Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creat

Transfery, Transfery!

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzę Jastrzębie bardzo odświeżone - ciekawe jak zagra, dwóch młodych rozgrywających - może być ciekawie :)

Łomacz już nie taki młody, ograł się ;) Pająk ma podobno 196 cm, więc jak na sypacza, to bardzo wysoki i to może być jeden z jego atutów.

 

Jeśli chodzi o środek, ma być sprowadzony jeszcze zawodnik z zagranicy (taa, ciekawe po co przy tylu obcokrajowcach), ale na pewno nie będzie to Millar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomacz już nie taki młody, ograł się ;) Pająk ma podobno 196 cm, więc jak na sypacza, to bardzo wysoki i to może być jeden z jego atutów.

 

Jeśli chodzi o środek, ma być sprowadzony jeszcze zawodnik z zagranicy (taa, ciekawe po co przy tylu obcokrajowcach), ale na pewno nie będzie to Millar.

 

Czyli będą musieli zrezygnować z jednego z zagranicznych przyjmujących, pary Hardy\Divis raczej nie ujrzymy. Co oni o ograniczeniu zapomnieli :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos ograniczeń - orientujecie się może, czy wprowadzono już planowane zmiany związane ze zwiększeniem limitu? Coś mi świta, że właśnie od tego sezonu miało być możliwe wprowadzenie o jednego zawodnika więcej :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos ograniczeń - orientujecie się może, czy wprowadzono już planowane zmiany związane ze zwiększeniem limitu? Coś mi świta, że właśnie od tego sezonu miało być możliwe wprowadzenie o jednego zawodnika więcej :hmm:

 

Znalazłem coś takiego:

 

Jasny status obcokrajowca

Zmianie, oprócz systemu rozgrywek uległ, też regulamin PlusLigi, a konkretnie zapisy odnoszące się do obcokrajowców. Od sezonu 2010/2011 jeśli siatkarz reprezentujący obcą federację ma polskie obywatelstwo, to traktowany będzie jako zawodnik krajowy. Z kolei jeśli zawodnik rozpocznie sezon jako obcokrajowiec, a w czasie trwania rozgrywek otrzyma polskie obywatelstwo, to w momencie jego nadania traktowany będzie w rozgrywkach jako Polak.

 

Więc limit zmniejszeniu raczej nie ulegnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Yudinowi nadadzą polskie obywatelstwo, kto wie, już w tamtym roku był taki pomysł. A skład Jastrzębia słabiutki. Divis średniak, Gasparini średniak, Hardy 36 lat ale coś tam ciągnie, Yudin daje rade, środek cieniutki, prawie nie istnieje.

 

Nie rozumiem jak można było spaprać tak transfery i jeszcze grę urządzać, żeby to jakieś gwiazdy były.

 

Na przyjęcie zamiast słabiutkiego Divisa był Rudriguez, był Horstink, był Diaz. Na środek siatki był Rak, był Bjelica, był Marquez. Nie licze na 4 Ptoków w tym sezonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Yudinowi nadadzą polskie obywatelstwo, kto wie, już w tamtym roku był taki pomysł. A skład Jastrzębia słabiutki. Divis średniak, Gasparini średniak, Hardy 36 lat ale coś tam ciągnie, Yudin daje rade, środek cieniutki, prawie nie istnieje.

 

Nie rozumiem jak można było spaprać tak transfery i jeszcze grę urządzać, żeby to jakieś gwiazdy były.

 

Na przyjęcie zamiast słabiutkiego Divisa był Rudriguez, był Horstink, był Diaz. Na środek siatki był Rak, był Bjelica, był Marquez. Nie licze na 4 Ptoków w tym sezonie

 

Jak dla mnie, nie wyjdą z grupy w lm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnijcie Millar w Resovii ! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ruchy transferowe

 

w AZS Olsztyn trenerem będzie Tomaso Totolo

 

z JW odchodzą Ben Hardy (kończy karierę) i Igor Yudin

 

Sporo (bo prawie wszystkie) drużyny zainteresowane ściągnięciem Michała Kubiaka, oprócz tego na celowniku Skry (jak od zawsze) Robert Horstink który ponoć już w tym sezonie miał grać dla Skry (jak to powiedział), na celowniku Skry też młody perspektywiczny i utalentowany rozgrywający (mam nadzieję, że w końcu go kupią!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rouzier w zaksie :)

No to się go doczekaliśmy na polskich parkietach, super transfer!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze ruchy transferowe

 

w AZS Olsztyn trenerem będzie Tomaso Totolo

 

z JW odchodzą Ben Hardy (kończy karierę) i Igor Yudin

 

Sporo (bo prawie wszystkie) drużyny zainteresowane ściągnięciem Michała Kubiaka, oprócz tego na celowniku Skry (jak od zawsze) Robert Horstink który ponoć już w tym sezonie miał grać dla Skry (jak to powiedział), na celowniku Skry też młody perspektywiczny i utalentowany rozgrywający (mam nadzieję, że w końcu go kupią!)

 

Yudin oficjalnie w AZS Olsztyn nie wiem czy było o tym więc piszę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yudin oficjalnie w AZS Olsztyn nie wiem czy było o tym więc piszę. ;)

A za Yudina do JW przyszedł Michał Łasko, ale fajnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytze Kooistra w Skrze :thumbup: według mnie to 5 światowa jeśli chodzi o atak ze środka, natomiast z blokiem jest już nieco gorzej, ale porównując do takiego Bjelicy czy Bontje ;)

Cupković z przyjęciem 9,1 % na :thumbdown:

 

------------------------------------------------

 

Michał Łasko i Giacome Sintini w JW, ciekawe kto przyjdzie na środe, myślę że ktoś z dwójki Bontje/Bjelica :D Właśnie na środku miało być najgłośniejsze nazwisko... do tego dorzucić Bartmana na przyjęciu i można walczyć o medale ;)

 

Ciekawe kto przyjdzie do ZAKSY na przyjęcie, podobno klub z poważnie KK zainteresowany jest Guillaume Samicą który miał słabszy sezon w Rosji, drugim kandydatem jest Stephane Antige a trzecim Rolando Despaigne, ale to myślę, że tylko sfera marzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guillermo Hernan i Metodi Ananiew w AZS Olsztyn. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLUSLIGA Mężczyzn

Konstantin Cupković w Skrze.

Guillame Samica w ZAKSIE.

Serghiy Kapelus w ZAKSIE.

Grzegorz Ryś (trener) w Lotosie Gdańsk.

Giacomo Sintini w Jastrzebskim Weglu.

Michał Łasko w Jastrzębskim.

Grzegorz Łomacz w Lotosie.

Marcin Wika w Delekcie Bydgoszcz.

Wojtek Gradowski w Bydgoszczy.

Michal Debiec w Bydgoszczy.

Rafal Obermeler (Mloda Delecta)w seniorach Delecty.

Maciej Gorzkiewicz w Politechnice Warszawskiej.

Vid Jakopin w Politechnice.

Piotr Nowakowski w Resovii.

Lukas Tichacek w Resovii.

Paul Lotman w Resovii.

Adrian Radu Gontariu w Resovii.

Marko Bojic w Resovii.

Maciej Dobrowolski w Resovii.

 

PLUSLIGA KOBIET

aktualnie brak transferów

odejscie Bereniki Okuniewskiej z Aluprofu Bielska-Bialej do Scavolini Pesaro (ITA)

 

A tak ogólnie to przejscie Katarzyny Skowronskiej-Dolaty do chinskiej druzyny Evergrande na zaproszenie bylej trenerki USA, Jenny Lang Ping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Stelmach rozgrywającym AZS Olsztyn . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikko Oivanen wrócił do Polski i zagra w Treflu, ogólnie w tym sezonie PlusLiga bardzo się wzmocniła i poczyniła ogromne postępy :o Mamy silnych atakujących ; Wlazły, Rouzier, Grozer, Oivanen, Lasko... Ogromny skok w przód i żadna liga jak Polska i Włoska się tak nie rozbudowują.

 

Sisley się rozpadł a bez klubu pozostaje nadal Puyol i Bjelica, tego drugiego chętnie widziałbym w JW a Puyola w PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oivanen w Treflu będzie się marnował :/ .

A co do Puyola i Bjelicy to rzeczywiście zapraszamy do Plus Ligi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety

Anita Kwiatkowska do Organiki Łódź

Trener Mauro Masacci (ITA) do Organiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pujol w Farcie Kielce

Matti Hietanen, Stanislav Petkov w Treflu Gdańsk

Russel Holmes w JW

 

najprawdopodobniej

Steuerwald w PW

Rob Bontje w JW (a jeśli to okaże się prawdą to i para Kubiak-Bartman)

 

teraz trochę się rozpiszę na ten temat...

 

Pujol w Farcie... cóż ogromne brawa dla działaczy Farta i ukłony dla tego kto załatwił ten kontrakt, z przyjemnością się go będzie oglądało, nie spodziewałem się, że Pujol wyląduje w takim słabiaku :o Ale chce odbudowywać formę żeby grać tak jak 2 lata temu ;)

 

Matti Hietanen stabilny, dobry zawodnik, ograny, plus dla Trefla, natomiast zastanawia mnie sprowadzenie Petkova, który nie jest zbyt dobrze znany (ja np usłyszałem jego nazwisko po raz pierwszy), przeglądając CV zawodnika zauważyłem, ze jego atutem jest dość wysokie łapanie pilki - 358 cm, ma za sobą także występy w kadrze B Bułgarii oraz juniorach. Gdy usłyszałem, ze Trefl prowadzi rozmowy z bułgarskim zawodnikiem w pierwszej kolejności na myśl przyszły mi głośne nazwiska jak Aleksiev, potem Bratoev i Skrimov... jak Aleksiev to chyba zbyt wysokie progi i żądania finansowe dla takiego Trefla (poza tym w tym samym dniu przeszedł do Modeny) to myślałem, że Trefl sprowadzi rewelację ... Todora Skrimova (dla zainteresowanych http://aktualnosci.siatka.org/tagi/teodor-skrimov) Bułgar gra rewelacyjnie i potrafi zdobywać po 30 pkt w meczu francuskiej PRO A. Bratoev raczej wydawał mi się poza zasięgiem, Trento chce ogrywać go we Włoszech :P

 

Rob Bontje w JW to według mnie byłby hit transferowy tego okienka, cenię go nawet wyżej od tranferu Kooistry i Tichacka, według mnie top 10 środkowych świata, ustępuje tylko takim środkowym jak Lee, Bjelica czy Lucas :) Przeglądająśc dziś Włoskie strony natknąłem się na info, że Rob ma po rozpadzie Sisleya zagrać w drużynie prowadzonej przez Bernardiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pujol w Farcie... cóż ogromne brawa dla działaczy Farta i ukłony dla tego kto załatwił ten kontrakt, z przyjemnością się go będzie oglądało, nie spodziewałem się, że Pujol wyląduje w takim słabiaku :o Ale chce odbudowywać formę żeby grać tak jak 2 lata temu ;)

Mega transfer i tak sobie myślę, że jak się pokaże u nas z dobrej strony i spodoba mu się Polska, to będzie smacznym kąskiem dla innych klubów w przyszłym roku :D Najtrudniej jest chyba ściągnąć kogoś do kraju pierwszy raz, potem łatwiej jest negocjować kontrakty.

 

Muszę przyznać, że w tym roku dzieje się bardzo dużo i mam nadzieję, że siatkówka ligowa wróci do ogólnodostępnego pasma, bo inaczej znowu przegapię cały sezon :( Swoją drogą, czy dobrze obiło mi się o oczy, że są plany powrotu do starego trybu rozgrywek PlusLigi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mega transfer i tak sobie myślę, że jak się pokaże u nas z dobrej strony i spodoba mu się Polska, to będzie smacznym kąskiem dla innych klubów w przyszłym roku :D Najtrudniej jest chyba ściągnąć kogoś do kraju pierwszy raz, potem łatwiej jest negocjować kontrakty.

 

 

 

Jeżeli Pujol trafi z formą w tym roku to nie widze innej możliwości jak za rok przejście do Skry ;) . Niestety Skra przegrała w tym roku z Włoską Monzą wyścig o wspaniałego Luciano De Cecco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

http://sport.onet.pl/siatkowka/plusliga/bartosz-kurek-odchodzi-do-dynama-moskwa,1,5122739,wiadomosc.html

 

Zaczęło się dojenie polskiej ligi. Jakiś miesiąc temu czytałem, że rosyjska kasa będzie kusić i drenować polską ligę. Właśnie rosjanie rozpoczęli sezon łowiecki.

 

Chyba możemy pożegnać się z mocną polską ligą. wiem może na wyrost, ale...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co panikować, co roku są obawy o rozbiory :E, ale nasza liga ma się dobrze.

 

Kurkowi oczywiście życzę wszystkiego najlepszego i jestem pewna, że podjął najlepszą decyzję z możliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...