Skocz do zawartości
Shark19

WIDESCREEN - Temat ogólny i zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W końcu dobrnąłem do końca tego wątku i już jestem raczej zdecydowany na ViewSonic VX2025WM. Będę go głównie wykorzystywał do grania, mniej filmów i chodzenia po necie. I nie wiem czy czekać do wakacji. Nie wie ktoś czy czasem ten monitor nie zostanie wyparty do tego czasu przez jakieś nowe modele? Bo nigdy nie wiadomo czy będzie ona lepsza o ile się pojawi.

Poki co nie widac zapowiedzi nowych dwudziestek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erosito, JimmyQ: podajcie jaki macie typ matrycy na naklejce: A czy S? Gdzie kupowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 1500 da sie dostac jakiegos calkiem przyzwoitego MVA 20", a nie kiszkowatego TNa :E Np. od Asusa.

A jakiego polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Następnie załączyłem jakiegoś divx-a, troszkę entuzjazm opadł, widać wszystkie niedoskonałości filmu, CRT jakoś to kamuflował,ale tracąc właśnie przy tym na ostrości, kolorze. (obraz był niby bardziej mdły,ale mniej ukazywał wad). Postanowiłem więc podłączyć dodatkowo jako klona CRT....wszystko się potwierdziło, później jeszce dotarło do mnie ,że obraz jest większy na samsungu co dodatkowo pogarsza jakość wyświetlanego obrazu. Natomiast po włączeniu Prisona już jest ok (niby hdtv ale jest lepiej).
Jest taka opcja w sterownikach (ffdshow) "postprocessing" jak wlaczysz ja i zaznaczysz w tej zakladce dwie dolne opcje (SPP deblocking i Soft treshold) to jakosc divx jest bardzo znosna. Wystepuje dokladnie taki efekt o ktorym pisales odnosnie CRT - lekkie rozmycie obrazu, ale za to pratycznie brak kwadratow i bandingu. Jednak zeby w pelni wykorzystac ta opcje trzeba dysponowac poteznym prockiem (albo cos mam zwalone u siebie). U mnie wykorzystuje tylko z jeden rdzen w granicach 80-90%, ale wystarcza to do tego zeby film leciutko przycinal (co strasznie denerwuje). Byc moze przyczyna jest rozdzielczosc (1920x1200), a moze niedoskonaly algorytm, a moze wystarczy tylko zainstalowac nowy pakiet k-lite (???). Alternatywa jest tez wlaczenie opcji "fast SPP deblocking" ktora zadowala sie tylko 40% mocy rdzenia, ale oczywiscie efekt nie jest tak dobry jak przy tej pierwszej.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale wiem,że tylko filmy dobrej jakości będą łądnie wyglądały. Nawet po 30% skompresowaniu filmu,koncertu dvd widać diametralną róznicę w jakości (szczególnie w ciemnych miejscach- tworzą się tzw czarne-kolorowe kwadraty, to chyba grandienty)
j/w a co do kwadratow to za bardzo nie wiem co masz na mysli.

 

PS: mam jeden problem, otóż widziałem to już na CRT ale teraz przy takiej wrażliwośći matrycy przeszkadza mi tak jakby załamujący się obraz podczas filmów, niektórych gier. tutaj widać ,że idzie to od dołu przez całą szerokość ekranu aż do góry. szczególnie w subedit i w pes-ie, a w powerdvd pojawiają się jakiej paski na dole, raz na górze, jak kiedyś na źle ustawionym video :) co to może być ??
Zarzuc jakas fotke, bo nie bardzo wiem o jakim zalamaniu mowisz. Edytowane przez Kubacki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest taka opcja w sterownikach (ffdshow) "postprocessing" jak wlaczysz ja i zaznaczysz w tej zakladce dwie dolne opcje (teraz nie pamietam jakie, ale jak wroce do chaty to wyedytuje) to jakosc divx jest bardzo znosna.

 

dokładnie :0 używam na iiyamie 22" ffdshow i opcje szum + rozmywanie jest znacznie lepiej na divxach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :0 używam na iiyamie 22" ffdshow i opcje szum + rozmywanie jest znacznie lepiej na divxach

jak się sprawuje twój monitorek? bo zamierzam sobie taki kupić w najbliższym czasie, gównie chodzi o gry i jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

grover: Typ "s". Jestem z Łodzi i sam tym handluję (komp itp), ale powiem szczerze ,ze niektóre sklepy intern. napradwę mają dobre ceny. Ja mogę sprzedać za 1695zł.

 

W nocy zarzuciłem jeszcze filmiki hdtv i obraz żyleta, kolorki naprawdę suuper.

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kubacki:"Zarzuc jakas fotke, bo nie bardzo wiem o jakim zalamaniu mowisz."

no włąśnie nie mogę tego złapać, aby dać fotkę/zrzut. to jest lecąca z dołu mała fala, nie zmieniająca kolor a jedynie troszkę załamując obraz

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies ustawienia fajne RGB w asusie PW201? kiedys do samsunga jakies widzialem, moze ktos posiada takze do asusa ;) btw. dla posiadaczy max. odswiezanie jest 60Hz przy rozdzialce 1680x1050? a dla samsunga 215tw ? ktos moze podac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się sprawuje twój monitorek? bo zamierzam sobie taki kupić w najbliższym czasie, gównie chodzi o gry i jakość obrazu.

bardzo dobrze patrz archiwum, pisałem o nim wiele ale teraz zamieniam iiyamę na prawdopodobnie acer 26" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kubacki:"Zarzuc jakas fotke, bo nie bardzo wiem o jakim zalamaniu mowisz."

no włąśnie nie mogę tego złapać, aby dać fotkę/zrzut. to jest lecąca z dołu mała fala, nie zmieniająca kolor a jedynie troszkę załamując obraz

Jesli dobrze rozumiem to ten "efekt" wystepuje na LCD? Jesil tak to masz dwie opcje, sprobuj podlaczyc monitor do innego kompa (inne grafiki) lub przelaczyc kabel na D-SUB (jesli masz teraz DVI, jak nie to odwrotnie) i zobaczy czy tez to wystepuje. Nie mniej jednak osobiscie uwazam, ze kwalifikuje sie to do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ta fala to rwanie obrazu przy braku VSYNC-ON widoczne bardzo w PES

 

im gra generuje większy FPS tym liczba urwań ekranu jest większa, albo należy włączyć Vsync albo wymusić odświeżanie 75Hz (ale to nie pomaga w 100%)

Edytowane przez =Grzegorz=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jakis czas temu prosiłem Was o pomoc w wyborze monitora. Zdecydowałem się na Philipsa 200WP7ES. Zamówiłem go jednak, okazało się, że sprzedawca zamówił wersję B a nie P. Zrzezygnowałem z zakupu. Szukałem monitora na różnych stronach w polsce lecz wszedzie jest napisane, że albo nie ma na magazynie albo nie da się go sprowadzić. Czy znacie może niemieckie strony gdzie mozna kupić ww monitor w przystepnej cenie (do około 1500PLN)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 226BW na matrycy "S".

 

BTW. da się wyłączyć "overdrive"/podświetlenie klawisza power?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście Grzegorz ma rację....to wina vsynca. uruchomiłem i wszystko chodzi znakomicie ! Bardzo ładnie śmiga ten monitor i biorąc pod uwagę moje wymagania , a jest nim napewno kolor, to jestem bardzo zadowolony!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta fala to rwanie obrazu przy braku VSYNC-ON widoczne bardzo w PES
Byc moze cos pominalem, ale co to PES?

 

im gra generuje większy FPS tym liczba urwań ekranu jest większa, albo należy włączyć Vsync albo wymusić odświeżanie 75Hz (ale to nie pomaga w 100%)
U mnie taki efekt nie wystepuje bez wzgledu na ustawienie v-sync'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też jestem z Łodzi i monitor mam w wersji S czyli na matrycy Samsunga. Jakość rzeczywiscie godna polecenia - cena w tej klasie myślę że też. z 22" nic sie lepszego nie znajdzie na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie znajde nigdzie zadnego philipsa to moze LG L226WT jst na matrycy S-IPS bodajże, czy na tych matrycach tez wyst duzy inputlag?

 

Aha cena ksztaltuje sie w granicach 1750pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli nie znajde nigdzie zadnego philipsa to moze LG L226WT jst na matrycy S-IPS bodajże

L226WT jest na matrycy TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG 226WT jest na matrycy TN 5ms i ma gorszy obraz od Samsunga 226BW. Porównywałem przed zakupem.

Zaletą LG jest gwarancja 0pix/sub przez 30dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
LG 226WT jest na matrycy TN 5ms i ma gorszy obraz od Samsunga 226BW. Porównywałem przed zakupem.

Zaletą LG jest gwarancja 0pix/sub przez 30dni.

Niby jest ale jej nie ma. Gdy dzwoniłem do Lg twierdzili że jest(plus emailowo też) Dowiedziałem się w sklepie że nie ma. Żeby była LG musiałby mieć ten monitor w dystrybucji a on widnieje tylko na ich stronce ale go nie sprzedają. Gdy do nich napisałem z tym problemem żeby wyjaśnili to milczą już 4 dni i cisza....

Ps. W pcprojekt jest po 1450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To w takim razie pozostaje mnie czekac na philipsa lub jak nie dostane go to zawine Samsunga226BW prawdopodobnie, ze wzgledu na to co pisza o matrych TN III. Dobrze jak by ktoś zrobił kilka zdjęć i jakieś porównanie

 

Duzo przeczytałem o 226BW znalazłem najtaniej za 1640pln, czym sie róźni typ matrycy S od A?

 

Widziałem porównanie tego LG z CRT i kolory są bardzo ladne w tym LG jeżeli tak samo ładne były by w samsungo 226BW (a to ta sama matryca podobno) to długo sie nie zastanawiając nawet dzisiaj zamówił bym Samsunga nie czekając na Philipsa 200WP7ES.

 

Mysicie, że dla kogoś takiego jak ja <nie pracuje w fotoszopie itp> kto lubi pograć w peesa, q3 i obejrzeć film taki Samsung 226BW to dobra opcja? kolory chyba nie są aż tak złe jak w pzypadku zwykłych matryc TN. Pomóżcie a na prawdę zdam konkretną relację ze zdjęciami i filmikai jak już jakis monitor do mnie trafi..

 

Taki link znalazlem z 226BW widac niedociagniecia tej matrycy jdnak..

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cb4d568362326a62

Edytowane przez ramboszcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytam ten wątek raczej regularnie, ale nie widziałem jeszcze wzmianki o nowym Benq FP222WH. 22 cale, TN (raczej starej wersji, kontrast tylko 700:1), 5ms (GTG), HDMI, Senseye, no i cena którą na jednym z portali podają jako 1300 z małym haczkiem z VAT. Za taką cenę może będzie warto, ale poczekamy na jakieś testy ;)

Wychodzi na to że to ten sam monitor co stary model (FP222W) tylko dodali DVI i HDMI, pewnie reszta została po staremu, więc zapewne nic ciekawego :)

Edytowane przez afo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ramboszcza: widziałem także ten wątek i przez te zdjęcia też się wachałem, ale teraz stwierdzam ,że te zdjęcia mogą być robione na zupełnie różnych ustawieniach.....kolory są naprawdę super. PES wygląda tak ostro, kolorki tak piękne jakbym grał w zupełnie cos innego...kumple z którymi non stop garmy też są zachwyceni (a mają też lcd na tn) "kolory brzytwa", jak dla mnie to była różnica jak się w to grało i człowiek przesiadł się z 3 na 4. filmiki HD na VLC wyglądają jak na telewizorach za 10-15 tys. poważnie (a troszkę tego przejrzałem).

Monitor nie zdobyłby uznania w wielu testach w innych państwach...a z reguły był zawsze 1....jeśli chodzi o kolory to polecam w tej cenie i w tym rozmiarze. zawsze można mieć coś lepszego , ale też zawsze trzeba zrezygnować z czegoś dla czegoś :)

Edytowane przez erosito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...