Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

Delete.

Edytowane przez januszxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś poszedłem do sklepu po 512 ram mówię jaki mam sprzęt i goście w sklepie powiedzieli że w mojego złoma nie ma co inwestwoać ... aż mnie cofnęło ale taka jest prawda i nic nie kupiłem...

Na nowego kompa nie mam kasy bo pewnie będzie kosztował więcej niż konsola..

 

Tak więc co jest lepsze PS3 czy Xbox360 ?? :>

 

A i nie pisać że po co ci ps3 czy xbox jak gry na niego są drogie ;/

imho 360 juz wygrala wojne z ps3. w 3 bedzie duzo nieprzydatnych patentow (blue-ray), bedzie drogie itp. na 360 coraz wiecej osob robi gry, jest bardziej przystepne, generalnie wg mnie jest lepsze. tak jak pierwszy xbox byl lepszy od ps2... ale to tylko moja opinia, sam powinienes wybrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
imho 360 juz wygrala wojne z ps3. w 3 bedzie duzo nieprzydatnych patentow (blue-ray), bedzie drogie itp. na 360 coraz wiecej osob robi gry, jest bardziej przystepne, generalnie wg mnie jest lepsze. tak jak pierwszy xbox byl lepszy od ps2... ale to tylko moja opinia, sam powinienes wybrac...

 

Blue ray to nieprzydatny patent? Wolę to od wachlowania płytami jak dyskietkami za czasów amigi ;) Fakt, piratów szybko nie kupisz. Jedyne co mi się w PS3 teraz nie podoba to design (w 360 również) i niesamowite wydzielanie ciepła (w 360 również). Pierwszy XBOX był natomiast lepszy od ps2 ponieważ wyszedł później ;)

 

PS Nie należy zapomniać, że do XBOXa 360 wychodzą różne dodatki typu np. chłodzenie wodne, przez co konsola traci na swojej prostocie - ja wymagam od tego typu sprzętu, żeby można było grać, a nie kupować wiatraczki - od tego mam pc.

Aha, Microsoft wypuści również napęd HDDVD o ile się nie mylę - wtedy raczej już przestaną ukazywać się tytuły na DVD, więc użytkownik będzie zmuszony kupić przystawkę.

 

No, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Blue ray to nieprzydatny patent? Wolę to od wachlowania płytami jak dyskietkami za czasów amigi ;) Fakt, piratów szybko nie kupisz. Jedyne co mi się w PS3 teraz nie podoba to design (w 360 również) i niesamowite wydzielanie ciepła (w 360 również). Pierwszy XBOX był natomiast lepszy od ps2 ponieważ wyszedł później ;)

 

PS Nie należy zapomniać, że do XBOXa 360 wychodzą różne dodatki typu np. chłodzenie wodne, przez co konsola traci na swojej prostocie - ja wymagam od tego typu sprzętu, żeby można było grać, a nie kupować wiatraczki - od tego mam pc.

Aha, Microsoft wypuści również napęd HDDVD o ile się nie mylę - wtedy raczej już przestaną ukazywać się tytuły na DVD, więc użytkownik będzie zmuszony kupić przystawkę.

 

No, ale to tylko moje zdanie.

 

tak, wg mnie blue ray jest totalnie nieprzydatny... moze byc uzyty tylko i wylacznie przez japoncow, ktorzy lubia ladowac godziny filmow do gry - one zajmuja ogrom miejsca. ale zerknij na ogromnego obliviona - zajmuje polowe dvd... coraz bardziej rozwija sie kompresja danych, a najwieksza gra jaka do tej pory wyszla zajmowala ok 4.5gb. przez ostatnich pare lat, mimo ze gry staly sie obszerniejsze (przynajmniej jakas ich czesc) objetosc gier zwiekszyla sie o jakies 500mb. dlatego tez, aby zajac 9gb danych na plycie dvd trzeba, albo umiescic tam godzine filmu, albo 20 godzin dzwieku itp. a robienie filmow w hd przy nowej generacji konsol imho mija sie z celem, bo rendery na silniku wygladaja oblednie, a zajmuja zamiast 20gb 20mb...

 

 

edit: hddvd bedzie tylko do filmow - nie do gier...

Edytowane przez kfadrat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najmocniejsza karta na rynku jest ATI Radeon X1900 XTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem screeny w dużej rozdzielczości. Grafika ładna ale jeszcze sporo brakuje żeby była piękna :P No ale crysis to przecież pionier dx 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja osobiscie juz nie wydaje kasy na kompa...

Ja tez juz nie... czekam na Nintendo i PS3 jak zobacze co te konsole w sobie maja to ktoras kupie. Tylko, ze glupio troche Ps3/x360 kupic i grac na zwyklym TV ;/ Narazie najblizej jestem nintendo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filmik z gry do pobrania na http://www.1up.com/do/download?cId=3147565

a sama gra to jak dalmnie jest przykładem jakie gry będa pod względem grafiki na 360 wychodzić i powiem szczeże że lepiej zaniwestwować w x360 niż w nowego sprzęta ale zanjąć życie i tak na nowych bebechah do PC się kończy

 

ps.: robaczek robi wrażenie a dochalające się liście to miodek i to zwolnienie grafiki jak na sli to makabra i gratulacje dla wszytkich co wpkowali kase w karyt za 2500 i więcej naprawde było warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps.: robaczek robi wrażenie a dochalające się liście to miodek i to zwolnienie grafiki jak na sli to makabra i gratulacje dla wszytkich co wpkowali kase w karyt za 2500 i więcej naprawde było warto :)

 

zazdrościsz? ktoś kupił GF7800GTX bo stac go, wiec w czym problem ?

wina w słabej optymalizacji stoi po stronie porgramistów.

BTW

nie wydaje mi sie zeby 7800GT/GTX był za słaby na Crysis. Historia lubi sie powtarzac ... podobne rozmowy były przed premiera DooM'a3, tak wiec nie taki diabeł straszny, jak go malują.

Edytowane przez Marines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko, czy EA (która słynie z partolenia gier) szarpnie się na taką optymalizację, jaką miał Doom III :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko co z tego, skoro 7900gtx wydajnosciowo zjada radki...

Przeczytaj artykul o kartach graficznych z tego tygodnia, jest tam napisane, ze obecnie najbardziej wydajny jest Radeon X1900 XTX. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najbardziej, tylko tak samo wydajny jak 7900GTX - tyle, że NV jest lepsze w aplikacjach OpenGL, a ATI w aplikacjach Direct 3D - ale tak, to są porównywalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz sie boje wymagań...to juz nie na mój sprzet ;(

Edytowane przez winuser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filmik z gry do pobrania na http://www.1up.com/do/download?cId=3147565

a sama gra to jak dalmnie jest przykładem jakie gry będa pod względem grafiki na 360 wychodzić i powiem szczeże że lepiej zaniwestwować w x360 niż w nowego sprzęta ale zanjąć życie i tak na nowych bebechah do PC się kończy

 

ps.: robaczek robi wrażenie a dochalające się liście to miodek i to zwolnienie grafiki jak na sli to makabra i gratulacje dla wszytkich co wpkowali kase w karyt za 2500 i więcej naprawde było warto :)

To raczej Xbox bedzie mial problemy zeby to pociagnac - juz na przykladzie Obliviona widac, ze ta konsola taka wspaniala nie jest - na pc da sie podkrecic ini tak, ze trawa jest na calej planszy, a w oddali sa ladne texturki, a na X360 trawa laduje ci sie pod samym nosem, a w oddali widzisz rozmazana plame. To przez to ze wersja na Xa msiala byc taka jak na pc mamy obcieta z efektow gre, wiec to nowe konsole doszly juz do swojego kresu mozliwosci (tak samo obcieli rozdzialke w midnight racing, bo pelnego 720p nei uciagna Xbox). G80 bedzie juz duzo mocniejsze niz NextGeny.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia... ale patrząc też na inne gry - np. taki PGR 3. Na X'a wymiata graficznie, na PC nie widziałem tak dobrej ścigałki :> (graficznie of korz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To raczej Xbox bedzie mial problemy zeby to pociagnac - juz na przykladzie Obliviona widac, ze ta konsola taka wspaniala nie jest - na pc da sie podkrecic ini tak, ze trawa jest na calej planszy, a w oddali sa ladne texturki, a na X360 trawa laduje ci sie pod samym nosem, a w oddali widzisz rozmazana plame. To przez to ze wersja na Xa msiala byc taka jak na pc mamy obcieta z efektow gre, wiec to nowe konsole doszly juz do swojego kresu mozliwosci (tak samo obcieli rozdzialke w midnight racing, bo pelnego 720p nei uciagna Xbox). G80 bedzie juz duzo mocniejsze niz NextGeny.

P.

 

nawet nie masz pojecia jak sie mylisz... proponuje najpierw zagrac na 360, potem narzekac na nia. przede wszystkim zobacz jaki pc jest potrzebny zeby odpalic obliviona ze wszystkim na full, z hdr i aa... zeby oczywiscie dzialalo w stalych 60 klatkach na sekunde... i zauwaz ze to jest poczatek konsoli, jeszcze nie nauczyli sie nawet w polowie jej wykorzystywac (a bethesda, jak widac, mistrzem optymalizacji nie jest). po grze w ghost recona i fight nighta zmienilem zdanie o konsoli (mialem podobne do twojego), ta konsola ma potencjal... i to ogromny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to przekonuje mnie do tego, że warto zainwestować w Xbox'a 360 :D

 

btw. kfadrat - posiadasz wersję Core czy Premium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm... to przekonuje mnie do tego, że warto zainwestować w Xbox'a 360 :D

 

btw. kfadrat - posiadasz wersję Core czy Premium ?

 

premium :) bardziej sie oplacal kiedy kupowalem :) 1 dzien po premierze europejskiej, jeden z pierwszych w polsze :E generalnie dla mnie z ta konsola to byla krotka pilka, przeszedlem przez wiekszosc konsol jakie byly kiedykolwiek na rynku i pierwszy xbox byl najsolidniejszy i imo najlepszy. a co za tym idzie 360 jest znacznie lepsza od 1 klocka i na dodatek ma wiecej japonskich developerow... nie sadze zeby ps3 go przebilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... to mnie krzepi :P

 

Pytanie tylko, czy kupując Premium, dostanę do niego na pewno kabel do HD, ale czy mam też w zestawie kabel do podpięcia na normalnego TV'ka ? Bo wiem, ze kabel do podpięcia do monitora, na pewno trzeba dokupić osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe... to mnie krzepi :P

 

Pytanie tylko, czy kupując Premium, dostanę do niego na pewno kabel do HD, ale czy mam też w zestawie kabel do podpięcia na normalnego TV'ka ? Bo wiem, ze kabel do podpięcia do monitora, na pewno trzeba dokupić osobno.

 

dostajesz kabel z 5 wejsciami, mozesz podpiac do hdtv, albo zwyklego tv (mozesz podpiac kostke - czyli zrobic wyjscie euro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostajesz kabel z 5 wejsciami, mozesz podpiac do hdtv, albo zwyklego tv (mozesz podpiac kostke - czyli zrobic wyjscie euro)

 

W takim razie jestem spokojny... tak sobie tylko myślę... 1900zł za Premium, w Katowicach - odbiór osobisty... tylko kiedy starzy mi wypłacą moją kasę [:/]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie jestem spokojny... tak sobie tylko myślę... 1900zł za Premium, w Katowicach - odbiór osobisty... tylko kiedy starzy mi wypłacą moją kasę [:/]

1900 :o strasznie duzo... proponuje zebys sie ze mna skontaktowal na pm jak bedziesz mial kase, spokojnie ci zalatwie za 1799... btw. - sklep mad games. poza tym na allegro da sie dostac za ok 1500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet nie masz pojecia jak sie mylisz... proponuje najpierw zagrac na 360, potem narzekac na nia. przede wszystkim zobacz jaki pc jest potrzebny zeby odpalic obliviona ze wszystkim na full, z hdr i aa... zeby oczywiscie dzialalo w stalych 60 klatkach na sekunde... i zauwaz ze to jest poczatek konsoli, jeszcze nie nauczyli sie nawet w polowie jej wykorzystywac (a bethesda, jak widac, mistrzem optymalizacji nie jest). po grze w ghost recona i fight nighta zmienilem zdanie o konsoli (mialem podobne do twojego), ta konsola ma potencjal... i to ogromny...

No bethasoft ma beznadziejne optymalizacje, ale z drugiej strony Oblivion wyglada na Xie gorzej niz na PC po przerobkach, wiec to oznacza, ze jednak nie dali rady wiecej wycisnac. Pozatym co do PGR 3 to tam zmniejszyli rozdzialke zeby to w miare plynnie chodzilo - nie ma tam pelnego 720p, tylko bodajze 600 linii w pionie. A fight night - przeciez tam sa raptem 2 postacie+ring+publicznosc - wiec ta gra nei moz emiec za duzych wymagan. Potencjal moze i ma - optymalizujac enginy mozna z niej jeszcze sporo wyciagnac, ale cudow tez nei ma sie co spodziewac. Zwlaszcza jak np grafiki zaczna liczyc fizyke albo wejda karty Ageidy - takich efektow nigdy na Xsie sie nei wyciagnie, bo ten caly PowerPC ktory tam jest to zwykly proc i nawet jakby mial 100rdzeni to nei bedzie tak wydajny w obliczeniach fizycznych ajk specjalnie do tego przygotowany uklad - ja obstawiam ze na poczatku 2007 roku gry na x360 beda juz bardzo okrojonymi wersjami gier na PC (duzo mocniej niz teraz Oblivion).

P.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No bethasoft ma beznadziejne optymalizacje, ale z drugiej strony Oblivion wyglada na Xie gorzej niz na PC po przerobkach, wiec to oznacza, ze jednak nie dali rady wiecej wycisnac. Pozatym co do PGR 3 to tam zmniejszyli rozdzialke zeby to w miare plynnie chodzilo - nie ma tam pelnego 720p, tylko bodajze 600 linii w pionie. A fight night - przeciez tam sa raptem 2 postacie+ring+publicznosc - wiec ta gra nei moz emiec za duzych wymagan. Potencjal moze i ma - optymalizujac enginy mozna z niej jeszcze sporo wyciagnac, ale cudow tez nei ma sie co spodziewac. Zwlaszcza jak np grafiki zaczna liczyc fizyke albo wejda karty Ageidy - takich efektow nigdy na Xsie sie nei wyciagnie, bo ten caly PowerPC ktory tam jest to zwykly proc i nawet jakby mial 100rdzeni to nei bedzie tak wydajny w obliczeniach fizycznych ajk specjalnie do tego przygotowany uklad - ja obstawiam ze na poczatku 2007 roku gry na x360 beda juz bardzo okrojonymi wersjami gier na PC (duzo mocniej niz teraz Oblivion).

P.

P.

 

ok, nie wiem, czy grales na tej konsoli, czy nie, moze jestes sceptykiem ot tak. te 2 postacie w fnr3 maja wiecej polygonow niz wszystkie postacie w fear razem wziete. poza tym dziala tam motion blur, hdr, aa, i kupa innych patentow. na prawde, polecam ci najpierw zobaczenie wszystkiego w ruchu, potem ocenianie. tez po zmianie kompa na lepszego myslalem ze sje konsole na sniadanie. i nawet nie wiesz jak sie mylilem. dodatkowo, przy optymalizacji kodu oblivion smigalby jak mazenie, tak na pc, jak i na konsoli. jednak konsola ma od groma mocy w zapasie, z pc oblivion zaczyna wyciskac ostatnie soki... pgr dziala w pelnym 720p, i 1040i (o ile pamietam). na prawde, bylem sceptyczny, ale po graw i fnr3 uwierzylem w potencjal konsoli. na prawde polecami ci poobcowanie z konsola, a zmienisz zdanie szybciutko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...