Forum PCLab.pl: Kim grać? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kim grać?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Haczyk 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Grudzień 2006 - 17:58

standardowe początkowe pytanie - jaką postać wybrać żeby nie zaciąć się już na początku?

Ten post był edytowany przez Haczyk dnia: 14 Grudzień 2006 - 17:59

#2 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 14 Grudzień 2006 - 18:12

nie ma najlepszej postaci kazda ma swoje plusy i minusy wejdz na www.guildwars.pl i poczytaj o kazdej postaci jaie ma skille i wogule ;)

#3 Użytkownik jest niedostępny   Mari06 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 15 Grudzień 2006 - 10:59

Zobacz postHaczyk, o 14 grudnia 2006, 17:58, napisał(a):

standardowe początkowe pytanie - jaką postać wybrać żeby nie zaciąć się już na początku?

To zależy w jaką część guild wars grasz.
Jeśli w pierwszą część to masz najtrudniejszy wybór np. nekromata ma więcej misji na początku w katakumbach gdzie potwory są na lv od 3-10 więc możesz mieć z nim na początku pewien problem. Ja bym ci doradzał elementaliste misje jego są łatwe a jak zdobędziesz czar "kula ognia" to po prostu misje będziesz przechodził bardzo szybko. I jako jedyna postać może ona mieć więcej many.
Jeśli grasz w factions lub nightfall to wybieraj jakąś z tych dwóch postaci które dodali w tych częściach.

"Mari"

#4 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2006 - 12:54

w factions i nightfall dodane sa 2 nowe postacie ktore sa troche silniejsze niz reszte postaci wiec jezeli chchesz szybko przebrnac przez misje to je wybieraj a jezeli chhce troszeczke sie pomeczyc to wybierz ktores z tych pierwszych :) ja wole oczywiscie sie troszke pomeczyc bo bez trudu nie ma gry ;)

#5 Użytkownik jest niedostępny   Rafał 

• Nieuleczalny romantyk
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 15 Grudzień 2006 - 13:58

Zobacz postdevil162, o 15 grudnia 2006, 12:54, napisał(a):

w factions i nightfall dodane sa 2 nowe postacie ktore sa troche silniejsze niz reszte postaci
Nie wiem czy akurat te nowe postaci są silniejsze. Wszystkie postaci są zbalansowane :)

Patrząc z punktu widzenia PvE i zasad przyjmowania do grupy:

Assassin traktowany jest jako bardziej postac PvP.
Ritualista w PvE traktowany jest jako "drugoplanowy" Monk (jak nie ma Mo to bierzemy Rt)
Dervish - możesz go wybrać ALE obecnie w grze jest ich zatłoczenie - nikt nie bedzie chciał mieć grupy z np. czterema dervishami...
Miejsce Paragona w grupie nie jest jak dotąd ustalone, gdyż nie każdy zna tą profesję - ale generalnie dla grup nie jest on pierwszym wyborem.

Jak więc widzisz - jak na razie - grając każda z tych postaci mozesz miec lekkie trudności w znalezieniu teamu do misji.

Co do pozostałych postaci:

Odradzam Mesmera na początek (to swietna klasa, dla mnie najlepsza chyba, ale wymaga obycia z grą).

Wojownik mógłby być bardzo dobrym wyborem o ile zrozumiesz ze wojownik w GW to ma być "wojownik" a nie "paladyn" (czyli koncentracja na jak najwiekszych obrazeniach zamiast leczenia siebie/innych czarów - od tego są inni ;))

Monk też jest bardzo dobrym wyborem jeśli masz charakter w stylu "lubię pomagać innym". Dobrą kombinacją klas jest wtedy jest Mo/Me.

Necro, Elementalista, Ranger w PvE dobrze sprawdzają sie jako klasy wspomagające - Necro przede wszystkim jako minion master, Ele jako nuker. Ranger rozwija skrzydła "potem" gdy zdobędzie już jakieś umiejetności elitarne typu Barrage.

#6 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2006 - 14:09

na paru forach na temat gw widzialem ze duzo osob pisze ze te nowe postacie sa troszke silniejsze od tych starych :) moze i nie sa silniejsze :) ja tylko pisze ze tak gada sie :) na innych forach :) :cool:

#7 Użytkownik jest niedostępny   Rafał 

• Nieuleczalny romantyk
  • Ikona

Napisany 15 Grudzień 2006 - 14:15

Zobacz postdevil162, o 15 grudnia 2006, 14:09, napisał(a):

na paru forach na temat gw widzialem ze duzo osob pisze ze te nowe postacie sa troszke silniejsze od tych starych :) moze i nie sa silniejsze :) ja tylko pisze ze tak gada sie :) na innych forach :) :cool:
Nie, nie są :)

W "codziennym" PvE widać iż ludzie wolą "stare, wypróbowane" postaci przy konstuowaniu grupy (nie piszę tu o PvE elitarnym gdzie robione są specjalne zestawienia by przejsc jakąś elitarną misję).

PvP to juz inna bajka ale tym to pewnie Haczyk zajmie się jak już pozna grę ;)

#8 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2006 - 15:11

ja w nastepny czwartek zamawiam na gram.pl gw nightfall i zastanawiam sie nad wybraniem nekromanty albo warriora :) kogo wedlug was jest lepiej wybrac ??? wiem ze warrior ma najwiekszy dmg w grze a necromanta moze przyzywac pomocnikow ktorzy beda pomagac w walce

#9 Użytkownik jest niedostępny   Rafał 

• Nieuleczalny romantyk
  • Ikona

Napisany 15 Grudzień 2006 - 18:12

Zobacz postdevil162, o 15 grudnia 2006, 15:11, napisał(a):

ja w nastepny czwartek zamawiam na gram.pl gw nightfall i zastanawiam sie nad wybraniem nekromanty albo warriora :) kogo wedlug was jest lepiej wybrac ??? wiem ze warrior ma najwiekszy dmg w grze a necromanta moze przyzywac pomocnikow ktorzy beda pomagac w walce
Zależy od wielu czynników: preferencji, trybu gry (PvE czy PvP) i ogolnego pomysłu na build postaci - nie ma jednej recepty.

PS. "warrior ma najwiekszy dmg w grze"? :o wcale bym tak nie powiedział ;) obrażenia zależą od zdolności jakich sie uzywa, a nie od klasy postaci :)

#10 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Grudzień 2006 - 18:20

na poczatku oczywiscie PvE bede gral chche przejsc wszytskie questy a potem zdobyc jakies lepssze itemki na framieniu a pozniej to sie przenosze na pvp ale raczej wybiore warriora

#11 Użytkownik jest niedostępny   Kingx 

• ...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Grudzień 2006 - 01:25

Nekromante :o

#12 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 16 Grudzień 2006 - 09:36

ja wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki a nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary

#13 Użytkownik jest niedostępny   Rafał 

• Nieuleczalny romantyk
  • Ikona

Napisany 16 Grudzień 2006 - 22:15

Zobacz postdevil162, o 16 grudnia 2006, 09:36, napisał(a):

ja wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki a nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary
Heh - ciekawe masz pojęcie o grze. Z tego zdania mozna wywnioskować ze czeka cie "dużo nauki".

Kilka przykładów:
a) "wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role" - GW to gra zespolowa, kazda postac jest tak samo ważna, jesli chcesz isc solo - polecam gry singleplayer.

b) "postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki" - główna rola nie polega na biciu potworków, w PvE wykonuje się questy, rozwiązuje zadania, w PvP rywalizuje z innymi graczami. Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

c) "nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia" - :o uzdrawiający necromanta? :hmm:

d) "nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary" - ciekawe stwierdzene- juz nie raz gdyby nie necro w druzynie byłoby po nas

#14 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Grudzień 2006 - 10:50

:lol2: wiesz jeszcz enie gralem w ta gre :) mozesz mi podac twoj numer gg pogadamy sobie o grze i wogule ;)

#15 Użytkownik jest niedostępny   piterski 

• Małomówny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Grudzień 2006 - 17:07

Zobacz postRafał, o 16 grudnia 2006, 22:15, napisał(a):

a) "wole byc postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role" - GW to gra zespolowa, kazda postac jest tak samo ważna, jesli chcesz isc solo - polecam gry singleplayer.

b)Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

Dokładnie, w PvE jak grałem to zawsze braliśmy do teamu dwóch Warriorów ew. Warrior + Assasin i oni szli jako mięso armatnie na potworki, a monki (ja :D) ich leczyły - to się dobrze sprawdzało do póki któryś z mnichów nie oberwał od wroga (sam się musial leczyc) :)

PS. Dawno nie odpalałem GW, a dziś patrze i czcionka wersji PL już jest 'ładna' :)

Ten post był edytowany przez piterski dnia: 17 Grudzień 2006 - 17:11

#16 Użytkownik jest niedostępny   devil162 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Grudzień 2006 - 19:58

ej jak juz nie grasz w gw to moze oddal bys konto ??? heheh nie no zartuje przeciez placiles za gre to by ci sie nie oplacalo :)

#17 Użytkownik jest niedostępny   Haczyk 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 21 Grudzień 2006 - 22:08

najpier zerknę na mojego triala jak tylko oddadzą mi napęd DVD z serwisu (już trzy tygodnie łachudry trzymają)

#18 Użytkownik jest niedostępny   a co to? 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Grudzień 2006 - 12:32

Ja chyba się skusze na elementaliste, a jak juz bede miał z 2 postacię to biore Mera/Necro :D

Chociaż myślałem też o łowcy albo rytualiście :D

#19 Użytkownik jest niedostępny   Piotrek Hood 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 01 Styczeń 2007 - 19:52

Dla begginerow to JA bym polecil warriora

#20 Użytkownik jest niedostępny   Ruonim 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 08 Styczeń 2007 - 18:19

Zobacz postdevil162, o 15 grudnia 2006, 18:20, napisał(a):

na poczatku oczywiscie PvE bede gral chche przejsc wszytskie questy a potem zdobyc jakies lepssze itemki na framieniu a pozniej to sie przenosze na pvp ale raczej wybiore warriora

W GW SIE NIE FARMI BY GRAC PVP. Dlaczego? Pare godizenk na pvp, unlocki wpadaja.->> robsiz sobie bron mazen w 30 sekund w pvp( w pve hohoho ile trfzeba zmarnowac czasu, a unlocki sa stale)

Zobacz postRafał, o 16 grudnia 2006, 22:15, napisał(a):

Heh - ciekawe masz pojęcie o grze. Z tego zdania mozna wywnioskować ze czeka cie "dużo nauki".

Kilka przykładów:

b) "postacia ktoras bedzie wiodła w druzynie glowna role czyli biła potowrki" - główna rola nie polega na biciu potworków, w PvE wykonuje się questy, rozwiązuje zadania, w PvP rywalizuje z innymi graczami. Owszem dużą część gry stanowi walka, ale gdy taki wojownik zostanie pozbawiony zaplecza w postaci leczącego go monka zginie bardzo szybko

c) "nie chche byc np. nekromanta ktory uzdrawia" - :o uzdrawiający necromanta? :hmm:

d) "nekromanta ktory uzdrawia i rzuca jakies tam czary" - ciekawe stwierdzene- juz nie raz gdyby nie necro w druzynie byłoby po nas

Nekormonata leczacy(tzw soul reaping healer), czesto sie sprawdza na pvp. glownei w druzynach z minionami/spirytami. Nie komentu jjak sie nie znasz.

A dla poczatkujacych ja bym nie polecal warriora, tylko elementaliste lub rangera. Dlaczego? poniewaz grajac rangerem i elementalsita sie nauczy wiec ej niz warriorem, a sa to proste klasy. A dlaczego odradzam warriora? Bo mnei i innych sciska jak sie idzie na pve z pvp, i widzi sie 60% planszy w/mo co jeszczen ie umia trzymac dobrze potworkow.

• (5 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Ostania »