Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy screen to ten "remaster" na PS5, a drugi to wersja PC-towa z 2011 roku + ReShade

kilh20211018144742902rmuz.jpg

Crysis2_2015-12-15_20-04-31.png

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ograłem remaster jedynki i Jezusie Słodki - to jest jeden wielki bug! Migające tekstury, niedoczytujące się tekstury (największa komedia w labolatorium na wyspie), lewitujące przedmioty, brak inteligencji przeciwników (kropnąłem strzelca w motorówce, więc "kierowca" miał już wywalone na moją obecność, więc co by zaoszczędzić wstydu zwyczajnie do niego strzeliłem z odległości 1/2 metra), wysypywanie się gry do winzgrozy (w logach systemowych błąd aplikacji cysis.exe), idiotyczne nie zawsze działające skrypty, blokowanie się wojaków na mapce (i nie ruszy dupy, bo nie i cześć) i szpetna jak noc listopadowa grafika (zwłaszcza tekstury, gdy podejdziemy bliżej) i te idiotyczne wymagania sprzętowe - taka grafika to powinna zapier....ć na maxa na GTXie 970 w 1440p, a tu na RTXie 3080 z wszystkim na maxa i maksymalnie zduszonym 0.8V i 1800MHz jedynie Krajzis Remaster dociągnął do limitu karty, czyli 350W:rotfl:. Z plusów - gra jako tako działa na Windowsie 10 - w przeciwieństwie do oryginału, który nie działa na W10.

Podsumowując - gra kaszanka (oceniam remaster) nie warta więcej jak 19.99zł! Zwykły skok na kasę, przy którym Edycja Legendarna ME wygląda i działa jak ósmy cud świata! Trzymać się od tego crapa z daleka!:rozga:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis miał Securom i dlatego problem na Win10 wgraj cracka, który usuwał zabezpieczenie :szczerbaty: Co do Remastera C1 wyłącz RT oraz jakość efektów na średnie to gra będzie super śmigać w 2160p nawet na 1080gtx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja skończyłem parę dni temu jedynkę, nie-remasterowaną, zmodowaną, z teksturami HD (Maximum Immersion Mod) i zmienionym ToD (Blackfire Mod Ultimate) . Parę wysypań do Windowsa, ale zrobiłem własny config i wyłączyłem LOD, pozmieniałem cienie i AO, więc może dlatego.
Bufor głębi , używałem ReShade, sypie się jeżeli użyjemy antyaliasingu z gry.
Jeden uziemiony śmigłowiec z załogą w kabinie, trochę lewitującej trawy, ale grało się całkiem przyjemnie, no i mój ulubiony poziom na statku obcych, aż nabrałem ochoty na zainstalowanie dwójki.

fMRdO9O.jpg

5me4xDB.jpg

A4YLqx5.jpg

HlNLVT8.jpg

jDrsr1G.jpg

tYXwa2k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, sideband napisał:

Crysis miał Securom i dlatego problem na Win10 wgraj cracka, który usuwał zabezpieczenie :szczerbaty: Co do Remastera C1 wyłącz RT oraz jakość efektów na średnie to gra będzie super śmigać w 2160p nawet na 1080gtx.

Jeśli mam wyłączać efekty, które mają odrazniac remastera od oryginału aby nie było problemów, to znaczy, że mam do czynienia z badziewiem a nie remasterem - czymś co powinno być najwyżej patchem umożliwiającym działanie gry na Win 10.:szczerbaty:

 

11 minut temu, Ryszawy napisał:

A ja skończyłem parę dni temu jedynkę, nie-remasterowaną, zmodowaną, z teksturami HD (Maximum Immersion Mod) i zmienionym ToD (Blackfire Mod Ultimate) . Parę wysypań do Windowsa, ale zrobiłem własny config i wyłączyłem LOD, pozmieniałem cienie i AO, więc może dlatego.
Bufor głębi , używałem ReShade, sypie się jeżeli użyjemy antyaliasingu z gry.
Jeden uziemiony śmigłowiec z załogą w kabinie, trochę lewitującej trawy, ale grało się całkiem przyjemnie, no i mój ulubiony poziom na statku obcych, aż nabrałem ochoty na zainstalowanie dwójki

 

 

I to WYGLĄDA jak fajny remaster, a nie to gówno od Cryteka.:pimp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał nadal lepsze AO i GI, a to widać gołym okiem w przeciwieństwie do RT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i 3 dzialaja ok ale 2 ma problem z teksturami na maksa bo zapycha VRAM i jeszcze dosciak RAM przez co sa freezy. W fhd tekstury musza byc wysokie na mojej 3070. 3 dziala duzo lepiej niz pierwowzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 Remastered October 20th Update Release Notes

  • Fixed a potential GPU memory leak that could occur when using Ray Tracing. This resulted in performance issues being encountered after playing for extended periods of time.
  • General Ray Tracing improvements:
    • Fixed some cube map reflections in the ‘Eye of the Storm’ level when using Ray Tracing,
    • Improvements for some low gloss material reflections,
    • Fixed a texture setup issue in the Software Ray Tracing path.
  • Fixed an AI issue that resulted in cars being unresponsive in ‘Out of the Ashes’ level.
  • Also fixed an issue with the player having the ability to enter a car reserved for AI and in return potentially leading to a mission blocker in ‘Out of the Ashes’ level.

Crysis 3 Remastered October 20th Patch Release Notes

  • Fixed a DLSS issue in multi-sampled vegetation alpha test to improve grass movement when using DLSS,
  • Added additional 60 FPS animations for the last two missing weapons.
  • Fixed a critical performance bug on AMD Cards. Potential up to 20-50% more performance.

Próba łatania cudnych remasterów :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dalej w 3 jak wlaczam gre to mam odswiezanie 85 Hz ch... wie dlaczego jak mam monitor 240 hz ale w 2 przynajmniej naprawili ze ustawienia sie juz nie resetuja same z siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Krajzis 2 zaliczony. Całkiem nieźle zrobiony, ale końcówka to już żal.pl! W budynkach fps potrafił spadać na 12-15, by zaraz po wyjściu na "otwarty" teren wracać do normalnej wartości - 90-100fpsów.:szczerbaty: Tak to jest jak do starego trupa (chodzi o silnik) próbujesz dodać RT i tym podobne duperele, podczas gdy silnik gra zatrzymał się na epoce kamienia łupanego.:lol2:

w2YbkZr.jpg

Ale ogólnie - remaster wart tych 30-39zł. Widać, że coś tutaj próbowali zrobić i poszło na to najwięcej pracy i czasu.:pimp:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzyna ten Crysis 2 kartę nieziemsko jak gramy bez DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2021 o 11:31, kadajo napisał:

Zarzyna ten Crysis 2 kartę nieziemsko jak gramy bez DLSS.

Dokładnie, też to zauważyłem dzisiaj, zainstalowałem odpaliłem bez dlls wszystko na maxa w 1440p i karta co chwile odbija się od pl limit na 0.950v z biosem 250W przy 60fpsach to nawet HUNT co do tej pory był u mnie na 1 miejscu mniej sieka przy 140fps'ach, ustawiałem tyle zegara i napięcia aby nigdzie nigdy nie dobijało do PL a tu wjechal c2 remaster i jako pierwszy to robi :E trzeba zejść do 0.925v i 2025mhz i wtedy nie dobija dopiero do 250w + zegar nie spada.  Przy tych kartach w bidnych wersjach na stockowych biosach 200w to musi być ładna bida z zegarem.

PS. wiem wiem jest quake rtx nie interesuje mnie to ? przykładowo w metro exodus mam mniejszy pobór niż w c2 remaster z dlss ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie Q2 RT i poprawione Metro to zobaczysz to co znaczy pobór mocy :szczerbaty: Poprawione Metro wyciska nawet więcej niż Q2 RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam metro enhanced i czegoś takiego nie ma jak w dx11 na cryengine dlatego zawsze pisałem że hunt mi najbardziej ciśnie gpu to samo bylo na 2070s metro sie nawet na 0.975v i 2100mhz nie odbija od PL limitu a jestem mniej więcej w połowie odświeżonej wersji, pogrywam czasami, może na dx11 grzało by bardziej :> nie sprawdzałem jeszcze.

Q2 RT zapewne przebije wszystko bo wiem jak to wygląda z opisów i filmów :E  ale w to gral nie bede :D 

 

PS. Zaobserwowałem to co @Eltik pisał, przy teksturach na VH 8gb jest zapchane po korek i gra nie jest w 100% płynna bo co chwile są jakieś chrupnięcia, po wbiciu tekstur na high problem znika.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 i 3080ti najbardziej grzeje Metro poprawione w peaku i żadnej innej grze nie ma takiego poboru nawet w Q2 RTX.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w  3 za kazdym razem jak wlaczam to mi sie odswiezanie przestawia na 85 hz ch wie dlaczego. Oni potrafia cos zrobic tak by nie bylo bledow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te wadliwe Evga i tak by padły i nie ma nic do tego gra od Amazona. Jakby zapodali Q2 RTX to byłby płacz, że ta gra pali karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, sideband napisał:

Przecież te wadliwe Evga i tak by padły i nie ma nic do tego gra od Amazona. Jakby zapodali Q2 RTX to byłby płacz, że ta gra pali karty.

A myślisz ze nie zapodali ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eltik napisał:

w  3 za kazdym razem jak wlaczam to mi sie odswiezanie przestawia na 85 hz ch wie dlaczego. Oni potrafia cos zrobic tak by nie bylo bledow

A w 2 poprawiło się u ciebie coś po ostatnim patchu czy dalej jedziesz na teksturach high? bo akurat przy tej opcji to widać różnicę high vs very high to nie RT :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Send1N napisał:

A w 2 poprawiło się u ciebie coś po ostatnim patchu czy dalej jedziesz na teksturach high? bo akurat przy tej opcji to widać różnicę high vs very high to nie RT :P 

jade na high bo na v high nie dosc ze cale 8gb zabiera to jeszcze ramu ze 14 gb

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze zabiera to tam ciul gdyby to tylko alokacja byla ale chrupie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...