Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Takie spostrzeżenie. Miałem dwa monitory płaskie 32/1440p i 24/1080.

Wymieniłem 24 na 32 ale zakrzywiony. Jeśli dłużej patrzę na zakrzywiony i potem spojrzę na płaski to wydaje mi się że jest wypukły :)

To złe połączenie mieć dwa monitory na biurku - jeden płaski drugi zakrzywiony. 

Edytowane przez Griszah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze, że teraz VA prawie same zakrzywione..
One różnią się jakoś promieniem krzywizny, prawda? Od jakiej wartości przy 32" można mówić o łagodnym zagięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 15:19, Zas napisał:

Najgorsze, że teraz VA prawie same zakrzywione..
One różnią się jakoś promieniem krzywizny, prawda? Od jakiej wartości przy 32" można mówić o łagodnym zagięciu?

Mam aktualnie Iiyame na VA, minimalne zakrzywienie ale w przypadku 34' robi dużą różnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2020 o 15:19, Zas napisał:

Od jakiej wartości przy 32" można mówić o łagodnym zagięciu?

Zakrzywienie masz opisywane jako xxxxR czyli promień. Im mniejsza wartość tym zakrzywienie większe przy czym 1000R jest odpowiednikiem tego jak ludzi wzrok widzi, tu jest fajnie opisane co i jak https://www.viewsonic.com/library/entertainment/monitor-curvature-explained/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, muszę Was prosić o wsparcie.

Chciałbym kupić monitor gamingowy w proporcjach 21:9 - mam kompa z kartą RTX 3080, więc chciałbym, żeby był w jakiejś formie kompatybilny z G-Sync. 
Mój budżet wynosi ok. 2500 zł. Widziałem testy różnych monitorów 34" i rozdzielczości 3440x1440p - takimi wartościami jestem najbardziej zainteresowany. 

Co moglibyście mi polecić w tej kwocie? Widziałem testy AOC, Iiyamy, Xiaomi i chyba najsłabiej z tego wypada AOC, waham się pomiędzy pozostałymi dwoma producentami, ale może jest jakiś model którego nie zauważyłem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2020 o 15:26, matekmz napisał:

Hej, muszę Was prosić o wsparcie.

Chciałbym kupić monitor gamingowy w proporcjach 21:9 - mam kompa z kartą RTX 3080, więc chciałbym, żeby był w jakiejś formie kompatybilny z G-Sync. 
Mój budżet wynosi ok. 2500 zł. Widziałem testy różnych monitorów 34" i rozdzielczości 3440x1440p - takimi wartościami jestem najbardziej zainteresowany. 

Co moglibyście mi polecić w tej kwocie? Widziałem testy AOC, Iiyamy, Xiaomi i chyba najsłabiej z tego wypada AOC, waham się pomiędzy pozostałymi dwoma producentami, ale może jest jakiś model którego nie zauważyłem? 

Napiszę to samo co w innym temacie:
Miałem AOC CU34G2X Curved ale oddałem i wziąłem iiyama G-Master GB3466WQSU Red Eagle Curved HDR a dlaczego ? Bo w Iiyamie jest większa jasność co naprawdę robi różnicę, mamy joystick do operowania po menu, metalowa podstawa, gwarancja 30 dni 0 badpixeli no i dorwałem go nw BF za 1999 zł ale gdzieś tam się jeszcze przewija od czasu do czasu w tej cenie aha no i funkcja overdrive działa rownież lepiej w tym monitorze, jeszcze out of the box iiyama jest lepiej skalibrowana. 

Z RTXem 3080 to będziesz musiał pampersy ubierać do grania (sam na niego jeszcze czekam a obecnie 3060 Ti :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno w 2021 zaczną produkować na masową skalę monitory OLED.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wompierz napisał:

Podobno w 2021 zaczną produkować na masową skalę monitory OLED.

 

Uff to dobrze że jeszcze udało mi się kupić zwykłego leda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, ketiw555 napisał:

Uff to dobrze że jeszcze udało mi się kupić zwykłego leda ?

Jak ruszy produkcja monitrów oled i nie będzie poważnych wad wieku dziecięcego i wiele firm będzie miało te matryce to wszelakiej maści lcd będą kosztować przez pewien czas ułamek ceny. Nie zdziwi mnie taki np. odyssey g7 za 1000zł lub mniej.

Wszystko zależy od tego czy matryce oled do monitorów będą produktem super premium przez jakiś czas. Czy od razu ruszy z kopyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wompierz napisał:

Jak ruszy produkcja monitrów oled i nie będzie poważnych wad wieku dziecięcego i wiele firm będzie miało te matryce to wszelakiej maści lcd będą kosztować przez pewien czas ułamek ceny. Nie zdziwi mnie taki np. odyssey g7 za 1000zł lub mniej.

Wszystko zależy od tego czy matryce oled do monitorów będą produktem super premium przez jakiś czas. Czy od razu ruszy z kopyta.

Ty chyba wyszedłes z piwnicy że wierzysz w coś takiego. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm zastanawiam się nad takim monitorem albo podobnym. Trochę do grania może też ale głównie do nauki, kodowania i renderingu 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B08C4QQFBX/ref=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8 nie wiem czy to najlepszy model ale albo UW jakiś za 2000 albo dwa lub na razie jeden 27 calowy 16:9 2k albo może jeden 4k 16:9??

Ciężko wybrać :/. Pytanie co będzie miało najwięcej przestrzeni na aplikacje, okienka i inne pierdoły ale także może niezłe kolory

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, madrala napisał:

Hmm zastanawiam się nad takim monitorem albo podobnym. Trochę do grania może też ale głównie do nauki, kodowania i renderingu 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B08C4QQFBX/ref=cm_cr_arp_mb_bdcrb_top?ie=UTF8 nie wiem czy to najlepszy model ale albo UW jakiś za 2000 albo dwa lub na razie jeden 27 calowy 16:9 2k albo może jeden 4k 16:9??

Ciężko wybrać :/. Pytanie co będzie miało najwięcej przestrzeni na aplikacje, okienka i inne pierdoły ale także może niezłe kolory

 

 

Jak też do gier to może lepiej taki https://www.amazon.co.uk/GB3466WQSU-B1-3000-1-VGA-HDMI/dp/B0866FF1RC/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=iiyama+34+ultrawide&qid=1608905675&sprefix=iiyama+&sr=8-3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, mushabelly napisał:

A ten AOC jest ok? https://www.morele.net/monitor-aoc-cu34g2x-5940992/

Od cholery jest tych 34-35 calowych UW i wszystkie podobne patrząc tylko na specs. Fajnie byłoby mieć jeszcze taki tryb że jak jest jakaś bardziej wymagająca gierka to obciąć trochę pikseli ale nie kosztem jakości albo rozciągnięcia co by 3060 ti wyrobiło 

https://www.komputronik.pl/product/706521/lg-34wn700-b.html o a tutaj widzę IPS wprawdzie bez 144hz

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś parę postów wyżej pisał że dla niego Iiyama lepsza w porównaniu do AOC. Sam też mam Iiyamę z 3060Ti i nie narzekam. Chociaż ja wymagający nie jestem. Brałbym najtańszy z 144Hz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, madrala napisał:

co by 3060 ti wyrobiło 

Spokojnie wyrobi, masz zysk 25-30% względem 1080 która też sobie nieźle radzi z tą Iiyamą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, _Unix_ napisał:

Spokojnie wyrobi, masz zysk 25-30% względem 1080 która też sobie nieźle radzi z tą Iiyamą

Nie no 1080 do monitora 34"? Jakieś  medium-low może... 

Jak ktoś chce pograć na 34" to 3060 Ti to jest takie minimum, najlepiej 3080 wtedy się odczuje te 144 Hz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślicie że te 34 va stanieją niedługo? Nie mam ciśnienia teraz na to i prawdę mówiąc sporo kasy poszło na pc więc średnio mi się śpieszy z wydawaniem. Przydałoby się więcej przestrzeni roboczej ale nie jestem pewien czy się śpieszyć z tym czy lepiej trochę poczekać. Mam jakiegoś Samsunga full hd 24 cale teraz. Może lepiej kupić sobie jakiegoś 27 2K za 1200 i ustawić stary monitor jako drugi do na przykład tutoriali na YT. 

Takie coś ma się pojawić niedługo za 1200-1300 IPS https://racuntech.com/product/aoc-q27g2s-27-inch-ips-panel-155hz-1ms-adaptive-sync-qhd-gaming-monitor/

Zastanawiam się czy to nie będzie lepszy zakup 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jakiś dobrej jakości kabel hdmi 2.0b 5 metrowy, do podłączenia kompa pod tv, jakby była obsługa hdr to byłoby git. kwota tak do 130 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ketiw555 napisał:

Nie no 1080 do monitora 34"? Jakieś  medium-low może..

Bez przesady to nie jest 1060 żeby tak nisko schodzić, z nowszych gier to w AC: Valhalla mam miks wysokie/bardzo wysokie, a W3 z HD Reworked na ultra bo i tak sztywno robi 60kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

panowie, posiadam aktualnie u2715h od Della i mam go już 4 lata. Pracuje w QHD, więc jakość obrazu jest przepiękna. Natomiast nie ukrywam, że spadki wydajności przy tej rozdzielczości są dość mocne przy 2060GTX i zamierzam sprzedać tego Della i kupić coś do gier. 

I teraz zasadnicze pytanie. Pchać się w 27'' i plamki rzędu 0.31? czy zostać przy 24'' które ma mniejszą plamkę i większe zagęszczenie pixeli na cal. 

Chodzi mi po prostu o to, aby kupić do 1200PLN monitor FHD do gier, ale nie załamać się jakością obrazu po przesiadce z Della. Jakieś propozycje?

Edytowane przez Sobtainer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie taki setup monitorów :   z lewej 32" Samsung U32J592 (4K) a główny i do grania 27+ ASUS ROG PG278Q (144 Hz). Przez dłuższy czas miałem koncepcję, żeby wymienić tego ASUSa na ACER Predator XB323U GX (32" + Gsync + 270hz) i mieć setup dwóch 32" płaskich. Niestety ten ACER "wychodzi" już pół roku. Nie wiem czy się doczekam. Swoją drogą wycenili go na ok 5000 pln więc też raczej średnio. Zastanawiam się czy nie lepiej nabyć SAMSUNG Odyssey G9 (49" / 32:9). Są tutaj jacyś użytkownicy tego G9? Co myślicie o tym pomyśle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G9 to jak dwa 27" sklejone ze sobą, więc możesz mieć problem, żeby jeszcze wcisnąć obok 32". Nie chodzi tylko o szerokość, ale też krzywiznę tego pierwszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, someI napisał:

G9 to jak dwa 27" sklejone ze sobą, więc możesz mieć problem, żeby jeszcze wcisnąć obok 32". Nie chodzi tylko o szerokość, ale też krzywiznę tego pierwszego. 

Tzn myślałem o G9 właśnie w kontekście wyrzucenia obu starych. Zastanawiam się czy faktycznie ten ultrawide w gamingu się przydaje. Gram w CS:GO, Warzone, Diablo3, sporadycznie jakieś AAA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G9 do relaksacyjnego grania jak najbardziej. Do CS:GO jako prof to nie wiem czy jakiś 360Hz monitor nie lepszy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...