Skocz do zawartości
qqwertyuiopp

Jakie macie rowery?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.03.2021 o 19:32, Bono[UG] napisał:

Ale na koniec tygodnia ma być.

I ni ma :(
Brakło jakichś śrubek
do przewodów hamulcowych. Te co są nie pasują do nowych klamek, a z dostępnością ciężko.
Przeciągnie się minimum tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W ciągu 40 lat historia zatoczyła koło. Śrubki to znowu towar deficytowy.

:E

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie wymyślają miliony standardów i robią problemy z kupieniem oddzielnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jest masakra.

Parę tygodni temu patrzyłem na stronę jednego z dużych dystrybutorów Treka. Modele z sezonu 2021 mają mieć na początku 2022 :E Na stronie Canyona z mojego rozmiaru nie ma absolutnie nic, żadnego modelu, zero. Mają być na jesień. U Gianta w jakimś nowym modelu z nie takiej niskiej półki chyba rezultat desperacji w kompletowaniu czegokolwiek, co można sprzedać: rower chyba na Ultegrze ma jakąś niegrupową korbę, na poziomie technicznym Tiagry czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Trepcia napisał:

Ciesz sie, ze wogole jakas dostepnosc jest.

Bo główne części kupowałem na przełomie 2019/2020 ;)
Drobnica pokroju tych śrubek byłaby tak samo trudno dostępna, bo taka polityka firm lub po prostu mało chodliwy towar (zwykle są w zestawie z przewodami lub zaciskami, a nie luzem). Jak się robi nieszablonowe połączenia, to takie kwiatki wychodzą.

W kwestii dostępności rowerów, to powiedziałbym, ze norma. Model 2020 zamawiałem w lipcu 2019 i był na koniec sierpnia. Modeli Treka których szukałem z rocznika 2019 w 2019 nie było wcale.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełom 2019/2020...ehh, to były czasy...zamierzchłe :P

Teraz som insze. Może ludzie na tych rowerach kryptowaluty kręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest duży problem z dostępnością części jak i samych rowerów. Mam znajomych co robią w markowych sklepach rowerowych i wszystkie rowery są już sprzedane zanim dotrą do sklepu.

Cieszę się że za namową kumpla w pierwszym kwartale zeszłego roku kupiłem dwa rowery, już wtedy miał cynka że będzie problem z dostępnością, a jak już będą to będą o wiele droższe. Mnie udało się sporo zaoszczędzić jak porównuje ceny z tego sezonu.

Nie zanosi się by szybko wróciło to do normy.

 

PS. Czemu jest problem z zalogowaniem się korzystając z loginu ze starego forum, musiałem zakładać nowe konto :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na dobre konto się logujesz? Były jakieś problemy jak się zmieniało nick.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jagular napisał:

Na stronie Canyona z mojego rozmiaru nie ma absolutnie nic, żadnego modelu, zero. Mają być na jesień. U Gianta w jakimś nowym modelu z nie takiej niskiej półki chyba rezultat desperacji w kompletowaniu czegokolwiek, co można sprzedać: rower chyba na Ultegrze ma jakąś niegrupową korbę, na poziomie technicznym Tiagry czy coś...

Na stronie Canyona to w ogóle nie ma żadnych rowerów. :E Patrząc na te dostępne od ręki, większość powyżej 10k i tylko topowe modele/rowery triathlonowe, w przypadku kategorii "szosa". Spojrzałem z ciekawości na ofertę Treka, a tam moja Emonda na ten rok z identycznym osprzętem, tyle że na tarczówkach - 8.5k, ponad 3k więcej niż 3 lata temu.  :E Masakra to mało powiedziane. Jak ktoś szuka roweru na ten rok, współczuję. Lepiej już raczej nie będzie, bo nawet jeśli wzrośnie produkcja (co w dzisiejszych czasach nie jest gwarantowane), znacznie bardziej wrosnąć może popyt. A sezon tuż tuż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie, w którym sprawdzałem, w moim rozmiarze były dostępne właśnie jedynie rowery do TT. Sprawdzałem jedynie szosówki. Nie było nawet topowych rowerów - replik maszyn zawodowych.

Emonda się zmieniła (przeszła obecnie modnego blenda: climb bike + aero), generacja 2020+ wydaje się być dojrzalsza (chociaż niższe modele są nieźle ciężkie, co podważa sens nazywania tego climb bike), w wyższych modelach jest chyba inny gatunek karbonu. Teraz to one są tanie - popatrz na ceny np. Speca (byle nie Aethosa, to jest specyficzny model). Canyon zresztą też już od chyba dwóch lat nie jest 'tani'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, Emonda nadal mi się podoba, ale żadne zmiany IMO nie uzasadniają takiej ceny. W momencie kupna moja ALR4 już była znacznie droższa od odpowiedników innych marek, oferując niewiele więcej od nich, o ile w ogóle. Teraz płaci się głównie za nazwę, nawet uwzględniając ogólny wzrost cen rowerów i oferty konkurencji. 8.5k za rower na Tiagrze, to mało zabawny żart. Jasne, takie mamy czasy, ludzie i tak kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, masz alu wersję.
Jej obecna cena jest podobna do poziomu cen tego segmentu rowerów u innych producentów - przynajmniej poza granicami Nadwiślańskiej Republiki Szczęścia I Pomyślności. Nad Wisłą, Rzeką Radości I Dobrobytu, cena z jakiegoś powodu jest + kilkanaście %.

Tarcze są drogie, a do tego wszystkie części pewnie nawet dla producentów idą z pełnymi cenami sugerowanymi.

Osobiście gęgam nad nowym rowerem już od jakiegoś czasu, chcę takiego samego osprzętu co w starym plus tarcze. Już się przyzwyczaiłem do faktu, że jak nadejdzie ta wiekopomna chwiła zakupu, cena to będzie coś pomiędzy 150%-200% poprzedniego roweru. Jest tak pięknie i wspaniale że aż się nie mieści w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.03.2021 o 20:01, Bono[UG] napisał:

A na dobre konto się logujesz? Były jakieś problemy jak się zmieniało nick.

Tak, na dobre się loguje. Mało tego, jak daje odzyskiwanie hasła to link przychodzi na maila do resetu. Ustawiam nowe hasło, loguje się, a gdy wyłączę i włączę przeglądarkę to już hasło nie działa ;/

Nie wiem czy ktoś z Was słyszał o rowerach z media expert, oferta całkiem ciekawa, tylko ciekawe jak jakościowy wychodzą te rowery.

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-torpado-ribot-x-xtr-fox-m19-l-niebieski

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-szosowe/rower-szosowy-fondriest-tf2e-m23-carbon-ultegra-di2-czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbujesz starym loginem z rejestracji, czy wyświetlaną nazwą? Poprawna jest druga opcja.
Można próbować jeszcze z wyczyszczeniem ciastek lub przegrzebać się przez: https://forum.pclab.pl/topic/1315256-aktualizacja-upgrade-forum/

Rowerów na razie nie ocenię, bo mi w pracy blokują sklepy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na szosówkę.

Marka niszowa, stworzona przez jakiegoś kolarza. Rama wygląda na open mould. Zalet to nie będzie miało żadnych poza egzotyczną nazwą. Wady będzie miało standardowe dla takich produktów. 

Forma sprzedaży zabawna, ale czego oczekiwać od marketu elektronicznego?

No ale jednak fakt, że rower w ogóle jest dostępny, to jest to dodatkowa zaleta sama w sobie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, aktualnie dla wielu osób może to być jedyna opcja zakupu roweru :) kumpel gdzieś znalazł na forum że to całkiem ciekawy sprzęt, ale równie egzotyczny jak swego czasu "kona" w PL :)

Sam jeżdżę na Scottach, ale taki nawyk że człowiek ogląda wszelkiego rodzaju rowery :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bono[UG] napisał:

A próbujesz starym loginem z rejestracji, czy wyświetlaną nazwą? Poprawna jest druga opcja.
Można próbować jeszcze z wyczyszczeniem ciastek lub przegrzebać się przez: https://forum.pclab.pl/topic/1315256-aktualizacja-upgrade-forum/

Rowerów na razie nie ocenię, bo mi w pracy blokują sklepy...

 

Dzięki, logowanie po nazwie użytkownika jak na razie działa, mam nadzieje że tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kovv@l
Nie mów że ktoś będący na poziomie zaawansowania "karbon + Ultegra Di2" lub "karbon + XTR" poleci na takie opcje "na już" i będzie kupować rower za kilkanaście tysięcy złotych w markecie z lodówkami :E

Kona to to nie jest :) Były kolarz stworzył markę, która siłą rzeczy jest mała i niszowa - to może spowodować problemy, nie?
Nawet nie wspomnę o tym, że za 15K zł dostajemy np. najniższą półkę kółek - czasy są takie, że absurdy cenowe nie są już absurdami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem na tego MTB i nie wiem za co chcą tyle kasy. Można mieć podobne sprzęty kilka tysięcy mniej i to bez przeceny.
Dodatkowo nie ma żadnej informacji o geometrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem posiadaczem roweru Indiana X-Pulser 6.9 M21 29". Kupiony za 2999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja od tygodnia jestem właścicielem roweru ROMET Wagant 4 (rama 21'', koła 28'') - jeżdżę tylko i wyłącznie rekreacyjnie (już odbyłem pierwszą "wycieczkunię":lol2:) i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.:sunsmiley: Kupiony za 2099zł - rocznik 2020.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 18:14, radier napisał:

Od wczoraj jestem posiadaczem roweru Indiana X-Pulser 6.9 M21 29". Kupiony za 2999.

48 minut temu, Pioneer83 napisał:

Ja od tygodnia jestem właścicielem roweru ROMET Wagant 4 (rama 21'', koła 28'') - jeżdżę tylko i wyłącznie rekreacyjnie (już odbyłem pierwszą "wycieczkunię":lol2:) i jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu.:sunsmiley: Kupiony za 2099zł - rocznik 2020.;)

Nie ma zdjęć, nie liczy się!;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Nie ma zdjęć, nie liczy się!;)

 

Dzisiaj nie chce mi się iść na piwnicy i cykać zdjęć - ale jutro jak będę szedł po "zimnioki" na obiad to zahaczę o drugą piwnicę i pocykam zdjęcia.:biggrinparty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pierwsze zdjęcie prosto po wyjechaniu ze sklepu. Obecnie doszło kilka podstawowych akcesoriów:

- lampka Lumintop B01

- błotniki Simpla Hammer Pro (lub Hammer 3)

- uchwyt na butelkę Topeak Modula Java Cage

IMG-20210310-165543.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą lampkę, ale niestety dla mnie zapięcie jej i kształt przy mojej sztycy "aero" sprawia, że przesuwa się podczas jazdy. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...