Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, lycone napisał:

Testowalem już 55" OLED jako monitor i był za duży (posiadałem 55" B7 dawno temu). Miałem też 34" 21:9, ale mnie denerwował ze względu na słabą jakość. Ostatecznie wróciłem do marki Eizo i 24". Jednak dla OLED 48" i 4k jestem w stanie spróbować ponownie. Zostaje też kwestia karty graficznej. Musiałbym kupić coś taniego co pociągnie taką rozdzielczość. Zmieniam kompa na mini pc od Zotac, gdzie siedział RTX 3060, ale go sprzedałem. Nie gram w gry na PC. Chyba będzie trzeba zamówić tego 48" i samemu testować. 

Jak jest możliwość to najlepiej sprawdzić. Obecnie mi padła iiyama GB3466WQSU. Pojawił się czarny pionowy pas. Dziwne bo monitor stoi w oddzielnym pomieszczeniu. Tylko moje biurko tam jest, komputer i krzesło :). Można powiedzieć że "gabinet" :). Wyłączyłem 2 dni temu, było ok. Podkreślam że nikt nie ma dostępu do PC, odłączany od zasilania zawsze po robocie, i po 48h włączam i bach czarne pasy. No nic, zgłosiłem gwarancję, ale przypuszczam że coś wymyślą że to moja wina.

I tak potrzebuję drugiego monitora, ten, naprawiony czy nie będzie jako dodatkowy. 

Tak myślę co tu Ultrawide kupić? Może Samsung Odyssey G9? Chodzi za mną już od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.07.2021 o 16:41, mushabelly napisał:

Jak jest możliwość to najlepiej sprawdzić. Obecnie mi padła iiyama GB3466WQSU. Pojawił się czarny pionowy pas. Dziwne bo monitor stoi w oddzielnym pomieszczeniu. Tylko moje biurko tam jest, komputer i krzesło :). Można powiedzieć że "gabinet" :). Wyłączyłem 2 dni temu, było ok. Podkreślam że nikt nie ma dostępu do PC, odłączany od zasilania zawsze po robocie, i po 48h włączam i bach czarne pasy. No nic, zgłosiłem gwarancję, ale przypuszczam że coś wymyślą że to moja wina.

I tak potrzebuję drugiego monitora, ten, naprawiony czy nie będzie jako dodatkowy. 

Tak myślę co tu Ultrawide kupić? Może Samsung Odyssey G9? Chodzi za mną już od dawna.

Co będziesz na nim robił? Miałem, w grach fps z bliska na takim calarzu pomimo dużego zakrzywienia ciężko ogarnąć boki wzrokiem, wolałem zmienić rozdziałkę na mniejszą, w wyścigach bosko. Kup, zobaczysz jak Ci podejdzie, wrażenia niesamowite :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, mati17 napisał:

Co będziesz na nim robił? Miałem, w grach fps z bliska na takim calarzu pomimo dużego zakrzywienia ciężko ogarnąć boki wzrokiem, wolałem zmienić rozdziałkę na mniejszą, w wyścigach bosko. Kup, zobaczysz jak Ci podejdzie, wrażenia niesamowite :D

1. Przeglądanie wykresów ( zakrzywienie nie przeszkadza ). Im szerszy ekran tym lepiej.

2. Gry FPS w stylu COD. Tutaj możliwe że będzie problem z ogarnięciem wszystkiego wzrokiem. Ale e-sportowcem nie jestem, nie zarabiam na tym więc nie muszę nie wiadomo jakich wyników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy używa jak lubi. Ja miałem 48 OLED jako monitor i mi zmalał dla tego mam teraz 55 :D Nie bój się 48. Ja na tym 55 gram w Warzone na myszce bo jest odpowiednio daleko :) Oczywiście prosem nie jestem. Przyznam że czasem jest trochę szeroko ale jak miałem 48 to był do CODA świetny (a stał bliżej głowy niż teraz 55 - bo na stopce)
TV powieszony na ścianie i maksymalnie przez to do niej przyklejony (przez to matryca jest na samym jego skraju) i do tego biurko o głębokości 80cm. TV podzieliłem na 4 ekrany aplikacją i korzystam jak bym miał kilka monitorów. Brak skalowania - PPI przy 4k jest do tego idealne. Jak się przyzwyczaiłem do tego to nie mam zamiaru już wracać do korzystania ze zwykłych monitorów ;)

Nie muszę chyba mówić że granie czy oglądanie to w tym przypadku miód dla oka :)

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, acus231 napisał:

Każdy używa jak lubi. Ja miałem 48 OLED jako monitor i mi zmalał dla tego mam teraz 55 :D Nie bój się 48. Ja na tym 55 gram w Warzone na myszce bo jest odpowiednio daleko :) (oczywiście prosem nie jestem). Czasem trochę szeroko ale jak miałem 48 to był do CODA świetny (a stał bliżej głowy niż teraz 55 - bo na stopce)
Powieszony na ścianie i maksymalnie przez to do niej przyklejony i do tego biurko o głębokości 80cm (przez to matryca jest na samym jego skraju). TV podzieliłem na 4 ekrany aplikacją i korzystam jak bym miał kilka monitorów. Brak skalowania - PPI przy 4k jest do tego idealne. Jak się przyzwyczaiłem do tego to nie mam zamiaru już wracać do korzystania ze zwykłych monitorów ;)

Nie muszę chyba mówić że granie czy oglądanie to w tym przypadku miód dla oka :)

Na razie sprawdzę jak się sprawuje banan w roli monitora :). Później się czaję na jakiś TV 8K w roli monitora.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, mushabelly napisał:

Na razie sprawdzę jak się sprawuje banan w roli monitora :). Później się czaję na jakiś TV 8K w roli monitora.

Wariat :D A masz RTX3xxx albo nowego radeona?

Edytowane przez acus231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, acus231 napisał:

Wariat :D A masz RTX3xxx albo nowego radeona?

Zwykłe 3060Ti bo tylko to było dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mushabelly napisał:

1. Przeglądanie wykresów ( zakrzywienie nie przeszkadza ). Im szerszy ekran tym lepiej.

2. Gry FPS w stylu COD. Tutaj możliwe że będzie problem z ogarnięciem wszystkiego wzrokiem. Ale e-sportowcem nie jestem, nie zarabiam na tym więc nie muszę nie wiadomo jakich wyników.

1. Będzie Pan zadowolony :)

2. Ja zmieniałem rozdziałkę na mniejszą po bokach.

Przy 3060ti warto wziąć pod uwagę poprzedni model z rozdziałką 3840x1080, niski jest w pionie więc pikselozy nie będzie :)

Edytowane przez mati17
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kupiłem tego G9. Monitor niby fajny ale firma g.ó.w.n.o :P. Joystick do sterowania monitorem nie działa. Jak włączę i wyłączę z sieci to czasem łapie i kierunek up działa i można wybrać źródło. Mieszane odczucia. Jeden z droższych, jak nie najdroższy monitor Samsunga, a kontroli jakości chyba nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2021 o 22:50, mushabelly napisał:

 Kupiłem tego G9. Monitor niby fajny ale firma g.ó.w.n.o :P. Joystick do sterowania monitorem nie działa. Jak włączę i wyłączę z sieci to czasem łapie i kierunek up działa i można wybrać źródło. Mieszane odczucia. Jeden z droższych, jak nie najdroższy monitor Samsunga, a kontroli jakości chyba nie ma.

:o chińczyk miał gorszy dzień, oddawaj to ? Jak rozmiar i proporcje, siadło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mati17 napisał:

:o chińczyk miał gorszy dzień, oddawaj to ? Jak rozmiar i proporcje, siadło?

Rozmiar i proporcje ok. Chociaż po 34 calach z 3440x1440 aż takiego wow nie ma. Ot trochę więcej się po bokach zmieści :). Teraz czaję się na jakiegoś Samsunga 8K. W razie czego też można ultrapanoramę na nim zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49szeeroki :D ktoś coś poleci? Do pracy biurowej pewnie chciałbym IPS matowy ale z tego co widziałem to jest LG który ciężko dostać i Dell za 5500 ktoś coś poleci? Czy już nic nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 34GN850-B  czy w tej cenie lub do 5k znajdę  coś lepszego? na podmianę za Asus pg27Q ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrapienie ze znalezieniem jakiegoś fajnego ultrawide. Chciałoby się mieć szybką matrycę bez smużenia i fajne czernie/kontrast. Czy najnowsze rewizje Odyssey G9 (nie wersja neo) pozbawione są już wad wieku dziecięcego? Różnych rzeczy się naczytałem w tematach sprzed roku - problemy z g-sync, wycieki światła przez ramkę, dziwne zapachy od rozgrzanej elektroniki, ogólne problemy z jakością, co za tym idzie spora loteria. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechał ten lg o którego pytałem, smiesznie to wygląda w porównaniu z 16:9 kolorki ładne, do tego standardowe wady ips

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit : temat poruszony gdzie indziej 

Edytowane przez Gadzet84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z dwóch monitorów 27" 1440p + 4k? Od dwóch tygodni używam 27" 4k (skalowanie 150%), planowałem dokupić drugi taki sam, ale uznałem, że lepiej 1440p@144hz, do jakiegoś fpsa czy coś. Jak postawiłem obok siebie to 1440p wydaje się straszną pikselozą (patrząc na tekst).

W przeszłości używałem fullhd na 21,5" i wydawało mi się, że jest perfect (takie samo ppi +/- takie jak 1440p na 27"). Teraz nie wiem czy przyzwyczaiłem się już do wysokiego ppi i już nie ma odwrotu czy może coś źle robię/coś jest nie tak z nowym monitorem...

Monitory to LG 27UP600 + LG 27GN800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2021 o 01:46, xanowron napisał:

Teraz nie wiem czy przyzwyczaiłem się już do wysokiego ppi i już nie ma odwrotu czy może coś źle robię/coś jest nie tak z nowym monitorem...

Kwestia przyzwyczajenia. Można się odzwyczaić, ale będzie ciężko kiedy dwa monitory stoją obok siebie :)

Edytowane przez someI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, GS01 napisał:

https://www.displayninja.com/new-monitors/

widzę, że w tym roku będzie wysyp monitorów na mini-LED. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bym zaczekał. Może pokażą coś porządnego.

Ceny pewnie też będą zajefajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co łudzić, nie ma IPSów z dobrą i równą czernią. Oczywiście tych do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest temat o ultrawide ;) zobacz na pierwsza strone tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam konkretne pytanie. Bardzo proszę o poradę który monitor wybrać z dwóch konkretnych modeli. Chodzi mi ogólnie o granie na komputerze. Karta graficzna msi gtx 1070ti , monitory to xiaomi mi curved BHR4269GL czy iiyama G-Master GB3466WQSU-B1 Red Eagle 34"    

Bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli powieliłem temat to z góry przepraszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...