Skocz do zawartości
if22

World of WarCraft / WoW

Rekomendowane odpowiedzi

TE rozjechana krowa - powiedz mi ile blizzard placi za serwery ??

W sumie na to pytanie trudno byłoby odpowiedzieć, ale: założenie jednego huba to ok. 3000zł (i tak napisałem zaokrąglając do mniejszej liczby), tak więc średniego serwera wyjdzie 150000zł. Serwerów jest kilkadziesiąt (licząc, że na niektóre serwery składa się jeden bądź dwa pomniejsze serwery), tak więc przypuśćmy: 750000zł. Każdy serwer zasilnany jest napięciem i włączony średnio 23h/doba, tak więc miesięczne utrzymanie jednego serwera równe jest gdzieś z 300zł. Wyjdzie, że 750000zł idzie na same koszty prądu. Oczywiście serwerki są podłączone do internetu, każdy na łączu 100Mbps (przynajmniej wg. tego co mówi Blizzard, a patrząc na pojawiające się ostatnio lagi można odnieść wrażenie, że nie mówią prawdy...). Miesięczna opłaca jednego serwera wyniesie tak więc 139$ (347500$ za wszystkie - nie chce mi się liczyć ile to złotych). I to raczej nie jest mało, szczerze mówiąc ;).

jak taki cfrany jestes...... a moze nic dla siebie nie biora, a moze wszystko co zarobia to na utrzymanie serwera wydaja.

Czy ja tak powiedziałem? Jeśli tak, mea culpa, ale jeśli nie... weź się walnij gumowym kurczakiem w łeb, człowieku! ;) Napisałem tylko, że piekielnie drogie utrzymanie serwerów jest, a nad nimi pracuje po 4 adminów na serwer i niezliczona liczba innych osobników dbających o komfort gry - myślisz, że biorą sobie mniej niż 3000$ za miesiąc pracy? Ja szczerze wątpie :]...

DObry jestes. Jakos guild wars tez jest online i tam sie nic nie placi.

Guild Wars to zupełnie inna bajka, tam jest jeden serwer kontrolujący połączenia p2p pomiędzy graczami, podzielony na podserwery. A p2p nie kosztuje twórców praktycznie nic - dlatego tak się dużo o systemie zastosowanym w GW gadało, bo jest, lekko mówiąc, rewolucyjny.

 

Nie jestem taki głupi na jakiego wyglądam...

 

Pozdro Prabab.

Omfg, ja też ci nasram na wycieraczkę i wywieszę na klamce kartkę "Bardzo żałuję tego czynu!" :D

 

A tak serio, to pozdrawiam.

Edytowane przez Prabab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto mi potrafi wytlumaczyć czemu gra w necie nie jest za darmo. Bardzo mnie to wpienia. 10 zl moglbym placic ale 59zl za miasiac grania.....paranoja. I nikt mi nie wcisnie ze tyle kosztuje utrzymanie serwera, bo jakby zliczył dochody jakie blizzard ma ze sprzedazy kart pre paid do tej gry, to......... to mi sie smiać chce ze ludzie placa za takie uslugi gruba kase :mad2:

Moglbym za ta gre zaplacic nawet 250zl ale chcialbym grac za darmo. :kwasny:

 

rany, czlowieku ile ty masz lat ? 12? nie starcza kieszonkowego? to nie graj. przeciez nikt cie nie zmusza do wydawania prawie 60zl miesiecznie na gre. To jest biznes - Blizzard to nie instytucja charytatywna - potrafia robic na tym pieniadze to tylko pozazdroscic.

Widze, ze 'darmowy' dostep do gier z p2p (torrent, emule, dc itd) poprzestawial niektorym w glowach. Naucz sie chlopie (im szybciej tym lepiej), ze na tym swiecie nie ma nic za darmo (no, moze wpierd.. od znudzonych ABS'ow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(no, moze wpierd.. od znudzonych ABS'ow)

za darmo ? o żesz ! a ja myślałem że oni zawsze sobie sami biorą odpowiednią opłate :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Prabab. Czas skonczyc ta niepotrzebna dyskusje. Po prostu chcialem wniknac w to jaka kase blizzard robi na WoW. Moze kiedys bedzie mie stac zeby sobie kupic ta gre i pograc, ale narazie moje dochody wynosza 0zl i mnie nie stać. Ale bardzo bym se chcial w to pograc online.

Teraz mam do was pytanie jakie sa opoznienia na serwerach blizzarda i jakie lacze jest potrzebne aby dalo sie normalnie grac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobra Prabab. Czas skonczyc ta niepotrzebna dyskusje. Po prostu chcialem wniknac w to jaka kase blizzard robi na WoW. Moze kiedys bedzie mie stac zeby sobie kupic ta gre i pograc, ale narazie moje dochody wynosza 0zl i mnie nie stać. Ale bardzo bym se chcial w to pograc online.

Teraz mam do was pytanie jakie sa opoznienia na serwerach blizzarda i jakie lacze jest potrzebne aby dalo sie normalnie grac??

Chciałeś WNIKNĄĆ w to ile zarabia Blizzard? lol człowieku a co Cię to obchodzi?zrobili przełomową grę- to zarabiają przełomowe hajsy- należy im się i nic Ci do tego!!!! :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Đ3F. Skoro jestes taki skrupulatny to chcialem wniknać ile zarabia prezes blizzarda. Bo podział dochodów w firmie chyba nie jest rownomierny, tak jak we wszystkich firmach, i powiedzmy dyrektor tej firmy bierze dla siebie 80% dochodu , a 20% dzieli miedzy swoich pracowników.

A dyrektor jak to dyrektor, wydaje tylko polecenia a pracownicy robią i nabijają dla niego kase.

 

ale to juz miejsza o te dochody. Chcialem sie dowiedziec jakie sa opuznienia na serwerach blizzarda i czy lacze 128 kbit/s ze zlodziejskiej "multimedia.pl" wystarczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa, a prezesz/szef caly dzien lezy do gory brzuchem i haruja na niego niesprawiedliwie dziesiatki osob?? Tak sie sklada, ze w wiekszosci malych i srednich firm jest tak, ze jak cos sie stanie to szef 'beknie' jako pierwszy i odpowiada calym swoim majatkiem (chodzi mi o firmy inne niz spolki kapitalowe). Poza tym nie jest tak, ze szef pracuje 10-18 a potem ma wszystko w dupie. Na drugi raz sie zastanow co piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem juz ten temat pieniedzy zostawić w spokoju. A nie sie jeszcze podniecasz z tym jeszcze. Naogol jest tak ze jak obecny dyrektor jest zalozycielem to stara sie rozwijac firme. heh....

ale to juz miejsza o te dochody. Chcialem sie dowiedziec jakie sa opuznienia na serwerach blizzarda i czy lacze 128 kbit/s ze zlodziejskiej "multimedia.pl" wystarczy??

 

 

"A nie sie jeszcze podniecasz z tym jeszcze" :lol2:

A apropo tego dyrektora niech se nawet zarabia 10 milionow. Juz mnie to nie obchodzi. Bo widze ze na tym forum sa sami Blizzard maniacy, i nie dadza o tej firmie zlego slowa powiedzieć. A ja tylko chcialem wiedzieć do czyjej łapki idzie nawiecej $. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem , czy WoW jest taki przełomowy ? Jest to kolejny mmorpg , który praktycznie nie odbiega wiele od reszty. Sukces zawdzięcza tylko i wyłącznie marce jaką stworzył i wypromował sobie Blizzard przez te wszystkie lata.

Jak wyjdzie Diablo III Online to rownież Blizzard zgarnie za niego krocie.To samo ze Starcraft 2:Online :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolegą "nevrlander". blizzard jedzie troche na renomie. nie robia starcrafta 2 ani diablo 3 bo sie boją ze nie odniesie sukcesu - to jest moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie sa opuznienia na serwerach blizzarda i czy lacze 128 kbit/s ze zlodziejskiej "multimedia.pl" wystarczy zeby grac bez laga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary- ale nie rozumiem CO TY MOŻESZ WIEDZIEĆ OP FIRMIE BLIZZARD!!!! wszystko co piszesz to są tylko Twoje domysły!ile zarabiają, czemu nie wydadzą D3, ile zgarnia szef. Jakie to ma znaczenie?(co do Twojego pytania to na łączu 128kb/s może być ciężko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie - jak będzie chodził WoW na neo 512kb/s ? :Up_to_s:

Edytowane przez aaress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak myślicie jak będzie chodził WoW na neo 512 ? :Up_to_s:

nie wiem czy mam rację, ale myślę że tak jak chodzić powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak myślicie - jak będzie chodził WoW na neo 512kb/s ? :Up_to_s:

bardzo dobrze :D W wymaganiach pisze że minimum potrzeba 56kb. Więc nie masz sie co martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja cie krece.....ide do roboty i kupuje tą gre ze wzgedu na newsa ze strony battlenet.pl. Cytuje:

"Wartość 4.5 miliona członków społeczności świata Azeroth, o której wspomniałem w poprzednim akapicie bez wątpienia powiększy się o sporą liczbę nowych „rekrutów” z terenów Taiwanu, Hong Kongu oraz Macau. (Mówi się nawet o dodatkowym milionie!)"

 

News z 10 listopada 2005.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMMy

"Po pierwsze to nie Anglia tylko Polska.

A po drugie to stosunek tego co blizzard zarabia na WoW do ceny utrzymania serwera ma sie na moje jak 15 do 1"

 

jezu ziomus jak Ci cos nie pasuje to nie graj albo sam zrob super gre i umozliwisz gre za free wszystkim

 

 

"TE rozjechana krowa - powiedz mi ile blizzard placi za serwery ?? jak taki cfrany jestes...... a moze nic dla siebie nie biora, a moze wszystko co zarobia to na utrzymanie serwera wydaja. DObry jestes. Jakos guild wars tez jest online i tam sie nic nie placi. Pozdro Prabab.

"

 

jezu co koles

to graj w guild wars i inne gry.

 

"rany, czlowieku ile ty masz lat ? 12? nie starcza kieszonkowego? to nie graj. przeciez nikt cie nie zmusza do wydawania prawie 60zl miesiecznie na gre. To jest biznes - Blizzard to nie instytucja charytatywna - potrafia robic na tym pieniadze to tylko pozazdroscic."

w pelni sie zgadzam -_-

 

"Dobra Đ3F. Skoro jestes taki skrupulatny to chcialem wniknać ile zarabia prezes blizzarda. Bo podział dochodów w firmie chyba nie jest rownomierny, tak jak we wszystkich firmach, i powiedzmy dyrektor tej firmy bierze dla siebie 80% dochodu , a 20% dzieli miedzy swoich pracowników.

"

 

co koles -_- zazdrosc sciska, moze zacznij samemu cos robic zeby zarabiac calkiem w porzadku kase ? a nie bedziesz rozliczal ludzi ktorzy zrobili cos wielkiego.

kolejny super temat

Edytowane przez froggio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgadzam sie z kolegą "nevrlander". blizzard jedzie troche na renomie. nie robia starcrafta 2 ani diablo 3 bo sie boją ze nie odniesie sukcesu - to jest moja opinia.

To sie nazywa biznes. Sadzisz, ze gry komputerowe robi sie ku uciesze graczy i dla idei? tak moze bylo w czasie MUDa, ale nie dzis :)

 

bardzo dobrze :D W wymaganiach pisze że minimum potrzeba 56kb. Więc nie masz sie co martwić

Na dial-upie to nawet Diablo 2 skippowalo :) Ale tak kolo 256kbit/s juz nie powinno byc problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spox :E Będę pocinał (jednak dopiero jak skończę czekać na grę w super szybkim sklepie play.com.pl gdzie na przesyłkę priorytetową czekam od czwartku :mad2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ja w play'u zamowilem BF 2 i czekalem tydzien, ale to ze wzgledu, ze weekend byl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe, ja w play'u zamowilem BF 2 i czekalem tydzien, ale to ze wzgledu, ze weekend byl

 

:o nieeeeeeee to ile ja będę czekał ?? przecież w końcu to priorytet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcesz grać to nie graj...po co zakładasz durne tematy....

 

dokładnie. pieprysz jak potłuczony

a jak ci nie pasje płacenie to idz na piracki serwer...albo lepiej wogule w to nie graj bo po wizycie na pirackim serwie powiesz ze wow jest beznadziejny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie. pieprysz jak potłuczony

a jak ci nie pasje płacenie to idz na piracki serwer...albo lepiej wogule w to nie graj bo po wizycie na pirackim serwie powiesz ze wow jest beznadziejny

ma racje, Tommy_TMfP jestes potłuczony :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechanka :D Forum jest po to zeby sie wypowiadac a nie jechac ludzi na wszelkie mozliwe sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jechanka :D Forum jest po to zeby sie wypowiadac a nie jechac ludzi na wszelkie mozliwe sposoby

zgadzam się- ale nikt na niego nie jedzie, tylko wyraża swoją opinię na jego temat. Niby to samo ale jednak jest różnica. Głupi temat- głupie odpowiedzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...