Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Creat

Transfery, Transfery!

Rekomendowane odpowiedzi

Troche wczesnie na taki temat, ale juz teraz duzo sie mowi o tym kto, gdzie i za ile bedzie gral. Mysle, ze watek nie bedzie stal pusty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sezon ligowy się skończył, więc teraz kolejny gorący okres, czyli transfery właśnie. Pusto tu na pewno nie będzie, bo informacji coraz więcej z różnych stron napływa, a poza tym, wiele z nich budzi emocje. W ogóle, strasznie to rozbudowany temat, więc będzie dużo pisania :E Od razu zaznaczam, że większość informacji to tylko przypuszczenia.

 

Skra: najgłośniej o Wlazłym i Winiarskim. O tyle, o ile ten pierwszy chyba jednak zostanie jeszcze na kolejny sezon w drużynie (a już wokół tego wszystkiego straszna afera), o tyle ten drugi daje wyraźne znaki, że chce skorzystać z propozycji włoskiej. Trudno oszacować, co będzie dla każdego z nich lepsze. Stelmachowie zostają, o Igle cicho, więc pewne też.

 

Jastrzębie: Zostaje Bednaruk, wyjeżdża Laurila - na jego miejsce klub szuka już nowego rozgrywającego, którym być może zostałby Łukasz Żygadło. Kadziewicz zostaje w klubie na pewno, Pliński także z bardzo dużym prawdopodobieństwem. Szymański wciąż na ataku. Największą niewiadomą jest oczywiście Plamen, który pewnie do ostatnie chwili będzie czekał na wybranie najkorzystniejszej oferty - a takowe ma już z czołowych światowych lig. Krążą suchy o możliwości jego przejścia do Skry, ale tu w klubie bardzo liczy się na to, że uda się go skusić, by pozostał w Jastrzębiu. Stefanov już jakiś czas temu mówił o zakończeniu kariery i nie zdziwię się, jeśli nie rozpocznie u nas kolejnego sezonu. Michalczyk cały sezon przesiedział na ławie i trudo powiedzieć, co z jego umową. Jeśli zostanie, musi być zdrowy. No i Wika - możliwe jest jego wypożyczene lub przejście do nieco słabszego klubu PLS, w którym mógłby występować w pierwszej szóstce. Rusek zostaje na pewno, o Terleckim nic nie wiem. No i z wypożyczenia do PKE wróci chyba Paweł Siezieniewski. Generalnie szykuje się nowy rozgrywający i zapewne ktoś na przyjęcie.

 

Olsztyn: spore rewolucje. Mówi się o wyjeździe do Rosji Zagumnego i Gruszki. Bąkiewicz i Nowak kierują się ponoć w stronę Częstochowy. Grzyb chyba dogadał się z zarządem i zostanie w klubie. Papke także ma zostać w drużynie. Nie mam jeszcze zbyt wielu informacji, poza tymi, że drużyna będzie gruntownie przebudowana. Ponoć Siebeck'iem interesowała się Resovia.

 

Czewa: tu najlepiej wypowie się Creat. Ja informacje mam takie, że w klubie zostają Gierczyński, Billings i Eatherton oraz oboje rozgrywający. Jurkiewicz out, Gacek zostaje. Prawdopodobny kontrakt z przyjmującym reprezentacji USA Salmonem, McKienziemu mówimy papa.

 

Zapraszam z wszelkimi ploteczkami! :E:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nieco rozpisałaś :E

Co do informacji, które podałaś ja mam jedną nieco inną :P Podobno Kadziewicz myśli o powrocie do Olsztyna i tamtejszy klub o niego bardzo zabiega - ile w tym prawdy, a ile plotki - pewnie niebawem się przekonamy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że się nieco rozpisałaś :E

Informacji dużo, a i temat ciekawy :)

Co do informacji, które podałaś ja mam jedną nieco inną :P Podobno Kadziewicz myśli o powrocie do Olsztyna i tamtejszy klub o niego bardzo zabiega - ile w tym prawdy, a ile plotki - pewnie niebawem się przekonamy :E

To już raczej przestarzała sprawa. Owszem, Olsztyn się o niego starał, ale Łukasz chwali sobie grę w JSW i chciał tu zostać (ma zresztą kontrakt). Obecnie jest na etapie szukania mieszkania w Żorach dla siebie, swojej żony i małej Amelki - czy muszę coś jeszcze dodawać? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To już raczej przestarzała sprawa. Owszem, Olsztyn się o niego starał, ale Łukasz chwali sobie grę w JSW i chciał tu zostać (ma zresztą kontrakt).

Ja tą ploteczkę posłyszałam wczoraj - więc jeszcze jest w zasadzie świeża, choć może po nocce się troszkę "nadpsuła" :E

Obecnie jest na etapie szukania mieszkania w Żorach dla siebie, swojej żony i małej Amelki - czy muszę coś jeszcze dodawać? ;)

nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlazly i Winiarski na 99% zostaja w Polsce...za rok Skra bedzie chyba znowu mistrzem :/... jeszcze planuja zakup Brazyliczyka Bravo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tą ploteczkę posłyszałam wczoraj - więc jeszcze jest w zasadzie świeża, choć może po nocce się troszkę "nadpsuła" :E

Oj, a ona krąży już od dobrych paru tygodni. Zresztą, to najprawdziwsza prawda, że Olsztyn interesował się Łukaszem. Poza tym, to właśnie w Olsztynie jest jego rodzina i te względy miały zadecydować niby o jego zmianie klubu. Ale przekonał żonę, żeby przyjechała z małą do Żor i wygląda na to, że zostaje w JSW, co zapewne bardzo cieszy obie strony.

 

Ja bym jednak chciała jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz, która ujrzała dziś światło dzienne i może bardzo ograniczyć wyjazdy Polaków do klubów zagranicznych: http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.w...17665a631c08d99

 

Creat, informacje o Wlazłym i Winiarskim są jak rozumiem tylko Twoimi domysłami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne domysly....zreszta sami zobaczycie...a tak na powaznie: to taki Winiarski poki co nie ma czego szukac we Wloszech czu u ruskich...[moja opinia]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za wczesnie na cos pewniejszego. Czym blizej nastepnego sezonu to kluby z Belchatowa, Olsztyna i Jastrzebia beda sr.ć kasą i kupowac kogo im bedzie trzeba. Jedyne czego jestem pewny po wypowiedzi Gierka to to ze on zostaje i bardzo mnie to cieszy. Nie dosc ze super gracz to jeszcze skromny i "normalny" czlowiek.

 

W zeszlym sezonie tez kilka waznych transferow zostalo zrealizowanych "za 5 dwunasta"

 

Bąkiewicza chcialbym znowu u nas ale Nowak po co ?? Zamienil stryjek ....kijek (Jurkiewicz) na troche dluzszy kijek (Nowak) ?? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za wczesnie na cos pewniejszego.

Pewnie. Ale plotki i domysły napędzają tą całą karuzelę.

 

Afera z nowymi ustaleniami PZPS jest poważna. Muszą to zmienić (obniżyć koszta przejścia zawodnika do klubu zagranicznego), bo inaczej będą działać na szkodę polskiej siatkówki. W głowie nie mieści mi się to, co miałoby wejść w życie.

Polskie obozy pracy...?

Spojrzenie z innej strony na sprawę tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliśmy chyba wspomnieć o naszych siatkarkach, nieładnie z naszej strony ;)

 

Wiemy już od dawna, że Gosia Glinka i Joasia Mirek ruszają na podbój Rosji, a Dorotka Świeniewicz wraca do Polski, najprawdopodobniej do BKS-u Bielsko - Biała.

Tymczasem upubliczniono informacje, że jednak opuści nasz kraj Agatka Mróz. Mówi się o Hiszpanii, ale ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia, na jakim poziomie jest tamtejsza liga i trudno mi ocenić, czy to dobry wybór. Szkoda, że taka dobra środkowa nas opuści.

Ponoć Sylwią Pycią interesuje się jakiś drugoligowy klub rosyjski oraz Muszyna.

No i być może Magda Śliwa wróci do grania w Polsce?

 

Warto interesować się także kobiecymi transferami, bo nasze panie są bardzo cenione w Europie i niejednokrotnie ich kontrakty są konkurencyjne do umów panów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tymczasem upubliczniono informacje, że jednak opuści nasz kraj Agatka Mróz. Mówi się o Hiszpanii, ale ja szczerze mówiąc nie mam pojęcia, na jakim poziomie jest tamtejsza liga i trudno mi ocenić, czy to dobry wybór. Szkoda, że taka dobra środkowa nas opuści.

To prawda, że Agatka opuści nasze małe miasteczko podążając do Hiszpanii. Najprawdopodobniej zagra w:

 

Tenerife Marichal, albo w Grupo 2002 Murcia. Pierwsza drużyna gra w finale ligi, druga walczy o 3. miejsce.

 

W Bielsku prawie żałoba - podczas ostatniego meczu w Bielsku kibice chcą jej zrobić takie pożegnanie, żeby nigdy nie zapomniała o mieście i oczywiście o kibicach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Bielsku prawie żałoba - podczas ostatniego meczu w Bielsku kibice chcą jej zrobić takie pożegnanie, żeby nigdy nie zapomniała o mieście i oczywiście o kibicach :P

Bardzo żałuję, że nie wybrałam się w tym sezonie na ani jeden mecz do Bielska. Agacie bardzo kibicuję i życzę jej jak najlepiej, wydaje się być przemiłą dziewczyną. A może nam jakąś fotorelację przygotujesz z pożegnania? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo żałuję, że nie wybrałam się w tym sezonie na ani jeden mecz do Bielska. Agacie bardzo kibicuję i życzę jej jak najlepiej, wydaje się być przemiłą dziewczyną. A może nam jakąś fotorelację przygotujesz z pożegnania? :D

Niestety fotorelacji nie przygotują bo będę wtedy na zajęciach :( Ale może uda mi się drapnąć parę fotek od znajomych to wtedy coś zamieszczę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie, ze zawodnik ktory nie gra w kadrze narodowej placi duzo mniej za transfer niz ten ktory w niej nie gra... skonczy sie na tym, ze kadra bedzie jeszcze slabsza... PZPS...dno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiecie, ze zawodnik ktory nie gra w kadrze narodowej placi duzo mniej za transfer niz ten ktory w niej nie gra...

Wiemy.

Jednak PZPS wycofał to wszystko. Burza ogromna, wszystko będzie ustalane jeszcze raz, bo wywołało to straszną drakę w środowisku siatkarskim. Czy tym naprawdę zajmują się ludzie o zerowej wiedzy? :hmm:

 

Zgredzia, jak Ci się uda zorganizować jakieś fotki, byłoby super. Zawsze to jakieś urozmaicenie w naszym subforum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgredzia, jak Ci się uda zorganizować jakieś fotki, byłoby super. Zawsze to jakieś urozmaicenie w naszym subforum :)

Może się uda :)

 

A tak wogóle jakbyś miała ochotę zobaczyć "bielskie gwiazdki" to:

 

W okolicach 20 maja zostanie rozegrany mecz pokazowy pomiędzy BKS Stal a BBTS. O dokładnym terminie poinformujemy po zakończeniu rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet.

 

Przypuszczam, że pojawi się rówież Dorotka Świeniewicz, Ola Przybysz, Grzesiu Wagner i inne znane buźki bielskiej siatkówki. Jakbyś miała ochotę na taki mało konwencjonalny mecz to zapraszam do Bielska. Jeszcze nie wiadomo, co dokładnie kiedy i na której hali, ale zapewne już koło 10 maja będzie wszystko wiadomo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo, brzmi super! Jak będziesz znała szczegóły, to daj koniecznie znać - jak termin spasuje, to może zrobię sobie wyprawę do Bielska :D

 

Przez te weekendy mało informacji transferowych. Moje źródło jest obecnie na Turnieju Kibiców w Bydgoszczy, ale jak tylko wróci, postaram się o jakieś świeże ploteczki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzyb zostaje w Olsztynie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, z Olsztyna są wieści, że jednak Zagumny i Gruszka mogą tam zostać. Ciekawe, jak to naprawdę jest z tymi ich "rosyjskimi kontraktami" - może zmienili zdanie w związku z tym, że główny sponsor klubu się nie wycofał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzy tez zosraje w Olsztynie....

powiedzmy sobie szczerze, ze taki Gruszka nie mialby czego szukac w rosyjskiej superlidze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pierwsze co, wchodzę na siatka.org, a tu taki news. Zagumny zostaje w Olsztynie, choć moim zdaniem z powodzeniem poradziłby sobie w Rosji. A co do Gruszki, to miał bardzo słaby sezon i zdziwię się, jeśli faktycznie przeszedłby do Superligi.

Co do JSW, to krążą plotki o bułgarskim rozgrywającym, ale jak wiadomo, plotki są zawsze tylko plotkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze jedno jest pewne - Zygadlo wraca do Polski!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle, ze jedno jest pewne - Zygadlo wraca do Polski!

Może jeszcze do Częstochowy? :hmm:

Nie powiem, chętnie zobaczyłabym go w JSW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nas prawie na pewno nie...niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...