Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne growe zawiedzenie 2020 roku. Co za bezczelne typy. Tanim kosztem chcą zarobić na Crysisie i to jeszcze tylko Epic Games Store, na którym nie mam konta. Kiedyś to były czasy gdy Far Cry wychodził, później Crysis. Teraz jakieś to nijakie. Technologie prezentowane w 2007 nadal nie są powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jakiego levelu brakuje?

Pewnie tego z Vtol, gdzie uciekamy na lotniskowiec z wyspy. Ale kibel, nawet kijem nie tknę tego remastera. To jakaś kpina z graczy PC.

Tylko czekać aż moderzy zrobią dzięki tej nowej wersji porządna wersje oryginalnego Crysisa. Prawdziwy remaster a nie wydmuszkę.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu materiału DF okazuje się że archaiczne korzenie Crysisa i samego Cryengine nadal nie potrafią wykorzystać potencjału dzisiejszych procesorów, stąd nawet taki RTX 2080Ti/3080 na maksymalnych detalach nie jest w stanie utrzymać porządnego FR i sie nudzi, nawet w parze z 10900k czy 3950x. Jednym słowem, porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia silnika tylko optymalizacji.

Nawet KCD, który nie błyszczy optymalizacją potrafi jako tako wykorzystać 8 wątków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się zastanawiam, czy nie ograć sobie oryginalnego Crysisa ale jest on już leciwy graficznie a same lepsze tekstury powodowały straszne wiechy na poprzednim PC ... Może po prostu zagram sobie w trójkę, która wygląda już lepiej ale to nie to samo, co oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis Remaster jest.....niedorobiony. Widać bardzo mocno że to 13 letnia gra z ulepszoną grafiką, niektóre efekty wyglądają super a na skałach i ziemi te same płaskie tekstury, rażący kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić porządny remake na nowym silniku, a nie remaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz nowszy, a o oficjalnym remake możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lis22 napisał:

Teraz się zastanawiam, czy nie ograć sobie oryginalnego Crysisa ale jest on już leciwy graficznie a same lepsze tekstury powodowały straszne wiechy na poprzednim PC ... Może po prostu zagram sobie w trójkę, która wygląda już lepiej ale to nie to samo, co oryginał.

MAXIMUM DESPERACJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj małe porównanie dopakowanej oryginalnej wersji z wersją Remastered :

 

Remaster rzeczywiście wygląda miejscami biednie.

Edytowane przez Ryszawy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby dodali SVOGI do enhanced to remaster w ogóle wyglądałby biednie. Trochę się Crytek ośmieszył, bo sami zrobili gorszy remaster niż fani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SVOGI i Ray-traced reflections znacząco poprawiają wygląd ale ogólnie to się mało przyłożyli i powinni się bardziej postarać przy tym Remasterze. Nie wszystko prezentuje się lepiej i są problemy z działaniem gry. W końcu minęło aż 13 lat. CoD 4 dostał lepszego Remastera po 9 latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crytek przy tym remasterze prawie nic nie robił, można powiedzieć iż doglądali go tylko, tak się kończy outsourcing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2080 Ti i 9700K po 2 misji. Musze okroić detale na Wysokie,wylaczyc ray tracing ,1440P zeby miec 60 fps+.

Na Bardzo wysokich tez bez raytracingu 50+-fps. Jak wlacze naawet najmniejszy rraytracing to klatki spadaj do 40 fps.

To po 2 misji ,części w dżungli. Jak myslicie rtx 3090 pomoze czy to wina gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz SLI z dwóch 3090 i będzie cacy.

Spokojnie pooglądasz ładne obrazki w 8k.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 19:19, HDR'o napisał:

Już zamówił 10900k, a SLI rozważa 

?

Pozwólcie, ze wkleje swoją opinię odnosnie tego tworu. Wybaczcie, ze bez screena, ale w każdym razie większość rzeczy Can i run, ale cienie medium i RT ustawiony na "wydajność" przy 2560x1440 na 1080ti oczywiście

 

Po krótkich testach (czyli przejście całego pierwszego levelu), powiem szczerze, że gdyby nie podbita rozdziałka i RT , ..... to zwykły Crysis 1. Widać niestety, że gra się nieco zestarzała. BLIZNY zjadają grafikę CRYSISA bez popitki. By było 60 klatek z bardzo sporadycznymi spadkami do 50, muszę grać na tych ---> ustawieniach. Co ciekawe, gram....z Ray Tracingiem, ale na poziomie wydajność (czyli pierwszą od wyłączonych, potem mamy wysokie, bardzo wysokie, oraz can i run crysis). Usteienia RT miedzy sobą są jednak tak marginalne, ze wmaczanie RT powyżej poziomu "wydajność" , to megs bezsens. Miedzy wyłączonym a "wydajność" jest mega różnica (bez RT to zwykły Crysis dosłownie), za to między "wydajność" a Can I Run Crysis różnica jest tylko w płynności (czego nie widać u mnie między "wydajność", a wyłączonym RT). Gra obsluguje HDR, ale chyba tylko w teorii. NIE WŁĄCZAJCIE GO !! SDR wygląda duuużo leoiej. Już nawet pierwsza wersja RDR 2 na PS4 wygląda na tym polu lepiej. Zapomniałem za to, jak się w to zajebiście gra i jaką to ma grywalność, to mało. Jeśli ktoś mi powie, ze Crysis to tylko grafika, powiem mu, by puknął się w ten pusty dekiel. Nie pamiętam, kiedy grałem w tak grywalny tytuł i na pewno przejdę go .... po raz szósty. Tylko czemu do cholery zrezygnowali z MAXIMUM SPEED? Zamiast tego możemy w każdej chwili przyspieszyć, a kiedy MAXIMUM ARMOR i CLOCK ENGEDGE jest nieaktywny, wtedy owszem, jest hiper przyspieszenie, ale bez MAXIMUM SPEED to już nie to samo. Do tego gra nie jest stworzona do pada i widać, że tworcy zmienili pod niego ustawienie względem oryginalu (początkowo mówiłem, że remaster to min obsługa pada, czego nie było w oryginale, ale szybko nagle nie dość, że sobie przypomniałem, że takowa była, to jeszcze dostrzegłem zmiany w konfiguracji guzików. Niestety, zmiany na minus), a że gram tylko oadem, wiec nieco mi zajęło zanim go opanowalem.
To tak na szybkiego :)

Ta na 1080 ti wiekszosc CAN IT RUN i  RT wydajnosc i 60 klatek?! Chyba mowisz o 2080 ti .Jak mi na 2080 ti spada w dzungli po 2 misji i z paroma wrogami do 45fps  na 1440P i mam RT wydajnosc i reszta wysokie ( nawet nie bardzo wysokie )

 

 

Chyba ze masz 2080 ti i ci sie pomylilo 

Edytowane przez litwicki22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kadajo napisał:

Pewnie tego z Vtol, gdzie uciekamy na lotniskowiec z wyspy.

Co? pfffffff no to są jaja :E

Chyba sobie odpalę Crysis 2007 bo aktualna 1660Ti jeszcze "go nie widziała".

Coraz większe jaja z tym "remasterem"... MAXIMUM ZRÓBMY GRĘ PO ŁEBKACH ZA MAXIMUM OSZCZĘDNOŚCI WYDATKÓW PRZY OKAZJI MAXIMUM ATAK NA PORTFELE.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Crysis ma problemy z Full HD?

Spotkałem jakąś bajkę o tym fakcie na TVGry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szambo napisał:

Stary Crysis ma problemy z Full HD?

Spotkałem jakąś bajkę o tym fakcie na TVGry.

Grałem jeszcze na rtx 2060 w 1440p i nie miał problemów :E w fhd też nie chyba że nie chodzi o wydajność a o jakieś co się fizjologom nie śniły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Szambo napisał:

Stary Crysis ma problemy z Full HD?

Spotkałem jakąś bajkę o tym fakcie na TVGry.

Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 lat, a ten wątek nadal żyje to świadczy, że Crysis w tym 2007 roku pod względem graficznym/technologicznym był czymś co do dzisiejszego dnia się nie powtórzyło.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę to po 2007 roku nie było czegoś na podobną skalę lub większą.

Tj. pewnie wiele osób wspomni tutaj kilka gier jak np: Battlefield 3, może także 1, czy SW: Battlefront, ktoś tam może rzuci Horizon: Zero Dawn, Metro (obojętnie które, bo każde ma świetną grafikę), taki Hellblade również świetnie wyglądał - ale dla mnie osobiście Crysis dokonał ogromnego przełomu w swoim czasie i wątpię aby przez najbliższe lata ktoś dokonał podobnego skoku jakościowego.

Chyba dlatego każdy tak bardzo liczył na ten remaster, który pokaże, że po prostu się da i wystawi środkowy palec w kierunku leserów, którzy robiąc swoje gry twierdza, że się nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczyłem na nic jak tylko zobaczyłem w nazwie remaster. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, lukadd napisał:

Ja nie liczyłem na nic jak tylko zobaczyłem w nazwie remaster. 

Braku obsługi wielu wątków to nikt sie nie spodziewał :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stary zmodowany Crysis działa i wyglada lepiej niż ten "remaster". Dowód na to że branża gier osiaga dno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...