Skocz do zawartości
Boro666

Raporty do przejrzenia dla moderatorow

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, مارتشين napisał:

A to jest potwierdzone, że to faktycznie on a nie ktoś się dla jaj pod niego podszywa? Skąd u niego taka nagła zmiana? Tylko nie mówcie, że on z tego samego ip zakłada te multi, bo to już była by niezła jazda  :lol2:  i że mu się chce to robić.

On już chyba jakąś mafie zebrał wszyscy siedzą z laptopami i czekają aż da znak sygnał - ten :E

Jak poprawnie spi***ć nagranie sceny do filmu? - Wykop.pl

• Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

Można tylko nie do końca. Mi się udało go przyblokować jakimś adblockerem także jego wiadomości na ogół mi się nie pokazują ale nagłówki mi wyskakują. Z kolei kiedy zlikwidowałem nagłówki to wiadomości zwykłych użytkowników źle mi wyświetlało.

No właśnie ja myślałem, aby po konkretnej frazie blokować go. Chyba poszukam coś w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lukadd napisał:

Ogólnie ten temat powinien się nazywać offtop GPU, zakupowy też może być dodany.

Ludzie chcą rozmawiać o takich pierdach czyli o wszystkim i o niczym. Więc jak dla mnie niech rozmawiają. Tylko, raz na jakiś czas faktycznie ktoś powinien tam zajrzeć i wykosić bluzgi, najazdy i wycieczki, aby rozmowa nawet jak nawet na offtop była kontynuowana na jakimś godnym poziomie :E  Z czasem by się nauczyli na co sobie mogą pozwolić i gdzie są granice, których nie powinno się przekraczać podczas wymiany zdań czy opinii.

Na tym forum każdy temat to offtop :E Ale do czasu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, BlindObserver napisał:

@RyszardGTS Obecnie lokalny mod nie jest lokalny :E Od zwykłego różni się głównie nazwą.

Wiem, po prostu podsunąłem ci główne obszary działania dla nich (jak któryś dostanie moda i będziesz rozmawiał że "świeżakiem" odnośnie gdzie ma głównie wprowadzać terror ;););) ), tam gdzie ich najczęściej widziałem* i gdzie czują się jak ryba w wodzie biorąc udział w dyskusjach w tych działach.

*pij piwo i obserwuj gości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, sideband napisał:

Na tym forum każdy temat to offtop :E Ale do czasu 

Nie każdy.

Temat np. Gothica 2 + Kroniki ostatnimi czasy całkiem ładnie i merytorycznie się kręci, sam gram i temat obserwuję. Co prawda trafiła się raz jakaś drobna próba trollowania, ale szybko ucichła :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, BlindObserver napisał:

Obecnie lokalny mod nie jest lokalny :E Od zwykłego różni się głównie nazwą.

Nie do końca. Są działy w których w ogóle nie ma możliwości moderacyjnych. Nie ma też dostępu do IPToola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@EvilKillaruna

No proszę jedna akcja z Waszej strony i podburzacz już wrócił. Szkoda że w tym momencie nie ma nikogo kto mógłby tu i teraz go skasować po raptem 1 komentarzu. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to mam aktualnie "wolne" aż do premiery Stalkera 2 u nas na stalker.pl nic się ciekawego nie dzieje więc mogę pomóc przy porządkach na forum pclab o ile oczywiście znajdzie się jeszcze wolne miejsce.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale byłem też modem na android.com.pl oraz escapefromtarkov.com.

W razie czego mógłbym też pomagać nowo wybranym moderatorom w poznawaniu "niuansów" panelu i zarządzania nim z poziomu moderatora.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Ogólnie to mam aktualnie "wolne" aż do premiery Stalkera 2 u nas na stalker.pl nic się ciekawego nie dzieje więc mogę pomóc przy porządkach na forum pclab o ile oczywiście znajdzie się jeszcze wolne miejsce.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale byłem też modem na android.com.pl oraz escapefromtarkov.com.

W razie czego mógłbym też pomagać nowo wybranym moderatorom w poznawaniu "niuansów" panelu i zarządzania nim z poziomu moderatora.

6cd9a7aafe8d23649b187dd8bbbb41ed3845d796

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że większość z was utknęła w czasach świetności for i chciałaby dzisiaj trzymać się tamtejszych zasad.. ;) Armia moderatorów, regulamin pod linijką, bany i czyszczenie tematów na błysk.
Dajcie ludziom rozmawiać bo widzę niektórym sporo problemów sprawia istnienie tak aktywnych tematów jak zakupowy rtx czy drugi pandemiczny.. Nie wiem jakim cudem tolerujecie trzeci polityczny w tym zestawieniu?

I nie, nie chodzi o brak regulaminu i moderacji, bo ktoś pewnie zaraz wyskoczy mi z taką skrajnością. Ludzie znajdą sobie lepsze miejsca do dyskusji jak im pozamykacie tematy dla których potrzebują forum.

A teraz kiedy tak trudno o użytkowników pomysły typu zatwierdzenie postów przez moderatora to totalne nieporozumienie. 
Naprawdę nic wam się nie stanie jak moderator skasuje konto odina po 2 postach a nie przed pierwszym, to nie koniec świata.

Ja więcej widzę tego płaczu o odinie niż samego odina, jak on ma dać sobie spokój kiedy przeżywacie każde jego konto? A i tak każdy post odina jest o klasę wyżej niż polityczne ujadanie w niektórych wątkach.. ;)

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Wu70 napisał:

Naprawdę nic wam się nie stanie jak moderator skasuje konto odina po 2 postach a nie przed pierwszym, to nie koniec świata.

Chyba Cię tu wczoraj nie było. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Byłem ale nie 24/7, na odina raczej nie trafiłem więc moderatorzy działają, na wasz płacz a i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Wu70 napisał:

Byłem ale nie 24/7, na odina raczej nie trafiłem więc moderatorzy działają, na wasz płacz a i owszem.

Chyba w ogóle Cię nie było, bo pół dnia wisiały tu takie rzeczy że szkoda gadać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co tam wisiało i nie ma to większego znaczenia, skasowane i tyle. Chcesz utrudniać rejestrację wszystkim nowym użytkownikom bo się obraziłeś że jakiś spam nie zniknął po 3 nanosekundach?

Zlitujcie się 8:E Bo ten odin pewnie boki zrywa jak to czyta, pół forum obrażone bo spam zobaczyło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co mówiłem? Że to czubek uzależniony od forów? A to się wtedy zgadza, prawda najprawdziwsza ;).

Generalnie myślę że to doskonała okazja aby nauczyć się pochodzić do tego wszystkiego na luzie. Kupownik rzuca kupą to się ją omija. Raz na jakiś czas przyjdzie sprzątaczka i sprzątnie. Taka swego rodzaju "cierpliwość etapu". Zobacz zresztą co się stało po tym jak zamknięty został Covidowy... już są wycieczki osobiste, pogróżki, komuchy, cenzura, kiedyś to było itd. Czekam już tylko na pochodnie i widły pod blokiem :D.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, lukadd napisał:

Ja mam od 2012 do dziś 15cie warnów

2005 - 12 sztuk :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No i tak właśnie należy to załatwić z nim a nie płacz i płacz czy blokowanie rejestracji, zaraz będziecie sprawdzać dowody osobiste bo jeszcze szatan się zarejestruje :D
Blind już dawno pisał żebyście przestali o nim pisać czy mu odpowiadać i to wszystko.

A z covidową cenzurą to takie zostawiłeś wrażenie ostatnim postem, dla mnie totalne nieporozumienie żeby wyznacznikiem było jakieś foliarstwo w kogoś mniemaniu i istniały sprawy o których mówić nie można

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Wu70 napisał:

Ludzie znajdą sobie lepsze miejsca do dyskusji jak im pozamykacie tematy dla których potrzebują forum.

Niech szukają.

2 minuty temu, Wu70 napisał:

A z covidową cenzurą to takie zostawiłeś wrażenie ostatnim postem, dla mnie totalne nieporozumienie żeby wyznacznikiem było jakieś foliarstwo w kogoś mniemaniu i istniały sprawy o których mówić nie można

To już nie mój problem. Akurat covid czy polityka nie są godne z tematyką przewodnią tego miejsca, a to co tam było trudno nazwać dyskusją. To były przepychanki, manifesty światopoglądowe, wyzwiska itd. Wolność słowa polega na elementarnej odpowiedzialności za to co się wygaduje, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo kto to potem przeczyta i co sobie będzie potem roił pod czapką. No ale niech będzie że cenzura, komuna itp., itd...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mało kto pamięta chyba czasy anomalocaris`a. Banował równo jak ktoś zasłużył :E 
Moderator powinien być niezależny i studzić emocje na forum. Kolejnym tematem do zamknięcia chyba będzie off polityczny, aż dziwne że jeszcze otwarty patrząc co tam się wyprawia :cool: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

To już nie mój problem. Akurat covid czy polityka nie są godne z tematyką przewodnią tego miejsca, a to co tam było trudno nazwać dyskusją. To były przepychanki, manifesty światopoglądowe, wyzwiska itd. Wolność słowa polega na elementarnej odpowiedzialności za to co się wygaduje, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo kto to potem przeczyta i co sobie będzie potem roił pod czapką. No ale niech będzie że cenzura, komuna itp., itd...

Jasne, że nie twój tylko ludzi którzy w nim brali udział. ;)
Covid czy polityka doskonale pasuje do działu Dyskusje na tematy różne, a jak pojawiają się problemy typu wyzwiska to chyba moderatorzy wiedzą co mają robić i wydawało mi się że są inne rozwiązania niż zamykanie tematu z dopiskiem o foliarzach ;)

Zastanów się czy to dobrze że twoje własne przekonania tak drastycznie wpływają na ocenę w tych wątkach.

Nie rozumiem tylko dlaczego polityczny został, w końcu w zupełności pasuje pod opis o przepychankach i reszcie..

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, مارتشين napisał:

Kolejnym tematem do zamknięcia chyba będzie off polityczny, aż dziwne że jeszcze otwarty patrząc co tam się wyprawia

To też miałem na myśli pisząc że na wszystkich przyjdzie kiedyś pora. Sprzątanie takich wątków to niestety jak babranie się w stajni Augiasza. Zawsze ktoś będzie poszkodowany, a ktoś nie dostał, a coś tam, a na koniec wątek i tak będzie musiał być zamknięty. Ktoś bardzo ładnie i mądrze stwierdził, że do dyskusji na poziomie na takie tematy trzeba po prostu dojrzeć i wszystko wskazuje na to, że nie ma na to szans. Od dłuższego czasu nie miało to nic wspólnego z dyskusją.

1 minutę temu, Wu70 napisał:

Zastanów się czy to dobrze że twoje własne przekonania tak drastycznie wpływają na ocenę w tych wątkach.

Co innego przekonania, a co innego stwierdzenie faktu ;). I ponownie: to już nie była od dawna dyskusja. Taką a nie inną więc podjąłem decyzję. Zawsze mogłem wszystkich nagrodzić banami za wypisywanie bzdur i wszczynanie awantur co rusz. Tylko że wtedy zarzutów o "przekonaniach" nie byłoby końca :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Element Wojny napisał:

Moderator powinien być bezstronny a ja mam 8 osób na ignorze więc przydzielenie mi tej funkcji mija się z celem.

Mało masz na swojej "czarnej liście". Tak teraz spoglądam na swoją czarną listę i do tej pory u mnie licznik zatrzymał się na 23 osobach,choć jakbym dodał każdego,kto na taką listę według mnie zasługuje,żeby tam trafić,to tych osób byłoby z 30-40 lub więcej. Kto tam trafił,zachowuję tylko dla siebie,natomiast tacy osobnicy mają zablokowaną możliwość wysłania do mnie priv :D Żebyśmy się zrozumieli,nie dodaję takiego delikwenta od razu (każdemu może się zdarzyć jeden wyskok...),ale jak takie wyskoki się powtarzają (pienienie się do mojej osoby,zazdroszczenie statusu/stażu czy inne różnice etc.),to nie ma innego wyjścia. Zresztą nawet polubiłem taką opcję,gdyż jednym magicznym przyciskiem mogę sprawić,że nie muszę czytać co o mnie czasem piszą.

12 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Zhao i Kadajo, lokalny mod, głównie działy techniczne (sekcja sprzęt), zwłaszcza karty graficzne i wątek zakupowy, jak wyplenią to chamstwo które praktycznie rozlewa się stamtąd (z tego wątku) po całym forum to postawię im pomnik

12 godzin temu, sideband napisał:

Zrobisz to w sekundę zamykasz temat to skalperzy i jęczące ciotki klotki rozejdą się. Ten temat nie ma większego sensu ten kto chciał kupić już kupił, a ten co chce kupić śledzi sklepy.

Właśnie o takim nieprzyjemnym towarzystwie chcę też wspomnieć. Może nie od razu tych skalperów na spółę z górnikami wypleniać,co jakoś ich zmusić do zmiany myślenia tak,żeby już swojej szkodliwości nie propagowali na forum. Tym bardziej,że od pewnego czasu mają mniemanie osób,którzy myślą że im wszystko wolno i mogą robić co im się żywnie podoba. Najlepsze jest to,że takie myślenie mają także osoby,które mają niski staż na forum (niewielka ilość postów bądź posiadanie konta od kilku miesięcy czy roku). Gdy takie coś widzę,to mam takie wrażenie,że takim osobom jest nierówno pod sufitem. Zresztą nawet starsi użytkownicy także przejawiają tego typu zachowania. Więc albo muszą się dostosować do zasad,które zostały ustalone oraz obowiązują do dnia dzisiejszego i zdecydowana większość tego się trzyma albo w ramach wydarzającej się recydywy opuszczają to miejsce. To,że jest spopularyzowana chwilowa moda na kopanie na kartach graficznych czy na skalpowanie wysoce niedostępnego sprzętu po to,żeby odsprzedać nieświadomym powagi sytuacji osobom z odpowiednią przebitką nie znaczy,że są "zwolnieni" z obowiązujących zasad na forum.  Przykro mi,ale też są fora specjalistyczne o kopaniu kryptowalut czy grupy górnicze/skalperskie na FB przykładowo i niech takie osoby,które nie mogą się powstrzymać przed np.chwaleniem się swojej koparki czy tym,że kupił coś w ilości sztuk kilkanaście i potem sprzedaje z dodatkową prowizją dla siebie właśnie pójdą tam.To forum według mnie nie potrzebuje takich osób. Na szczęście jeszcze skalpują produkty,które nie są pierwszej potrzeby,ale co się stanie jak tacy zaczną skalpować produkty pierwszej potrzeby np.chleb? Takie zachowania należy dusić w zarodku i pieprzenie w stylu: "To jest wolny rynek i trzeba się do niego dostosować" nie ma w tym przypadku znaczenia.

Ktoś zaraz pewnie wytknie w stosunku do mnie,że ja sam jestem tylko od niecałych 3 lat i się wypowiadasz w takich sprawach,o których w zasadzie nie powinieneś się wypowiadać etc. Powiem tak,że obserwuję to wszystko i uważam,że idzie w złym kierunku. Dopuścić trzeba czasem kogoś,których może wiele lat w jednym miejscu nie spędził,ale jednak posiada pewien zdrowy rozsądek i ma pojęcie o czym mówi.

1 godzinę temu, Wu70 napisał:

A teraz kiedy tak trudno o użytkowników pomysły typu zatwierdzenie postów przez moderatora to totalne nieporozumienie.

Totalne nieporozumienie? Przecież to jest bardzo dobra propozycja i w pełni to popieram. Na Odina taki sposób zatwierdzania postów przez moderatora zadziała i skutecznie go odstraszy. Po prostu Odin musi przyjąć do wiadomości,że na forum jest już spalony i nie ma opcji jego powrotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem w tym że sporo tematów i zagadnień się zazębia. No i klasycznie - jak zaczniesz wywalać syf to podniesie się wrzask o cenzurze itd. Ale chyba najwyższy czas po prostu podziękować towarzystwu (przynajmniej niektóremu) permanentnie. Tolerować można tylko przez jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E tam, za miękcy jesteście. Gdybym ja moderował, to forum by było w połowie puste. Albo w połowie pełne. Zależy, kto ocenia. :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi