Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

To, że u was jest różnica miedzy DSUB i DVI wynika tylko z kiepskiej karty graficznej (lub ostatecznie coś cięte przy monitorze), a nie dlatego, że monitor w rozdzielczosci 1280x1024 przy DVI zaraz jest 15 razy lepszy. Może jestem ślepy, ale no naprawde nie widziałem jakiejś większej różnicy...

 

przy takiej rozdzielczości różnicy może nie być, ale im wyższa rozdzielczość, tym różnice moga stawać się bardziej widoczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy takiej rozdzielczości różnicy może nie być, ale im wyższa rozdzielczość, tym różnice moga stawać się bardziej widoczne

No i otóż to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Good job. Ja moze tylko od siebie dodam, ze pisanie przy matrycach mva o dobrych katach widzenia jest troche mylace - te katy wcale dobre nei sa - moze faktycznie w zakresie 170 stopni cos widac na ekranie, ale blakniecie kolorow zaczyna sie juz duzo szybciej (chyba nawet szybciej niz na TNach srebrzenie).

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Good job. Ja moze tylko od siebie dodam, ze pisanie przy matrycach mva o dobrych katach widzenia jest troche mylace - te katy wcale dobre nei sa - moze faktycznie w zakresie 170 stopni cos widac na ekranie, ale blakniecie kolorow zaczyna sie juz duzo szybciej (chyba nawet szybciej niz na TNach srebrzenie).

P.

Wszystko tak jak mogłem, to opisałem. (post 2)

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko tak jak mogłem, to opisałem. (post 2)

Wiem - chodzilo mi raczej o komenty w plusach i minusach niz o twoja czesc o matrycach ;).

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam swoje wczesniejsze pytanie brać Philipsa na S-IPS z wiekszym czasem reakcji 16ms czy na MVA -AUO 8ms czas rekacji? Do 15:30 musze podjąc decyzje, bo w tym momencie biore monitorek (zamawiam) a jutro odbieram:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Powtarzam swoje wczesniejsze pytanie brać Philipsa na S-IPS z wiekszym czasem reakcji 16ms czy na MVA -AUO 8ms czas rekacji? Do 15:30 musze podjąc decyzje, bo w tym momencie biore monitorek (zamawiam) a jutro odbieram:-)

Stary typ S-IPS (min. słaba czerń, blade kolory) vs MVA AUO + FFD - ja bym wybrał to drugą.

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam swoje wczesniejsze pytanie brać Philipsa na S-IPS z wiekszym czasem reakcji 16ms czy na MVA -AUO 8ms czas rekacji? Do 15:30 musze podjąc decyzje, bo w tym momencie biore monitorek (zamawiam) a jutro odbieram:-)

Ta starsza wersja na S-IPS smuży i to bardzo wyraźnie. Nowsza na MVA , nie smuży prawie wcale, ma lepszy kontrast, ale ma słabsze kąty widzenia.

 

Lepiej wziąśc nowszą, na wprost patrząc ( a tak patrzymy prawie zawsze, kąty widzenia są takie same, za to w mowszej wersji nie ma smużenia ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ta starsza wersja na S-IPS smuży i to bardzo wyraźnie. Nowsza na MVA , nie smuży prawie wcale, ma lepszy kontrast, ale ma słabsze kąty widzenia.

Powiedzmy tak... prawie wcale przy wszystkich przejściach nie smuży TN + FFD. A MVA + FFD smuży lekko.

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem trochę czasu, więc zrobiłem małe info o matrycach.... ;) post 5

 

Edit: @Shark19 - na razie nic

EDIT 2 - Dodałem małe info o Best TN III (3 post)

 

EDIT 3 - wniesione drobne poprawki.

EDIT 4 - info o CR

 

dobra robota :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! Kosiarz naprawdę jestem pełen podziwu :D

 

Szkoda ze temat moze odlecieć tak jak FAQ LCD :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
OMG! Kosiarz naprawdę jestem pełen podziwu :D

 

 

Dzięki za wsparcie ;) - jak go jeszcze trochę dopracuję, to może wytnę tego posta i założę topik, ale sam nie wiem - bo faktycznnie tematy bardzo szybko spadają, więc zostanę z "Shark'kiem 19" - bo w "kupie" siła. :Up_to_s:

Szkoda ze temat moze odlecieć tak jak FAQ LCD

No cóż... takie życie.

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Shark19

W opisie ViewSonic'a VX2025wm jest blad. Monitor ma glosniki.

Zdjecie na potwierdzenie. :P

000150799.jpg

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I to jest wlasnie porzadny panel lcd, gdyby tak jeszcze kosztowal 2k zl a nie $ ;). A najbardziej mi sie to podoba: wall :].

P.

Edytowane przez tomek_el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dorwać jakiegos MOD'a i przykleic, a jak nie będzie trzeba tu ciągle pisać, ja mam jutro odbiór swojego cuda (czyt. Philipsa 200W6CS) ale swoja recke wrzuce dopiero w next week a wszystko przez prace :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I kopia tutaj ;)

 

Nowa panorama 19" Belinea 1925 S1W :

 

850:1

160/160 przy CR 10:1

1440x900

5ms

Analog

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I kopia tutaj ;)

 

Nowa panorama 19" Belinea 1925 S1W :

 

850:1

160/160 przy CR 10:1

1440x900

5ms

Analog

original.jpg

Takie cus to powinno ponizej 1k zl kosztowac - tak przycietego modelu juz dawno nie widzialem ;).

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow świetny temat. gratki dla osob ktore wstawialy tu wartosciowe posty!

 

zawsze chcialem miec LCD panoramiczny ale odstraszalo mnie to "zamieszanie" z przekatna monitora... no i cena.

 

czy pojawily sie juz jakies fajne panoramy 21' lub 22' ewentualnie 24'

na ktorych mozna sobie przyjemnie pograc (bez smug)? w cenie tak gdzies do 3000zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow świetny temat. gratki dla osob ktore wstawialy tu wartosciowe posty!

 

zawsze chcialem miec LCD panoramiczny ale odstraszalo mnie to "zamieszanie" z przekatna monitora... no i cena.

 

czy pojawily sie juz jakies fajne panoramy 21' lub 22' ewentualnie 24'

na ktorych mozna sobie przyjemnie pograc (bez smug)? w cenie tak gdzies do 3000zl?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27383 - ten sie fajnie prezentuje, pozatym w tej cenie mozna juz wyrwac Della 24" (kolo 1000$) ale tu juz sie trzeba pobawic w sprowadzanie bo u nas sa ciezko dostepne.

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogly ktos jeszcze zebrac najciekawsze link do vortali zajmujacyhc sie testowaniem monitorow w PL i na swiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny topic, ale czemu tak mało opisów 19" głównie same 20:( Praktycznie brak choćby jednej dobrej 19 która by posiadała DVI i bdb jakość obrazu, jak juz ma DVI to ma równiez same wady;) Może ktoś postarałby się rozszezyć wybór opisów 19 panoramicznych?

Edytowane przez borneo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...