Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ANTEK_

Płyta nie wstaje? Gigabyte K8NS + Semp 3000+ ( 7 5 4 )

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!

 

Mam plyte Gigabyte K8NS rev. 1.0

Semprona 3000+

Gigabyte Radeon 9550

Twinmos 2x256MB

Elixir 256MB

Modecom 300 i 350w

 

na tym sprzecie w roznej konfiguracji plyta sie uruchamia, ale nie slychac zadnego pisku (buzzer podpiety prawidlowo) i teraz tak:

 

plyte odpalilem 2 razy. raz nawet po biosie chodzilem, sprawdzalem temperaturke, wiec procesor OK, ramy 100% ok bo na nich pracuje, podobnie jak grafika i zasilacze.

 

resetowalem CMOS - poprzez zworke (kilka sekund zwarte) i wyjeciem baterii na kilka minut. nic nie pomaga, dociskalem takze pamieci, tez nic. plyta w/g producenta obsluguje moj procesor, chlodzenie mam dobre. prosze o pomoc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze raz o co Ci chodzi...

 

Bo nie wiem... Że speaker nie działa znaczy padnięta płyta? Bo pisku nie słychać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no opisz to dokladniej bo nie rozumiem twierdzisz ze na innym konfingu chodzi a na sempie nie czy jak ??? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wkladam CPU

2. smaruje pasta

3. zakladam cooler

4. wpinam ramy

5. wkladam grafike

 

odpalam i nic, ciemnosc, pisku nie ma

 

jezeli nie wloze grafiki - piszzcy ze grafiki nie ma

jezeli nie wloze ramu - piszczy ze nie ma ramu

 

i co tu nie rozumiec? zasila OK grafika OK ramy OK procesor raczej OK (2 razy sie odpalil)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możę poprostu grafikę masz spaloną czy jakąś walniętą.A może nie podłączyłeś kable od monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może nie podłączyłeś kable od monitora?

 

Ahahaha :D Dobre :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika 100% ok, a czy kabel od monitora jest tak wazny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos CI powiem to ze myslisz ze masz ramy dobrze wsadzone moze byc mylne :P ja swojego kompa nie moglem odpalic bo u mnie zle robilem ze w dualu a dual nei dziala za to kiedys kolega(ma ddr) nie mogl komputera odpalic nic nie chcial sie nawet wlaczycz laskawie obstawial ze padla mu zasilka bo kazdy by tak pomyslal ale jak zaniosl do znajomego informatyka to okazalo sie ze jakos te ramy jednak nie byly oki wsadzone....prubuj wszystko jeszcze raz porzadnie powkladac i powyjmowac a jak nie pomoze sprawdz grafe ramki i zasilke u kogos znajomego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam ze grafika i ramy sa 100% sprawne bo w tej chwili na nich dzialam tylko na innej platformie!! zasilacz tak samo !!

 

ale jak mozna ramy zle wlozyc? ja naciskam na konce az uslysze pstryk i jest ok, ale na Gigabycie tak nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem oc tam wtedy chodzilo jemu tez robilo pstryk a jednak nie dzialalo:P sluchaj skoro ram grafa zasilka git to co proc albo mobo masz gwaracnej to idz i powiedz poprostu wlozylem i nie dziala :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci dochodzi do biosu to sprubuj formata zrobić ja tak miałem wymieniłem płyte i proc i komp sie nie chciał włączyć dochodził tylko do biosu po formatce wszystko spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ci dochodzi do biosu to sprubuj formata zrobić ja tak miałem wymieniłem płyte i proc i komp sie nie chciał włączyć dochodził tylko do biosu po formatce wszystko spoko :P

Sprawdź, czy masz najnwszy bios na płycie.

Włóż tylko jedną kość RAM i próbuj przestawiac w bankach.

Podłącz wiaterek z procka do innego zasilania coolerkó na płycie a na CPU cooler podłacz coś ponad 4k obrotów/min. Jesli odpali bez problemu, sprawdź ustawienia Q-FAN w ocjach biosu (H/W Monitor). Wyłącz ta opcję, bo płyta mysli, że coolerek przy procku sie spalił, więc wyłacza kompa bys nie spalił CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

POdepnę sie pod ten temat.

Wczoraj dostałem płytę K8NS ver.2.0

Wyminiłem płytę w miim kompie razem z procesorem 3000+.

Odpaliłem system, zisnatalowały sie wszytkie sterowniki, internet nawet zaczł działać.

Zmieniałem ustawienia Biosu,chciałem pomieszac w ustawnieniach procka, wyskoczyło mi ze jest Overclocking i zeby zmienić w ustawinia w Bios. Po ponownej zmianie procesor chodzil na 1/2 wiec jeszcze raz zmieniłem w Biose i teraz tak:

komuter sie odpala, ale monitor nie wstaje, tzn pracuje dysk, wentylator, DVD, co gorszę nie moge wejśc w ustawnia Biosu, nie widzi klawiatury tzn nie zaswieca sie klawiatura.

Wyciagnałem Beterie z płyty i próbowałem rano ale też nie mogę odpalić - włacza sie ale nie ma obrazu, moitore nie wstaje.

JAk wyciagam RAM piszczy ze nie ma ramu. Czy mogł sie spalić RAm lub grafika jesli dałem złe ustawienia w Biosie?

Jak zresetować BIOS prawidłowo bo wyjęcie bateri, zwarcie styków bateri oraz zwarcie CMOS nie daje efektu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8NS to bardzo awaryjne plytki. Mialem dwie kiedys, obydwie padły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomocy!!

 

Mam plyte Gigabyte K8NS rev. 1.0

Semprona 3000+

Gigabyte Radeon 9550

Twinmos 2x256MB

Elixir 256MB

Modecom 300 i 350w

 

na tym sprzecie w roznej konfiguracji plyta sie uruchamia, ale nie slychac zadnego pisku (buzzer podpiety prawidlowo) i teraz tak:

 

plyte odpalilem 2 razy. raz nawet po biosie chodzilem, sprawdzalem temperaturke, wiec procesor OK, ramy 100% ok bo na nich pracuje, podobnie jak grafika i zasilacze.

 

resetowalem CMOS - poprzez zworke (kilka sekund zwarte) i wyjeciem baterii na kilka minut. nic nie pomaga, dociskalem takze pamieci, tez nic. plyta w/g producenta obsluguje moj procesor, chlodzenie mam dobre. prosze o pomoc !!

 

 

Witam

POdepnę sie pod ten temat.

Wczoraj dostałem płytę K8NS ver.2.0

Wyminiłem płytę w miim kompie razem z procesorem 3000+.

Odpaliłem system, zisnatalowały sie wszytkie sterowniki, internet nawet zaczł działać.

Zmieniałem ustawienia Biosu,chciałem pomieszac w ustawnieniach procka, wyskoczyło mi ze jest Overclocking i zeby zmienić w ustawinia w Bios. Po ponownej zmianie procesor chodzil na 1/2 wiec jeszcze raz zmieniłem w Biose i teraz tak:

komuter sie odpala, ale monitor nie wstaje, tzn pracuje dysk, wentylator, DVD, co gorszę nie moge wejśc w ustawnia Biosu, nie widzi klawiatury tzn nie zaswieca sie klawiatura.

Wyciagnałem Beterie z płyty i próbowałem rano ale też nie mogę odpalić - włacza sie ale nie ma obrazu, moitore nie wstaje.

JAk wyciagam RAM piszczy ze nie ma ramu. Czy mogł sie spalić RAm lub grafika jesli dałem złe ustawienia w Biosie?

Jak zresetować BIOS prawidłowo bo wyjęcie bateri, zwarcie styków bateri oraz zwarcie CMOS nie daje efektu.

Pozdrawiam

w obydwu przypadkach wine ponosi plyta glowna, sprawdzcie moze sa jakies widoczne uszkodzenia typu "wybulone" kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w obydwu przypadkach wine ponosi plyta glowna, sprawdzcie moze sa jakies widoczne uszkodzenia typu "wybulone" kondensatory.

Płyta działała, odpaliła sie, weszłem do biosu i potem było po wszytkim...

Co prawda płyta jest uzywana i lezała u kolegi nieuzywana jakiś czas.... cóż, jak to mowi moj ojciec, stare jest dobre wino i skrzypce:)

Moze coś uda mi sie jeszcze uratować, jakieś sugestie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem 2 z 4 kondensatorów koło procesora jest wybulone-wylane, jeden ledwo zipie....

Czy da sie je wylutować i wymienić?

8c9f7732994a9078m.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widze 4 uszkodzone kondensatory.

tak. Mozna wymienic, musza miec takie sama parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja widze 4 uszkodzone kondensatory.

tak. Mozna wymienic, musza miec takie sama parametry.

Wymienie oczywiście wszytkie. Czy sklepy elektroniczne posiadaja takie czesci czy szukać w sklepach internetowych?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklep elektroniczny lub allegro. Musisz znac dokladne parametry kondziorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymienie oczywiście wszytkie. Czy sklepy elektroniczne posiadaja takie czesci czy szukać w sklepach internetowych?

Pozdrawiam

 

w sklepie elektornicznym dostaniesz takie kondensaory bez najmniejszego problemu musisz z nich zczytac pojemnosc i przy jakim napieciu pracuja podejrzewam ze to beda 1000uF na 6,3 V ale sprawdz dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.3V 3300uF.

Tutaj na miejscu maja 3300uF ale 10V, z tego co sie dowiedziałem moga być, ale czy na pewno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, polecam takze jakies sprezone powietrze i przeczyscic te sciany kurzu w srodku... To na bank NIE pomaga :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...