Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

raqus

Router Penagram Cerberus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Tak jak w opisie. Zakupiłem router Pentagram Cerberus Lite. Podłaczyłem, mam Neo+, skonfigurowałem, przekierowałem porty według strony Port Forwarding. Podpiąłem 2 kompy do sieci, wszystko śmiga, nawet emule, bit tornado, itp..

Niby wszystko OK, ale własnie, po dniu lub 1.5 dnia, zaczynają sie problemy. Duże problemy. Net zaczyna się "dławic", strony się nie otwierają, o programach p2p szkoda gadac. Musze recznie zrestartowac router.. i wtedy wszystko wraca do normy.

Czy to ma zwiazek z resetowniem neo przez tepse?

 

Moje pytanie: Czy to jest przypadłosc routera Cerberus, i niestety jestem skazany na codzienne jego wylaczanie i wlaczanie? miala byc wygoda!!

Czy poprostu mam zle skonfigurowany.

Prosze o POMOC.

Moze ktos z was mial podobne klopoty i wie jak je rozwiazac.

 

Z gory dziekuje

Grzesiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi, poprostu przeciazenie siecia p2p powoduje te zatoki. Te starsze pentagramy tak maja. Jak widac przydalby ci sie podzial lacza, czyli Qos, ale ten router niestety ci na to nie pozwoli. Moja rada jest taka, aby rozejrzec sie za nowym routerem z dobrej, renomowanej firmy, wtedy nie bedzie takich fiksów.

Moje pytanie: Czy to jest przypadłosc routera Cerberus, i niestety jestem skazany na codzienne jego wylaczanie i wlaczanie? miala byc wygoda!!

Czy poprostu mam zle skonfigurowany.

Prosze o POMOC.

Moze ktos z was mial podobne klopoty i wie jak je rozwiazac.

Nesotrada bez wgledu na to jaki masz modem bedzie sie rozlaczac rowno po 24h od zalaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem o co chodzi, poprostu przeciazenie siecia p2p powoduje te zatoki. Te starsze pentagramy tak maja. Jak widac przydalby ci sie podzial lacza, czyli Qos, ale ten router niestety ci na to nie pozwoli. Moja rada jest taka, aby rozejrzec sie za nowym routerem z dobrej, renomowanej firmy, wtedy nie bedzie takich fiksów.

 

Nesotrada bez wgledu na to jaki masz modem bedzie sie rozlaczac rowno po 24h od zalaczenia.

 

 

Moja rada jest taka, aby rozejrzec sie za nowym routerem z dobrej, renomowanej firmy, wtedy nie bedzie takich fiksów.

 

Dzieki za pomoc!

Mam pytanie w takim razie jaki router kupic?

D-LINKA, LINKSYSA, czy moze USROBOTICS tak do 350zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linksys jak najbardziej.

Nie kupuj za to D-Linka, bo takich problemów sie nie pozbędziesz, a będzie jeszcze gorzej.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Linksys jak najbardziej.

Nie kupuj za to D-Linka, bo takich problemów sie nie pozbędziesz, a będzie jeszcze gorzej.

Pozdrawiam.

Zgadzam sie

Mam pytanie w takim razie jaki router kupic?

D-LINKA, LINKSYSA, czy moze USROBOTICS tak do 350zł?

to + to

albo za 450zl to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od roku Cerberusa, tylko wersję normalną bez lite i chodzi bez żadnej zawieszki, są już teraz oczywiście lepsze, ale ten i tak jest bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ten topic jest już lekko stary lecz istnieje złoty środek na ten problem. Panowie z Cerberus'a się nie postarali i zaaplikowali baaardzo badziewny firmware do Lite'a. Wystarczy go zmienić na firmware z routera zupełnie innej firmy (SAFECOM) lecz opartym na tym samym sofcie. Najlepsze jest to, że to rozwiązanie prócz cerberusa dotyczy również routerów innych firm lecz OCZYWIŚCIE opartych na tym samym oprogramowaniu tzn. musi spełniać odpowiednie kryteria:

 

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.28

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.34

Customer Software Version: ARTCX-PMV.061005.00FA

 

Osobiście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem routera marki Request model ART514CX. Dlaczego od niedawna? Bo zmieniłem firmware na taki: http://safecom.cn/code/product/adsl/samr-4...W/SA-SW-FMW.zip

KONiEC ZE ZWiECHAMi! Router pracuje 1m-c w 100% sprawnie bez dławienia i koniecznego w tej sytuacji reseta :D Jeśli spełnia któryś z was podane warunki i przy znacznym obciążeniu łącza łapie zwiechy to to jest właśnie TO. Nic dodać nic ująć -100% satysfakcji.

Sciągnąć alternatywny firmware, rozpakować i ewentualnie wyedytować plik cmd.txt jeśli jest taka potrzeba, a na bank będzie (ip, login i hasło do routerka na takie które mamy ustawione ponieważ oryginalnie jest ustawione na defaultowe firmy safecom) potem flash, konfiguracja i mamy nowy router bez konieczności zamiany na lepszy model.

W tym momencie wersja mojego firmware w routerze Request ART514CX to:

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.21

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.21

Customer Software Version: safecom.cn 04-21-05

 

/Wiadomo że operacje flashowania przeprowadzacie na własne ryzyko -sprawa zupełnie normalna/ mnie to ryzyko opłaciło się.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że ten topic jest już lekko stary lecz istnieje złoty środek na ten problem. Panowie z Cerberus'a się nie postarali i zaaplikowali baaardzo badziewny firmware do Lite'a. Wystarczy go zmienić na firmware z routera zupełnie innej firmy (SAFECOM) lecz opartym na tym samym sofcie. Najlepsze jest to, że to rozwiązanie prócz cerberusa dotyczy również routerów innych firm lecz OCZYWIŚCIE opartych na tym samym oprogramowaniu tzn. musi spełniać odpowiednie kryteria:

 

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.28

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.34

Customer Software Version: ARTCX-PMV.061005.00FA

 

Osobiście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem routera marki Request model ART514CX. Dlaczego od niedawna? Bo zmieniłem firmware na taki: http://safecom.cn/code/product/adsl/samr-4...W/SA-SW-FMW.zip

KONiEC ZE ZWiECHAMi! Router pracuje 1m-c w 100% sprawnie bez dławienia i koniecznego w tej sytuacji reseta :D Jeśli spełnia któryś z was podane warunki i przy znacznym obciążeniu łącza łapie zwiechy to to jest właśnie TO. Nic dodać nic ująć -100% satysfakcji.

Sciągnąć alternatywny firmware, rozpakować i ewentualnie wyedytować plik cmd.txt jeśli jest taka potrzeba, a na bank będzie (ip, login i hasło do routerka na takie które mamy ustawione ponieważ oryginalnie jest ustawione na defaultowe firmy safecom) potem flash, konfiguracja i mamy nowy router bez konieczności zamiany na lepszy model.

W tym momencie wersja mojego firmware w routerze Request ART514CX to:

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.21

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.21

Customer Software Version: safecom.cn 04-21-05

 

/Wiadomo że operacje flashowania przeprowadzacie na własne ryzyko -sprawa zupełnie normalna/ mnie to ryzyko opłaciło się.

 

Pozdrawiam.

Ja od pól roku jadę na Cerberusie Lite, dwa kompy podłączone pod neostradę wszystko smiga bez najmniejszego problemu na firmowym sofcie. Trzeba pamiętać, ze flash to zawsze ryzyko wiec jak chdzi poprawnie to lepiej nie zmieniać. Jeżeli są duże problemy to i tak niewiele jest do stracenia. Z tego co pamiętam to ten Request i Cerberus Lite wyglądają identycznie tak jakby ten sam produkt wyszedł pod różnymi markami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja od pól roku jadę na Cerberusie Lite, dwa kompy podłączone pod neostradę wszystko smiga bez najmniejszego problemu na firmowym sofcie. Trzeba pamiętać, ze flash to zawsze ryzyko wiec jak chdzi poprawnie to lepiej nie zmieniać. Jeżeli są duże problemy to i tak niewiele jest do stracenia. Z tego co pamiętam to ten Request i Cerberus Lite wyglądają identycznie tak jakby ten sam produkt wyszedł pod różnymi markami.

 

Co do flashowania i założenia, że jak wszystko działa to nie warto tego robić się zgadzam bez dwóch zdań. :)

 

W moim routerku podczas surfowania, gadu-gadowania, ircowania, ściągania plików z www również nie było problemów, a net dziele również na 2 kompy -2gi komp głównie do skype i www.

Problem pojawiał się podczas korzystania z programów p2p (azureus, emule, soulseek) Gdy ustawiło się zbyt wiele downloadów to po jakimś czasie po prostu się dławił i w efekcie na dwóch kompach nie było netu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.28

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.34

Customer Software Version: ARTCX-PMV.061005.00FA

 

mam cos takiego ma ktos nowsza wersje teog bo moj tez sie strasznie dlawi...

jak sobie "normalnie" ;) zasyssam pliki prez bitcometa to "falami" dziala net, mam neo 1024 wiec powinno smigac wszystko ale niestety roznie to bywa!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do flashowania i założenia, że jak wszystko działa to nie warto tego robić się zgadzam bez dwóch zdań. :)

 

W moim routerku podczas surfowania, gadu-gadowania, ircowania, ściągania plików z www również nie było problemów, a net dziele również na 2 kompy -2gi komp głównie do skype i www.

Problem pojawiał się podczas korzystania z programów p2p (azureus, emule, soulseek) Gdy ustawiło się zbyt wiele downloadów to po jakimś czasie po prostu się dławił i w efekcie na dwóch kompach nie było netu.

 

Pozdrawiam.

ale dalo sie to jakos obejsc?

pisalem do ciebie na pw.

Ja tez mam Requesta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, zmieniłem firmware w Pentagram Cerberus Lite z:

BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.28

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.34

Customer Software Version: ARTCX-PMV.061005.00FA

na:
BootCode Version: BC_CX82xxx_4.1.0.21

Firmware Version: CX82xxx_4.1.0.21

Customer Software Version: safecom.cn 04-21-05

i od tego momentu systemowy firewall XP pyta mnie o to czy zezwolić na dostęp do internetu programom które do tej pory nie wymagały dostępu... czy to jest normalne czy w nowej wersji nie działa wbudowany firewall? (jest włączony!)

 

czy jest ew. możliwość przywrócenia firmware oryginalnego cerberusa lite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...