Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Duchu

Jak zrobić bimber...??

Rekomendowane odpowiedzi

:D Witam wszystkich PCLabowiczów. Stałem sie szczęśliwym posiadaczem Butla do pędzenia Wina :P:P:exclam: Robiłem winko już kilka razy, gdyż poprostu uwielbiam tego typu samopędy... Butel mam 30litrowy... Mam następujące pytanie do was, może ktoś studiuje chemię i mi pomoże...Jak zrobić żeby takie Winko w Bimbera przemienić...:D:question:

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Witam wszystkich PCLabowiczów. Stałem sie szczęśliwym posiadaczem Butla do pędzenia Wina :P  :P  :exclam: Robiłem winko już kilka razy, gdyż poprostu uwielbiam tego typu samopędy... Butel mam 30litrowy... Mam następujące pytanie do was, może ktoś studiuje chemię i mi pomoże...Jak zrobić żeby takie Winko w Bimbera przemienić...:D:question: 

 

Pozdr.

tobie nie jest potrzebny chemik tylk bimbrownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tkim butlu co to masz to bimbru raczej nie zrobisz potrzebujesz jeszcze troszke więcej aparaturki o tym z czego i jak zrobić bimber to niech ci inni powiedzą jak już bedziesz miał zacier to moge ci powiedzeć jak go "przepedzić"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że do tego jakaś rurka jest potrzebna... Miałem taką w piwnicy ale mi sie stłukła...

 

P.S Jak ktoś zna gotową recepte, albo jakiegoś linka to big THX

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem

 

podgrzewasz ciecz a parę przepuszczasz przez chłodnicę/skraplarkę (szklana rura wypełniona zimną wodą przez którą przechodzimniejsza rurka z parą

 

to co się skropli jest bardziej skonccentrowane

 

 

ewentualnie dosyp do wina cukru i fermentuj drugi raz a w razie potrzeby i trzeci

 

[Edytowane: 23/12/2003 przez cyriak]

 

[Edytowane: 23/12/2003 przez cyriak]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie szybkowar taki z 7 litrów (nie nalewaj do pełna musi byc miejsce na tak zwana stefe piany) dospawaj w pokrywce kruciec taki zeby mozna bylo naciagnac jakis gumowy waż do tego podlaczasz mini kolumienke rektyfikacyjna ( rurka szklana wypelniowna kulkami szkalanymi lub innym wypełnieniem) dopiero z tej kolumny puszczasz opary na chłodnice mozna tez to zrobic inaczej ale nie mam teraz czasu sie ropisywac moze po swietach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mad: No cholera tylko jak taki skraplacz zmontować...żeby mało miejsca zajmował...

:cool: Napewno ktoś wie jak zrobić taki bimber przecież ten temat jest zawsze na topie... :P

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam ile taki osprzęt i potrzebny stuff kosztuje...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze zapytam ile taki osprzęt i potrzebny stuff kosztuje...??

nie wiem ile teraz szybkowary kosztuja chlodnica to jest wydatek miedzy 30-50 zloty rurka szklana to zalezy od srednicy i dlugosci czy ze szlifami czy bez ale tak mysel ze tez od 30 zl mozna kupic perelki szklane (wypelnienie) 25 zl za paczke 0,5 kg na rurke 50 cm i srednicy 30mm powinna wystarczyc jedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na topie to temat o bimbrze jest od wieków. Tylko jest jeden problem. Bimbrownictwo w Polsce jest karalne (i to karalne więzieniem) oraz ścigane dużo bardziej poważnie niż wszelkiej maści piractwa komputerowe. Jest to temat raczej na priv lub gg, a nie na publiczne Foru.

 

Przez taki temat Piła może mieć poważne kłopoty. Pamiętajcie, że Polska to bardzo chory kraj. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlatego nie mówie jak sie bimber robi ale jak przeprowadzić proces destylacji a to (to znaczy mówienie) chyba zabronione nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dlatego nie mówie jak sie bimber robi ale jak przeprowadzić proces destylacji a to (to znaczy mówienie) chyba zabronione nie jest :D 

 

:D Z tego co wiem, to omawianie procesu produkcji spirytusu ścigane nie jest. Problemy są z konkretnymi przepisami na zaciery i te sprawy oraz z instrukcjami budowy sprzętu do destylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na topie to temat o bimbrze jest od wieków. Tylko jest jeden problem. Bimbrownictwo w Polsce jest karalne (i to karalne więzieniem) oraz ścigane dużo bardziej poważnie niż wszelkiej maści piractwa komputerowe. Jest to temat raczej na priv lub gg, a nie na publiczne Foru.

 

Przez taki temat Piła może mieć poważne kłopoty. Pamiętajcie, że Polska to bardzo chory kraj. 

 

:mad2: To że państwo zarabia na akcyzie alkocholowej to chyba każdy wie...

:cool: Omawiamy tu sprawy czysto teoretyczne... :) Przecież nie będe tego produkował na skale masową, tylko ze 2 buteleczki na użytek własny...

Pila nie powinien mieć problemów przez taki błachy temacik na forum, Policja to ma się za czym uganiać...

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Witam wszystkich PCLabowiczów. Stałem sie szczęśliwym posiadaczem Butla do pędzenia Wina :P:P:exclam: Robiłem winko już kilka razy, gdyż poprostu uwielbiam tego typu samopędy... Butel mam 30litrowy... Mam następujące pytanie do was, może ktoś studiuje chemię i mi pomoże...Jak zrobić żeby takie Winko w Bimbera przemienić...:D:question:

 

Nie chemika a Jezusa potrzebujesz...:D Nie da sie z wina zrobic bimberku...Mam kumpla co robil bimberek z ryzu zaraz z nim zagadam jak to zmajstrowal. Ale z tego co wiem to trzeba przeprowadzic destylacje (prosta sprawa) robilem na chemi. Tylko trza zainwestowac w sprzet typu: chłodnica, kolbki, wszejsciowki szklane, no i jak ktos chce to kolumne retryfikacyjna...ale mozna destylowac nowmalnie nie trza chyba przeprowadzac retryfikacji przy bimbrze.

Ps. To tyle na razie jak sie dowiem jak robi sie ta ryzowe to opisze dokladnie. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najprościej to wlać denaturat do kolby, zatkać ją, podłączyć chłodnicę, pod chłodnicę zleweczkę i jazda.

Średnia jakość, dużo fuzli i można oczy stracić, ale ma odrzut :szczerbaty:

 

Pozdr. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No najprościej to wlać denaturat do kolby, zatkać ją, podłączyć chłodnicę, pod chłodnicę zleweczkę i jazda.

Średnia jakość, dużo fuzli i można oczy stracić, ale ma odrzut 

 

Pozdr. 

 

;) To już lepiej Denaturat przez chlebek przepuścić...

 

P.S Czy przy destylacji można otrzymać alkochol metylowy, czy zawsze etylowy...(nie pamiętam który jest który, chodzi mi o ten od którego sie ślepnie...)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe pijmy szybciej bo się sciemnia.

Zdaje się,że zalezy otrzymywanie od temp. pierwsze pare kropli jest metylowe (na oczy dobre ;) )a potem etylek :P już leci.

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepnie się od metylowego. Przy destylacji to, co leci, można sprawdzić mierząc temperaturę - w określonym zakresie leci etylowy :pijacy:, poniżej i powyżej lecą różne fuzle i metylowe... musiałbym poszukać.

 

Nie prościej kupić butelkę żubrówki w monopolowym?! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wina. 2-3 razy destylowac.Wiecej na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...