Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

drkn

Zapiekanki

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co mówicie zdecydowanie będę musiał poddać pod rozwagę to danie mojemu lokalnemu kuchmistrzowi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I żadnych serów do tego! :-)

 

Jak mówi stare, niemieckie przysłowie - Kase muss sein!

Ja tam żółty ser dodaje prawie do wszystkiego, co się podgrzewa... Do herbaty nie dodaję, ale chyba tylko dlatego, że jej nie pijam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z bardziej nietypowych, to coś takiego (mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem):

Ugotowany ryż i przetarte na papkę jabłuszka (np. renety) układamy warstwami (jak w piecu hutniczym ;) ) w brytfannie, garnku, czy czymś podobnym. Do tego idzie śmietana (być może rozbełtana z jajem - można pokombinować), a na wieżch kładziemy margarynę (byle nie za dużo), żeby było w tym choć trochę kalorii. Całość się zapieka w zwyczajnym piekarniku. Można to jeść z cukrem, cynamonem, czy jak kto lubi. Niektórzy dodają rodzynki.

 

UWAGA! Jeśli ktoś będzie chciał z tego przepisu skorzystać, to zaznaczam, że przepis rzadko używany w domu, to niestety mógł mi jakiś techniczny szczegół umknąć, ale wprawni kucharze sobie poradzą :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnes, z tym jajeczkiem sadzonym masz rację, zapomnialem.

Do jablek cynamon obowiązkowo. Zamiast margaryny - maslo. A Śmietany z jajkiem nie próbowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radar28, point taken - kolejne pyszne jedzonko mi przypomniałeś :) Obowiązkowo do tego cynamon a potem na talerzu polane śmietaną z cukrem i cukrem waniliowym.... po prostu pyszne :) Zwłaszcza jak się odrobinę przystudzi z zewnątzr - chłodniejszy ryż, cieplejsze jabołki, do tego jeszcze śmietanka i w ogóle....aaach :P:glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ttaaaaqa

mam jeden.... ser szynka majonez z ketchupem

krótko mówiąc "bella"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patent na czerstwy chleb (ze swierzym też można ) stosowany kiedy nikt już nie chce jeść starego bochenka a wyżucić nie wypada

 

potrzebne jajko + przyprawy (i chleb oczywiście)

 

 

bełtamy jajeczko z przyprawami (sól, pieprz jakieś ziółka)

 

chlebek pokrojony na kromki maczamy w jajku z obu strom i na rozgżaną patelnię

 

smażymy na obu stronach do ścięcia jajka i gotowe

 

pyszne i ultraszybkie - podawać od razu kiedy są jescze ciepłe najlepiej z ketchupem

 

 

 

 

 

co do ryżu z jabłkami to cynamon i cukier waniliowy - jajko/śmietana mi nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden przepis na ziemniaczki.

Gotujemy w mundurkach. gorące obieramy. Trochę masełka, sól i zsiadłe mleko. Kto nie jadł niech żałuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...