Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luc@s

Pascal - Po prostu gotuj!

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał napisać coś po pierwszym obejrzeniu Jego programu, to pewnie nie byłyby to komplementy. Ale od tego czasu zdarzyło mi się jeszcze kilka razy trafić (bo nie szukałem specjalnie) na Pascala i zmieniłem zdanie; podoba mi się, choć nie w takim sensie, jak Guźcowi ;) . Na nieszczęście nie jestem kucharzem, więc daruję sobie, czy robi wszystko dobrze czy źle, ale mi to odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać ciężko jest zaspokoic wasze podniebienia, nic dziwnego skoro kuchnia do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni( czyli schabowy, ziemniaczki, surówka) nie ma nic wspolnego z kulinarnymi przepisami Pascala. Osobiście cieszę się bardzo, że znalazł sie nareszcie ktoś, kto prezentuje nam rewelacyjne dania z całego świata a nie tylko ociekające tłuszczem pierogi ze skwarkami ( czyt. program kulinarny w TVP2). W dodatku jego potyczki językowe nadają programowi uroku i humoru, i wole zniekształcony polski od sztucznie wysublimowanego z "dwójki". Oby tak dalej. p.s czy ktokolwiek orientuje się gdzie można dostać w Polsce "cumin", bo chyba nie ma nic gorszego os sosów meksykańskich z kminkiem:), który to podobno rewelacyjnie go zastępuje, to chyba jakieś nieporozumienie:) pozdrawiam Marta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać ciężko jest zaspokoic wasze podniebienia, nic dziwnego skoro kuchnia do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni( czyli schabowy, ziemniaczki, surówka) nie ma nic wspolnego z kulinarnymi przepisami Pascala. Osobiście cieszę się bardzo, że znalazł sie nareszcie ktoś, kto prezentuje nam rewelacyjne dania z całego świata a nie tylko ociekające tłuszczem pierogi ze skwarkami ( czyt. program kulinarny w TVP2). W dodatku jego potyczki językowe nadają programowi  uroku i humoru, i wole zniekształcony polski od sztucznie wysublimowanego z "dwójki". Oby tak dalej. p.s czy ktokolwiek orientuje się gdzie można dostać w Polsce "cumin", bo chyba nie ma nic gorszego os sosów meksykańskich z kminkiem:), który to podobno rewelacyjnie go zastępuje, to chyba jakieś nieporozumienie:) pozdrawiam Marta

Ja osobiscie wole tradycyjne potrawy niż jakies nalesniki a'la deja'vu! :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...