Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BigBadMoon

Pedały SPD

Rekomendowane odpowiedzi

Kup, co sobie będzi3esz żałował. W końcu po coś się żyje i pracuje, prawdą? :)

Trzeba czasem pozwolić sobie na odrobinę "szaleństwa" :>

W końcu to dla zrowia i w ogóle, prawda?

Na pewno nie będziesz żałował. Ja władowałem w moje rowerki troooszkę więcej i nie żałuję (no może poza damperem :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

W końcu to dla zrowia i w ogóle, prawda?

...

hehehe :lol2: czasem ze zdrowiem to nie ma nic wspolnego :P - wlasnie wczoraj zaliczylem mega dzwona z szorowaniem twarza po betonie itp :E

generalnie straty wygladaja tak:

- obtluczone oba kolanka,

- krwiak na lewym biodrze,

- stluczony lewy nadgarstek,

- troche otarc na lokciu,

- zdarte kostki prawej reki (dziwne bo rekawiczka cala),

- obtluczona broda,

- stluczone zebra po lewej stronie i odbite lewe pluco - nie da sie oddychac i cos lekko rzęzi, jak nabieram powietrza i jednoczesnie pochylam sie :thumbdown:

jak leze i odycham to cos mi czasem pyka w zebrach, ale zdjecia RTG nie wykazaly pekniec :hmm:

 

teraz wiem po co jest daszek w kasku - szlifowalem daszkiem plyty chodnikowe zamiast szorowac koscia policzkowa :P

a tak BTW jednym ze skutecznych ochraniaczy okazala sie moja kozia bródka :thumbup: - zamortyzowala uderzenie, zapobiegla otarciu skory i pewnie szyciu brody

 

zeby bylo na temat - PDM540 okazaly sie pancernymi pedalami :thumbup: - lewy zrobil dluga i gleboka ryse w plycie chodnikowej, a na nim widac tylko leciutke otarcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek co Ty za grawitacyjne szaleństwa odstawiasz, że takie straty przy jednym dzwonie masz?

Ja jak ostatnio usiłowałem latać, to tylko kolano lewe do renowacji, lewa rękawiczka i prawa piszczel z łokciem ucieripały :D

A 540tki faktycznie pancerne, na lewym mam tylko wkomponowaną próbkę asfaltu z miejsca wypadku (na pamiątkę ;) ) Zaś po zaoraniu kiedyś w krawężnik, zostały małe ryski i niestety poszarpany napis SHIMANO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam od razu grawitacyjne - ma sie te zdolnosci :lame::E

 

po prostu jechalem ulica wzdluz chodnika i przy okolo 45km/h postanowilem wskoczyc na chodnik (pare razy tak robilem i bylo OK) ale kraweznik okazal sie zbyt wysoki (albo byl jakis dolek) - tylne kolo ladnie wskoczylo, a przednie nie i polecialem - poniewaz jechalem nieprawidlowo -> kraweznik mialem po lewej, to i na lewa strone sie wyglebilem :E

grunt ze zęby mam wszytkie i obojczyki cale - reszta sie zrosnie i zagoi

musze isc do 2 lekarza bo moze to rzężenie to jakas odma plucna - a z bledami lekarskimi wiele razy mialem do czynienia, wiec sie upewnie czy wszytko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek no po tym opisie to ja tego nie nazwal bym dzwonem tylko nie wiem conajmniej big ben eh to szybkiego zrastania sie w calosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis juz lepiej wygladam/czuje sie :thumbup: oklady z lodu to jest to, zeszla opuchlizna z nadgarstka i kolan - nie ma sie co rozczulac, gdyby nie zebra to juz dzis bym na rowerek poszedl, a tak trzeba poczekac do jutra lub niedzieli :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

Czytam sobie to forum, dlatego bo tez mysle o kupnie jakis pedalow zatrzaskowch. Jezdze glownie na kolarce, wiec potrzebuje pedalow raczej szosowych. ALE...oprocz jazdy treningowej i troche wyscigow uprawiam turystyke rowerowa (z sakwami w polske:)) i na takie wyjazdy potrzebowal bym miec cos, w czym da sie tez troszke chodzic (zwiedzenie czegos itp). Dlatego z tego co sie orientuje to szosowe looki czy spd-sl odpadaja, bo w butach do nich raczej chodzic sie nie da. Zostaje wiec spd"normalne". Ale jakie? Przegladajac internet natrafilem na dosc ciekawe pd-a520, sa w systemie spd, i ponoc maja konstrukcje przystosowana do szosy. Sa coprawda wpinane tylko z jednej strony, ale na szosie nie trzeba sie czesto wypinac, wiec to chyba niewielki problem (teraz mam noski, wiec tez jednostronne i problemu w tym nie widze;)) Ale mam pytanie co wiecie o tych pedalach?Czy faktycznie sa dobre na szose? I teraz sprawa butow. Myslalem o SH-M 072. Byla juz o nich mowa w tym watku, ale mam pytanie, czy w nich bloki nie sa za bardzo schowane jak do tych pedalow? Bo te male spd to poprostu wejda w srodek, a te maja jeszcze "ramke" dookola. Czy to bedzie pasowalo?

Dobra, rozpisalem sie, bo chcialem dobrze wytlumaczyc moj problem.

Licze na pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylu was tu bylo, a teraz cisza:(((

bo:

- wybrales nietypowy zestaw - jak dla mnie

- to forum komputerowe, a tematyka rowerowa raczej nie jest watkiem wiodacym

- z tego co widac to na forum raczej przewaga "gorali" nad "szosowcami"

itd

 

pewnie dlatego nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi - ja bym probowal na forumrowerowe.jgc.pl lub bike.pl tam sa fora stricte rowerowe i pewnie ktos myslal o zblizonym zestawie, a jak nie to trzeba samemu organoleptycznie zbadac

 

o ile Tobie to pomoze to w moich Specach Comp MTB blok jest prawie na rowni z bieznikiem podeszwy -> bieznik opiera sie o blaszke zatrzasku w PDM540, ta z 2 srubkami - w PDA520 ta "szosowa" ramka nie wyglada na wystajaca ponad zatrzask, wiec przypuszczam ze bieznik buta opieralby sie wlasnie na niej

 

BTW

nie wiem co szosowego jest w tych PDA520 (ale specem nie jestem) - dla mnie wygladaja jak klasyczne SPD tylko 1 stronne i obudowane "szosowa" ramka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...