Skocz do zawartości
januszxp

Crysis i DX10

Rekomendowane odpowiedzi

WH był przekolorowany jak dla mnie  podstawka wyglądala bardziej naturalnie :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, sideband napisał:

Poprawili już to łącznie z wodą. 

I to chyba wszystkie "bardziej znaczące" zmiany (?)
Bo jak tak patrze na YT gameplaye, to jest to 1:1 (dla oka) C3.
Po prostu zero zmian (chyba), bez 400% zoom i wgapiania się.
Czy się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbicia na RT i DLSS, nie widziałem, ale DLSS może rozwiązywać problemu z aliasingiem w tej grze.

SVOGI nie dodali zostali przy wcześniejszej implementacji statycznego GI.

Edytowane przez sideband
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DLSS, to ja łykam wszędzie.
To IMO naprawdę krok milowy w optymalizacji ;)
Używam namiętnie, gdzie jest. ;)

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piszecie że remaster 3 wygląda praktycznie tak samo a jak sie sprawa ma z C2 :> ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wygląda inaczej ;) Ale czy lepiej ? Moim zdaniem nie. Albo nie na tyle żeby płacić za to więcej niż 30 zł. To jak mod. Płatny mod.
Są miejsca już gdzie mój RTX 3070 w FHD był pchnięty do limitu... 60fps lol :D

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więcej nie zamierzam bo cena wychodzi 29 :D 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla osoby która nie ma rtxa a jedynie gtx 1080ti jest sens kupować remaster ? Coś tam dodali prócz właśnie "odbić" ? Chodzi mi o 1ke i 2ke 

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem ile trzeba vram na karcie ale na mojej 8gb po ustawieniu wszystkiego na maksa w fhd sa...anomalie plynnosci i trzeba dac tekstury na wysokie. na bardzo wysokich vram pod korek i ramu alokuje prawie 12gb a po przejsciu na wysokie jakies 6gb vram i 9 gb ram

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzałem filmiki z remastera trójki. Ta gra dalej wygląda fantastycznie (tylko drzewa już trochę słabują), uwielbiam to połączenie zniszczonego industrialu z bujną przyrodą, projekty poziomów są świetne. Tam jest sporo wody, więc RT robi różnicę, ale reszta wygląda jak w oryginale. Może poprawili systemy cząsteczek, ale nie jestem pewien.

Natomiast remaster dwójki, to już inna bajka. Tam jest masakrycznie dużo rzeczy źle zrobionych, od cieniowani po color-grading. Tekstury lepszej jakości, ale niektóre z tych nowych wyglądają na zrobione po najmniejszej linii oporu, zresztą jest MaldoHD do dwójki. Obejrzyjcie to video, 4:50 i 5:05

Hmm..., ale tutaj wszystko z cieniami w dwójce jest w porządku (10:38):

Edytowane przez Ryszawy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, sideband napisał:

C3 textury kują po oczach.

W sensie?
Ostrością czy bidą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bidą już od paru lat textury odstają od reszty oprawy. Ta gra robiona była za czasu kart z 2GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pierwszy screen to ten "remaster" na PS5, a drugi to wersja PC-towa z 2011 roku + ReShade

kilh20211018144742902rmuz.jpg

Crysis2_2015-12-15_20-04-31.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ograłem remaster jedynki i Jezusie Słodki - to jest jeden wielki bug! Migające tekstury, niedoczytujące się tekstury (największa komedia w labolatorium na wyspie), lewitujące przedmioty, brak inteligencji przeciwników (kropnąłem strzelca w motorówce, więc "kierowca" miał już wywalone na moją obecność, więc co by zaoszczędzić wstydu zwyczajnie do niego strzeliłem z odległości 1/2 metra), wysypywanie się gry do winzgrozy (w logach systemowych błąd aplikacji cysis.exe), idiotyczne nie zawsze działające skrypty, blokowanie się wojaków na mapce (i nie ruszy dupy, bo nie i cześć) i szpetna jak noc listopadowa grafika (zwłaszcza tekstury, gdy podejdziemy bliżej) i te idiotyczne wymagania sprzętowe - taka grafika to powinna zapier....ć na maxa na GTXie 970 w 1440p, a tu na RTXie 3080 z wszystkim na maxa i maksymalnie zduszonym 0.8V i 1800MHz jedynie Krajzis Remaster dociągnął do limitu karty, czyli 350W:rotfl:. Z plusów - gra jako tako działa na Windowsie 10 - w przeciwieństwie do oryginału, który nie działa na W10.

Podsumowując - gra kaszanka (oceniam remaster) nie warta więcej jak 19.99zł! Zwykły skok na kasę, przy którym Edycja Legendarna ME wygląda i działa jak ósmy cud świata! Trzymać się od tego crapa z daleka!:rozga:

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Crysis miał Securom i dlatego problem na Win10 wgraj cracka, który usuwał zabezpieczenie :szczerbaty: Co do Remastera C1 wyłącz RT oraz jakość efektów na średnie to gra będzie super śmigać w 2160p nawet na 1080gtx.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja skończyłem parę dni temu jedynkę, nie-remasterowaną, zmodowaną, z teksturami HD (Maximum Immersion Mod) i zmienionym ToD (Blackfire Mod Ultimate) . Parę wysypań do Windowsa, ale zrobiłem własny config i wyłączyłem LOD, pozmieniałem cienie i AO, więc może dlatego.
Bufor głębi , używałem ReShade, sypie się jeżeli użyjemy antyaliasingu z gry.
Jeden uziemiony śmigłowiec z załogą w kabinie, trochę lewitującej trawy, ale grało się całkiem przyjemnie, no i mój ulubiony poziom na statku obcych, aż nabrałem ochoty na zainstalowanie dwójki.

fMRdO9O.jpg

5me4xDB.jpg

A4YLqx5.jpg

HlNLVT8.jpg

jDrsr1G.jpg

tYXwa2k.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, sideband napisał:

Crysis miał Securom i dlatego problem na Win10 wgraj cracka, który usuwał zabezpieczenie :szczerbaty: Co do Remastera C1 wyłącz RT oraz jakość efektów na średnie to gra będzie super śmigać w 2160p nawet na 1080gtx.

Jeśli mam wyłączać efekty, które mają odrazniac remastera od oryginału aby nie było problemów, to znaczy, że mam do czynienia z badziewiem a nie remasterem - czymś co powinno być najwyżej patchem umożliwiającym działanie gry na Win 10.:szczerbaty:

11 minut temu, Ryszawy napisał:

A ja skończyłem parę dni temu jedynkę, nie-remasterowaną, zmodowaną, z teksturami HD (Maximum Immersion Mod) i zmienionym ToD (Blackfire Mod Ultimate) . Parę wysypań do Windowsa, ale zrobiłem własny config i wyłączyłem LOD, pozmieniałem cienie i AO, więc może dlatego.
Bufor głębi , używałem ReShade, sypie się jeżeli użyjemy antyaliasingu z gry.
Jeden uziemiony śmigłowiec z załogą w kabinie, trochę lewitującej trawy, ale grało się całkiem przyjemnie, no i mój ulubiony poziom na statku obcych, aż nabrałem ochoty na zainstalowanie dwójki

I to WYGLĄDA jak fajny remaster, a nie to gówno od Cryteka.:pimp:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będziesz miał nadal lepsze AO i GI, a to widać gołym okiem w przeciwieństwie do RT.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 i 3 dzialaja ok ale 2 ma problem z teksturami na maksa bo zapycha VRAM i jeszcze dosciak RAM przez co sa freezy. W fhd tekstury musza byc wysokie na mojej 3070. 3 dziala duzo lepiej niz pierwowzor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Easter Egg w Crysis 2 Remaster... obecny.

25ca66d861c36e304c1766fe803f2534.png

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi