Skocz do zawartości
Lypton

Tanie granie

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, daerragh napisał:

Wakacyjna wyprzedaz w sklepie Ubisoftu. Jest tez bonus: za wydanie 100zl dostaje sie 50zl na kolejne gry.

https://ithardware.pl/aktualnosci/ubisoft_store_wystartowala_wakacyjna_wyprzedaz_sklep_oferuje_bonus_dla_kupujacych-21856.html

Punkty na 20% zniżki działają z tym🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Lada moment kończy się Steam Sale i nasunęło mi się przy tej okazji pewne pytanie... Otóż wszyscy chętnie piszą o sowich wielkiich kupkach wstydu, a jak tam wasze listy życzeń?

Kupujecie to, co was interesuje w miarę na bieżąco, czy odkładacie zakupy, a jeśli tak, to czy tylko z powodu posiadanej kupki wstydu, czy mozę z powodu cen - polujecie na lepsze okazje? Czy macie na listach życzeń gry, które wiszą tam od lat, są już nawet bardzo tanie, ale o ile kiedyś chcieliście je kupić, to nie było ku temu okazji, a potem jakoś o nich zapomnieliście i w sumie... to nawet niespecjalnie już chcecie w nie zagrać?

Moja lista życzeń z uwagi na kilka indyków, kilka DLC, ale też sporo gier AAA, rozrosła się ostatnio KOSZMRANIE. A nie kupuję prawie nic, po części z uwagi na posiadaną masę gier do przejścia, po części niestety z uwagi na ceny - i wcale nie chodzi mu tutaj tylko o ceny na Steam, wiele gier z mojej listy NIGDZIE nie było sprzedawane taniej, ot, choćby sztandarowy przykład: Divinity Original Sin 2 :) 

Z jednej strony chyba za mocno przyzwyczaiłem się do cen sprzed kilku lat i poluję na okazje... z drugiej strony jak tu nie czekać, gdy tak jak niedawno można kupić bundle, którego cena podzielona tylko pomiędzy interesujące nas gry da nam w rezultacie np. Asseto Corsa Competizione i Automobilistę 2 po 30 zł ( sic! - choć wiadomo, dojdzie do tego po 100+ zł na DLC do każdego tytułu - na wyprzedażach...)

Ale mam też na liście takie gry jak np. Orcs Must Die 2 :E albo Insanely Twisted: Shadow Planet 8:E . Kiedyś chciałem w ro zagrać... a teraz to bym chętniej zagrał w jeszcze trochę tańsze Omno, Tunic, Death's Door, Grime, Tails of Iron, Dorfromantik, The Last Cube, Timelie, Time Master... :) Też macie na liście masę indyków, które wydają się jednak za drogie, a do tego uświadamiacie sobie, że w dużą część posiadanych i tak nie graliście?

Mimo wszystko patrząc na to, co wyczynia nasz rząd i RPP, co dzieje się ze złomówką, postanowiłem trochę wyczyścić listę, bo obawiam się, że niedługo przelicznik na Steam ktoś nam postanowi zmienić... Tylko czy kupować Disco Elysium za 45 zł, jeśli zagram w nie pewnie za rok-dwa? Albo strategie - kupiłbym Tainted Grail, Warhammer 40k Battlesector, Disciples Liberation... tyle że mam do przejścia Heros VII i Disciples III. :P AoW Planetfall też bym kupił, ale bez DLC to lipa, podobnie jak BattleTech :E 

Jak tam u was, ogarniacie swoje listy życzeń? Jam mam tylko 113 pozycji, a i tak musiałem robić remanent i "pogrupować" sobie gry gatunkami. Teraz zastanawiam się, co kupić, a co jednak zostawić na później. Bo wbrew pozorom mógłbym mimo wszystko kupić więcej niż początkowo planowałem...

Edytowane przez Zas
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nic nie kupiłem na steamie, Mam kupkę wstydu i trzeba ją ograć, np myślałem o AOE 3 DE, ale zawsze jest w tej samej cenie, więc poczekam, nie pali się.
Ograniczyłem kupowanie na zaś, chyba, że naprawdę super promocja, np Pathfinder Wrath of Righteous na voidu z ich kuponem 70zł historyczna najniższa cena- zastanawiałem się bo jest spolszczenie, więc imo warto, ale i w tym przypadku poczekam, pathgfinder kingmaker nie skończyłem, więc...
Jedynie co wziąłem to WRC 9 deluxe za 17zł z Voidu bo mieli price buga, więc załapałem się mimo, że strona ledwo chodziła, innych gier nie zdążyłem wziąć ale też nie chciałem :P
Mam sporo na tej liście życzeń(setki tytułów), nie po to by kupić, ale mieć też pod ręką że może mnie coś interesować, i tak nie zawsze to kupuję co mam na liście, też niektóre gry są już "stare", niektóre mam bo mam na liście życzeń, ale na gogu czy na epicu miałem je za darmo. Ostatnio usunąłem kilka.
Orc Must Die 1 i 2 grałem, nie skończyłem, bo były takie plansze, że miejscami hardcore, a nie leciałem "samouczkiem z neta"

Ostatnio to gram w Skyrima SE na kompie, nie kupiłem dlc AE bo nie ma sensu, tylko z nexusa ściągnąłem "collection" kolekcję gotowca z modami, ponad 400 modów mam do Skyrima, instalowane przez Vortexa.
Gram też w TW Warhammer 2 itp, kupiłem poza steamem kilka dlcków do niego a na samym steamie nic.

Wolę wziąć choice z humble bundle, bo imo ciekawszy, dałem pauzę na ten miech, liczę, że wrzucą kupon na 5euro i wtedy, ta cała paczka wyjdzie 5euro :P
Do tego sprzedam Deep Rock Galactic i paczka wyjdzie prawie za free.

Edytowane przez Reddzik
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic nie kupiłem, nawet niespecjalnie się interesowałem tą wyprzedażą.
Z listą życzeń to już dawno poszedłem po rozum do głowy i obecnie mam niej 8 pozycji.
A i tak uważam, że to za dużo.

Kiedyś miałem wpisane znacznie więcej, ale z czasem uświadomiłem sobie, że to zupełnie nie ma sensu i pewnego wieczoru zredukowałem listę do 10 tytułów.
W ciągu ostatnich paru lat większość gier ze "starej listy" i tak trafiła do mojej biblioteki.
Za darmo, lub za grosze (czytaj <5zł indyki, <20zł większe tytuły).
Przy czym określenie "trafiła do mojej biblioteki" dobrze odpowiada rzeczywistemu stanowi rzeczy- większości później nawet nie zainstalowałem.
Dlatego obecnie bardzo ostrożnie podchodzę do zakupów, nawet jeżeli potencjalnie interesujący mnie indyk kosztuje 2zł na Bazarze ŁG.
Większe sumy staram się przeznaczać tylko na tytuły co do których mam pewność że od razu w nie zagram (jak np. Elden Ring).

Pomijam już że Steam, poza specyficznymi tytułami i dodatkami, nawet na wyprzedażach ma mało konkurencyjne ceny.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo ze mam sporo gier na liście życzeń to nie byłem zainteresowany z wyprzedażą bo a to kupa wstydu, ceny itp jedynie to bf3 wyłapałem i star ocean poprzez sprzedaży rzeczy w ekwipunku + z humble Necromunda: Hired Gun za 13 zł na bazarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja mam górę wstydu. W zasadzie mało którą grę kończę (poza wybitnymi).
W3, RDR2, DG, zmęczyłem TR.

Żadnego AC, żadnego FC, itd. Nie dowiozłem do końca, żadnego Residenta! :(
Dużo do ogrania bardzo, ale na GGdeals ustawiłem sobie troszkę alertów.
Jak jakiś grubas spada poniżej 50 pln - łykam.

Edytowane przez *** ChOpLaCz ***
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie kupuję czegoś na zapas. W taki trochę nałóg wpadliście. @Zas masz 113 gier na liście życzeń. Pomyśl ile to kosztuje. Następnie ile średnio potrzebujesz czasu na przejście gry. Na koniec, ile teoretycznie masz czasu wolnego na zabawę przed ekranem. Śmiało mogę założyć, że braknie ci roku, nawet jeśli teraz wszystko zakupiłbyś hurtem. Do tego jeszcze zastanowiłbym się ile na tej liście jest gier, które faktycznie ci się podobają, a ile to tylko jakaś chwilowa zajawka była, bo coś ci mignęło buszując w necie. Ot, jak Panie zapychają szafy pod korek butami i ubraniami, tak Panowie grami, których nigdy nie dotkną :lol2: Marnujecie pieniądze i tylko nabijacie bibliotekę aby mieć więcej od znajomych...
Osobiście mam dokładnie 10 tytułów na swojej liście i jedną zaległą grę w bibliotece, która czeka aż się za nią wezmę. Tylko tyle. Tak samo nie dodaję gier rozdawanych za free, które wiem, że mnie nie interesują i ich nigdy nie dotknę.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
28 minut temu, Pawelek6 napisał:

Nie kupuję czegoś na zapas. W taki trochę nałóg wpadliście. @Zas masz 113 gier na liście życzeń. Pomyśl ile to kosztuje.

Ale o co tobie tutaj chodzi. Ja też mam na liście życzeń około 100 pozycji na stemie. Co ma do tego koszt tych wszystkich gier i czas ich przejścia. Ja na tą listę wrzucam tytuły które wywołały u mnie jakiekolwiek pozytywne zainteresowanie. Jak nie mam w co grać to patrzę na taką listę i z niej szukam sobie coś co mogę kupić i pograć. Dlatego są na liście życzeń a nie już zakupione tworząc kupkę wstydu.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Pawelek6 napisał:

(...) Do tego jeszcze zastanowiłbym się ile na tej liście jest gier, które faktycznie ci się podobają, a ile to tylko jakaś chwilowa zajawka była, bo coś ci mignęło buszując w necie. Ot, jak Panie zapychają szafy pod korek butami i ubraniami, tak Panowie grami, których nigdy nie dotkną :lol2: 

DOKŁADNIE TAK TO DZIAŁA!
Mało tego - ja właśnie takiego przykładu używam w priv rozmowach. :)
Babki zbierają buty, a faceci gry albo RTXy / motory ;).
Ja np. w piątek kupiłem sobie cepa i7 11700K, tylko dlatego, że... za 1K (czyli tanio - nie wziął byś?! :) ) - choć wcale go... nie potrzebuję. :)  

2 godziny temu, Pawelek6 napisał:

Marnujecie pieniądze 

Ech tam. ;) To nie bułki - nie sczerstwieją (ogra się na emeryturze), no chyba, że ktoś przegina na tyle (jak ja), że odkłada coś 10 lat do ogrania i wtedy bariera kupy jest nie do przebrnięcia. :)
Będąc FANEM W3, niestety odbiłem się już od W2 (!), nie wspominając o W1.
Wiem, że to perełki fabularne (i grzech nie ograć), ale... wizualnie i mechanicznie dla mnie już nie do przełknięcia (czyli jednak sczerstwiały! wystarczająco). ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100 pozycji 😂 jak tak można🤔 Ma się 15 lat czy 500+?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ja np. w piątek kupiłem sobie cepa i7 11700K, tylko dlatego, że... za 1K (czyli tanio - nie wziął byś?! :) )

Nie, jeśli nie byłby mi potrzebny. To tak jak ostatnio z popularnymi reklamami, aby wziąć czegoś dwie sztuki, bo wychodzi taniej. Tylko co z tego, skoro nie potrzebuję dwóch sztuk? Wiele rzeczy nie raz można znaleźć taniej, ale to nie znaczy, że mam wszystko kupować (bo promocja) i urządzać graciarnie w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Ubolewam mocno, ale ani to, ani to :(

4 godziny temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Ech tam. ;) To nie bułki - nie sczerstwieją (ogra się na emeryturze), no chyba, że ktoś przegina na tyle (jak ja), że odkłada coś 10 lat do ogrania i wtedy bariera kupy jest nie do przebrnięcia. :)
Będąc FANEM W3, niestety odbiłem się już od W2 (!), nie wspominając o W1.
Wiem, że to perełki fabularne (i grzech nie ograć), ale... wizualnie i mechanicznie dla mnie już nie do przełknięcia (czyli jednak sczerstwiały! wystarczająco). ;)

No właśnie, niektóre gry niestety czerstwieją, albo jest problem z uruchomieniem, ale w sumie sam miałem do tej pory chyba jeden albo dwa przypadki.
Sprzętu typu procesor to bym jednak na zapas nie kupił... ale o klawiaturze to już myślałem kilka razy, bo Logitech 915 TKL nadal bardzo drogi, a innych sprzętów na niskich redach niby coraz więcej, ale np. nowego CM-a na TTC zamiast badziewia Cherry Low nie ma w wersji TKL, Keychron ma brzydkie dwukolorowe kapsle i nie ma podpórek, do tego dostępność losowa... że nie kupiłem drugiego pada, jak ludzie zaczynali pisać o problemach z tymi od Series, a były jeszcze na rynku te do One, też mocno żałuję.
Ale nie, tak ogólnie zbieram tylko gry i ciuchy. :E

5 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Nie kupuję czegoś na zapas. W taki trochę nałóg wpadliście. @Zas masz 113 gier na liście życzeń. Pomyśl ile to kosztuje

W promocji to pewnie nie tak dużo, i mimo wszystko nie mam szans kupić tego w mniej niż 3 lata... A niektóre pozycje, jako się rzekło, czekają już blisko dekadę.
Jak teraz patrzę, to sam niewiele gier kupiłem za 50 zł i więcej, ale teraz to chyba trzeba się spieszyć kochać tanie gry, bo szybko odejdą, dolar lada chwila po 5 zł... 😮

Póki co wpadło jednak MotoGP 21, bo choć dopiero zaczynam 19, to lubię wspierać Milestone i ciekawi mnie, czy 21 jest tak skopane, jak wszyscy piszą (najwyżej zwrócę) no i Divinity 2, bo chyba nigdy nie stanieje, a zaśmieca górę listy. Do tego Tiny Room Stories, Sinker i najtańszy tor do Automobilisty 2. Myślę jeszcze mimo wszystko nad DMC5 lub Disco Elysium, choć wiem, że to bez sensu, ale ile można czekać na dobrą okazję?! 2-3 lata już zeszło.:E 

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wyprzedaży steam kupiłem FIFA 22 za 43zl. Wieczorem partyjkę... Córkę lat 11, muszę nauczyć grać :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Namąciliście mi w głowie i nie kupiłem DMC 5 ani Disco Elysium :E 
Swoją drogą nie spodziewałem się, że tyle osób tak ostrożnie kupuje i tak liczy każdy grosz. (wiadomo, kąkuter za 15k, gry z torrentów!) :D
Zawiodłem się na was, Panowie, nie widać tu pasji za grosz ;) 

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
25 minut temu, Zas napisał:

Namąciliście mi w głowie i nie kupiłem DMC 5 ani Disco Elysium :E (...) 

Nie być mientki. Twardym cza być, nie mientkim. Ja bym po 3 kopie kupił! 😆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to nic kupiłem na tej wyprz. Aktualnie kupuje gry z PS4 i PS5, bo tam mam zaległości.

Generalnie moja lista życzeń poza tym wygląda tak:

Fire-Shot-Capture-021-Wishlist-best-deal

Ale dopiero jak skończą mi się gry z konsoli do ogrania. :DNigdy nic nie kupuje na zapas. Poza tym opłacam XGP, a tam często można wyłapać jakaś perełkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DMC 5 to więcej tego samego co w poprzednich częściach tylko z ulepszoną grafiką na silniku RE Engine - co tu więcej pisać, jeśli grałeś w poprzednie części to nic nie straciłeś.

Disco Elysium ogólnie potrafi przymulać jeśli nie przepadasz za przegadanymi przygodówkami RPG to nie radzę, tak samo nie każdemu mogą przypaść do gustu poalkoholowe fazy pana "detektywa" - ja się szybko odbiłem od tej gry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Zas napisał:

(wiadomo, kąkuter za 15k, gry z torrentów!) :D

Mów za siebie :E Komputer z 2016 r. (i5-6600 + GTX 1060) i nie mam ani jednego pirata już od wielu wielu lat. Zresztą i tak co raz mniej interesujących mnie gier wychodzi. Nie trawię obecnych trendów chyba. Lepiej dla mnie może nawet.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Zas napisał:

Namąciliście mi w głowie i nie kupiłem DMC 5 ani Disco Elysium :E 
Swoją drogą nie spodziewałem się, że tyle osób tak ostrożnie kupuje i tak liczy każdy grosz. (wiadomo, kąkuter za 15k, gry z torrentów!) :D
Zawiodłem się na was, Panowie, nie widać tu pasji za grosz ;) 

Po prostu szkoda pieniędzy na kolejne +1 do biblioteki.
Nawet z gierek za 5zł potrafi się uzbierać niemała sumka, a co dopiero z produkcji po 40-70zł.
Należy sobie zadać pytanie- czy zamierzam zagrać w dany tytuł zaraz po zakupie?
Jeżeli odpowiedź brzmi: nie, to lepiej sobie odpuścić, bo z czasem będzie wyraźnie taniej lub nawet za darmo.
Każde kilka zł z tak "zaoszczędzonych" pieniędzy w praktyce przekłada się na kilka zł mniej np. za jakąś naprawdę interesującą premierę.

7 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Sama lista na 100 pozycji jeszcze nie jest zła, o ile traktuje się ją jedynie jako "backlog" potencjalnie interesujących produkcji, a nie jako spis gier do kupienia.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi