Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sino

Trzaski w neostradzie

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż jak podnoszę słuchawkę słychać trzaski, margin spada z 25dB do 5-15dB i czasami rwie połączenie. Zaznaczam, że to nie wina filtrów, ale centrali TP. Dalej reklamacja, naprawiają to i po tygodniu to samo. Zwykle problemy z łączem mam tylko ja, jednak tu też je mają koledzy.

 

Mam więc pytanie do jakieś montera TP, czy innego fachowca co tam jest naprawiane? I dlaczego to nie wytrzymuje zbyt długo? I ogólnie: co jest poprawiane jak komuś rwie połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż jak podnoszę słuchawkę słychać trzaski, margin spada z 25dB do 5-15dB i czasami rwie połączenie. Zaznaczam, że to nie wina filtrów, ale centrali TP. Dalej reklamacja, naprawiają to i po tygodniu to samo. Zwykle problemy z łączem mam tylko ja, jednak tu też je mają koledzy.

 

Mam więc pytanie do jakieś montera TP, czy innego fachowca co tam jest naprawiane? I dlaczego to nie wytrzymuje zbyt długo? I ogólnie: co jest poprawiane jak komuś rwie połączenia?

Może masz zamontowane jakies wadliwe mikrofiltry ?? Kabel ?? Pierun go wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam więc pytanie do jakieś montera TP, czy innego fachowca co tam jest naprawiane? I dlaczego to nie wytrzymuje zbyt długo? I ogólnie: co jest poprawiane jak komuś rwie połączenia?

ciezko Ci wybrac numer helpu TP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to uszkodzone filtry, albo rzeczywiście źle założone.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciezko Ci wybrac numer helpu TP?

Ależ Ty dowciapny :( Staram się nie składać reklamacji częściej niż raz na tydzień, dopiero jak ping do onetu jest np.100ms albo margin spada nawet bez podnoszenia słuchawki. Teraz się uspokoiło-1CRC w 16 godz, więc może coś poprawili (po reklamacji kogo innego).

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to uszkodzone filtry, albo rzeczywiście źle założone.Pozdrawiam.

To za mało, bo jak napisałem poprzednio to wina centrali TP, kiedyś już latałem z 3-ma filtrami i 3-ma telefonami podłączając je do 3 gniazdek: razem, osobno, w ogóle itp. Linia jest super, przebadana przez tysiące monterów, no tylko 5-6-ciu, podobnie dzieje się u kolegów (31margin, 19attenuation).

 

Tak czy inaczej chcę wiedzieć co oni poprawiają jak rwie połączenia? Sprawdzają krosy? styki? czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM "ROZWIĄZANY" :(

 

Otóż żeby się pozbyć trzasków trzeba długo korzystać z telefonu (ryzyko zerwania połączenia w neo) lub po prostu odłożyć słuchawkę na noc, tak by było zajęte, w efekcie na drugi dzień nie ma trzasków (ale jak tylko zapomnę to trzaski wracają).

 

Tak więc problem jest rozwiązany w cudzysłowie, ale mam nadzieję, że kogoś to na coś naprowadzi, co to niby ma do rzeczy, że zajęta linia likwiduje trzaski. Czyżby coś się na centrali TP-która jest winna-przetykało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno rozwiązanie, zerwac umowe z TP na neostrade i na telefon :) Kupic komorki i zalozyc inny net :)

 

To dziala, wiem na wlasnym przykladzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...