Skocz do zawartości
Boro666

Raporty do przejrzenia dla moderatorow

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Podkreślę że nie jestem osobą odpowiedzialną za kadry, a kadaja kojarzę jako sympatyczną osobę. Wielu administratorów przy wyborze kieruje się też historią ostrzeżeń, ale nie wiem czy i tu tak jest. Biorąc pod uwagę specyfikę tego forum i tej tematyki, powiedzmy sobie szczerze: większość łapie się za pierdoły, więc to też nie musi być jakieś mocne obciążenie dla danej osoby.

Z teoretycznego punktu widzenia mod to musi być człowiek,z którego można brać przykład. Nie może to być pierwszy lepszy z wyboru (domyślicie o co mnie tak naprawdę chodzi).
Ja na przykład jestem zbyt agresywny gdy widzę coś co mnie osobiście się nie podoba oraz mnie nosi. Skalperzy oraz górnicy z działu Karty Graficzne są idealnym przykładem. Też się wkurzam na momenty,gdy danemu osobnikowi,który w zasadzie robi co żywnie się takiej osobie podoba pozwala sobie za dużo,a z kolei innemu osobnikowi który jest rozsądnym gościem i ma łeb na karku za byle pierdołę łapie karę...  
Mam po prostu swoje zasady,a ten kto łamie,to będzie miał ciężko :E Jasne święty nie jestem i to widać wyraźnie w moim logu ostrzeżeń,bo spam się każdemu się zdarza popełnić,ale tego że jednej grupie mimo,że ewidentnie szkodzą pozwala się na zbyt wiele,a drugiej grupie,że są normalnymi osobami są traktowani bardziej surowo,mimo że to była niska szkodliwość czynu,to osobiście raz (w zasadzie to kilka razy tak swoją drogą,ale to już inny temat) tego nie popuściłem. Wtedy emocje wzięły górę,kilka słów poszło za dużo i stało się to co się stało - swoje musiałem odcierpieć.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

Cienko, to ja mam tylko 3 od 2008 roku jak jestem :E

@sideband

To forum już raczej nigdy nie będzie takie jak 10 lat temu i jeszcze dawniej.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pawelek6 napisał:

@lukadd

Cienko, to ja mam tylko 3 od 2008 roku jak jestem :E

To niemal perfekcja :E

Jak pamiętam ciebie z dyskusji forumowych to głównie udzielasz się tematycznie.

Świetny kandydat na moderatora :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, BlindObserver napisał:

Powiem tak, jeśli @kadajo i @Zhao chcecie się podjąć moderowania to dam info, by Was dodano. Jako że obecnie moderatorzy lokalni i tak mogą wszędzie bany rozdawać i nikomu się nie chce tego zmienić (xD) więc testowo można sprawdzić, co z tego wyniknie. Raczej rozpierdzielu nie będzie :E 

A co z kandydaturą @Element Wojny? Staż mały, prawda. Ale za to zaangażowanie w sprawy wewnętrzne forum, aktywność oraz sposób bycia postrzegania to odpowiednie cechy do tej funkcji. No chyba że ktoś ma coś przeciw?

Edytowane przez DeIntegroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elementa to "uczcijmy" minutą ciszy :E

Jak wszedł na forum i zaspamił temat cyberpunka to nawet Odin wydawał się jak złoto przy nim. No, ale teraz jest OK ?.

Edytowane przez lukadd
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pawelek6 napisał:

To forum już raczej nigdy nie będzie takie jak 10 lat temu i jeszcze dawniej.

To na pewno był inny klimat ? Ale wszystko się zmieniło net i świat IT też.

Dzisiaj masz wszechobecny marketing i robienie wszystkiego po łebkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

To niemal perfekcja :E

Jak pamiętam ciebie z dyskusji forumowych to głównie udzielasz się tematycznie.

Świetny kandydat na moderatora :D 

Ha! :E

Teraz bardzo mało. Brakuje mi starej atmosfery, ludzi i starej wersji forum (!). Dawniej głównie udzielałem się w działach sprzętowych, a od długiego już czasu praktycznie w ogóle i chyba nawet mniej czytam artykułów tego typu teraz. Robiłem specjalnie temat dla kart ATI HD, jak zaczęli wypuszczać już sterowniki Legacy pod koniec i wykryłem, że wydajność leży na nich. Szybko okazało się, że praktycznie u każdego takie cyrki były. Pamiętam również jak ktoś robił reckę SLI z dwóch 9600GSO 768MB. Dużo było takich tematów wtedy. Człowiek czytał z zaciekawieniem i się uczył z forum również, nie tylko arty. Teraz nie dość, że "świeżaki" (nowi użytkownicy) są jacy są, to i sytuacja jest delikatnie mówiąc patologiczna w kwestii sprzętu.

@sideband

Dla kasy i władzy. Nieważne co zgotują innym pokoleniom za parę lat. A sami również pójdą do piachu jak każdy inny. Ciężkie czasy, jeśli tak głębiej się zastanowić.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś nie udzielałem się na forach. Nie czułem takiej potrzeby. Aczkolwiek dość regularnie zaglądałem na fora tweak, później pclaba i purepc.

Było inaczej fora były bardziej tematyczne i bardziej skondensowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukadd

P.S. Apropo sugestii, że mnie na moda. Nie chciałbyś, uwierz mi. Musztra pełną gębą byłaby :E

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, DeIntegroo napisał:

A co z kandydaturą @Element Wojny? Staż mały, prawda. Ale za to zaangażowanie w sprawy wewnętrzne forum, aktywność oraz sposób bycia postrzegania to odpowiednie cechy do tej funkcji. No chyba że ktoś ma coś przeciw?

Nie kolego - mnie tu zbyt wiele osób nie lubi, Blind za mną też nie przepada, a ja z kolei nie chcę gdzieś tam kiedyś wysłuchiwać docinków że kogoś potraktowałem gorzej tylko dlatego że mamy kompletnie inny punkt widzenia na wiele spraw. Moderator powinien być bezstronny a ja mam 8 osób na ignorze więc przydzielenie mi tej funkcji mija się z celem. 

Ale jeżeli kogoś interesuje moja opinia to ja dałbym na moderatorów @kadajo, @Zhao i @lukadd. Myślałem jeszcze o dwóch innych osobach ale niestety tak samo jak ja zbyt często wchodzą w konflikty z innymi co moim zdaniem wyklucza ich kandydatury ;) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie przepadam za połową forum. Jakby tylko od tego zależało, to nikt by nie mógł być. Tu raczej są inne kwestie, które w sumie po części zauważyłeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Z tego co mi się zdaje jak Evil to napisał usunąć konto może tylko admin i to na specjalną prośbę ze strony użytkownika lub kogoś z "wyższych sfer" (moderatorzy taką prośbę do admina także mogą wystosować  czy nie? ). Normalnie jak dany użytkownik nie chce mieć konta na tym forum,to musi wejść w panel Zarządzanie kontem na belce,po wejściu zalogować się za pomocą logina i hasła (tak samo jakby się na forum logowało) trzeba znaleźć sekcję odpowiedzialną za usuwanie konta i postępować według instrukcji. Wtedy rozpoczyna się procedura usuwania konta,która od woli adminów trwa trochę czasu i admin najzwyczajniej w świecie kilka opcję,żeby dane konto zostało usunięte i konto idzie w zapomnienie. Tyle,że piszę o takiej możliwości w sytuacji gdy użytkownik ma pełen dostęp do forum. To nie zadziała,gdy na użytkownika została nałożona blokada dostępu do forum (czasowa lub stała,wszystko jedno). W takim przypadku użytkownik w zasadzie nic nie może zrobić,gdyż jedyne co przy blokadzie jest widoczne to informacja z symbolem kłódki o zawieszeniu konta oraz braku dostępu do strony wraz z widocznym dla użytkownika logiem własnych ostrzeżeń. Nawet wylogować z konta w takim przypadku się nie da :E

Zależy, ja jako admin na innej stronie/forum mam taką możliwość i jest to dosłownie jedno kliknięcie w panelu, nie muszę nikogo pytać o zdanie, np. ostatnio wpadł do nas user/bot, który reklamował lewe zaświadczenia covidowe no i poleciał w 3 sekundy, każde forum ma swoje własne autorskie rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver

Zhao i Kadajo, lokalny mod, głównie działy techniczne (sekcja sprzęt), zwłaszcza karty graficzne i wątek zakupowy, jak wyplenią to chamstwo które praktycznie rozlewa się stamtąd (z tego wątku) po całym forum to postawię im pomnik

Lukadd, lokalny, głównie cały dział konsole i gry, można dodać też cały dział off-topic

Pawelek6, globalny, kojarzę go jako bardzo wyważonego użytkownika nie szukającego nigdy zwady, jak chce wprowadzić terrordrome niosąc w ręku regulamin i że wszystko będzie zgodnie z regulaminem to tylko cieszyć się z takiego terminatora który będzie działał w świetle regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno - zanim kogoś weźmiecie do ekipy sprawdźcie czy ma w ogóle pojęcie o panelu forum/zarządzaniu postami/panel raportów itp. bo moderator to nie tylko pan co stoi w kącie z rózgą i czeka komu by tu po łapach przylać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, RyszardGTS napisał:

Zhao i Kadajo, lokalny mod, głównie działy techniczne (sekcja sprzęt), zwłaszcza karty graficzne i wątek zakupowy, jak wyplenią to chamstwo które praktycznie rozlewa się stamtąd (z tego wątku) po całym forum to postawię im pomnik

 

Zrobisz to w sekundę zamykasz temat to skalperzy i jęczące ciotki klotki rozejdą się. Ten temat nie ma większego sensu ten kto chciał kupić już kupił, a ten co chce kupić śledzi sklepy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odin tu jeszcze wróci, nie zdziwcie się jak wparuje o 4 rano i zawali całe forum gejowskimi filmikami. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest potwierdzone, że to faktycznie on a nie ktoś się dla jaj pod niego podszywa? Skąd u niego taka nagła zmiana? Tylko nie mówcie, że on z tego samego ip zakłada te multi, bo to już była by niezła jazda  :lol2:  i że mu się chce to robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, مارتشين napisał:

A to jest potwierdzone, że to faktycznie on a nie ktoś się dla jaj pod niego podszywa? Skąd u niego taka nagła zmiana? Tylko nie mówcie, że on z tego samego ip zakłada te multi, bo to już była by niezła jazda  :lol2:  i że mu się chce to robić.

Zapewne w ciągu kolejnych kilku godzin sam Ci odpowie na to pytanie jak tylko wyczai że moderatorzy poszli spać :D 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do 10, żebym nie musiał patrzeć na to co wrzuca, bo dzisiaj to mnie aż zmroziło jak zobaczyłem co wrzucił. Szkoda tylko, że na ignora nie można jego kolejnych kont według szablonu dać.

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, مارتشين napisał:

A to jest potwierdzone, że to faktycznie on a nie ktoś się dla jaj pod niego podszywa? Skąd u niego taka nagła zmiana? Tylko nie mówcie, że on z tego samego ip zakłada te multi, bo to już była by niezła jazda  :lol2:  i że mu się chce to robić.

IP ma zmienne, ale czasem wylosuje to, które miał wcześniej i widać, ile jest już kont do niego przypisanych. Obojętnie jakby te konta nazywał i tak będzie wiadomo, że to on. 

@RyszardGTS Obecnie lokalny mod nie jest lokalny :E Od zwykłego różni się głównie nazwą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sideband napisał:

Zrobisz to w sekundę zamykasz temat to skalperzy i jęczące ciotki klotki rozejdą się. Ten temat nie ma większego sensu ten kto chciał kupić już kupił, a ten co chce kupić śledzi sklepy.

Ogólnie ten temat powinien się nazywać offtop GPU, zakupowy też może być dodany.

Ludzie chcą rozmawiać o takich pierdach czyli o wszystkim i o niczym. Więc jak dla mnie niech rozmawiają. Tylko, raz na jakiś czas faktycznie ktoś powinien tam zajrzeć i wykosić bluzgi, najazdy i wycieczki, aby rozmowa nawet jak nawet na offtop była kontynuowana na jakimś godnym poziomie :E  Z czasem by się nauczyli na co sobie mogą pozwolić i gdzie są granice, których nie powinno się przekraczać podczas wymiany zdań czy opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...