Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

crysis.png

 

Info

 

Crysis to gra akcji/FPS zrealizowana w studiu programistycznym Crytek, które w 2004 roku swoim znakomitym Far Cry’em wdarło się na czołówki list przebojów gier komputerowych. Powodem tego był zarówno niespotykanie szczegółowy, trójwymiarowy silnik graficzny, znakomity model fizyczny, jak i ciekawa fabuła. Przez kolejne dwa lata developerzy ostro pracowali i ulepszali każdy mechanizm zastosowany w Far Cry, czego owocem jest druga wersja silnika CryEngine oraz opisywany tutaj tytuł, Crysis, który rzecz jasna go wykorzystuje. Idąc z aktualnie panującą modą, autorzy postawili największy nacisk na opracowanie rozbudowanego trybu wieloosobowego, zaś dla pojedynczego gracza przygotowali dość krótką, bo około 10-godzinną, aczkolwiek wciągającą fabułę. Co prawda, mimo, iż nie mamy wpływu na przebieg zaplanowanych wydarzeń, to pewne cele może osiągać na różne sposoby. Ponadto, bohater może (ale nie musi) np. romansować z jedną z żołnierek występującą w grze.

Więcej informacji na temat gry KLIK

 

Data Premiery

 

data premiery: wrzesień 2007

data wydania PL: wrzesień 2007

 

Screeny

 

Screeny#1

Screeny#2

 

Trailery&Filmy

 

Crysis Online

Game Trailers

Więcej filmów

 

Wymagania sprzętowe

 

Wymagania minimalne:

 

- Procesor: Athlon 64 3000+/Intel Pentium 2.8 GHz (SM 2.0)

- Grafika: GeForce 6600/Radeon X800 GTO

- RAM: 768 MB (1 GB przy Windows Vista)

- 6 GB na dysku twardym

- DirectX 9.0c (Windows XP)

 

Wymagania rekomendowane:

 

- Procesor: Athlon X2/Pentium D (Dual-core)

- Grafika: GeForce 7800 GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub karta obsługująca DirectX 10

- RAM: 1.5 GB

- 6 GB na dysku twardym

- DirectX 10 (Windows Vista)

Edytowane przez januszxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delete.

Edytowane przez januszxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaledwie wczoraj pisaliśmy Wam o przełożeniu premiery gry Crysis na początek roku 2007. Nowy twór studia Crytek znanego dzięki wspaniałemu shooterowi Far Cry zadebiutuje w późniejszym terminie z powodu konieczności czekania na premierę Direct X’a 10, z jakiego korzysta silnik graficzny produkcji.

z wp.pl źródło :D

 

A tu link do newsa

 

dzieki :) fajnie to wyglada, ale zeby sie tym pobawic trzeba bedzie zmienic grafike... bo dx10 nie jest kompatybilny z poprzednimi dxami... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) fajnie to wyglada, ale zeby sie tym pobawic trzeba bedzie zmienic grafike... bo dx10 nie jest kompatybilny z poprzednimi dxami... :(

czyli ten kto zakupił np 7800GT za słone pieniadze, za kilka mies moze sobie z karty zrobic wykałaczki.

"jednym słowem" : SRAM NA TEJ JEB**Y MARKETING!

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ... :thumbdown:

Edytowane przez Marines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ładnie to wygląda. naprawde ładnie. :thumbup: ciekawe jakie bedą wymagania tej gierki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wymagan to CRYTEK powiedział ze beda b.wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli ten kto zakupił np 7800GT za słone pieniadze, za kilka mies moze sobie z karty zrobic wykałaczki.

"jednym słowem" : SRAM NA TEJ JEB**Y MARKETING!

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę ... :thumbdown:

 

dokladnie tak :) dlatego ja sie nie martwie, przez rok wyjdzie jeszcze sporo tytulow, a potem przezuce sie na konsole. taniej i lepiej. a na pc bede gral w wowa :E

 

no ładnie to wygląda. naprawde ładnie. :thumbup: ciekawe jakie bedą wymagania tej gierki ;)

jezeli jest na dx10, to minimum karta z ps4.0 (jedyna taka o ile wiem jest w x360) i inne bajery tego typu. poza tym support 2 rdzeniowcow i inne gadzety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slicznie sie to prezentuje :) az strach myslec jak bedzie wygladal FarCry3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
say hello to Windows Vista :D

 

say goodbye to games for few years... :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
say goodbye to games for few years... :kwasny:

 

 

why?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żal...Producenci tocza wyscig,kto zrobi lepszą oprawę graficzną,nie zważając na wymagania,grywalnosc itp...Niedługo,ani się nie obejrzymy gry będą wymagać Pixel Shadera 3908108 i innych pierdół :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
why?

 

cause i cant afford more computer upgradeing...

 

istny wyscig szczurow. te firmy chyba tocza wyscig 'kto pierwszy opatentuje cos, na co nikogo nie stac, wygrywa'. co pol roku pojawia sie nowy patent wymagany do gier. sprzet trzeba zmieniac raz na pare miesiecy, zeby wszystko fajnie dzialalo... ehh... jednak pc to nie jest dobre wyjscie w dzisiejszych czasach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cause i cant afford more computer upgradeing...

 

istny wyscig szczurow. te firmy chyba tocza wyscig 'kto pierwszy opatentuje cos, na co nikogo nie stac, wygrywa'. co pol roku pojawia sie nowy patent wymagany do gier. sprzet trzeba zmieniac raz na pare miesiecy, zeby wszystko fajnie dzialalo... ehh... jednak pc to nie jest dobre wyjscie w dzisiejszych czasach...

 

 

....ale to nie PC toruje droge :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....ale to nie PC toruje droge :exclam:

 

tak, ale trzeba go co chwile zmieniac, zeby cieszyc sie grafika (a to wydaje sie najwazniejsze dla producentow...). imho to wszystko leci tak szybko do przodu, ze wlasnie z tylu braknie i ludzie z mniejsza iloscia kasy nie moga pozwolic sobie na takie dobrodziejstwa, ktore de facto sa wymuszane... zostaje nam tylko grac w stare gry, albo nie grac w ogole... a kurcze nawet pracujacy czlowiek nie bedzie wydawal calej kasy na upgrade komputera... ciesze sie jednak, ze komputer ma sluzyc mi raczej do roboty, nie do gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo dx10 nie jest kompatybilny z poprzednimi dxami... :(
Możesz jaśniej? Czy to znaczy ze mając kartę dx10 nie bede mogl grac w gry chodzące na dx9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz jaśniej? Czy to znaczy ze mając kartę dx10 nie bede mogl grac w gry chodzące na dx9?

 

na gamespocie byl wywiad z gosciem. chodzi o to, ze dx10 to cos zupelnie innego, nowego. karta ktora go obsluguje oczywiscie bedzie mogla dzialac z dx nizszymi, ale gra stworzona na dx10 nie odpali sie na zadnej innej karcie oprocz tych ktore go supportuja.

 

np

 

oblivion wykorzystuje ps2.0 i 3.0, ale mozna go odpalic na gf fx (ps1.1). z dx 10 to bedzie niemozliwe. programowanie na niego jest inne, nie zawarte w standardach poprzednich dxow. po prostu cos nowego, to nie bedzie ps 4.0, tylko jakis inny bajer. inne wykorzystanie kart, inne mozliwosci, brak kompatybilnosci wstecz... przynajmniej to wywnioskowalem z wywiadu (byl na gamespocie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
karta ktora go obsluguje oczywiscie bedzie mogla dzialac z dx nizszymi (...) brak kompatybilnosci wstecz
No to jest kompatybilnosc wstecz czy nie ma? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jest kompatybilnosc wstecz czy nie ma? :hmm:

 

dla kart najprawdopodobniej tak, dla software'u nie. karty ktore wykozystuja dx10 prawdopodobnie beda mialy 'konwencjonalne' patenty umozliwiajace im kompatybilnosc wstecz. sam dx10 nie wspolpracuje z poprzednikami. mowia ze dx9.1c jest kompatybilny i to wystarczy, dx10 to cos nowego i nie jest kompatybilny... tylko nie wiem jak to mialoby dzialac, czy oni planuja odciac ludzi od nowych gier, czy co? mozliwe bedzie cos takiego, ze gry beda obslugiwac dx9.1c i dx10, czyli de facto beda kompatybilne wstecz, ale nie beda supportowac wszystkich dogodnosci ktore daje dx10... troche to zawile, a ja po podrozy do kielec malo kumam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Vennor

Ja tez mam takie dziwne wrazenie, ze lepiej bedzie kupic Xboxa 360, niz nowe czesci do PC :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam takie dziwne wrazenie, ze lepiej bedzie kupic Xboxa 360, niz nowe czesci do PC :E.

Taka prawda :E

 

BTW. Wątpie, że Crysyis będzie tak w yglądał w rzeczywistości, nawet z włączonymi upiększaczami...

Edytowane przez piterski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kfadrat chyba cie zle zrozumialem, bo ja sprawe DX10 widze inaczej.

otoz karty graficzne ktore wyjda za jakis rok ktore beda obslugiwac PS4.0 i DX10 beda takze wspierac DX9.0c i PS2.0 oraz PS3.0.

A karty ktore sa teraz na rynku nie beda poprostu wspierac DX10 i PS4.0

nie wiem moze sie mysle, a moze ty napisales to samo ale ciebie zle zrozumialem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • No spoko spoko jeszcze trochę mam do niego ,ale na razie książę demonów mnie bije... Jak mi wczoraj się morda ucieszyła jak demony padły za pierwszym razem bo myślałem że to koniec i się kuźwa dziwię czemu lock nadal działa , w estusow brak
    • Rok nie ma znaczenia, liczy się ilość godzin. Jeden po roku zrobi 400, inny 1500   A jak chcesz konkretne wartości to RTINGS robi takie testy - https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results 
    • Znaczy co jest doskonale widzialne z daleka, z jakiej odległości? Z roboczej? To po co te powiększenia? Analiza czcionki w powiększeniu x10 jest wyznacznikiem do normalnego użytkowania monitora? Gównoburze redditowe są lepsze niż gównoburze w tym wątku, a poziom niektórych użytkowników reddita jest taki, że lepiej, żeby się nie rozmnażali (oceniam tylko zadawane pytania). Od siebie polecam kupić i sprawdzić własnoocznie a nie opierać się na "analizatorach" pikseli. Zawsze można skorzystać z prawa konsumenckiego zwrotu.    
    • DD2.pl to sieć serwerów counter strike, która powstała w następstwie sieci Frag4u.pl. Dwa lata zbieraliśmy doświadczenie, by wylądować tu, gdzie teraz jesteśmy! Nowy, dojrzały i przejrzysty dla oka styl oraz czytelniejsze forum! Serwery ONLY DD2 z różnymi modami - czekamy na Wasze propozycje!   ✦︎ SERWERY CS 1.6 ✦︎   ★ DD2 #1 ★ 83.168.105.39:27027 ★ DD2 #2 ★ 83.168.105.39:27015 ★ AIM/AWP ★ 83.168.105.39:27020   ✦︎ SERWERY GŁOSOWE ✦︎   ★ TS3 ★ ts3.dd2.pl:9987 ★ DISCORD ★ discord.com/invite/V8qDbnFBd8   DD2.pl - sieć serwerów Counter Strike
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...