Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Czarny_PLone napisał:

ale tylko rok gwarancji :(

 

 

 

Ten niestety tak bo faktury nie ma do niego ale za 4900 kupiłem uzywke z zwrotu, rev october 2022, kupiony w styczniu tego roku, na allegro również rok gwarancji ale dostałem również fakturę z sklepu w którym był pierwotnie kupiony i po service tag jest normalnie 3 lata. Jednak raczej będę zwracał bo ten wentylator od gsync jest głośniejszy od mojego PC xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lifusiek napisał:

Ten niestety tak bo faktury nie ma do niego ale za 4900 kupiłem uzywke z zwrotu, rev october 2022, kupiony w styczniu tego roku, na allegro również rok gwarancji ale dostałem również fakturę z sklepu w którym był pierwotnie kupiony i po service tag jest normalnie 3 lata. Jednak raczej będę zwracał bo ten wentylator od gsync jest głośniejszy od mojego PC xD

ale jaja to może przez ten wentyl był zwrot a raczej na pewno , u mnie cały czas bardzo cichutko chodzi od nowości tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem g8 oleda , (wiem ze się wypala , więc dokupiłem sobie ubezpieczenie od wszystkiego)

Wcześniej zaniedbywałem temat wyświetlaczy,  co prawda nie kupowałem ostatniego szrotu , ale też za dużo na monitory nie wydawałem,  więc przejście na tego oleda to dla mnie szok jakościowy,  tu już nawet nie chodzi o czerń czy kolory , ale ten brak smużenia jest niesamowity , z czcionkami nie widzę żadnego problemu , hdr wszystko ładnie i teraz pojawią się  "ale" , bo wielokrotnie słyszałem że takie monitory to też trzeba w menu poprzestawiać opcje aby to działało idealnie , czy znacie jakieś poradniki skierowane do graczy posiadajacych tego typu matrycę w monitorach , to co tam z YT ten chłopak z moreletv zmieniał przy okazji recenzji tego modelu też pozmienialem , czy jakieś inne opcje trzeba pozmieniać w monitorze , windzie , sterownikach nv ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w monitorach z matrycą IPS zawsze występuje Clouding/backlight bleeding?

Często siedzę wieczorem/w nocy przy monitorze i problemy z Clouding/backlight bleeding są dla mnie nie do zaakceptowania.

Teraz korzystam z monitora na matrycy VA ale przymierzam się do czegoś na IPS; stąd moje pytanie. 

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cgf4qokcyowa1.png?width=680&format=png&auto=webp&v=enabled&s=7038143b186c220186a503300ef04b38ac288370

https://www.youtube.com/watch?v=T-TnCFpd6do&feature=youtu.be

Leaks show that a 2nd gen 34 inch G8 OLED and 49 inch G9 OLED panel might come out in 2-3 months with improved durability, better brightness and more.

Looks like the G8 Oled v2 will be all black and probably 240 Hz just like the G9.

Z reddita

Edytowane przez Lifusiek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2023 o 16:49, Lifusiek napisał:

cgf4qokcyowa1.png?width=680&format=png&auto=webp&v=enabled&s=7038143b186c220186a503300ef04b38ac288370

https://www.youtube.com/watch?v=T-TnCFpd6do&feature=youtu.be

Leaks show that a 2nd gen 34 inch G8 OLED and 49 inch G9 OLED panel might come out in 2-3 months with improved durability, better brightness and more.

Looks like the G8 Oled v2 will be all black and probably 240 Hz just like the G9.

Z reddita

Widzę godnego następce Alien3423DW ale wybrałbym raczej Aliena w wersji V2 na tej matrycy i najlepiej jeszcze z fizycznym modułem G-sync Ultima, zobaczymy czy powtórzą ten shot z udaną serią :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband trzeba czekać na testy i sprawdzenie jak szybkie jest to VA, jeżeli takie jak w GB3467WQSU-B5, to wtedy można mówić o czymś ciekawym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Samsung już dociera do ludzi. Mniam! Kiedyś do RTX 5090 może być, jak znalazł.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.09.2023 o 11:22, Karister napisał:

Nowy Samsung już dociera do ludzi. Mniam! Kiedyś do RTX 5090 może być, jak znalazł.

 

Chyba musiałbym to na ziemi położyć bo na biurku na pewno nie dałoby się postawić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie obecnie też nie, ale w nowej chacie po prostu trzeba będzie wstawić należyte biurko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do kwoty max 2.5k idzie wyrwać jakieś sensowne 34" UW na IPS? Jakoś nie mam przekonania do VA a na oleda brak budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2023 o 20:10, Borys-Tech napisał:

Panowie czy do kwoty max 2.5k idzie wyrwać jakieś sensowne 34" UW na IPS? Jakoś nie mam przekonania do VA a na oleda brak budżetu.

Nie no ips nie bierz, płaski ekran przy tej przekątnej to nie jest dobre rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Keken napisał:

Alienware jest brata bo on ma lepszego kompa i miał większy budżet. Ja ostatnio obejrzałem kilka nowych filmików na YT i ludzie dość mocno polecają S3422DWG. Mimo że to VA to jakościowo niby całkiem spoko wypada. Tylko monitor ma niby już 2 lata i nie wiem czy nie pojawi się niedługo jakiś nowszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhhh...mam ogromny dylemat.

Na chwile obecna posiadam monitor z sygnatury-philips momentum 436m6vbpab ,czyli duzy ekran 4k  43'.Coz,to duzy ekran,przyzyczailem sie i polubilem,natomiast z kolorami to jest tak sobie,no i tylko 60hz.

Kolega sprzedaje samsunga 49" lc49rg90ssuxen qled(kupil kolejnego 49 tyle ze oled),czyli 32:9,jest to model 120hz-stan idealny,nawet folie nie zerwane.Mialem juz kiedys dwie panoramy 34 oraz 35 cali-byly fajne,ale po przesiadce nie tesknilem za tymi monitorami,obecny philips dawal mi mase frajdy,poprzez swoja wielkosc...natomiast tylko 60hz nieco dusi grafike.

zakladajac ze Philipsa sprzedam za ok 800-900zl,a za samsunga ma dac 2000zl(mysle ze dobra cena biorac pod uwage full box,stan idealny),myslicie ze warto sie przesiadac?zmieniac format?

 

 

Mam masakrycznie duza zagwozdke ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, oizo76 napisał:

Uhhh...mam ogromny dylemat.

Na chwile obecna posiadam monitor z sygnatury-philips momentum 436m6vbpab ,czyli duzy ekran 4k  43'.Coz,to duzy ekran,przyzyczailem sie i polubilem,natomiast z kolorami to jest tak sobie,no i tylko 60hz.

Kolega sprzedaje samsunga 49" lc49rg90ssuxen qled(kupil kolejnego 49 tyle ze oled),czyli 32:9,jest to model 120hz-stan idealny,nawet folie nie zerwane.Mialem juz kiedys dwie panoramy 34 oraz 35 cali-byly fajne,ale po przesiadce nie tesknilem za tymi monitorami,obecny philips dawal mi mase frajdy,poprzez swoja wielkosc...natomiast tylko 60hz nieco dusi grafike.

zakladajac ze Philipsa sprzedam za ok 800-900zl,a za samsunga ma dac 2000zl(mysle ze dobra cena biorac pod uwage full box,stan idealny),myslicie ze warto sie przesiadac?zmieniac format?

 

 

Mam masakrycznie duza zagwozdke ehhh

Ja tylko na swoim przykładzie podam że mam 49 calowego Samsunga 240Hz. Miałem/mam taki monitor ja Ty, tylko się zepsuł. I 42 calowego Oleda LG C2.

I najwygodniej mi przy 42 calowym. Ten szeroki nie jest zły ale poszedł do zastępczego PC.

To tylko takie moje doświadczenie. Musisz sam przemyśleć co wolisz uwzględniając jeszcze w tym wszystkim kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doplata nie jest duza,to akurat nie problem-napisalem o tym aby nakreslic calosc "problemu"

Ciezko mi na tych 32:9,bo w wiekszosci przypadkow,bedzie to de facto uzywane jako 27 cali,YT itd hmmm

 

kolory ,odswierzanie to niewatpliwie plus dla samsunga...natomiast sam format,chlera nie wiem co o tym myslec :/ testuje sobie ten monitor i dziwnie jest-wiem ze to kwestia przyzwyczajenia-ale serio,ciezko mi sie zdecydowac :/

 

Jak baba...ehhh

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oglądasz dużo YT i filmów to tak jak napisałeś, będziesz miał 27" w takich zastosowaniach, czyli trochę lipa.

Miałem 38" 21:9 i przesiadłem się na 42" LG C2 16:9, właśnie dlatego że dużo YT oglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezme ten monitor,tylko musze ramie dokupic,bo za nisko dla mnie jest na podstawce.

ale tak sobie mysle ze to bedzie tymczasowy zakup i w przyszlym roku waszym tropem przeskocze na 42 LG c2...zaintrygowaliscie mnie tym sprzetem,to moze byc fajna opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, oizo76 napisał:

wezme ten monitor,tylko musze ramie dokupic,bo za nisko dla mnie jest na podstawce.

ale tak sobie mysle ze to bedzie tymczasowy zakup i w przyszlym roku waszym tropem przeskocze na 42 LG c2...zaintrygowaliscie mnie tym sprzetem,to moze byc fajna opcja.

Jakie ramie bierzesz? Bo on trochę waży. Ja finalnie z drogim Ergotronem skończyłem. Ale teraz chyba można coś taniej znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem humanscale i ergotrona,ten drugi nie dal rady z poprzednim philipsem-wtedy sprzedalem,wiec pewnie tu tez by nie dal rady....choc widze ze jest jakis ergotron co targa ten monitor.

finalnie wzialem stojak

https://www.amazon.co.uk/HEMUDU-Monitor-Computer-Adjustable-Rotation/dp/B09KLK3S77/?_encoding=UTF8&pd_rd_w=2gqxC&content-id=amzn1.sym.4bfdf84f-d3b9-4e2f-ad4f-0c5fe2920273%3Aamzn1.symc.adba8a53-36db-43df-a081-77d28e1b71e6&pf_rd_p=4bfdf84f-d3b9-4e2f-ad4f-0c5fe2920273&pf_rd_r=72EDH71FCQRD0T0SBXQN&pd_rd_wg=D1y2u&pd_rd_r=009a1d7a-e343-41d3-8bda-e77895a9f82f&ref_=pd_gw_ci_mcx_mr_hp_atf_m

jest duzo,duuzo lepiej niz na fabrycznej stopce,no i przyszlosciowo do Lg tez sie ewentualnie nada ;) 

 

LbhzYe.jpg[/IMG]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...