Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dylu

Absynt...z czym i jak to sie pije ?

Rekomendowane odpowiedzi

Stop zielone!

 

Ja chce rozcienczyć czerwony i niebiski, poratuj moje kubki smakowe. Nie chce zabijać orginalnego smaku aromatem grejfruta...

 

Pozdr.

A jaki to smak? Ten czerwony i niebieski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki to smak? Ten czerwony i niebieski?

Sam nie wiem.. Jednak mam zamiar poeksperymentować trochę w ten weekend. Chodzi mi o to żeby nie zmarnować całej butelki, gdyż czerwony i niebieski Absinth jest bardzo ciężko dostać w przeciwieństwie do zielonego, który to można wszędzie dostać...

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas w knajpie pełno czerwonego absyntu. Ale przyznam, że go nie próbowałem ;) A jeśli chodzi o picie to ja jestem zwolennikiem metody "czeskiej", którą opisał Donnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam nie wiem.. Jednak mam zamiar poeksperymentować trochę w ten weekend. Chodzi mi o to żeby nie zmarnować całej butelki, gdyż czerwony i niebieski Absinth jest bardzo ciężko dostać w przeciwieństwie do zielonego, który to można wszędzie dostać...

 

Pozdr.

Skoro nie wiesz, to odkręć i spróbuj troszkę, dobierając potem dodatki 'pod smak'. Zmarnować całej butelki?? No nie przesadzaj - drinka robisz z małej ilości składników i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absynt pije się z piwem i wódką. Wierz mi, daje niezły odpał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..a ja miałam okazje napić sie absyntu zielonego,

dobry, ale strasznie pali w gardło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakieś mod-bydle mi zamknelo temat wiec sie tu dopisuje i odswiezam...

 

Gdzie mozna to kupic w PL, w google jest sklep ale to niemiecki, czyzby to w PL bylo srednio legalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro swego czasu mozna było dostać składniki :)

 

jak myslisz 3xpro: +10% czy odrazu ban? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na allegro swego czasu mozna było dostać składniki :)

 

jak myslisz 3xpro: +10% czy odrazu ban? :E

 

 

daje 20% :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naukowe sposoby z wiki:

 

Rytuał ognia

 

Nad szklanką lub kieliszkiem trzymamy łyżeczkę, na której kładziemy kostkę bądź wsypujemy odpowiednią ilość cukru. Powoli wlewamy przez łyżeczkę 50 ml (lub według swojego uznania) absyntu. Podpalamy cukier nasiąknięty trunkiem i czekamy aż cukier się stopi. Kiedy płomień zacznie gasnąć wlewamy wodę (najlepiej mineralną, niegazowaną, ilość: 50 ml lub według upodobań). Mieszamy. Wypijamy jak najszybciej. Ogólnie rzecz biorąc ten sposób nie ma nic wspólnego z klasycznym piciem absyntu. Podkreślić należy, że podpalenie trunku nijak nie wpływa na zmianę jego smaku. Jest jedynie efektowne. Może być niebezpieczne. Zdarzały się poparzenia jamy ustnej przez niewprawnych degustatorów, ponadto można przy okazji zniszczyć, niejednokrotnie drogie, akcesoria, jak łyżeczki czy kieliszki. Podpalanie absyntu przed konsumpcją przez laików jest również czasami - błędnie - zwane "czeskim sposobem degustacji". Rytułał ognia jest wymysłem końca XX wieku raczej na potrzeby hollywodzkich produkcji filmowych z USA niż na potrzeby prawdziwych degustatorów trunku.

 

Rytuał wody

 

Wlewamy do szklanki lub kieliszka odpowiednią ilość absyntu (20 - 30ml). Na ażurową (z dziurkami) łyżeczkę kładziemy kostkę cukru, polewamy cukier, aby nasiąkł, czekamy, aż syrop zacznie ściekać do kieliszka, stopniowo przesączamy resztę wody. Woda powinna być lodowata albo bardzo zimna, stosunek absyntu do wody: 1:3, ewentualnie 1:5 czy 1:7. Jeśli na łyżeczce zostało już mało lub wcale cukru,mieszamy nią absynt. pijemy bardzo powoli, delektując się każdym łykiem. W przypadku absyntów francuskich najpierw wyczuwamy anyż, hyzop, koper i na samym końcu nutę piołunu, jeśli chodzi o absynt szwajcarski, dominujące nuty to koper i piołun, z delikatną nutą mięty. Absenta zaś to perfekcyjne połączenie anyżu i piołunu z lekkim, ale wyczuwalnym cytrusowym odcieniem. Sposób ten często - błędnie - zwany jest "sposobem francuskim". Powyższy sposób jest najbardziej klasycznym sposobem picia absyntu.

 

Drinki

 

Absynt często stosowany jest również w drinkach z innymi alkoholami. W Polsce ten sposób nie jest zbyt rozpowszechniony. Znają go jednak i cenią znawcy absyntu. Z uwagi na swój mocno gorzki smak, mieszamy absynt z różnego rodzaju likierami. Proporcje powinny być tak dobrane, aby "obcy alkohol" nie zabił smaku absyntu, a jedynie go posłodził. Dla koneserów - absynt ze słodkim szampanem lub winem musującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podgrzany (podpalony) absynt zalac zimnym redsem cytrusowym :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na słowacji łatwo jest dostać ten trunek? i po ile w przeliczeniu na złotówki on kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory że odkopuje temat, mam takie pytanie jak ten absynt smakuje?

Znajomy przywiózł sobie z zagranicy i dla mnie podarował 0,7l, ale tego nie da się pić. Wczoraj wypiłem około 170g i nie dałem rady więcej, wali chyba piołunem na kilometr, walnięcie 0,5l wódki z gwinta na raz w porównaniu do wypicia 50g tego trunku to pikuś :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam czerwonego 0.5l 70% Devil. Pierwsze wrażenie po łyczku z kielona to masakra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...