Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigBadMoon

Pedały SPD

Rekomendowane odpowiedzi

Boshe:))) wchodze na strone labiku, i widze w "wątki aktywne"

 

Pedały SPD:) ale się zdenerwowałem, gdyż myśle kolejny "LPR-owiec" może zmienić nazwe bo to (przynajmniej mi) kojarzy się Pedały spadać :)

 

sorka za OT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę po prostu w luźnych noskach, choć raczej mało ostro. Ale skakania sobie nie wyobrażam (kiedyś podczas ćwiczeń wyrwało mi stopę, mimo że zaciągnąłem na maksa).

 

A na gołych pedałach w pierwszej chwili trudno mi utrzymać stopę przy jeździe po asfalcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czy na typowych SPD'kach np. PDM540 da rade przejechac dajmy na to 5 km po asfalcie w zwyklych butach? (po przyslowiowe bulki do sklepu) i oczywiscie chodzic normalnie po takiej wycieczce :E

2. czy ktos uzywal PDM545 i typowych butow SPD z glebokim bieznikiem? rozchodzi sie o to, czy ta platforma nie przeszkadza/uniemozliwia uzywanie butkow w ktorych bloki sa schowane gleboko miedzy bieznikiem?

 

3 czy ktos uzywal nakladki SM-PD22 (platforma wpinana w bloki) na PDM520/540? dziala to "cos" i nie wypina sie przy spokojnej jezdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1 - Da się, ale wtedy trzeba by lekko opuścić sztycę, żeby ugięcie nogi pozostało takie samo.

ad2 - Nie miałem tych pedałów

ad3 - Mam takie nakładki i czasem nawet używam. Działa to "coś" :) Nie wypina się przy spokojnej jeździe. W ogóle, żeby je wypiąć/wpiąć i nie zniszczyć tych cypelków palstikowych do zatrzaskiwania, to najlepiej śrubokręta używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam:

- PDM540

- butki Spece Comp MTB

i trenuje wpinanie i wypinanie :P

 

a czeka mnie nowy zakup - skarpetki w ciemnych kolorach bo ledwie doparalem moje biale Biemme tak sie ubrudzily przez ta siatke (wentylacje) w butach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i mam:

- PDM540

- butki Spece Comp MTB

i trenuje wpinanie i wypinanie :P

 

a czeka mnie nowy zakup - skarpetki w ciemnych kolorach bo ledwie doparalem moje biale Biemme tak sie ubrudzily przez ta siatke (wentylacje) w butach :hmm:

 

No to gratulacje :) Teraz zobaczysz jak wydajny to system i o ile szybciej możesz jeździć używając tej samej siły.

BTW, skarpetki to IMHO only black, najpraktyczniejsze :) Z tego co udało mi się zauważyć, to Shimano XTR, Nalini i Biemme robią całkiem OK skarpetki, w sensie trwałości i "działania" z naciskiem na XTRy :) Nie, nie dlatego, że XTR, ale naprawdę są bardzo trwałe i wygodne w użyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pedalki spd hmmmmm jezeli jezdzisz tak wiesz amatorsko to ok w sam raz ale jezeli jezdzisz wiekszymi predkosciami to raczej typ look by byl odpowiedni sp to nei sa pedalki to jazdy szybkiej..... przy 50km/h lubhia ni ewytrzymac ciagniecia i sie odpiac...........i crash gotowy a look to jednak ok bo przy zaciaganiu ok 90km/h jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pedalki spd hmmmmm jezeli jezdzisz tak wiesz amatorsko to ok w sam raz ale jezeli jezdzisz wiekszymi predkosciami to raczej typ look by byl odpowiedni sp to nei sa pedalki to jazdy szybkiej..... przy 50km/h lubhia ni ewytrzymac ciagniecia i sie odpiac...........i crash gotowy a look to jednak ok bo przy zaciaganiu ok 90km/h jest ok

 

Wybacz, ale głupoty piszesz.

50, to potrafie na prostej wyciągnąć, a ze wzniesienia udało mi się 89 czesać. jakoś nie udało mi się wypiąć niechcąco.

Jeżeli masz SPD z normalną regulacją sprężyny, jak np PD M-520/540 to powiedz mi, jak masz sie wypiąć przy szybszej jeździe?

Oczywiście, LOOK inaczej trzyma, ale nie przesadzaj. Zwłaszcza z tą amatorką.

Jak według Ciebie udaje się ludziom Agressiv XC i Enduro jeździć w SPD? Dlaczego nie jeżdżą w Look'ach??

Powiem więcej, znam wielu szosowców "nieamatorów" jeżdżących w SPD i ........... się nie wypinają niekontrolowanie.

Chyba miałeś do czynienia z jakąś chińszczyzną z marketu, skoro Ci się wypinały przy większych obciążeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom scigam sie profesionalnie na szosie nie tylko w kraju ale i za granicami tez jezdze wiscigi... rozmawialem z ludzmi ktorzy znaja sie bardzo dobrze na takich typu pedalach a mianowicie z mechanikiem grupy zawodowej lotto i pedalki spd typ np shimano to pedalki ktore na szosze przydaja sie np gdy jezdzisz amatorkie lub w zime przy malych obciazeniach treningowych nei zawsze sie wypna na zjezdzice ale zauwaz gdy szosowiec zalozy pedalki i ruszy pod podjazd i to ostry gdzie rzecz jasna zaciaga to spd nei wytrzymuja obciazen i w wielu przypadkach wypinaja sie!!!! mtb xc maratony owszem pasuja do tego bo nie mas zobciazenia takie jak na szosie na szosie panuja wieksze obciazanie i sila dzialajaca na pedalki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czytając wypowiedzi niektórych też mam chyba zamiar przesiąść się na SPD. Kiedyś dawno temu jeździłem w noskach, ale to było bardzo dawno. Na moim poprzednim rowerku bez niczego, ale chciałbym spróbować nieco luksusu.

 

Nie chciałbym jednak zbyt dużo wydać. Myślałem o zestawie pedałki Shimano 520 (całkiem lekkie są) oraz butki SH-M 072 MTB takie: http://centrumrowerowe.pl/index.php?s=7120...87&did=132&l=pl .

 

focus_2343.jpg

 

Co o tym sądzicie?

 

Całość kupię na FVAT, więc cena całkowita będzie relatywnie niska, ok 230 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vendeur @

poczytaj to np http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=7503&st=0

zwlaszcza o wycieraniu sie "pięt" w tych butach (jest nawet fotka)

poza tym najpierw je przymierz w realu w jakims sklepie, bo kazdy producent ma innym wzorzec stopy, do ktorego dopasowuje swoje wyroby (jak przy butach "codziennych") - ja zanim kupilem moje Spece to przymierzylem chyba z 50 par roznych producentow

 

a tak BTW komfort jest - na sprawdzonej trasie w SPD'kach wrzucam o 1 bieg wyzej niz na platoformach, przy tym samym pulsie :)

tylko choroba musze sztyce 400mm kupic bo na SPD inaczej ukladam cialo i siodelko jest za nisko (potem pewnie wyjdze ze gieta kiera jest niedobra i trzeba bedzie kupowac prosta pod rogi ...) wez wiec tez pod uwage taki aspekt fianansowo-sprzetowy :P

 

------------------------------------------------------------------

wision_stal @

glupoty wypisujesz o tym wypinaniu - dzis dla testu w lewym pedlaku PDM540 dokrecilem srubke na maxa i sie wypiac nie moglem, wiec takie historie wyssane z palca o samoistnym wypinaniu (przy sprawnych sprezynach) to mozesz innym opowiadac

poza tym chyba producenci butow nie robili by modeli pod SPD z karbonu po 800-1000zl, zeby w nich jakis pan Jozek mogl po bulki do sklepu smigac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że właśnie nieco się wycierają, ale tu chodzi głównie o farbę na butach. Ale ja osobiście głównie do jazdy będę ję używał, żadne łażenie w błocie etc. Szkoda, że nie mają też tzreciej, regulowanej klamry, ale takie butki, to już są w cenach 350 zł i chyba niepotrzebne mi.

 

Jeśli przymierzałeś 50 par, to gratuluję :) Ja bym nie był w stanie. Może gdzieś poszukam we Wrocku, tylko nie wiem gdzie nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nom scigam sie profesionalnie na szosie nie tylko w kraju ale i za granicami tez jezdze wiscigi... rozmawialem z ludzmi ktorzy znaja sie bardzo dobrze na takich typu pedalach a mianowicie z mechanikiem grupy zawodowej lotto i pedalki spd typ np shimano to pedalki ktore na szosze przydaja sie np gdy jezdzisz amatorkie lub w zime przy malych obciazeniach treningowych nei zawsze sie wypna na zjezdzice ale zauwaz gdy szosowiec zalozy pedalki i ruszy pod podjazd i to ostry gdzie rzecz jasna zaciaga to spd nei wytrzymuja obciazen i w wielu przypadkach wypinaja sie!!!! mtb xc maratony owszem pasuja do tego bo nie mas zobciazenia takie jak na szosie na szosie panuja wieksze obciazanie i sila dzialajaca na pedalki....

 

Wision_stal, nadal twierdzę, że głupoty piszesz. Ktoś jakieś dziwne ploty puszcza. a Ty bezmyślnie je powtarzasz.

Pomnyśl logicznie: małe obciążenia zimą? na maratonach? na technicznych podjazdach/zjazdach?

No bez yay panie dzieju. Zwłaszcza, że twierdzisz, że te peadły nie wytrzymują. Śmiem twierdzić nawet, że na te zwykłe SPD działają dużo gorsze przeciążenia, bo niejednostajne. NIGDY (co zaznaczam) nie udało mi się wypiąć podczas podjazdu, zjazdu ot tak, tylko dlatego, że ciężko było. A udało mi sie na przykład przednie koronki zwichrować.

Kurka, jak czytam text:

mtb xc maratony owszem pasuja do tego bo nie mas zobciazenia takie jak na szosie na szosie panuja wieksze obciazanie i sila dzialajaca na pedalki....

Założę się o wyczesany łańcuch, że nie jeździłeś nigdy w terenie, skoro pozwalasz sobie powielać takie brednie.

Czasem warto pomyśleć odrobinę ;) (no offence)

 

A'propos Vendeura, OK kup ten zestaw :)

Jak Ci się spodowa i Cię "wsyśnie" to po wychechłaniu tych buciorków kupisz sobie "prawdziwe" twarde i lepsze pedały. Te 520 nie są wcale lekkie i dodatkowo szybko luzy łapią. Weź lepiej dołóż parę złotówek i zassaj sobie z Allegro 540tki. Naprawdę warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Szkoda, że nie mają też tzreciej, regulowanej klamry, ale takie butki, to już są w cenach 350 zł i chyba niepotrzebne mi...

generalnie mozna kupic 3 rzepowe - np na Spece teraz jest promocja i np Sport MTB kosztuja nieco powyzej 200zl - tylko trzeba dokladnie obejzec przody bo nie maja noskow wzmacnianych i te czasem sa pozaginane :thumbdown:

 

jak cos to tu masz "dilerow" z Wrocka http://www.reasport.pl/?off=lato&open=skle...iasto=Wroc%B3aw

 

...Jeśli przymierzałeś 50 par, to gratuluję :) Ja bym nie był w stanie. Może gdzieś poszukam we Wrocku, tylko nie wiem gdzie nawet.

- kilka roznych modeli Speca - MTB i szosowek (+ kilka roznych rozmiarow wiec sie uzbieralo) - nie bylbym soba gdybym nie przymierzyl S-WORKS'ow MTB i nie pobawil sie pokretlem :P

- pare butkow Shimano - niestety nigdzie nie dorwalem modelu SHM225, bo moze te bym kupil a nie Spece

- 2 modele SIDI - MTB Eagle i chyba MTB Blaze

moze sie troche pospieszylem bo nie przymierzalem SCOTT'ow, a modele COMP MTB & TEAM MTB wygladaja przyzwoicie - zwlaszcza to, ze powinny miec bardziej miekkie/wygodniejsze jezorki niz np Spece, chociaz z 2 strony skorzany jezyk (Spec) nie zlapie tak szybko wody jak materialowy (SCOTT)

poza tym chcialem obadac na zywo NorthWave'y zwlaszcza Kameleon'y ale nie mialem zdrowia szukac - pogoda nie sprzyja wedrowkom po sklepach :P zwlaszcza ze w tych najczesciej nie ma klimy i przy przymiarkach zlewasz sie caly potem :thumbdown:

 

a co do sklepow we Wrocku tu masz liste http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=4137

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no żartuję, troszkę nie chce mi się jeździć, choć 100 m od miejsca pracy mam salon rowerowy na Kromera, który jest całkiem niezły...

 

reed i inni... jak bardzo warto dołożyć kilka zł, to lepszego sprzętu? Pedałki 540 kosztują 60 zł więcej, a butki, jakie mi się podobały, to np takie:

 

focus_2351.jpg

 

SH-M 181B MTB

 

Cena 339 zł

 

 

Kolor: srebrny

Model: 2006 r.

 

wyczynowe buty MTB

supersztywna i bardzo lekka podeszwa z agresywnym protektorem

klamra z mikroregulacją pozwala idealnie dopasować but do stopy

dwa szerokie paski z rzepami można w razie potrzeby skrócić

wzmocniona pięta chroni przed urazami

świetna wentylacja dzięki dużym wstawkom z oddychającej siateczki

wykonanie z najlepszych materiałów zapewnia trwałość i świetne właściwości użytkowe

 

Waga: 712 g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wision_stal, nadal twierdzę, że głupoty piszesz. Ktoś jakieś dziwne ploty puszcza. a Ty bezmyślnie je powtarzasz.

Pomnyśl logicznie: małe obciążenia zimą? na maratonach? na technicznych podjazdach/zjazdach?

No bez yay panie dzieju. Zwłaszcza, że twierdzisz, że te peadły nie wytrzymują. Śmiem twierdzić nawet, że na te zwykłe SPD działają dużo gorsze przeciążenia, bo niejednostajne. NIGDY (co zaznaczam) nie udało mi się wypiąć podczas podjazdu, zjazdu ot tak, tylko dlatego, że ciężko było. A udało mi sie na przykład przednie koronki zwichrować.

Kurka, jak czytam text:

Założę się o wyczesany łańcuch, że nie jeździłeś nigdy w terenie, skoro pozwalasz sobie powielać takie brednie.

Czasem warto pomyśleć odrobinę ;) (no offence)

 

heh no scigasz sie zawodowo czy tylko amatorka co??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica? Bo nie kumam o czym do mnie rozmawiasz w tym momencie?

 

Update:

tylko amatorka

 

Miszczu Ty mój, bądź troszkę skromniejszy, bo czasem "tylko amator" nieźle dałby Ci w doopę. Masz IMHO zbyt wygórowane mniemanie o swoich umiejętnościach i wiedzy.

Nie znając czegoś/kogoś, niedobrze jest oceniać go i od razu "metkę" tylko amatora mu zapodawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co za różnica? Bo nie kumam o czym do mnie rozmawiasz w tym momencie?

 

Update:

 

Miszczu Ty mój, bądź troszkę skromniejszy, bo czasem "tylko amator" nieźle dałby Ci w doopę. Masz IMHO zbyt wygórowane mniemanie o swoich umiejętnościach i wiedzy.

Nie znając czegoś/kogoś, niedobrze jest oceniać go i od razu "metkę" tylko amatora mu zapodawać.

 

 

po twoich postach widze ze duzo mowisz malo robiac i wiedzac!!!! uswiadom sobie ze owszem znam amatorow ktorzy sa rownie mocni jak zawodowcy!! i klepia nie raz dupe osoba jezdzacych profesionalnie i mi tez sklepal tylek na treningu pelen amator ale sie tym chwala bo teraz ten koles zaczal jezdzic profesionalnie i jest mistrzem francji..... szukales zaczepki i heh glupio bedzie to ciagnac dlatego ja wyrazilem zdanie o pedalkach spd co ja sadze i duze grono zawodnikow sa to pedalki pwoiedzmy na srednim poziomie i niech tak zostanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po twoich postach widze ze duzo mowisz malo robiac i wiedzac!!!! uswiadom sobie ze owszem znam amatorow ktorzy sa rownie mocni jak zawodowcy!! i klepia nie raz dupe osoba jezdzacych profesionalnie i mi tez sklepal tylek na treningu pelen amator ale sie tym chwala bo teraz ten koles zaczal jezdzic profesionalnie i jest mistrzem francji..... szukales zaczepki i heh glupio bedzie to ciagnac dlatego ja wyrazilem zdanie o pedalkach spd co ja sadze i duze grono zawodnikow sa to pedalki pwoiedzmy na srednim poziomie i niech tak zostanie.....

pedałki to są na plebanii :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po twoich postach widze ze duzo mowisz malo robiac i wiedzac!!!! uswiadom sobie ze owszem znam amatorow ktorzy sa rownie mocni jak zawodowcy!! i klepia nie raz dupe osoba jezdzacych profesionalnie i mi tez sklepal tylek na treningu pelen amator ale sie tym chwala bo teraz ten koles zaczal jezdzic profesionalnie i jest mistrzem francji..... szukales zaczepki i heh glupio bedzie to ciagnac dlatego ja wyrazilem zdanie o pedalkach spd co ja sadze i duze grono zawodnikow sa to pedalki pwoiedzmy na srednim poziomie i niech tak zostanie.....

 

Nadal brniesz .... ale to Twoja sprawa.

Nie wiesz co i ile robię, a zwłaszcza ile wiem, więc daj sobie spokój, OK ? Bo śmieszne to przestaje być.

Nie szukam zaczepki, raczej chciałem Ci coś uświadowmić, ale chyba na ambit Ci nadepnąłem. TY wyraziłeś swoje zdanie i ja wyraziłem swoje. Ale widzę, że musi na TWOIM być. Więc OK. Niech Ci bedzie. Mi to wisi zasadniczo za jakie "pedałki" uważasz SPD.

Nie jaraj się więc nadaremno, siły i adrenalinę na wyścigi zostaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal brniesz .... ale to Twoja sprawa.

Nie wiesz co i ile robię, a zwłaszcza ile wiem, więc daj sobie spokój, OK ? Bo śmieszne to przestaje być.

Nie szukam zaczepki, raczej chciałem Ci coś uświadowmić, ale chyba na ambit Ci nadepnąłem. TY wyraziłeś swoje zdanie i ja wyraziłem swoje. Ale widzę, że musi na TWOIM być. Więc OK. Niech Ci bedzie. Mi to wisi zasadniczo za jakie "pedałki" uważasz SPD.

Nie jaraj się więc nadaremno, siły i adrenalinę na wyścigi zostaw :)

 

no ni ew iem co robisz i czym sie tam zajmujesz i wogole ale ja jezdze zawodowo w klubie francuskim BLOIS CLUB AVENIR CYCLISME LOIR ET CHER I napisalem co ja mysle i co mysla inni z ktorymi miaqlem stycznosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Zauważ, że ci z którymi miałeś styczność, to nie WSZYSCY którzy wiedzą coś o SPD.

Ale skończmy juz, bo to chyba dość OT jest i w końcu Agnes przywali nam po parę % warninga :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. haslo dnia (nocy) - nie karmic Trolla

 

2. zeby bylo na temat - czym czyscicie buty?

po dluzszej jezdzie po drodze o sypkiej nawierzchni (sklad:piach + glina) buty w srodku byly "troszke" brudne (minusy siateczki) i potraktowalem je prysznicem (samo H2O)

napiszcie czym Wy pucujecie buciki, a moze potem jakos zabezpieczacie (pasty, kremy antybakteryjne na wkladki, ...)?

 

3. Vendeur ja osobiscie raczej sklanialbym sie ku butkom z klamra - jak masz wysokie podbicie stopy (jak ja) to moze sie wydawac ze jezyk przycisniety klamra troche bardziej uwiera niz przy rzepie ale na 100% o wiele mocniej trzyma (klamra) a uczucie ucisku mija po "rozchodzeniu" butow (w moim przypadku jakies 50km)

jezeli nie chcesz wydac majatku to zrob mixa - PDM540 i SHM072 - skoro nie zamierzasz katowac butow to te powinny i tak przetrwac w dobrym stanie ze 2-3 sezony a te zaoszczedzone 100-120 zl mozna przeznaczyc np na skarpety z Coolmaxu lub innego oddychajacego syntetyku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - Święte słowa, się zastosuję :)

ad 2 - H2O + Pur Balsam z Aloesem, aplikowane na gąbce. Wkładki tak samo. Po wyschnięciu traktowane jedynie Scholl Odour Control.

ad 3 - No właśnie. Całkiem rozsądne. To właśnie chciałem powiedziec w poprzednim poście (dotyczącym butów i SPD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pozostanę przy najtańszym rozwiązniu. Rozmawiałem z kumplem, który dość mocno jeździ i twierdzi, że przy tak dużej różnicy w cenie pomiędzy 520 a 540 nie ma sensu dopłacać, bo różnicy wielkiej nie będzie.

 

Problem teraz inny jest, po nie wiem po prostu kiedy kupię mojego wymarzonego RADONika... Planowałem go na firmę na fvat wziąć i sobie odliczyć potem VAT, w efekcie za całość z dodatkami wyszłoby mi 3500 zł, a pojawia się problem, bo rower dość drogi i US się może przyczepić :/ Jeśli się nie uda, to wydatek rzędu ponad 4500 zł nieco studzi mój zapał...

 

No ale raz się żyje prawda :) Sam nie wiem już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @hubio Nie wiem kogo chcesz uczyć historii. Wspominasz jakieś banialuki na temat Korei północnej chociaż każdy wie że Chiny wspierają ją finansowo, ZSSR był samodzielny i oprócz małej pomocy z Chin to raczej więcej dawali - zaangażowanie w Korei, Wietnamie, Kubie, to kosztowało. Kolejny aspekt rozpadu to Afganistan, czyli wojna, ekonomia. Gospodarki zachodu odjechały Rosji dopiero po latach 70, za czasów Lenina i Stalina to akurat ZSSR nie odstawało aż tak bardzo gospodarczo, no ale skąd możesz o tym wiedzieć jeśli uczy cię 6 letnia bratanica.  Kolejny raz robisz śmietnik z wątku bo ktoś musi Ci wyjaśnić twoje przekłamania.  Nie interesujesz się wojna na Ukrainie, nie masz pojęcia o stratach, stanach magazynowych Rosji, o jej problemach i wchodzisz z butami z generałem Skrzypczakiem    
    • TV jest piękny, idealnie pasuje na moje biurko (160x80cm), 4k i wielkość ekranu robią robotę, powierzchnia robocza przy skalowaniu 100% na obu jest o niebo większa w porównaniu do 34 UW co jest ogromnym plusem. Podoba mi się jak czarny jest ekran przy wyłączonym tv w porównaniu do mojego qd oleda (brak polaryzatora na qd oledzie robi swoje). Ekran ma lekki różowy zafarb (na białym tle oczywiście), ale trzeba się mocno przyglądać, żeby widzieć i na co dzień nie przeszkadza (przynajmniej wiem, że mam panel wbe 😉), ale niestety jest to co miałem/mam również na moim C8 i co raczej przekreśli C3 dla mnie, czyli grey/near black banding. Jest to typowe dla woledów/i po części dla qd oledów, ale chyba ciężko będzie mi to zaakceptować (widoczne w grach, gdy przeglądam Steam czy Epic Store itp.), bo w przeciwieństwie do mojego C8, którego mam w salonie i oglądam na nim youtube i filmy z 3 metrów, tutaj jednak siedzę niecały metr od TV i używam go jako monitora, więc banding będzie zawsze mi przeszkadzał i zawsze będę go widział. Dzisiaj się jeszcze 'pobawię', ale chyba zdecyduję się na zwrot. Zobaczymy. @MSky7a jak Twój panel wygląda, jeśli chodzi o banding? internet mówi, że nikłe szanse, że banding zniknie z czasem (choć się to zdarza, że z czasem staje sie mniej widoczny lub znika, ale nie stanie się to w ciągu 14 dni jakie mam na zwrot) i że LG o tym wie i dlatego ich oledy fabrycznie mają lekki black crush  porady typu puść materiał HDR na kilka godzin w trybie vivid i nastepnie puść pixel refresh wydają się głupie Szkoda, bo poza tym TV jest idealny i bardzo bardzo mi pasuje pod innymi względami, ale moje szczęście z panelami już chyba wykorzystałem przy AW34DW 😄 (zero bandingu czy innych defektów). 
    • https://pl.aliexpress.com/item/1005005100629790.html? co myślicie?
    • USA rozdzieli głosowanie nad pomocą dla Izraela i Ukrainy.  
    • Może tak być. I ma następny filmik którym nabija wyświetlenia. Oni musza mieć o czym kręcić a w sprzęcie komputerowym nie ma za dużo nowości. Jakieś problemy z szybkim startem też mogą być zwłaszcza na tych bardziej wypasionych płytach za kilka tysięcy bo słabo ogarnięty bios czy coś. Ktoś wyżej pisał, że ma teraz najszybszy start ale płyta nie ma miliona dodatkowych rzeczy typu porty stata, usb, dodatkowe karty dźwiękowe, sieciowe, rozbudowana sekcja. To wszystko albo wyłączasz bo nie używasz albo ładuje się podczas startu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...