Skocz do zawartości
Zjarka

Najlepszy Horror

Rekomendowane odpowiedzi

My tu gadu gadu a nikt nie podał taiego hitu jak ... "Wilczyca" - jak dla mnie super! :) i w dodatku polska :)

Edytowane przez majkelnajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My tu gadu gadu a nikt nie podał taiego hitu jak ... "Wilczyca" - jak dla mnie super! :) i w dodatku polska :)

 

tak polski film :) ale dla mnie cienki [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pierwszy raz oglądałem Wilczyce, może byłem w drugiej klasie podstawówki. Był pewien moment gdzie tytułowa Wilczyca ukazała się chyba za drzwiami. Kiedy to zobaczyłem zacząłem krzyczeć ile sił "mamoooooooooooo". :)

 

Do teraz moja siostra się z tego śmieje. :)

Może ktoś pamięta tą scene? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
weźźź, gorzej walczących "USA Army" nie widziałem chyba w żadnym filmie. Gineli robiąc siku, spuszczając się po linie, rozdzielając się, zabijając się wzajemnie, wysadzając się, zostawiając broń gdzie popadnie, drąc mordy, kiedy powinni zachować cisze. Nie czujemy zadnego współczucia gdy ziomek zginie. Brak budowania napięcia, powtarzające się motywy (np dziewczynka w czerwonym zastąpiona jakimś przygłupem) Brak tego co mnie pociągało w poprzedniej części.

Ale to jest wlasnie fajne, ze to jest takie glupie :D Moze gdybym mial 10 lat, to horrory by mi sie wydawaly straszne, ale w moim obecnym wieku raczej tak na mnie nie dzialaja. Wiec jak ktos na sile stara sie wystraszyc doroslych ludzi rzucajac miesem w kamere, to jest to zenujace. Przeciez to jest tylko film... A jak troche sie powyglupiaja, to od razu robi sie fajnie. Czlowiek widzi, ze nie probuja mu ciemnoty wciskac. Nie mow ze ty sikasz w majty jak widzisz potwora :P

 

tak polski film :) ale dla mnie cienki [;

Cienki to malo powiedziane! Gdyby nie cycki, to tragedia :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest wlasnie fajne, ze to jest takie glupie :D Moze gdybym mial 10 lat, to horrory by mi sie wydawaly straszne, ale w moim obecnym wieku raczej tak na mnie nie dzialaja. Wiec jak ktos na sile stara sie wystraszyc doroslych ludzi rzucajac miesem w kamere, to jest to zenujace. Przeciez to jest tylko film... A jak troche sie powyglupiaja, to od razu robi sie fajnie. Czlowiek widzi, ze nie probuja mu ciemnoty wciskac. Nie mow ze ty sikasz w majty jak widzisz potwora :P

Cienki to malo powiedziane! Gdyby nie cycki, to tragedia :E

 

Ostatni raz bałem się grając wieczorami w silent Hill 1 na Psx jak miałem 13 lat :E ( ale to sie bałem tak masakrycznie naprawde naprawde :P ) Teraz nie oczekuje od horrorów by były straszne, tylko by trzymały w napięciu i nie były naiwne. Nie przepadam za nie zamierzonym "pastiżem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstraszniejszym horrorem wszechczasów wg. mnie było Widmo. Japończycy wymiatają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem Martwicę Mózgu :E

 

Film ciekawy, trzeba przyznać :E Ale w ogóle mnie nie obrzydził, a słyszałem, że ponoć bez wiaderka się nie obejdzie. W sumie te hektolitry czerwonego płynu (rzekomo imitującego krew :P) nie wywarły na mnie jakiegoś dużego wrażenia.

 

Niemniej film mi się jako taki podobał. Zwłaszcza, że wcześniej nie miałem chyba styczności z takimi typowo gore'owymi produkcjami :E

Edytowane przez bezimienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj oglądałem wzgórza mają oczy 2

nawet niezły ;)

Edytowane przez tomek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powtorze to co wczesnije powiedzialem :D BLAIR WITCH PROJECT rzadzi :P

A ja się nie zgodzę! :P

 

Słyszałem tyle dobrych opinii o tym filmie więc postanowiłem go oglądnąć i się zawiodłem. Zresztą gdzieś tam wcześniej jest mój post na ten temat :D Moim zdaniem słaby film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powtorze to co wczesnije powiedzialem :D BLAIR WITCH PROJECT rzadzi :P

w sumie jeden z lepszych ;)

 

IMHO najlepszy to Lśnienie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie wiem dlaczego wszyscy tak zachwalają Blair witch project... :P

 

Co do lśnienia to słyszałem, że dobry, muszę go upolować :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powtorze to co wczesnije powiedzialem :D BLAIR WITCH PROJECT rzadzi :P

Pierwsza część miala swój klimat, niby nic nie było widać, a jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Panowie polećcie jakiś dobry horror. Kurcze ostatnio mam ochotę na horror ale bez jumpscare`ów. Po prostu najważniejsze by film trzymał w napięciu przez atmosfere, klimat itp. Bo typowe horrorki z jumpscare`ami mnie nużą i denerwują.

 

Coś ostatnio wyszło ciekawego z tego gatunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pierwszym REC ktoś wspominał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pierwszym REC ktoś wspominał?

 

Chyba nie. Dobra psychoza była... Ten Hiszpański oczywiście.

 

Jak dla mnie święta trójca to:

 

Obcy-8 pasażer.

Obecność 2

Coś (1982)

 

Polecam w sumie, jak ktoś lubi

 

Autopsja Jane Doe << ma swoje momenty.

Martyrs. Skazani na strach << bardziej dramat, ale....

Głosy (2005)

28 dni później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polećcie jakiś dobry horror. Kurcze ostatnio mam ochotę na horror ale bez jumpscare`ów. Po prostu najważniejsze by film trzymał w napięciu przez atmosfere, klimat itp. Bo typowe horrorki z jumpscare`ami mnie nużą i denerwują.

 

Coś ostatnio wyszło ciekawego z tego gatunku?

Ghost Stories https://www.imdb.com/title/tt5516328/

Midsommar https://www.imdb.com/title/tt8772262/?ref_=fn_al_tt_1

Suspiria https://www.imdb.com/title/tt1034415/ - jest na Amazon Prime Video.

Nocne Istoty https://www.imdb.com/title/tt7549892/?ref_=fn_al_tt_1 - jest na Netflixie.

Apostoł https://www.imdb.com/title/tt6217306/?ref_=nv_sr_5?ref_=nv_sr_5 - jest na Netflixie.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Coś" z 1982 roku wywarł na mnie wielkie wrażenie - po pierwsze oglądałem jako dziecko, a po drugie świetne efekty praktyczne, jednak CGI nie robi takiego wrażenia.

Drugim strasznym filmem z dzieciństwa była "Mucha" z Jeffem Goldblumem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie polećcie jakiś dobry horror. Kurcze ostatnio mam ochotę na horror ale bez jumpscare`ów. Po prostu najważniejsze by film trzymał w napięciu przez atmosfere, klimat itp. Bo typowe horrorki z jumpscare`ami mnie nużą i denerwują.

 

Coś ostatnio wyszło ciekawego z tego gatunku?

 

Hereditary

The Eyes of My Mother

The Invitation

Edytowane przez Japco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o klimat i napięcie, to "Łowca trolli" (Trolljegeren). Trochę taki "Blair witch project", że łazi się po ciemku po lasach i jaskiniach. Dobra tez jest "Srebrna kula" (1985) na podstawie "Roku wilkołaka" Kinga. Moim zdaniem top 5 najlepszych horrorów o wilkołakach.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horrory zawsze wywołują we mnie pewien dreszczyk emocji. Najbardziej przerażające według mnie są te oparte na prawdziwych historiach. Jeśli chcesz znaleźć horrory, które naprawdę mogą zmrozić krew w żyłach odwiedź https://rabbid.pl/rozrywka/jakie-horrory-warto-obejrzec-lista-polecanych-horrorow/, a zapewnisz sobie wieczór pełen adrenaliny. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te kilka horrorów:

As Above So Below 2014
Descent Part 1  2005
Dont Be Afraid of the Dark 2010
Life 2017
Oculus 2013

Oczywiście jako uzupełnienie warto oglądnąć serię Insidious oraz Conjuring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak horror to głównie z ery vhs. Nie musi być straszny wystarczy, że ma w sobie cos. Moje ulubione to:

Evil Dead 2, Army of Darkness, Evil Dead 1, Koszmar z Ulicy Wiązów 1 i 3, Powrót Żywych Trupów, Martwica Mózgu, Re-Animator 1 i 2, To, Hellraiser, The Fly, he Texas Chainsaw Massacre, The Thing itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...