/Frame: 6218
    Recorded/Played Tris ratio: -101.04
    Memory Usage: WorkingSet=2431Mb, PageFile=6998Mb, PageFaults=10955669
AutoTest Play Ended, (4 Runs Performed)
==============================================================

Ustawienia na jakich grałem sprzęt z sygnaturki.

Mam nadzieję że na 3090 będę miał taki sam wynik tylko, że na Very High zamiast High.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten remaster to troll na graczach, specjalnie przybito wydajność bo przecież jak historia pokazuje Crysis 1 był w tamtych czasach najcięższą pozycją na PC więc zróbmy tak samo z remasterem, by historia zatoczyła koło, te śmiecie mogę się założyć, że nie zrobili absolutnie nic aby poprawić wydajność a nawet śmiem twierdzić specjalnie dobili wydajność by znowu było głośno o ich grze, tyle że w negatywnym świetle - nie wiem kto u nich odpowiada za marketing ale życzę im jak najgorzej i mam nadzieję, że to studio w końcu zdechnie i zniknie z rynku bo takich zagrań poniżej pasa się nie wybacza.

  • Like 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę to po raz 3 lub 4 w tym wątku to są głupki których trzeba tępić, jeszcze promowali ten tytuł głównie jako wersję na konsole gdzie z tego co czytałem to się grać nie da, a gdyby się dało grać to ten tytuł na konsolach będzie miał i w sumie już ma nic nie znaczące znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie gra, to benchmark. Co wy się dziwicie? Tak miało być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epic zwraca kasę na konto bankowe czy na konto epic jak np jest na steam że zwrot masz tylko na koncie steam i nie da rady tego przelać na konto bankowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę że wyjdize jakiś patch z optymalizacją :/ bo jak oglądam filmiki to nawet tego nie kupuję a czekałem jak szalony na premierę :( już widzę że nie odpale na 2070S w 1440p tego na maxa bo chodzi jak g*wno :/ a granie w crysisa bez max ustawień nie wchodzi w grę :D :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

XDDDDDDDDDDDDDDDD Przecież to jest jakiś żart. To wygląda jakby tylko podbili kolory i lekko zwiększyli rozdzielczość tekstur xD

Edytowane przez JKMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać różnicę w oświetleniu SVOGI. Geometria została nieruszona dlatego gra wygląda marnie jak na dzisiejsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sideband napisał:

Przecież widać różnicę w oświetleniu SVOGI. Geometria została nieruszona dlatego gra wygląda marnie jak na dzisiejsze czasy.

Dokładnie, oświetlenie całkiem inne a to robi największą robotę, może coś jeszcze tam skubną i wyjdzie jakiś update... ja liczę że zrobią cokolwiek z optymalizacją aby to jakoś chodziło w 1440p :/ grał ktoś na 2070S/2080 z was :>

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr gry z Nvidia zrobi to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chłop gra ze wszystkim "only" na high i wygląda to całkiem dobrze jak na ten remaster + chodzi normalnie  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie zrobiło swoje. Nie licząc wody reszta kłuje w oczy. Ten remaster nawet nie korzysta ze wszystkich możliwości z CE 3.5 ?

Edytowane przez sideband
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 18:15, Stjepan napisał:

Niech dwie kupi od razu do tego Threadrippera 4990X i 1TB RAM DDR4 no i 10TB SSD. :E

Już zamówił 10900k, a SLI rozważa 

?

Pozwólcie, ze wkleje swoją opinię odnosnie tego tworu. Wybaczcie, ze bez screena, ale w każdym razie większość rzeczy Can i run, ale cienie medium i RT ustawiony na "wydajność" przy 2560x1440 na 1080ti oczywiście

 

Po krótkich testach (czyli przejście całego pierwszego levelu), powiem szczerze, że gdyby nie podbita rozdziałka i RT , ..... to zwykły Crysis 1. Widać niestety, że gra się nieco zestarzała. BLIZNY zjadają grafikę CRYSISA bez popitki. By było 60 klatek z bardzo sporadycznymi spadkami do 50, muszę grać na tych ---> ustawieniach. Co ciekawe, gram....z Ray Tracingiem, ale na poziomie wydajność (czyli pierwszą od wyłączonych, potem mamy wysokie, bardzo wysokie, oraz can i run crysis). Usteienia RT miedzy sobą są jednak tak marginalne, ze wmaczanie RT powyżej poziomu "wydajność" , to megs bezsens. Miedzy wyłączonym a "wydajność" jest mega różnica (bez RT to zwykły Crysis dosłownie), za to między "wydajność" a Can I Run Crysis różnica jest tylko w płynności (czego nie widać u mnie między "wydajność", a wyłączonym RT). Gra obsluguje HDR, ale chyba tylko w teorii. NIE WŁĄCZAJCIE GO !! SDR wygląda duuużo leoiej. Już nawet pierwsza wersja RDR 2 na PS4 wygląda na tym polu lepiej. Zapomniałem za to, jak się w to zajebiście gra i jaką to ma grywalność, to mało. Jeśli ktoś mi powie, ze Crysis to tylko grafika, powiem mu, by puknął się w ten pusty dekiel. Nie pamiętam, kiedy grałem w tak grywalny tytuł i na pewno przejdę go .... po raz szósty. Tylko czemu do cholery zrezygnowali z MAXIMUM SPEED? Zamiast tego możemy w każdej chwili przyspieszyć, a kiedy MAXIMUM ARMOR i CLOCK ENGEDGE jest nieaktywny, wtedy owszem, jest hiper przyspieszenie, ale bez MAXIMUM SPEED to już nie to samo. Do tego gra nie jest stworzona do pada i widać, że tworcy zmienili pod niego ustawienie względem oryginalu (początkowo mówiłem, że remaster to min obsługa pada, czego nie było w oryginale, ale szybko nagle nie dość, że sobie przypomniałem, że takowa była, to jeszcze dostrzegłem zmiany w konfiguracji guzików. Niestety, zmiany na minus), a że gram tylko oadem, wiec nieco mi zajęło zanim go opanowalem.
To tak na szybkiego :)

Edytowane przez HDR'o
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, HDR'o napisał:

Jeśli ktoś mi powie, ze Crysis to tylko grafika, powiem mu, by puknął się w ten pusty dekiel. Nie pamiętam, kiedy grałem w tak grywalny tytuł i na pewno przejdę go .... po raz szósty. 

Mam dokładnie to samo +1 ;) 

Dzięki za opis bo mimo że gra kosztuje 99zl i działa jak g*wno na max :E to mam taki sentyment że musze to mieć ?

Edytowane przez Send1N
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś się nie podoba, to może grać w starego Crysis, wtedy nie będzie miał powodów do narzekań.  ?

Ja na pewno zagram w Crysis Remastered w 4k, zabawa znów będzie niezła, a piękne widoki nacieszą oko. ?

 

Zanim tą grę nabędę, to pewnie wyjdzie sporo poprawek, a może już teraz nie jest tak źle.

 

 

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...