Skocz do zawartości
_igi

Jakie macie oświetlenie roweru?

Rekomendowane odpowiedzi

Po co komu oświetlenie jak ma odblaski, bessens jest mieć oświetlenie tylko przeszkadza !!! :E

 

przecinak, Ty tak z całą świadomością usiłujesz dorównać poziomem do swojego nicka?

Jeżeli masz pisać takie bzdety, to może daruj sobie całkiem pisanie, co?

Albo prznieś się na jakieś onetowe forum, czy też inne bravogirl.pl

Daj se siana i nie zaśmiecaj nam forum, bo napuszczę modelatorów, bez litości. Można sobie pożartować, ale bez przesady. Troll normalnie :( Albo kurna, następne dziecko neostrady :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomego ostatnio policja zatrzymała za brak odblasków - chcieli dać mandat ale skończyło się na pouczeniu... Braki uzupełnił.

 

A co do mnie:

Przód: fabryczny odblask + Author 3xLED + awaryjnie jakaś lampka z hipermarketu :E (całkiem nieźle świeci).

Tył: fabryczny odblask + Author 3xLED

Poza tym to odblski w pedałach i na kołach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajomego ostatnio policja zatrzymała za brak odblasków - chcieli dać mandat ale skończyło się na pouczeniu... Braki uzupełnił.

A konkretnie to za brak, którego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

zadnego oswietlenia nie mam :P

nie jezdze w nocy rowerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A konkretnie to za brak, którego?

Z przodu i z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przodu i z tyłu.

Z tego co wiem, przedni odblask nie jest wymagany :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='21 sierpnia 2006, 11:31' post='2672559']

Z tego co wiem, przedni odblask nie jest wymagany :hmm:

 

Racja, tylko tył jest wymagany, aczkolwiek jak masz jakieś świecidełko, to psy się nie czepiają o jego brak.

Ja tam odblasków żadnych na biku nie wożę, bo mi to buractwem "pachnie" Ale za to mam elemnty oczojebne na butach, kasku i ciuchach, a do tego oświetlenie takie, że niektóre motory mogą pozazdrościć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie mam jako tako oświetlenie już.

Kiedyś miałem na przód jakąś lampkę z Auchana za 10 zł i na tył za 4,99 i zostawiłem sobie tylką tą na tył bo ta z przodu jakaś za ciężka i za duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że odblaski są przydatne (u innych ;) ), przynajmniej widać, że ktoś jest na drodze.

 

Raz widziałem kolesia, co miał czerwoną lampkę z przodu :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='24 sierpnia 2006, 11:43' post='2685410']

A ja uważam, że odblaski są przydatne (u innych ;) ), przynajmniej widać, że ktoś jest na drodze.

 

Raz widziałem kolesia, co miał czerwoną lampkę z przodu :o

odblaski są bardzo przydatne ;)

A ja nie raz takich widziałem i na przodzie i na tyle czerowna lampka , no w sumie sa tansze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie:

- przod - CatEye HL-EL210

- tyl - BBB BLS-32

 

jestem w trakcie zakupu tasmy odblaskowej (25-35mm z metra), co by zrobic sobie kilka opasek na gumce - mam taki zamysl, po 2:

- na ramiona

- na przedramiona

- na uda

- na kostki

- na plecak (zeby opasac do okola)

 

potem moze dokupie "oslepiarke" SIGMA CubeLight'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, jeździłeś już w nocy z tą cateyką ? Zawsze ciekawiło mnie jak toto świeci, ale nie miałem okazji na własne oczy widzeć. Jak z prądożernością u niej?

BTW, co to za taśmę kupujesz? Zlinkuj ją. Czy nie za dużo tych opasek chcesz zapodać ??

 

Edit/Update:

 

benek, może zassasz: ten zestawik "oślepiarek" SIGMA ?

W tej cenie to raczej okazja, a masz full komplet :)

Edytowane przez reed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benek, jeździłeś już w nocy z tą cateyką ? Zawsze ciekawiło mnie jak toto świeci, ale nie miałem okazji na własne oczy widzeć. Jak z prądożernością u niej?

tylko wieczorkiem - w trybie migajacym :hmm:

jutro dluzej w robocie siedze, a jutro dzien rowerowy :P wiec moze bedzie test w ciemnosciach

 

BTW, co to za taśmę kupujesz? Zlinkuj ją. Czy nie za dużo tych opasek chcesz zapodać ??

ad 1 - na razie musze zrobic wycieczki po okolicznych pasmanteriach, bo mysle o czyms, co sie zbiorczo nazywa webbing = tasma odblaskowa na tasmie materialowej (na pewno trwalsze niz sama tasma do naszywania, a gumki przyszywalbym do tego materialu podkladowego)

w oko wpadly mi produkty firmy MF ODBLASKI z Lodzi - to nad czym mysle:

to na czarnym materiale http://www.odblaski.com/ofe_b_08.html

a mozna i cos mniej oczoj... (klujacego w oczy) :E zeby mozna po miescie pojezdzic

http://www.odblaski.com/ofe_b_04.html

http://www.odblaski.com/ofe_b_06.html

 

ad 2 - e tam zakladalbym tylko na noc, wiec nawet jak bedzie maksymalny festyn :E , to i tak mnie nikt nie rozpozna :lol2:, a juz nowych wypadkow w tym roku nie chce :thumbdown:

zakladalbym odblaskowa kamizelke "samochodowa", ale co mi po niej, jak plecak ja zaslania :hmm:

 

benek, może zassasz: ...

W tej cenie to raczej okazja, a masz full komplet :)

generalnie - dlatego uzylem w poprzednim poscie trybu przypuszczajacego, bo najpierw musze zobaczyc, co warta jest ta diodowka

poza tym na tyl na razie nie palnuje dodatkowej lampki, wiec zestaw odpada - ewentualnie bede zasysal zestaw "oslepiarka" halogenowa + ladowarka

 

a tak BTW to mysle o jakims trenazerku Tacx'a :E

bo jak bedzie zima i jak dowloke (w dzien tzw. "roboczy") swoje zwloki do domu po pracy np kolo 19:00, to raczej na mroz i noc nie bede mial ochoty ponownie wylazic :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
benek, jeździłeś już w nocy z tą cateyką ? Zawsze ciekawiło mnie jak toto świeci, ale nie miałem okazji na własne oczy widzeć...

wiec :hmm: jakas godzinke temu wrocilem z przejazdzki i teraz tak:

- w trybie migajacym:

* jak to mocna didowka daje rade,

 

- w trybie ciaglym:

* na nieoswietlona (lub slabo oswietlona) szose/asfalt jest OK, pod warunkiem ze w miare znasz trase - napieralem na asfalcie wzdluz Powsinskiej z predkoscia ponad 30 km/h i tylko raz wpadlem w dolek bo akurat pilem z bidona :E

* las - tylko na szersze sciezki/drozki - jazda miedzy drzewami to dla ... kamikaze - niestety tu bez halogena nie da rady, chyba ze ktos ma koci wzrok, albo wspomaga sie ultradzwiekami (nietoperek-wampir) :lol2:

 

generalnie tak sobie mysle, ze moze cos bym zbudowal na 2 halogenach zasilane bateria od laptopa :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie tak sobie mysle, ze moze cos bym zbudowal na 2 halogenach zasilane bateria od laptopa :hmm:

A nie lepiej już jakiś żelowy - tańszy i pojemniejszy. Poza tym jakbyś to ładował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja mam z przodu MacTronic LH-5(diodowa) i nie jestem z tego zadowolony myślałem że będzie więcej widać a tu praktycznie nic nie widać do jazdy po nocy się nie nadaje zwłaszcza w lesie nic nie widać. A z tyłu tez mam MacTronic TF-54(też diodowa) ale na nią już nie narzekam wydaje mi się ze dobrze świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zetnakatel

Z przodu jakiś odblask. Z tyłu odpadło przy skakaniu.. Potem było nowe ale również odpadło w nieznanym mi miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratulacje :] Lepiej zainwestuj w jakąś lampkę z przodu (może i być jakaś za 20 zł) i odblask w tyłu. Tak to albo się ubijesz na amortyzatorze, albo na drodze, potrącony przez rozpędzonego TIR'a ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 35 zł są rewelacyjne komplety Mactronic.

 

Tia, rewelacha, ale chyba tylko cenowa, bo reszta to .... w doope se można :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ja sie tutaj dopisze, jak który nie ma swiatelek to nie jezdzic wieczorami po drogach

 

osobiscie prawie 3 razy zabiłbym nieoswietlonego cwaniaka, nie jest to przyjemne jak nagle cos ci sie przed autem pojawi i to cos mysli ze ty nie mozesz go nie ominac

 

 

(jednemu wtłukłem nawet za to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r02

Ostatnio dużo osób jeździ bez światełek, a nawet bez odblasków. Może, jeśli coś im się stanie to zrozumieją jaka to głupota, tylko, żeby nie było już za za późno. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tia, rewelacha, ale chyba tylko cenowa, bo reszta to .... w doope se można :(

 

A co niby w nich takiego złego? Proszę oświeć mnie. Nie zamieniłbym ich na żadne inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...