Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

No moze i sa ale tylko z gier fpp w takie zadko grywam :).Ja sie trzymam od 4lat w sumie tylko gier blizarda a jak wiadomo one sa troche starsze i nie chce zeby to wygladalo jak jeden pixel :E. chodzi o Sc & bw , d2 , w3 w3ft , wow ( no wow to tak od 2tyg dopiero ale to na starociu 15 czy 14 calowym ;d ) .Hmm co do filmow prawda glupie pytanie ;).Dobra coz jutro lece go kupic i tak od razu , jak go najlepiej ustawic tzn kontrast , odswiezanie ( narazie bedzie na gf4mmx440 bo dopiero karte kupie jak przyjedzie kasa z anglii ). Nie znam sie w ogole na lcd wiec dlatego sie pytam ;]

Edytowane przez CziLoSs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

a ja mam pytanie do specow od LCD

dlaczego panoramy sa w wiekszosci 16:10 a nie 16:9?

 

 

ktos sie pytal do czego sa panoramy. IMO do filmow i do grania. gralem troszke u kumpla i nawet na 19' panoramie gra sie fajniej niz na 19' 5:4

mi sie bardzo spodobalo. gorzej jest z np przegladaniem netu i pisaniem w wordzie. tutaj trzeba sie przyzwyczajic do dziwnej zniamy rozmiarow.

 

 

EDIT

 

co myslicie o tym http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/940bw.asp

da rade na nim pograc?

 

940bw_m.jpg

Edytowane przez Wulfgar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CziLoSs ja mam tego filipa 20w6C,ustawiłem jasnosc na 5 kontrast na 20

mecze monitor od 2 tygodni.Jestem zadowolony.A gry hmmm to nowe odkrycie, nawet strare gry wygladaja inaczej chce sie grac,Surfowanie latwiejsze nietrzeba przewijac lewo prawo paska.Ale karte graf. to masz cieniutka chyba niepociagnie natywnej rozdzielczosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
gier blizarda a jak wiadomo one sa troche starsze i nie chce zeby to wygladalo jak jeden pixel . chodzi o Sc & bw , d2 , w3 w3ft , wow

W razie czego możesz ustawić wyświetlanie obrazu ze stałym stosunkiem krawędzi - w niższych rozdziałkach możesz grać z czrnymi pasami po bokach.

 

dlaczego panoramy sa w wiekszosci 16:10 a nie 16:9?

Nie udzielę pełnej odpowiedzi, bo jej nie znam... ale co mogę powiedzieć - gry w większości dostosowuje się do formatu 16:10, a filmy 16:9...

EDIT

co myslicie o tym http://www.samsung.com/pl/products/monitor...tor19/940bw.asp

da rade na nim pograc?

Na każdej TN'ce można pograć... Ale kolory, kontast, kąty widzenia pozostawiają wiele do życzenia.

Edytowane przez Kosiarz*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dodałem do pierwszego posta :

- Samsung 940BW ( 19 cali 4 ms TN + dithering )

- Samsung 205BW ( 20,1 cala 2ms TN - 16,7 mln kolorów )

- Acer AL2216Ws ( 22 cale, 5 ms TN + dithering )

- Acer AL2051Ws ( 20,1 cala, 8 ms, MVA 16,7 mln kolorów )

- poprawki parametrów niektórych LCD.

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do specow od LCD

dlaczego panoramy sa w wiekszosci 16:10 a nie 16:9?

Wynikło to z założenia twórców monitorów LCD, że ludzie oglądający materiały w formacie 16:9 chcieliby mieć trochę miejsca u dołu na kontrolki czy napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W pixmani 215TW byl juz za 2225PLN. ;) Ceny maja dobre, ale po przeczytaniu opinii na temat tego sklepu jestem daleki od tego by tam kupowac.

Oto link na potwierdzenie moich slow. :)http://www.opineo.pl/index.php?sklep=25

 

Ja zamowilem ViewSonic'a VX2025wm w henwarze. :P

 

EDIT

Zapomnialem napisac, ze sklep pixmania znajduje sie we Francji i cena zmienia sie nawet kilka razy dziennie (zalezy od kursu euro).

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno lamerskie pytanko. dlaczego LCDw sa drozsze od zwyklych "kwadratowych" modeli? obszar roboczy jest przeciez mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zamowilem ViewSonic'a VX2025wm w henwarze. :P

Jako, że jest to jedyna 20 calowa panorama która mam ochotę zakupić, liczę na obszerną relację i kilka fotek.

 

jeszcze jedno lamerskie pytanko. dlaczego LCDw sa drozsze od zwyklych "kwadratowych" modeli? obszar roboczy jest przeciez mniejszy...

Dlatego że trudniej jest wyprodukować mniej kwadratową matrycę. Problemy sprawia podświetlanie takiej matrycy, oprócz tego w matrycach panoramicznych częsciej wypadają walnięte pixele ( uzysk jest mniejszy, większy % matryc nie trafia do sprzedaży i w efekcie to przekłada się na wyższą cenę ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 20" i wiekszych panoram z PIVOTEM - czy używacie Pivotu? I czy rzecz jest warta zachodu? Bo to jest jedyna wlasciwie rzecz ktora mnie powstrzymuje przed kupnem vx2025 (bo go nie posiada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam recenzji lub jakiegos testu monitorow

Hyundai X90W

ViewSonic VA1912w

moze ktos sie zetknal z tymi monitorkami i cos wie wiecej na ich temat oprocz tego co podaje producent, jakies porownanie z

Acer AL1916Ws ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pojawily sie juz jakies fajne panoramy 21' lub 22' ewentualnie 24'

na ktorych mozna sobie przyjemnie pograc (bez smug)? w cenie tak gdzies do 3000zl?

Myślę że najlepiej się sprawdzi w grach LG L203WT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, zobacz tutaj : http://mva.pl/forum/viewtopic.php?t=1795

 

Ktoś dostał ten LCD z matrycą inną niż TN, od LG dostał odpowiedź ze to S-IPS ( matryca 20,1 cala S-IPS jest produkowana przez koncern LG-Philips )

Ze zdjęć i wiadomości wynika, że to nowy TN

 

Bo LG kłamie i podaje nieprawdziwe paramety po to żeby więcej monitorków sprzedawać.

Ja bym się nie odważył tak publicznie mówić.

 

Jeśli chodzi o monitor L203WT szczerze polecam wszystkim nie zajmującym się poważnie grafiką. Reszta niech dozbiera pieniążków ;) .

 

gorzej jest z np przegladaniem netu i pisaniem w wordzie. tutaj trzeba sie przyzwyczajic do dziwnej zniamy rozmiarow.

Na 17" i 19" więcej jest przewijania, na 20" już minimalnie mniej (nie dotyczy monitorów z obracanym ekranem;) ). Jednak najważniejsze pracować w oknach

 

Przepraszm za dubla.

Edytowane przez m2marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Shark19

Czekam na swojego ViewSonic'a z wielka niecierpliwoscia i jak dobrze pojdzie to w czwartek/piatek powinien stac u mnie na biurku. :P Oczywiscie jak bede go mial to opisze jak sie sprawuje i postaram sie wrzucic jakies foty "pogladowe". :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o kurde, bingo!, LG to wspaniała firma i robi wspaniałe monitory polecam ;), od niedawna jestem zwolennikiem LG to prze-superfirma :E:E:E
jezeli za słowa o znaczeniu odwrotnym można spotkać się w sądzie, to wychodzi na to, że za te, którze powiedział Grzegorz, można zarządać pieniędzy za reklamę :P

 

Jak te monitory maja się do gier? Jak to wszystko wygląda? I czy z powodzeniem można grać poważniej w FPSy na tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak te monitory maja się do gier? Jak to wszystko wygląda? I czy z powodzeniem można grać poważniej w FPSy na tym?

Na panoramach granie w FPS'y podobno nabiera nowego wymiaru. :D Szczegolnie online jest spoko poniewaz masz wieksze pole widzenia od przeciwnika grajacego na "zwyklym" monitorze. :P Do gier monitory panoramiczne sa szczegolnie polecane.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem od dnia dzisiejszego posiadaczem Belinei 102035W. Po uruchomieniu obraz zabił mnie totalnie, poprostu żyleta, kolory, kontrast itp super. Tyle, że jest mały problem ( w sumie nie wiem czy problem ), tzn monitor defaultowo jasność ustawioną ma na 100 (ewidentnie za jasno), i kontrast na 80. Ku mojemu zdziwieniu, po zmianie jasności na 0, monitor tylko minimalnie mniej świeci. Nie wiem czy tak powinno być, ale według mnie zmieniając jasność do poziomu zero, obraz powinien być ledwo widoczny, a jak dla mnie, nawet na 0 wydaje się jeszcze za jasny. Czy tak jest w każdym LCDku?

 

Według mnie za jasno świeci, i na ciemnych obrazach, tłach itp, czarny jest szary, i nie moge zmniejszyć jasności już bardziej - widać to głównie wieczorem i w nocu, w dzień nie ma się do czego przyczepić.

 

Ma ktoś może ten monitorek, jak to u was wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to poprostu przyzwyczajenie z kiepskiego i ciemnego CTR się teraz tak objawia.

 

 

Sprubój tego :

 

jasnosc6qb.th.jpg

 

a jak masz kartę ATI, może jest jakis odpowiednik takiego panelu u NV.

 

 

Jeśli można prosić, to proszę o parę fotek monitorka podczas pracy

Edytowane przez Shark19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BELINA 102035W - mała porcja fotek, później dodam ciekawsze:

 

102035_screen1_001.jpg - Jasność 100 102035_screen1_002.jpg - Jasność 0

 

 

102035_screen1_003.jpg 102035_screen1_004.jpg 102035_screen1_005.jpg

 

102035_screen1_006.jpg 102035_screen1_007.jpg 102035_screen1_008.jpg

 

102035_screen1_009.jpg 102035_screen1_010.jpg

 

Ogólnie super monitorek, ale ta jasność mnie troche martwi, dlaczego nawet na zero widać obraz i to jeszcze praktycznie minimalnie różny od 100.

Edytowane przez ShaRy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak powinno być, ale według mnie zmieniając jasność do poziomu zero, obraz powinien być ledwo widoczny, a jak dla mnie, nawet na 0 wydaje się jeszcze za jasny. Czy tak jest w każdym LCDku?

 

Według mnie za jasno świeci, i na ciemnych obrazach, tłach itp, czarny jest szary, i nie moge zmniejszyć jasności już bardziej - widać to głównie wieczorem i w nocu, w dzień nie ma się do czego przyczepić.

 

niestety tak przewaznie jest w LCD bo w LCD swieca lampy pod matrycą i nie da się ich w prosty sposob sciemniać.

Co do monitora to philips za 1650zł tez ma powalający obraz a dodatkowe 400zł w kieszeni na pewno by się przydało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasność i kontrast możesz jeszcze bardziej zmniejszyć w sterownikach karty graficznej - ja jak dałem na minimum w sterownikach to prawie nic nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeski TEST PHILIPSA 200W6CS

 

monitor rozebrany i w 100% potwierdzone ze jest na matrycy MVA AUO tej samej co np belinea 102035W:

http://www.svethardware.cz/art_doc-46DB267...A4007174E9.html

 

 

czasy reakcji:

http://www.svethardware.cz/art_doc-5416727...A5003477E3.html

 

katy widzenia, barwy, podswietlenie:

http://www.svethardware.cz/art_doc-828E166...A60028A2EB.html

 

interpolacja:

http://www.svethardware.cz/art_doc-C86EC13...A600741168.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś lewy ten test bo z niego wynika że rogi ekranu w tym Philipsie są ciemniejsze o 25 % od środka.

 

 

126oh.th.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...