Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Haczyk

Kim grać?

Rekomendowane odpowiedzi

standardowe początkowe pytanie - jaką postać wybrać żeby nie zaciąć się już na początku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma najlepszej postaci kazda ma swoje plusy i minusy wejdz na www.guildwars.pl i poczytaj o kazdej postaci jaie ma skille i wogule ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
standardowe początkowe pytanie - jaką postać wybrać żeby nie zaciąć się już na początku?

 

To zależy w jaką część guild wars grasz.

Jeśli w pierwszą część to masz najtrudniejszy wybór np. nekromata ma więcej misji na początku w katakumbach gdzie potwory są na lv od 3-10 więc możesz mieć z nim na początku pewien problem. Ja bym ci doradzał elementaliste misje jego są łatwe a jak zdobędziesz czar "kula ognia" to po prostu misje będziesz przechodził bardzo szybko. I jako jedyna postać może ona mieć więcej many.

Jeśli grasz w factions lub nightfall to wybieraj jakąś z tych dwóch postaci które dodali w tych częściach.

 

"Mari"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w factions i nightfall dodane sa 2 nowe postacie ktore sa troche silniejsze niz reszte postaci wiec jezeli chchesz szybko przebrnac przez misje to je wybieraj a jezeli chhce troszeczke sie pomeczyc to wybierz ktores z tych pierwszych :) ja wole oczywiscie sie troszke pomeczyc bo bez trudu nie ma gry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w factions i nightfall dodane sa 2 nowe postacie ktore sa troche silniejsze niz reszte postaci
Nie wiem czy akurat te nowe postaci są silniejsze. Wszystkie postaci są zbalansowane :)

 

Patrząc z punktu widzenia PvE i zasad przyjmowania do grupy:

 

Assassin traktowany jest jako bardziej postac PvP.

Ritualista w PvE traktowany jest jako "drugoplanowy" Monk (jak nie ma Mo to bierzemy Rt)

Dervish - możesz go wybrać ALE obecnie w grze jest ich zatłoczenie - nikt nie bedzie chciał mieć grupy z np. czterema dervishami...

Miejsce Paragona w grupie nie jest jak dotąd ustalone, gdyż nie każdy zna tą profesję - ale generalnie dla grup nie jest on pierwszym wyborem.

 

Jak więc widzisz - jak na razie - grając każda z tych postaci mozesz miec lekkie trudności w znalezieniu teamu do misji.

 

Co do pozostałych postaci:

 

Odradzam Mesmera na początek (to swietna klasa, dla mnie najlepsza chyba, ale wymaga obycia z grą).

 

Wojownik mógłby być bardzo dobrym wyborem o ile zrozumiesz ze wojownik w GW to ma być "wojownik" a nie "paladyn" (czyli koncentracja na jak najwiekszych obrazeniach zamiast leczenia siebie/innych czarów - od tego są inni ;))

 

Monk też jest bardzo dobrym wyborem jeśli masz charakter w stylu "lubię pomagać innym". Dobrą kombinacją klas jest wtedy jest Mo/Me.

 

Necro, Elementalista, Ranger w PvE dobrze sprawdzają sie jako klasy wspomagające - Necro przede wszystkim jako minion master, Ele jako nuker. Ranger rozwija skrzydła "potem" gdy zdobędzie już jakieś umiejetności elitarne typu Barrage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na paru forach na temat gw widzialem ze duzo osob pisze ze te nowe postacie sa troszke silniejsze od tych starych :) moze i nie sa silniejsze :) ja tylko pisze ze tak gada sie :) na innych forach :):cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na paru forach na temat gw widzialem ze duzo osob pisze ze te nowe postacie sa troszke silniejsze od tych starych :) moze i nie sa silniejsze :) ja tylko pisze ze tak gada sie :) na innych forach :):cool:
Nie, nie są :)

 

W "codziennym" PvE widać iż ludzie wolą "stare, wypróbowane" postaci przy konstuowaniu grupy (nie piszę tu o PvE elitarnym gdzie robione są specjalne zestawienia by przejsc jakąś elitarną misję).

 

PvP to juz inna bajka ale tym to pewnie Haczyk zajmie się jak już pozna grę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w nastepny czwartek zamawiam na gram.pl gw nightfall i zastanawiam sie nad wybraniem nekromanty albo warriora :) kogo wedlug was jest lepiej wybrac ??? wiem ze warrior ma najwiekszy dmg w grze a necromanta moze przyzywac pomocnikow ktorzy beda pomagac w walce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w nastepny czwartek zamawiam na gram.pl gw nightfall i zastanawiam sie nad wybraniem nekromanty albo warriora :) kogo wedlug was jest lepiej wybrac ??? wiem ze warrior ma najwiekszy dmg w grze a necromanta moze przyzywac pomocnikow ktorzy beda pomagac w walce
Zależy od wielu czynników: preferencji, trybu gry (PvE czy PvP) i ogolnego pomysłu na build postaci - nie ma jednej recepty.

 

PS. "warrior ma najwiekszy dmg w grze"? :o wcale bym tak nie powiedział ;) obrażenia zależą od zdolności jakich sie uzywa, a nie od klasy postaci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku oczywiscie PvE bede gral chche przejsc wszytskie questy a potem zdobyc jakies lepssze itemki na framieniu a pozniej to sie przenosze na pvp ale raczej wybiore warriora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki a nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki a nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary
Heh - ciekawe masz pojęcie o grze. Z tego zdania mozna wywnioskować ze czeka cie "dużo nauki".

 

Kilka przykładów:

a) "wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role" - GW to gra zespolowa, kazda postac jest tak samo ważna, jesli chcesz isc solo - polecam gry singleplayer.

 

b) "postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki" - główna rola nie polega na biciu potworków, w PvE wykonuje się questy, rozwiązuje zadania, w PvP rywalizuje z innymi graczami. Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

 

c) "nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia" - :o uzdrawiający necromanta? :hmm:

 

d) "nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary" - ciekawe stwierdzene- juz nie raz gdyby nie necro w druzynie byłoby po nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2: wiesz jeszcz enie gralem w ta gre :) mozesz mi podac twoj numer gg pogadamy sobie o grze i wogule ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a) "wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role" - GW to gra zespolowa, kazda postac jest tak samo ważna, jesli chcesz isc solo - polecam gry singleplayer.

 

b)Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

Dokładnie, w PvE jak grałem to zawsze braliśmy do teamu dwóch Warriorów ew. Warrior + Assasin i oni szli jako mięso armatnie na potworki, a monki (ja :D) ich leczyły - to się dobrze sprawdzało do póki któryś z mnichów nie oberwał od wroga (sam się musial leczyc) :)

 

 

PS. Dawno nie odpalałem GW, a dziś patrze i czcionka wersji PL już jest 'ładna' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej jak juz nie grasz w gw to moze oddal bys konto ??? heheh nie no zartuje przeciez placiles za gre to by ci sie nie oplacalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpier zerknę na mojego triala jak tylko oddadzą mi napęd DVD z serwisu (już trzy tygodnie łachudry trzymają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba się skusze na elementaliste, a jak juz bede miał z 2 postacię to biore Mera/Necro :D

 

Chociaż myślałem też o łowcy albo rytualiście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na poczatku oczywiscie PvE bede gral chche przejsc wszytskie questy a potem zdobyc jakies lepssze itemki na framieniu a pozniej to sie przenosze na pvp ale raczej wybiore warriora

W GW SIE NIE FARMI BY GRAC PVP. Dlaczego? Pare godizenk na pvp, unlocki wpadaja.->> robsiz sobie bron mazen w 30 sekund w pvp( w pve hohoho ile trfzeba zmarnowac czasu, a unlocki sa stale)

 

 

Heh - ciekawe masz pojęcie o grze. Z tego zdania mozna wywnioskować ze czeka cie "dużo nauki".

 

Kilka przykładów:

a) "wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role" - GW to gra zespolowa, kazda postac jest tak samo ważna, jesli chcesz isc solo - polecam gry singleplayer.

 

b) "postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki" - główna rola nie polega na biciu potworków, w PvE wykonuje się questy, rozwiązuje zadania, w PvP rywalizuje z innymi graczami. Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

 

c) "nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia" - :o uzdrawiający necromanta? :hmm:

 

d) "nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary" - ciekawe stwierdzene- juz nie raz gdyby nie necro w druzynie byłoby po nas

Nekormonata leczacy(tzw soul reaping healer), czesto sie sprawdza na pvp. glownei w druzynach z minionami/spirytami. Nie komentu jjak sie nie znasz.

 

A dla poczatkujacych ja bym nie polecal warriora, tylko elementaliste lub rangera. Dlaczego? poniewaz grajac rangerem i elementalsita sie nauczy wiec ej niz warriorem, a sa to proste klasy. A dlaczego odradzam warriora? Bo mnei i innych sciska jak sie idzie na pve z pvp, i widzi sie 60% planszy w/mo co jeszczen ie umia trzymac dobrze potworkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W GW SIE NIE FARMI BY GRAC PVP. Dlaczego? Pare godizenk na pvp, unlocki wpadaja.->> robsiz sobie bron mazen w 30 sekund w pvp( w pve hohoho ile trfzeba zmarnowac czasu, a unlocki sa stale)
Tak - tyle zeby wiecieć jaka ma być ta "bron marzen" trzeba najpierw wiedzieć o co w grze chodzi i poznac podstawowe zasady.

 

Nekormonata leczacy(tzw soul reaping healer), czesto sie sprawdza na pvp. glownei w druzynach z minionami/spirytami. Nie komentu jjak sie nie znasz.
Że zacytuję: "nie komentuj jak się nie znasz". Znajdz mi proszę typowy taki build leczącego necromanty dla PvE.

 

To że dla Ciebie istnieje w GW tylko PvP, a "PvE jest nudne" nie znaczy ze inni mają podobne poglady. Owszem w PvP jest wiele róznych buildów - w tym i klasy które leczą a nie są monkami czy też rytualistami (własnie wspomniany necro ale też np. elementalista) ale pytanie było zadane pod kątem PvE a tu jakbys przyprowadził takiego necro to inni popatrzyli by się dziwnie na Ciebie - klątwy czy też minion master to jest to czego ludzie szukają przede wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

 

Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

 

Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Będę miał teraz troche czasu w ferie więc postanowiłem zainstalować triala GW:F z cd-action. I też sie właśnie zastanawiam jaką postać wybrać. Jak mam sam dodatek to mogę grać tylko postaciami z dodatku? Czy mogę też grać tymi z GW:P i nie będzie żadnych ograniczeń pod tym względem? Jeśli mam samo GW:F to lepiej sobie wziąść którąś z postaci z factions czy to nie ma znaczenia?

 

Chodzi mi bardziej o postać PvE bo nie będę przecież w trialu próbował PvP. Chce ogólnie zobaczyć o co w tym chodzi i z czym to się je :P

 

prosze o jakieś porady. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w trialu gram elemetalistą. Prosto się gra :)

Weź do teamu jak nie masz z kim grać to najemnych woja, uzdrowicielkę i jeszcze jednego maga. Ja tak gram i jest good :) Idziemy jak burza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

 

Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

 

Nie znam żadnego builda leczącego necro ale Order to chyba rzuca jakieś tam czary nie :P Na tomby Barrage teamem bez ordera ani rusz tak samo jak bez MM

 

Wez tego posta zedytuj:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...