Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

to_mala

Formatowanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieńdobry wszystkim.Mam zamiar sformatować Seagate U8 ST317221A 17,2 GB.Ostatni format był ok.1,5 roku temu i system troche szwankuje (Win98SE).Prosze wszystkich o rade..............po pierwsze jaki program uzyć do tego formatu (ponoć są jakieś niezłe, albo jak to najlepiej zrobić) ,po drugie mam zamiar przejść na WinXP-czy to dobry pomysł?I jeszcze, jak najlepiej podzielić dysk(partycje).Z góry wszystkim dziękuje za radę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy program do formatu znajduje sie na dyskietce startowej (i w paru innych miejscach) i nazywa się ... format

 

WinXP jest na pewno lepszy od 98, ale zajmuje wiecej pamieci i bardziej obciąża procesor. Więc jeśli masz słabszy sprzęt (proc poniżej 500MHz i/lub mniej niz 256 MB ram) to się na XP nie wybieraj. Będzie mulić.

 

Co do partycji to sprawa indywidualna. Na twoim miejscu odzieliłbym po prostudysk na pół. Choć możesz wydzielić jakąś małą partycje na pkik wymiany (swap). Wielkośc zależy od wersji windowsa,ilości Ram jaką posiadasz i zastosowań komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o format to z poziomu instalatora windowsa XP. tam jest narzędzie do formatu dysków.... jeśli chodzi o partycje to:

 

dla systemu wybirerz partycje NTFS

dla SWAP (czyli plik wymiany) wybierz partycje FAT16 (na nią możesz też tempu "wrzucać"

a dla programów itp. to partycja FAT32

 

pozdr.

 

pisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisali najlepszym formatem jest poprostu format c: :P

Czasem to troche trwa ale jest pewne i bezpieczne :P nic nie zostanie.

Co do XP to zalezy od twojej konfiguracji ale licz sie z tym ze XP zajmuje troche wiecej niz poczciwa 98SE. Teraz wystarczy ci na system 500MB a na XP bedziesz musial poswiecic gdzies kolo 1,5GB wiec przy twoim dysku moze te 1GB to nie jest znowu az tak duzo ale tez nie posiadasz ogromnego dysku i na dzisiejsze czasy to ponizej minimum. Dysk podziel wg upodoban. Ja na ten przyjklad mam duzo partycji(80GB) i mam podzielony na System(Win98SE,WinXP(ciagle planuje zmienic na 2k ale nie chce mi sie instalowac :P),Linux),Programy+Download(by nie zasmiecac nimi dysku systemowego),Gry,Muza(najwazniejsze) no i Filmy. To chyba wszystkie wiec liczac to jest ich 7 wiec troche ich jest ale tobie nie proponuje robic taka siekanke bo da ci to na partycje okilo 2,5GB. No moze to nie tak malo :D wiec jak pisalem wszystko zalezy od tego do czego bedziesz go uzywal.

 

[Edytowane: 18/2/2004 przez molek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z plyty instalacyjnej XP-Profesional

1.1 Wymagania sprzętowe

======================================================================

 

Przed zainstalowaniem systemu Windows XP Professional należy upewnić

się, że komputer spełnia następujące, minimalne wymagania sprzętowe:

 

* Procesor Pentium 233 MHz lub szybszy (lub jego odpowiednik)

* Zalecane minimum pamięci RAM: 128 MB (minimalnie 64 MB,

maksymalnie 4 GB)

* 1,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym

* Monitor VGA

* Klawiatura

* Mysz lub zgodne urządzenie wskazujące

* Stacja CD-ROM lub DVD

 

Nie sugeruj sie tym slabym prockiem bo to naprawdne ponizej minimum i potrzeba tu min.500MHZ do jako takiej pracy i 256MB Ram. No ale zawsze mozna na tym uruchomic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma dysk 17GB podzielony na 4 partycje:

-system i programy 3GB

-gry 6GB

-muzyka, filmy itp. 6GB

-sterowniki, instalki itp. 1GB (trochę ciasno ale niezbędne rzeczy się mieszczą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ma dysk 17GB podzielony na 4 partycje:

-system i programy 3GB

 

Pod Windowsem XP :question: Przeciez sam XP po instalacji zajmuje prawie 1,5 GB, jak jeszcze coś większego zainstalujesz to moze byc ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ma dysk 17GB podzielony na 4 partycje:

-system i programy 3GB

]

 

system powinien być sam na partycji i nie wiecej tam nie instaluj!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...