Skocz do zawartości
Boro666

Raporty do przejrzenia dla moderatorow

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wierzyć w to co było wypisywane, to nigdy się nie zgadzała.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem teraz tego bezpośrednio w twoją stronę, a raczej ogólnie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałeś o jednej opcji, którą teraz stosuję. Piszę mocno ogólnikami aby nie wywoływać konkretnych sytuacji/osób, by nie robić przypadkiem burzy. Po prostu ogólnie zwracam uwagę na problem. Czasem warto rozważyć możliwą inną interpretację. Szczególnie właśnie w problematycznych sprawach kiedy nie zawsze mówi się wprost, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
Nie raz człowiek chciałby powiedzieć na głos co się dzieje, ale z doświadczenia od najmłodszych lat wiem, że czasem jest lepiej trzymać język za zębami. Trochę jak obecna sytuacja za wschodnią granicą. Zachód pewnie by zrobił porządek z ruskimi obecnie, ale boją się atomówek.

P.S. Nie chodzi o ciebie.

Edytowane przez Pawelek6
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krąg swych podejrzeń musisz rozszerzyć, nie wszystko rozgrywa się na widoku publicznie. Bywało więcej akcji ;)  Nie chcę być od rozwiązywania problemów i pouczania ludzi z belką. Dlatego, że to ryzykowne.

I tak dodam, że sam osobiście nigdy się nie ubiegałem o moda i raczej nie będę. Miałbym zapewne na pieńku z wyższym szczeblem, z całym korpo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój punkt widzenia z wygodnej pozycji. A problemy próbowałem rozwiązywać na pw i jak to pisałem w początkowym poście (pierwszy na tej stronie), obecnie spokój. Ale wiec, że nie każdy użytkownik/mod jak np. ty teraz, potrafi rozmawiać, tylko po prostu ucieka z konwersacji bez słowa po zwróceniu uwagi jak braknie argumentów.

Dobranoc

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Wiem jaką opcję stosujesz, podejrzewam nawet do kogo pijesz (i że nie jestem to ja), ale problem z ogólnikami jest taki, że to ogólniki: strzelasz w jedną osobę raniąc/zabijając cały tłum. Spróbuj więc też zrozumieć mój punkt widzenia. Moderacja jest zła, bo jeden z moderatorów zrobił komuś krzywdę. Takie sytuacje są i będą że ktoś może popełnić błąd, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Można sprawę rozpatrywać na różnych poziomach.
Moderacja jako zbiór jednostek bez powiązań - masz rację ciężko winić wszystkich za przewinienia jednej osoby.
Moderacja jako grupa, społeczność współpracujących ludzi - nie działacie jako pojedyncze osoby, macie wzajemny wpływ na swoje działania, współpracujecie, wypracowujecie sposoby postępowania. Tutaj jak najbardziej ogólne stwierdzenia mają sens, przeniesienie działań jednej osoby na całą grupę. Tutaj nie obrażałbym się na narzekania na całą grupę, to wskazówka (nie zawsze miła) że coś nie działa jak powinno, że jest sprawa do obgadania. Jest tutaj miejsce na wypracowanie standardów, uspokojenie młodszych stażem, na jakieś spójne działanie.

Ja bym wolał dążyć do drugiego modelu. Jest trudniejszy ale daje lepszy efekt.
Jak zaczynałem, to właśnie tak wyglądał zespół. Było indywidualne podejście, różna surowość karania i sprzątania ale miał też kto wylać wiadro zimnej wody, ustawić do pionu. Mieliśmy też pewne ustalone standardy, wytyczne.

 

Burza wychodzi z tego jeszcze większa, bo znacznie prościej, szybciej (i poważniej) byłoby po prostu wygarnąć do konkretnej osoby o co konkretnie chodzi, a przede wszystkim na spokojnie.

Przykłady jak takie wygarnięcie poszło mamy (posprzątane) przykłady wyżej.
Jeżeli dwie osoby mają ze sobą na pieńku, to nie dogadają się ani na PW, ani publicznie. Tutaj musi być ktoś trzeci, kto stoi z boku i będzie w stanie rozładować napięcie sporu.

 

A moje luźne obserwacje z boku?
No widzę, że młodym lekko belki uderzyły do głowy. Jeżeli są zatargi z wieloletnimi użytkownikami, których nie kojarzę z robienia bałaganu na forum, to coś jest nie tak.
Rozumiem chęć działania, uporządkowania forum ale łatwo tutaj przegiąć z własną wizją jak forum ma wyglądać, formować wspólnotę pod swoje preferencje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum, some serious business :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat forum się skończył.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zapomnial przedluzyc certyfikatu :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znowu jaja były takie,że oni ten certyfikat zdążyli wcześniej wykupić/przedłużyć na następny rok,tyle że znów zapominają w odpowiednim czasie wgrać :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjdzie dzień, że ktoś zapomni przedłużyć domenę :E

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się dopiero w maju przyszłego roku,na razie wygląda to tak. Strzałką zaznaczyłem ważność domeny.8a57b7d90d197cdd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw screenshot:
ZK3GUga.png

Następnie pytanie: panowie moderatorzy, jak to jest ze standardami moderacji? Pytanie głównie do pan...och przepraszam najmocniej, Pana Moderatora @pietrrokov : jeden moderator zamyka emocjonalny wątek, po czym drugi sobie korzysta z przywilejów i dokłada do pieca, oczywiście w wątku dalej zamkniętym, więc nie dającym możliwości dyskusji nikomu poza PANEM MODERATOREM?
Co się dzieje? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie zwrócił uwagi ze watek został zamknięty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już jak to wyglądało za moich czasów, zmienił się w międzyczasie silnik, więc to w ogóle może nie być istotne co tam kiedyś było...ale chyba nie jest tak trudno zauważyć że wątek ma "kłódkę", jak i zauważyć ostatnią wypowiedź innego moderatora?

No chyba że jedynym powodem było jednak zwykłe dopierdzielenie lasce, która popełniła błąd wywlekania prywaty na internetach (i internety ją przeciągnęły pod kilem), a reszta dyskusji nie jest istotna dla szanownego Pana Moderatora :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś ten błąd popełniłem i odpowiedziałem w zamkniętym temacie?

Co do samego tematu to go nie sledzilem bo już na wstępie uznałem go za trololo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w internetach, wiadomo, ale patrząc na sam fakt, jak dziewczę gorliwie broniło partnera przed atakami, wątek chyba mógł powstać tak naprawdę :)

Ostatni wpis moderatora to jednak raczej nic moderującego, a raczej eskalującego, zwłaszcza w kontekście braku możliwości "odszczekania się" w zamkniętym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to jest kompletne dno, aby zamknięty wątek mod sobie po dwóch dniach otworzył, puścił jeszcze trochę flame'a i go zamknął ponownie. Żenada. Mógłby mi ktoś rozrysować, po co to?

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej też opisałem tę sytuację. Otagowałem moderatora, który to zrobił, ale on się nie pojawił od tego wpisu na forum. Grunt to walnąć bombkę i zniknąć...:)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatycznie, a czytałem Twój post, ale chyba nie pokojarzyłem faktów. Ale przydzbaniłem. XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.10.2022 o 01:40, Karister napisał:

mod sobie po dwóch dniach otworzył, puścił jeszcze trochę flame'a i go zamknął ponownie

Od strony technicznej nie musiał nic otwierać i zamykać. Jak nic nie zmienili przy aktualizacji, to moderatorzy mogli swobodnie pisać w zamkniętych tematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zablokowany.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...